17.08.20, 20:04Fot. screenshot - YouTube

Łukaszenka: Ponowne wybory po przyjęciu nowej konstytucji

Aleksander Łukaszenka oznajmił dziś, że na Białorusi należy, na drodze referendum, przyjąć nową konstytucję. Jak zapowiedział, dopiero po jej przyjęciu będą mogły się odbyć nowe wybory prezydenckie, parlamentarne i lokalne.

- „Musimy przyjąć nową konstytucję, czego chcieliście, i nawet +alternatywni+ nie byli przeciw. Powinna być przyjęta na referendum, bo poprzednią konstytucję przyjmowaliśmy na referendum, i według nowej konstytucji przeprowadzić, jeśli chcecie, wybory - parlamentu, prezydenta i organów władz lokalnych” – powiedział dziś Łukaszenka w wypowiedzi emitowanej przez Biełoruś 24.

Wcześniej, na dzisiejszym spotkaniu z robotnikami w Fabryce Ciągników Kołowych w Mińsku, białoruski prezydent zadeklarował, że jest gotowy podzielić się władzą w państwie, ale „nie pod presją i nie poprzez ulicę”. Wtedy też stanowczo przeciwstawił się ewentualności przeprowadzenia ponownych wyborów prezydenckich.

Natomiast kontrkandydatka Łukaszenki w wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłana Cichanouska, która obecnie przebywa na Litwie, zadeklarowała dziś, że jest gotowa wziąć odpowiedzialność za losy swojego kraju.

kak/PAP, Telewizja Republika

Komentarze

ala2020.08.18 15:02
Tylko poseł Konfederacji wrogi Polsce moze nie chcieć repolonizacji mediów... Suwerenny kraj musi mieć własne media i nigdy obcym nie pozwolic mieszać sie w nasze sprawy a takze nie pozwolić glosic kłamstw ... czyli wywalic na zbity pysk .. Nie przedłuzac koncesji .. w tej sprawie może naród żadać od rządu wywiazania sie z repolonizacji albo skutecznie nie dać koncesji
Foster2020.08.18 9:47
Postanowił przeczekać ?
Elwira2020.08.18 7:49
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
Ninel2020.08.17 22:20
Czyli Białoruś podzieli los Ukrainy... szkoda ludzi, szkoda kraju.
ryszard2020.08.17 20:40
Kończ już . Oszczędź wstydu i krwi swemu narodowi, który cię tolerował i utrzymywał przez ćwierć wieku. Przegrałeś prawie wszystko - po co ci jeszcze przegrać resztki swego człowieczeństwa?
Po 11...2020.08.17 21:24
To do Jarosława, czy Baćki?
Anonim2020.08.17 21:43
debilek teczwy jestes..