14.02.17, 16:10Fot: Newsweek/Pixabay/kadrowane

Lis uczy oderwanych od koryta 'jak żyć'

"Jak żyć w czasach PiS?" - to tytuł nowego numeru Newsweeka, w którym Tomasz Lis poucza czytelników jak sobie radzić w czasie rządów PiS. Cóż, najlepszą reakcją na tytuł pisma Lisa są reakcje ludzi. "Tym nawet butów czyścić nie można" - powiedział jeden z zapytanych w sondzie ulicznej o okładkę Newsweeka.

Pismo Tomasza Lisa podaje recepty na czasy rządów PiS:
" „Jak żyć w czasach PiS. Demonstracje, seks, gotowanie, sport i spotkania z przyjaciółmi - są różne sposoby ucieczki od złości i bezsilności". Złość i bezsilność tych, którzy przestali czerpać korzyści z III RP?

Odpowiedzią na okładkę Lisa okazała się sonda uliczna, jaką zorganizowali reporterzy programu "W Tyle Wizji" z TVP Info. Jeden z zapytanych stwierdził:
"To przecież butów czyścić tym nie można". Dodał także:
" Ja muszę państwu powiedzieć, że jak wychodzę z domu to się strasznie boję, bo nie wiem skąd ci faszyści mnie zaatakują. Biorę takiego szmatławca i czytam jak żyć, bo faszyści mnie otaczają dookoła. Tak... jest PiS-owska Polska. Wychodzę z domu rozglądam się delikatnie na lewo, na prawo i widzę normalnych ludzi, szukam tych faszystów, tych łobuzów, którzy niszczą państwo... A nam się żyję naprawdę coraz lepiej".

krp/niezalezna.pl, Fronda.pl