16.04.20, 07:20Screenshot Youtube - TVP Info

Łukasz Szumowski: Tańczymy na brzytwie

Będziemy proponować pewne formy życia normalnego, choć z obostrzeniami, bo inaczej poumierają ludzie chorzy na inne choroby, bo gospodarka się zawali, co również będzie skutkowało chorobami i śmiercią ludzi” - zapowiedział wczoraj na antenie TVP Info minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jak dalej podkreślił:

Tutaj tańczymy na linie, tańczymy na brzytwie pomiędzy zakażeniami koronawirusem a tym, że musimy gospodarkę powoli, w sposób ostrożny i racjonalny luzować”.

Zaznaczył też, ze epidemia potrwać może półtora roku czy dwa lata, zależnie od kontaktów między ludźmi. Minister Szumowski podkreślił, że tak długo jak nie będzie szczepionki, stan ten prawdopodobnie będzie się utrzymywał. Zwrócił też uwagę na fakt, że nikt tak naprawdę nie potrafi powiedzieć, jak ta epidemia będzie się zachowywała.

Minister dodał jednocześnie, że w Polsce stosowana już jest terapia osoczem krwi ozdrowieńców, które może pomóc w walce z epidemią. Osocze pobierane jest od osób, które pokonały COVID-19 i podawane zakażonym. Zaznaczył jednocześnie, że materiał pobiera się tylko od osób zupełnie zdrowych, a takich w Polsce jest jeszcze niewiele.

Dalej zaś dodał:

Poza taką terapią czekamy cały czas na lek, który będzie skuteczny, który będzie lekiem niekrwiopochodnym i pozbawionym wszystkich ryzyk związanych z lekami krwiopochodnymi, ale to niestety jest perspektywa roku, tak samo jak szczepionki”.

dam/IAR,PAP 

Komentarze

Jan Radziszewski 2020.05.7 18:55
jak jest w znanym powiedzeniu: - "Co ma wisieć - Nie Utonie!" Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza - dający wid, czyli światło. Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen. - Dziękuję Chryste Królu, doskonały nasz Panie i Zbawco.
Alarm2020.04.17 8:28
Jakie otwieranie gospodarki????Czy wy nas wszystkich checie zabić? Zapomnieliście zwały trupów w Bergamo? Zapomnieliscie zwały trupów w USA? Chcecie nas wszystich wydać na śmierć?wpuścić dzieci do szkół, ludzi do sklepów zeby znowu zaczęła sie rozprzestrzeniać zaraza pustosząca nasz kraj? Mało wam trzysta trupów????IZOLACJA!!!!całkowita IZOLACJA!!! w tym kierunku powinni iść rzadzący. I zamknąć wszystko do wygaśniecia zarazy.Plus całkowity zakaz opuszczania domów, ew tylko w pełnych kombinezonach biohazard, najlepiej z butlami z powietrzem!
Kobieta Rozsadna2020.04.17 12:22
co za bzdurny wpis - jaka zaraza? Ty ALARM liczyć nie umiesz. Jesteś widać fanem sztucznych leków - nie masz zatem odporności i Koronawirus Ci zaszkodzi. Zacznij leczyć swoje myślenie. Możesz też na zawsze zostać w domu i nikt za Tobą nie zatęskni
Potocki2020.04.16 22:22
Panie Szumowski,co Pan sugeruje Polakom ? Że chce Pan wszystkich zaszczepić ? Co to znaczy,że maseczki będą obowiązkowe do momentu jak nie pojawi się szczepionka ? Kilka tygodni temu mówił Pan,że maseczki guzik dają a na pytanie redaktora po co ludzi je noszą odpowiedział Pan-''nie wiem'' ?!
cris2020.04.16 17:39
grypa 2018/2019 3300 000 zarażonych zgonów ok 10 000 --- koronawirus kilka tysięcy zgoów kilkaset ---- co pan nazywa epidemią panie szumski , prosze definicję.
Chcesz sie na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.04.16 12:38
Seks Kamerki, Randki online, Randki w Realu , Skype i więcej! Nie siedź samotnie w domu daj upust swoim fantazją! www.lexlale.eu ======================= Tysiące Kobiet czeka aż ktoś napisze do nich. Nie daj im dłużej czekać!
Grzegorz2020.04.16 11:38
raczej małpa biega z brzytwą i 80% społeczeństwa jej kibicuje. Dyktatura sanitariatu
GłosPuszczy2020.04.17 8:34
Dobre.bardzo celny post. Paranoja Szumowskiego zabije nas skuteczniej niż jakakolwiek brzytwa.
Norymberga dla komuny!2020.04.16 10:52
Zgadza się. POdejrzany typ.W Pisie takich paru jest POczynając od Gowina czy Glińskiego i Dudy. https://www.youtube.com/watch?v=wJfgwbiFlkk
eliot2020.04.16 10:46
Lęk zabija bardziej niż wirus. Warto posłuchać psychiatrów!
psychiatrunio2020.04.16 10:37
Takie małe spostrzeżenia, absolutnie nie polityczne i oparte na „twardych” danych. Do przemyślenia. O ile ktoś myśli, a nie upolitycznia obiektywnych faktów. ktoś kto je upolitycznia, to paranoidalny schizol. NIEMCY ludność – 80,2 mln, ilość ofiar śmiertelnych – 3569. POLSKA ludność – 37,9 mln, ilość ofiar śmiertelnych – 292. SZWECJA ludność 10,2 mln, ilość ofiar śmiertelnych - 1203.
Padre_Girolamo2020.04.16 10:48
Tak mała liczba ofiar śmiertelnych jest najlepszym świadectwem czuwającej nad nami Bożej Opatrzności i Maryji Panny. Podobnie było w czasach Czarnej śmierci. Też byliśmy pod opieką Bożą
Norymberga dla komuny!2020.04.16 10:49
Niemcy zaniżają dane. Nie wliczają do statystyk tych co mieli choroby współistniejące.Podobnie jak Włochy zawyżają.
Klaudiusz2020.04.16 9:34
To niech uważa, żeby w czasie tego tańca nie potknął się i nie upadł na tyłek, bo może stracić nabiał, a także parówę.
regio2020.04.16 9:32
W filmie od 11:45 https://www.youtube.com/watch?v=Q3GzBbmnI10 można zobaczyć porównanie rozwoju "epidemii" w Szwecji (bez kwarantanny) i na świecie ( w większości w kwarantannie). Jaki więc sens mają te wszystkie obostrzenia? Szpitale w Szwecji też przepełnione nie są - https://swprs.files.wordpress.com/2020/04/volksblatt_schweden_corona_20200414_18.pdf
GłosPuszczy2020.04.17 8:33
Żadne obostrzenia nie mają sensu. Sens ma usunięcie Szumowskiego obezwładnionego własną paranoją.
Prawda2020.04.16 9:09
https://www.wykop.pl/link/5434051/minister-zdrowia-wysmiewa-maseczki-ochronne-luty-2020/strona/3/ NIE BĄDŹ OBOJĘTNY PRZEKAŻ DALEJ!
anonim2020.04.16 8:58
ŻĄDAMY INTRONIZACJI www.youtube.com/watch?v=KN-O3EKoMv4
GłosPuszczy2020.04.17 8:35
Żądamy intronizacji..Szumowskiego!
Nina2020.04.16 8:55
Znowu propaganda bez pokrycia w czynach...
NACZELNY OSZUST BRUKSELSKI WNUCZEK2020.04.16 9:01
WASZE CZYNY ICKA TO WYRZUCENIE 50 TYS POLAKOW W WARSZAWIE NA BRUK TO AMBERGOLD TO KRADZIEZ Z OFF TO PLAN ZROBIENIA Z POLSKI KOLINII NIEMIECKIEJ .
KIEDY WY ZYDZI STANIECIE W PRAWDZIE2020.04.16 8:54
Wy icek tanczycie oczywiscie na brzytwie Angeli ktora trzyma w zebach pacholek wnuczek.
*82020.04.16 8:52
wypowiedz szamana z ministerstwa zdrowia , jestes miernoty klasy radziwilla , bajki opowiadaj swoim tepym wyznawca ,dane ile zmarlo sa zanizone ,przypuszczam ze przekroczylo grubo ,ponad 300 bedziec chwytal dziurawa kolo ratunkowe . bo stwierdzeniu ze wybory sa bezpieczne ,a ofiar beda wyzsze niz kilku krajach ue razem wziete .
ak2020.04.16 8:21
Tańczymy na brzytwie... Hmmm To na czym tańczymy biorąc udział w wyborach ? Jedna wielka niekonsekwencja.
Marek212020.04.16 8:27
Bo to jest taniec z ekstremalnymi figurami tańczony na krawędzi dachu wieżowca. Jak się bawić, to na całego...... Jak husaria pod Kircholmem. :-)
ryszard2020.04.16 8:05
To fakt, że dla rządu pole manewru jest malutkie. Tym bardziej więc trzeba bardzo bezpiecznie operować wszelkimi dostępnymi możliwościami. W tym celu państwo musi być bardzo racjonalnie zorganizowane. Tymczasem poza wirusem mamy niestety do czynienia z dwoma równie groźnymi obszarami generowania zagrożeń. Pierwszym, w sytuacji koniecznego rozszerzania uprawnień władzy, jest brak w Polsce opozycji. Opozycja to kontrprogram a niczego takiego w naszym kraju nie ma. ( pazerność na władzę tylko po to aby była przykrywką dla nieróbstwa i złodziejstwa oraz niemoc intelektualna w samodzielnym opracowaniu programu, to nie jest opozycja). Drugim zagrożeniem jest niestety. zapóźnienie technologiczne dużej części rządzących. Dowodem są chociażby trudności z systemowym rozwiązaniem problemu wyborów w warunkach koniecznego zminimalizowania ryzyka wirusowego. Ominięto szerokim łukiem możliwości głosowania drogą elektroniczną a jeszcze prościej telefoniczną (wystarczy ustalić specjalne numery telefoniczne dla każdego z kandydatów i każdy z nas wyśle SMS na wybrany numer, podając swój PESEL, dla opornych pozostawiając głosowanie korespondencyjne, a takich byłaby garstka). Niestety jest jak jest..
Kasikasss112020.04.16 7:59
W Styczniu miałam wszystkie objawy koronawirusa,,5 dni 40 stopni,,,bol głowy niechęc do jedzenia,,,bóle mięsni kości osłabienie ,,,masakra była ,wyzdrowiałam w domu ...mam wrażenie,że nie była to zwykła grypa,,jak dowiedzieć się czy jestem ozdrowieńcem? i czy to możliwe? bóle po całym ciele...było to dziwne ,,,nigdy się tak nie czułam
anonim2020.04.16 8:08
Brat miał to samo. To mutacja zwykłej grypy leczonej antybiotykami ( leczenie bez wymazu i antybiogramu ). Załapał się od wnuczka a wnuczek ze żłobka. Idź zbadaj się i może wykryją koronowirus i nowy problem kwarantanna. Ciesz się że Ci przeszło a nie śnij i dawcy osocza.
anonim2020.04.16 7:58
Skończ z tymi wypowiedziami. Nie strasz ludzi rób co musisz.
Kasikasss112020.04.16 7:57
W Styczniu miałam wszystkie objawy koronawirusa,,5 dni 40 stopni,,,bol głowy niechęc do jedzenia,,,bule mięsni kości osłabienie ,,,masakra była ,wyzdrowiałam w domu ...mam wrażenie,że nie była to zwykła grypa,,jak dowiedzieć się czy jestem ozdrowieńcem? i czy to możliwe?
PL2020.04.16 7:38
Szumowiński, zapomniałeś dodać, że szczepionka będzie od B. Gatesa.
Michał Jan2020.04.16 7:33
Nie na ostrzu brzytwy, ale na ostrzu ostrosłupa: trzecie czynnik, to konieczność przeprowadzenia zwycięskich wyborów, a czwarte, to wypróbowanie, na ile można zgnoić dumny ongiś naród głupimi zakazami, typu 12x osób mniej w kościele niż w supermarkecie.
bolek lewa noga2020.04.16 8:56
masz na mysli narod koszerny
Michał Jan2020.04.16 10:11
Nie, mam na myśli Naród, który przez 123 lata stawiał się opresyjnym zaborcom (pruskiemu i rosyjskiemu) i doprowadzał do rozpaczy dr. Jana Franka.
Lew Nikołajewicz2020.04.16 9:39
Daj spokój. Ograniczenie ilości ludzi na mszy jest konieczne. To nie żaden atak lewactwa/masonów na kościół.
Michał Jan2020.04.16 10:10
Daję spokój, bo sam unikałem tłoku i chodziłem na msze mniej popularne (w sezonie grypowym i na początku epidemii), ale wtedy było w małym kościele około 20 osób i świetnie się rozpraszały. Teraz zajrzyj sobie do galerii zdjęć z Bazyliki w Licheniu i przekonaj się, jaki to absurd zakazać tam być 6. osobie.
Padre_Girolamo2020.04.16 10:45
Zgadzam się całkowicei. Minie, jako Prawdziwego Polaka i Katolika to boli widzieć, że przez ostatnie 40 kilka lat postawiliśmy tak piękne i wielkie kościoły a teraz stoją one puste... Czy nie można było pozostawić decyzji o liczbie wiernych na mszach św. samym proboszczom? A teraz słyszę, że kolejne piękne tradycyjnie polskie święto jakim są majowe Komunie dzieci mają być przesunięte na wrzesień. Nie wiem, może czegoś nie rozumiem, ale dokąd to prowadzi...? Kto za tym stoi?
Lew Nikołajewicz2020.04.16 11:06
Obawiam się, że pozostawienie decyzji o liczbie wiernych na mszach proboszczom byłoby skrajnie nierozsądne. Kościół może proponować własne rozwiązania, ale decyzja należy do świeckiej (dyskusyjne) władzy.
Lew Nikołajewicz2020.04.16 11:00
Tak z czystej ciekawości zapytam: jak jest teraz z komunią, skoro wszedł nakaz zasłaniania ust i nosa? Komunia (z tego co wiem) jest "kulminacyjnym" punktem mszy i jeśli jest obecnie niemożliwa to jaki jest sens wtedy dla katolika iść do kościoła kiedy można obejrzeć msze w TV albo w internecie?
Michał Jan2020.04.16 15:33
Pytaj ustawodawców. W pierwotnej wersji (poprawionej na kilka godzin przed wejściem w życie) powinieneś mieć zasłonięty nos i usta wychodząc z "adresu" zamieszania i zdejmować po wejściu z powrotem. Nie tylko Komunia, ale również żadnego picia i jedzenia poza domem.
m42020.04.16 7:28
jeżeli te szczepionki będą od Billa Gates'a, to nikt nie jest nimi zainteresowany; no może z wyjątkiem samobójców; Szumowski mocno podejrzany typ
sdeas2020.04.16 8:31
Bill Gates jest uczciwym i porządnym człowiekiem, a minister Szumowski jest tylko narzędziem Pis.
Jan2020.04.16 8:51
Ja bym nie powiedział, że narzędziem, tylko że narządem.
Anonim2020.04.16 7:28
Cała akcja ma na celu wprowadzenie szczepień Gatesa - głupka bez wykształcenia - będą one tak działać jak i jego beznadziejny system - komunikaty będą podobne: - instalacja wirusa zakończona pomyślnie - - czy aktywować wirusa - - nie chcesz aktywacji zakup licencję na kwarantanne: - 14 dni - 200USD - 28 dni - 399USD ... tego chece rząd i mikroster Szumowski - precz z bandytyzmem!
Marek212020.04.16 7:38
Na głupotę i teorię spiskowe szczepionki nie ma i nie będzie... Podobnie na oszałamiające uczucie że przeniknęło się Wielkie Tajemnice Bytu.
Michał Jan2020.04.16 7:54
Po co się zacietrzewiać? Test będzie prosty - jeżeli obowiązek szczepienia nie obejmie tych, u których stwierdzi się przeciwciała, to masz rację, ale jeżeli również i ich, to wychodzisz na patafiana.
Marek212020.04.16 8:02
Ech, wyobrażasz sobie że będzie szczepionka i zamiast szczepić jak najszybciej miliony by powstrzymać zarazę to każdemu najpierw zrobi się miliony miliony testów na przeciwciała? Zwłaszcza jeżeli podanie szczepionki tym uodpornionym i tak nie zaszkodzi?
Michał Jan2020.04.16 8:19
Testy już mają być robione. Jeżeli wykażą u Ciebie przeciwciała, to jest założenie, że jesteś, jak zaszczepiony.
Marek212020.04.16 8:25
Ilu milionom je zrobią? I po co? Taniej, szybciej i skuteczniej będzie chyba po prostu zaszczepić jak leci.
RakNieboRak2020.04.16 8:37
Skuteczniej do czego? Sorry, ale trzeba być niespełna rozumu, aby łykać "szczepionki" z fabryki znanego orędownika zmniejszania populacji za pomocą "szczepionek". Ty oczywiście wierzysz bydlakom na słowo, tak samo jak Żydzi wierzyli, że idą do łaźni, a nie do komory gazowej.
Przeciw kretynom 2020.04.16 8:59
Trzeba być chyba kretynem, żeby dożyć do wyrobienia przeciwciał przy pomocy szczepionki z dajmy na to rtęcią lub innym goofnem jak organizm danego człowieka już to zrobił bez żadnych skutków ubocznych.
???2020.04.16 8:49
Pierwsza z brzegu z tzw. teorii spiskowych. - wyeliminowanie obrotu gotówkowego dzieje się na naszych oczach jak uważasz, że nie to rzeczywiście nie przeniknąłeś żadnej tajemnicy bytu. Każdy czy to bank a przez bank państwowy dany rząd chce obracać i trzymać łapę na mojej pensji. Nie chce abym każdego pierwszego wyciągnął całość i trzymał w portfelu Nie będę Ci pisał więcej bo każdy wie o co chodzi. I kiedyś to były teorie a teraz się dzieje.
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.16 7:25
UWAGA!!! Nie odpowiadajmy temu cynicznemu dywersantowi, Polakożercy, "Po 11 NIE BADZ OBOJETNY", „ladychapel” i parę innych. Jego komentarze świadczą o opętaniu, albo o chorobie psychicznej (albo i jedno, i drugie). W każdym razie o patologicznej nienawiści do Polski, Kościoła i PIS-u. Rozumiem, że każdy normalny odruchowo chce mu coś odpowiedzieć, ale to nie ma najmniejszego sensu: obelgi go cieszą, bo to masochista; ponadto wtedy ma pretekst, by obłudnie wybrzydzać na "chrześcijańską miłość bliźniego". Logika na niego nie działa, bo potrafi, po żydowsku, zawsze odwrócić kota ogonem. Niech, pod różnymi pseudonimami, dyskutuje sam ze sobą. Miejmy swą godność, nie zniżajmy się do jego kloacznego poziomu. Można - i trzeba - modlić się za jego nieszczęsną duszę, która jest na prostej drodze do potępienia wiecznego, i to na własne życzenie.
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.16 7:24
A mi się marzy aby Macierewicz w końcu potańczył na brzytwie, na brzytwie Ockhama, oczywiście.
Marek212020.04.16 7:42
Ockham by się przydał, ale taniec gołym tyłkiem na prawdziwej brzytwie byłby równie zabawny... Może to by go obudziło z szaleństwa?
Po 12-te: Nie dyskutuj z opętanym psychopatą2020.04.16 8:22
"Brzytwa Ockhama". Proszę, jaki erudyta się trafił wśród tylu prymitywnych katoli… Oni znają tylko zwykłe brzytwy. Widać, masz dobre australijskie wykształcenie.
Marcel2020.04.16 7:22
Trzymam za niego kciuki.
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.16 7:30
Trzymanie kciuków to pogański zabobon. Do nas dostał się z Niemiec. Dla katolika to grzeszne zachowanie. Wstyd dla katolika. "Przesąd trzymania kciuków wywodzi się ze starożytności. Dla wojownika kciuk był ważny, ponieważ bez niego nie był w stanie utrzymać broni. Trzymanie kciuków było więc gestem ochronnym. Zwyczaj upowszechnił się najpierw wśród Niemców."
Marcel2020.04.16 7:41
Dziękuję za zwrócenie uwagi. Miałem na myśli, że jestem myslami przy ministrze i życzę mu samych sukcesów.
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.16 7:46
Znowu źle. Marcel, dla katolika jest jeden zasadniczy sposób na okazanie wsparcia. Faktycznego wsparcia. To oczywiście modlitwa. Pozdrawiam.
Marcel2020.04.16 8:14
Dziękuję, wiele dziś się nauczyłem.
RakNieboRak2020.04.16 8:34
Jesteś głupszy niż ustawa przewiduje Trzymanie kciuków nie jest "zabobonem", tylko gestem ochrony i nie ma nic wspólnego z pogaństwem. Tak samo jak obyczaj "patrz w lewo, patrz w prawo, i jeszcze raz w lewo" podczas przekraczania jezdni. Dla ciebie może to i zabobon, ale normalni ludzie uczą tego swoich dzieci i dobrze na tym wychodzą. Postępacy pouczają swoje dzieci inaczej: "Kaptur na głowę, słuchawki w uszy i idziesz śmiało bo masz pierwszeństwo".
J.P2020.04.16 9:13
No nie wiem...czy aby na pewno w lewo patrzeć też wypada ?
Lupaszko2020.04.16 10:15
niemcy to kraj leżący między Polską a francją
Irena2020.04.16 11:24
Marcel, ja też:) Trzymam kciuki i modlę się:)
GłosPuszczy2020.04.17 8:29
Tym człowiekiem zawładnęła paranoja. Curate ipsum, panie doktorze Szumowski.