12.01.22, 20:23Naftali Bennett - fot. Brookings Institution via Flickr CC 2.0 / okras via wikimedia CC 4.0

Łukaszenka znalazł sojusznika? Wspólnie z Izraelem poszukają dowodów na "ludobójstwo narodu białoruskiego"

Reżim Aleksandra Łukaszenki wspólnie z polonofobicznymi środowiskami w Izraelu będzie szukać dowodów na "polskie ludobójstwo" wykorzystywanych przez białoruski reżim migrantów.

Prokurator generalny Białorusi Andriej Szwed poinformował o powołaniu międzynarodowego zespołu śledczego do zbadania "ludobójstwa narodu białoruskiego".

Szwed nie poinformował co prawda, kto wejdzie w skład zespołu, wskazał natomiast, że inicjatywa budzi spore zainteresowanie w... Izraelu.

Według oficjalnych informacji białoruskiej prokuratury, Szwed spotkał się z ambasadorem Izraela, który w trakcie spotkania miał wskazać na "historyczną wagę śledztwa" oraz konieczność ujawnienia "wszystkich faktów ludobójstwa, w tym tragicznych wydarzeń Holokaustu".

W trakcie spotkania miały zostać omówione także kwestie zawarcia "międzypaństwowego memorandum". Warto podkreślić, że białoruski reżim na równi z wojskami nazistowskich Niemiec stawia polską Armię Krajową.

- Ustaliliśmy, że są jeszcze żyjący nazistowscy zbrodniarze wojenni, którzy byli na listach i byli członkami w zbrodniczych batalionach. Chodzi tu przede wszystkim o litewskie bataliony SS i polską Armię Krajową - mówił w 2021 roku Szwed, informując o wszczęciu śledztwa w sprawie ludobójstwa narodu białoruskiego - więcej czytaj tutaj

jkg/kresy24

Komentarze

luca2022.01.13 12:06
Satrapa białoruski z tym pejsatym to największa tragedia współczesnego świata.
Hanys GórnoŚląski2022.01.13 10:55
Jedna banda złodziei, komunistów i kłamców zgadała się z drugą zgrają kłamców, złodziei i komunistów. Nic tu nie ma dziwnego: swój rozpozna swojego. Kurvva kurvvie łba nie urwie.
pejsaci kanibale z naszych wysp POlin-ezji2022.01.13 12:16
Budowniczy Auschwitz ... IG Farben rockefeller ...zyja !!!!! Zalozyli UE ( ksiazka : Nazistowskie korzenie brukselskiej UE) ... akurat sa na etapie budowy swiatowego Auschwitz 2.0...... www.profit-over-life.org
man.of.Stagira2022.01.13 9:41
Jak to ujął Karol Marks? "Warunkiem społecznej emancypacji żydów jest emancypacja społeczeństwa od żydostwa."// Jakoś w tę stronę też poszedł towarzysz Gitler zdaje się? Uh? // Jednak żyd to przed Shoah i po Shoah ... taki sam. Głupi.
Po 11 ...2022.01.13 9:23
czyżby izraelskie gestapo było sprawcą tego "ludobójstwa"?
Jola2022.01.13 9:01
Izrael. Czyż nie jest to wg. polskich władz oraz intelektualnych elit naszego kraju jeden z naszych największych, strategicznych sojuszników? https://www.rp.pl/wydarzenia/art2120211-polska-izrael-wiecej-nas-laczy-niz-dzieli
pejsate kanibale polskich wysp polin-ezji2022.01.13 8:50
... kneset na gnojnej jest za ... morel ... stefek ... i wiele innych emerytow z poslki to "dobrzy" ludzie moZad s iSraEla ... schalom kaczor donald
ceramik2022.01.13 8:46
Poprzednio czyściciel świata ze śmieci, wyszedł z narodu austriackiego, ale spaprał robotę i teraz mamy potężną czkawkę na skalę globalną z liczebnością Eskimosów we wszystkich rządach. Teraz czekamy na nowego czyściciela plemienia żmijowego, ale mądrego, aby wyczyścił świat ze śmieci do dwudziestego pokolenia. Tak nam dopomóż Bóg.
baćka2022.01.12 23:53
to ilu białoruskich chłopów zamordował jeden z przeklętych ? https://pl.wikipedia.org/wiki/Mord_w_Pucha%C5%82ach_Starych
[email protected]2022.01.12 23:24
Kundelki popiskują i czasem łapią nas za nogawki, ale karawan idzie dalej. Mośki i łukaszenkowskie gnidki mogą nam na but narobić jeśli tam się wdrapią. Ale wątpię!
Po 11 ...2022.01.12 22:21
Wszyscy knują przeciwko Polsce. Wszyscy wymyślają grzechy, których nie popełniliśmy. Ale dlaczego? Za co nas tak świat nienawidzi? Tak za to, że stoimy za Jezusem, że trwamy przy Maryi, za naszą Wiarę, Honor i umiłowanie Boga. Za to nas nienawidzą. W.S.
"Za co nas tak świat nienawidzi?"2022.01.12 22:28
Mordujecie dzieci palestyńskie, okupujecie ich ziemie, traktujecie ich tak jak was traktowała Jüdischer Ordnungsdienst, jak Żagiew was likwidował.
Po 11 ...2022.01.13 1:00
Boże? 10 zielonych łapek, zero czerwonych? Katodebilki. Nie widzicie W.S.? To oznacza Wpis Sarkastyczny. Normalnie jełopy.
kapitan KGB2022.01.12 21:54
Izrael zapracował sobie na nienawiść świata nie tylko Polski. Dzieki pomocy diaspory żydowskiej z Sojuza.
nie ślepy2022.01.12 21:46
Z Polski powinno się wywalić wszystkich żydów, żebyśmy nie musieli im już nigdy pomagać, żeby nie musieli "cierpieć" naszej gościnności ,zerwać kontakt dyplomatyczny z Izraelem i tyle w temacie! Kto i w jakim celu podtrzymuje u nas jakieś pozory, że żyd jest dla nas przyjacielem? Nie był, nie jest i nie będzie, i chyba jest na to wystarczająco dowodów!
nie, ślepy?2022.01.12 23:03
­
man.of.Stagira2022.01.12 21:33
Jak to ujął Karol M? "Warunkiem społecznej emancypacji żydów jest emancypacja społeczeństwa od żydostwa."// Jakoś w tę stronę też poszedł towarzysz Gitler zdaje się? Uh? // Jednak żyd to przed Shoah i po Shoah ... taki sam. Głupi.
Spierdalaj parchu jebany!2022.01.12 21:47
PROWOKATORZE!
Wiki podaje:2022.01.12 21:18
Białoruskie jednostki wojskowe i paramilitarne w armii niemieckiej Mińska baza szkoleniowa w 1942 r., dowódcy 102 i 115 batalionów Schutzmannschaft oraz 118 batalion gotowych do służby w Komisariacie Rzeszy Ostland: 1) Belarusian Abwehr/Brandenburg Sabouteur agents. 2) Vorkommando Einsatzgruppe B, also Vorkommando Moskau. 3) Byelorussian Auxiliary Police. 4) Byelorussian Home Defence (Belarusian Interior Guard – BKA). 5) 29. Waffen-Grenadier-Division der SS RONA (russische Nr. 1). 6) 30. Waffen-Grenadier-Division der SS (weißruthenische Nr. 1). 7) weissruthenische Waffen-Grenadier-Regiment der SS 75: I./weissruthenische Waffen-Grenadier-Regiment der SS 75, II./weissruthenische Waffen-Grenadier-Regiment der SS 75, III./weissruthenische Waffen-Grenadier-Regiment der SS 75 , 13th weissruthenische battalion of SD, weissruthenische Artillerie-Abteilung weissruthenische Panzerjäger-Abteilung, weissruthenische Reiter-Schwadron Waffen Sturmbrigade Belarus plus "Čorny Kot" -Tajna specjalna jednostka do likwidacji Żydów, Polaków, itp. . . . . . cdn
Wiki podaje, cd:2022.01.12 21:35
Liderzy Białorusi na usługach Hitlera: 1)Radasłaŭ Astroŭski, burmistrz Smoleńska, a później przewodniczący Białoruskiej Centralnej Rady. 2) Jury Sabaleŭski, burmistrz Baranowicz i wiceprzewodniczący Białoruskiej Rady Centralnej. 3) Mikałaj Łapicki, ksiądz prawosławny i redaktor naczelny gazety Ranica. 4) Vacłaŭ Ivanoŭski, burmistrz Mińska. 5) Ivan Jermačenka, lokalny doradca polityczny. 6) Stanisława Stankiewicza, burmistrza Borysów. 7) Emmanuel Jasiuk, burmistrz miasta Klecka 8) Jaŭchim Kipel, przewodniczący II Wszechbiałoruskiego Kongresu Rad. 9) Ivan Kasiak, białoruski gubernator prowincji. 10) Jury Bartyševič, Minister Administracji okupacyjnego rządu Astroŭskiego. 11) Anton Adamowicz, członek białoruskiej organizacji samopomocowej. 12) Mikoła Abramczyk, redaktor gazety Ranica. 13) Stanisława Hrynkiewicza 14) Piotra Orsa, Minister Gospodarki i Rolnictwa . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . cdn
Jeżeli chodzi o wysługiwanie się Hitlerowi2022.01.12 21:46
Białoruskie bydło per capita miało ich najwięcej, bo blisko 1.5 miliona. Na tak mały kraj! . . . . . . . . . Żydzi powinni się NIMI zainteresować, np. Jedwabne.
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2022.01.12 21:11
Ha,ha, dobre sobie. Nie ma najmniejszych problemów udowodnić Białorusi jak to oddanie podczas II wojny sformowała dla Hitlera 30 dywizję grenadierów Waffen-SS a także szkołę w której Niemcy szkolili Białorusinów jako strażników do obozów koncentracyjnych. Był to ośrodek szkoleniowy kolaborującej z Hitlerem tzw. Białoruskiej Obrony Krajowej czyli kolaboracyjnego rządu Białorusinów. Oni - jak wiadomo teraz - szkolili się u Niemców po to, by ratować Żydów i innych przed terrorem Hitlera. Lepszych objawów paranoi trudno się doszukać, Izraelici i Łukaszenka jednak potrafią.
Kowalski Anatol2022.01.12 21:08
Dolary kontra orzechy, że Białoruski Car wraz z NASZYMI PRZYJACIÓŁMI z Ukochanego Izraela znajdą tych " ludobójców narodu Białoruskiego " na zachód od Bugu - czyli pośród Polaków.
Anonim2022.01.12 21:01
czemu mnie te holoinkausty nie dziwią ? ale sobie kolegów batko znalazł buahahahaha
Żyd Anonim, wieczny nudziarz2022.01.12 20:52
Od urodzenia cierpię na ostry oraz przewlekły syndrom antypolonizmu i antyklerykalizmu. (Wyssałem to z mlekiem matki.) Jest to moja ewidentna mania prześladowcza. Nawet więcej: jestem wprost chory z nienawiści. W szczególności, Osoba Matki Bożej wywołuje u mnie odruchową wściekłość, bo to Ona pokonała tego, którego jestem kundlem, jazgoczącym na tym forum od lat. Podobnie Jan Paweł II, który tyle ludzi na całym świecie uchronił od piekła. Wielcy święci, szczególnie św. Siostra Faustyna i Padre Pio, to dla mnie tylko "pyerdolnięci psychole". Święty męczennik Maksymilian Kolbe to "antysemita" (bo 3 razy napisał niewygodną prawdę o Żydach). Gdy słyszę słowa: "Boże Miłosierdzie", "Eucharystia", "cud Eucharystyczny", "Niepokalane Poczęcie", "Ewangelia", "różaniec", "katolicka Polska", "Radio Maryja" to od razu wpadam w szał; ponadto mam drgawki, wysypkę i permanentną $raczkę. W KAŻDYM księdzu widzę chciwego na kasę pedofila, który, dla własnych, materialnych lub politycznych korzyści, straszy naiwnych prostaków piekłem i wiecznym potępieniem. Każde niepowodzenie w "tym kraju" - prawdziwe, domniemane czy choćby zmyślone - cieszy mnie niezmiernie. Marzy mi się więc rozwalenie "tego kraju" i przerobienie go na nasz Polin, w którym byłoby normalnie, tzn. kościoły jako Muzea Ateizmu, knajpy, a najlepiej burdele, a księża w obozach pracy. My bylibyśmy panami, a polaczki-goje pracowaliby na nas. Oczywiście, ten wspaniały plan nie jest do realizacji natychmiast, a to przez ten okropny PIS i polaczków podatnych na propagandę Rydzyka. Ale powolne rozmywanie polskości oraz chrześcijaństwa w unijnej, ateistycznej, neomarksistowskiej euro-papce - kto wie? Z pomocą Tuska i rodzimej Targowicy powinno to skutecznie zadziałać. Oczekuję więc propozycji, bo mi się skończyły pomysły. Bluzgam w kółko to samo, cynicznie ironizuję, rechoczę głupkowato "buhahahahaha", słowem robię tu z siebie durnia, i to jeszcze na oczach gojów oraz katolików!