19.07.21, 14:00Fot. Kancelaria Premiera via Flickr CC BY-SA 4.0

Ma rację marszałek Elżbieta Witek- „tu jest Polska, a w Europie jesteśmy od zawsze”

1. W ostatnią sobotę marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z mieszkańcami Otynia w województwie lubuskim, podczas którego prezentowała nowy program Zjednoczonej Prawicy „Polski Ład”.
Podczas tej prezentacji kilka osób będących na tym spotkaniu zaczęło skandować hasła „Konstytucja”, „gdzie jest prawo”, „wolne sądy” oraz „tu jest Unia”, na co Pani marszałek Witek zareagowała słowami „tu proszę Pani jest Polska, a nie Unia. Tu jest Polska, tu jest Otyń, a Polska zawsze leżała w Europie”.
Natychmiast zareagowali czołowi politycy Platformy, Borys Budka, który podczas urlopu Tuska zarządza Platformą, napisał na jednym z portali społecznościowych „przecież to oczywiste, że PiS mentalnie jest poza Wspólnotą. I razem z Salvinim, Orbanem i Le Pen, próbują Unię rozsadzić od środka, realizując scenariusz Kremla”.
Wtórowali mu marszałek Grodzki, poseł Kropiwnicki, europoseł Arłukowicz, którzy jak to już w kilku ostatnich kampaniach wyborczych bywało, wrócili do odmieniania „Polexitu” przez wszystkie przypadki, sugerując, że działania Prawa i Sprawiedliwości, nieuchronnie do tego prowadzą.

2. To oczywiste, że marszałek Elżbieta Witek ma rację- tu jest Polska, która jest członkiem Unii Europejskiej, która jest organizacją międzynarodową, do której przystąpiliśmy na podstawie art 90 ust. 1 Konstytucji RP i której przekazaliśmy kompetencje organów państwowych w niektórych sprawach, co zostało następnie ratyfikowane w referendum akcesyjnym w 2003 roku.
Unia Europejska ma tylko takie kompetencje jakie przyznały jej jednomyślnie w traktatach wszystkie kraje członkowskie, w związku z tym wyłączne kompetencje ma tylko: w zakresie unii celnej, reguł konkurencji w ramach jednolitego rynku, polityki pieniężnej (dotyczy to tylko krajów strefy euro), handlu i umów międzynarodowych (pod pewnymi warunkami), oraz roślin i zwierząt morskich w ramach wspólnej polityki rybołówstwa.
W kilkunastu innych dziedzinach są to tzw. kompetencje dzielone, a w takich obszarach jak: zdrowie publiczne, przemysł, kultura, turystyka, kształcenie, szkolenie, młodzież, sport, ochrona ludności czy współpraca administracyjna, UE ma tylko kompetencje uzupełniające.

3. Nie ulega także wątpliwości, że Konstytucja RP jest najwyższym prawem w Rzeczpospolitej, także po naszym członkostwie w UE, o czym świadczą kolejne rozstrzygnięcia TK z roku 2004 pod przewodnictwem prezesa Marka Safjana, obecnego sędziego TSUE, z 2010 roku już po przyjęciu Traktatu Lizbońskiego pod przewodnictwem prezesa Andrzeja Rzeplińskiego i obecne z 2021 roku już pod przewodnictwem prezes Julii Przyłębskiej.
Oczywiście w dziedzinach Unii przyznanych traktatami prawo unijne (dyrektywy i rozporządzenia) mają pierwszeństwo nad polskim ustawodawstwem, ba część z nich bezpośrednio wchodzi do polskiego prawodawstwa, pod warunkiem jednak, że nie ma tu sprzeczności z polską konstytucją.
Będąc więc w UE, jesteśmy gospodarzem we własnym kraju i rząd Zjednoczonej Prawicy robi wszystko aby tak pozostało, a więc nie zgadzamy się na wszelkie próby przekształcania obecnej UE w państwo federacyjne.

4. Politykom Platformy wypada w tym miejscu przypomnieć, że establishment unijny chciał doprowadzić do podporządkowania przepisów prawnych krajów członkowskich prawu unijnemu i zawarł taki artykuł w przygotowanej tzw. Konstytucji dla Europy, a projekt ten upadł w referendach we Francji i Holandii, po czym go zarzucono.
Od jakiegoś czasu próbuje się do tych rozwiązań wracać w praktyce działań niektórych instytucji unijnych, głównie KE i TSUE ale są to działania poza traktatowe i stąd coraz większy przeciwko nim sprzeciw w wielu krajach unijnych.
W tym kontekście wypada przypomnieć ostatnie rozstrzygnięcia Trybunałów Konstytucyjnych w Niemczech, Hiszpanii, Rumunii, czy ostatnio Rady Stanu we Francji (odpowiednik TK we Francji).
Tu jest więc Polska i żadne krzyki Platformy i jej zwolenników tego na szczęście nie mogą zmienić, nawet gdy te krzyki „zanoszą europosłowie Platformy do Brukseli” i żądają tam podporządkowania Konstytucji RP prawu unijnemu.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

Oficiall JPII pedophille Psyho Hooligans 😍2021.07.20 10:00
Moim numerem jeden w rankingu "głupia baba z pisu" wiodła prym pani Szydło, ale po ostatniej wypowiedzi na wiecu pałeczkę przejęła pani Witek! GRATULACJE 😎
sisi z WSI2021.07.20 7:19
ZSL którego Kuźmiuk był prominentnym przedstawicielem sprzedało polskiego rolnika i cały przemysł rolno- spożywczy za 35 procentowe dopłaty gdy inni brali pełną pule . Teraz z Kalinowskim siedzą w Brukseli i mędrkują kiedy ja wnukowi nie mogą w promieniu kilkudziesięciu kilometrów żywej krowy pokazać jedynie fioletowe makiety milki w zachodnich sieciach handlowych .
Filip2021.07.19 21:55
Jarosław Kaczyński chce powrotu do PRL-u. PiS ma być przewodnią siłą narodu. Wyroki mają zapadać na polityczne zamówienia, a niezależni sędziowie mają być karani i wyrzucani z zawodu. Tworzy się nowa pisowska oligarchia, której wolno kraść i kłamać. Wszystkie afery pisowskie mają być ukrywane przed społeczeństwem. Politycy z opozycji mają być fałszywie oskarżani o korupcję przez podstawionych świadków. Polska ma wyjść z Unii Europejskiej, żeby PiS mógł fałszować wybory. Jarosław Kaczyński ma o wszystkim decydować, co dzieje się w kraju. Pieniądze z Funduszu Odbudowy za łamanie praworządności mają zamiast do Polski trafić do innych krajów. Krytykowanie PiS-u będzie karalne. Cenzura polityczna ma dotyczyć wszystkich mediów. Tego chcą wyborcy PiS-u i głosując dążą do tego!!! Według Frondy PiS ma monopol na dobro, mądrość, nieomylność, a za wszystko musi być wina Tuska!!! Jarosław Kaczyński rozbija Unię Europejską realizując strategiczne cele Władimira Putina.
Anonim2021.07.19 20:36
Zamiast sie pokajać i przeprosić to brną dale w gów...no. Typowe dla PiS.
nol2021.07.19 20:14
Kiedy Kieślowski, reżyser świetnych, mądrych filmów odbierał nagrodę na międzynarodowym festiwalu za granicą, został zapytany o to czy się cieszy, że Polska weszła do Europy. Zdziwiony odpowiedział, że nic się nie zmieniło ,bo Polska zawsze była w Europie. Bo to był człowiek mądry i kulturalny .To była ELITA,a nie te wszelkie pachołki biegające od polskojęzycznej telewizji do kolorowych brukowców z napisami na koszulkach ,ktorych sami nie rozumieją.
Anonim2021.07.19 20:08
dziady z pisu już same nie wiedzą gdzie są ,a gdzie ich konto,pajacarnia
Foster2021.07.19 18:58
To gdzie jest ta Unia Europejska, bo już się pogubiłem. Witek mówi, ze tu jej nie ma, Prezydent zapewnia, że jest, ale jednocześnie podkreśla, że to wyimaginowana wspólnota. Szydło usuwa flagę Unii Europejskiej z miejsc publicznych, a była posłanka Pawłowicz z wściekłością odpowiada rozmówcy dziwiącemu się usuwaniu flagi UE z Kancelarii Polskiego premiera, że ta flaga to coś bardzo złego, bo przypomina nam o utracie suwerenności i dlatego dla niej ta flaga UE to szmata, którą należy wyrzucić, bo zanieczyszcza jej obraz niepodległej, dumnej i katolickiej Polski.
nol2021.07.19 19:58
Nie pogubiłeś się ,bo nie było w czym. Brak wiedzy, logicznego myślenia, czytania ze zrozumieniem. Pewnie z ciebie taka "elita" peowska
Foster2021.07.19 20:09
Elita to może i jest, w końcu już należę do klasy średniej (moje zarobki przekraczają 4000 zł. brutto), ale w swoim dosyć długim życiu nigdy nie należałem do żadnej partii politycznej (ani do PZPR, ani do PIS, ani do PO, ani do Starej i Nowej Lewicy). Więc można powiedzieć, że jestem Wolnym Strzelcem. odpornym na indoktrynację.
nol2021.07.19 20:23
No to podobnie jak ja. Z tą różnicą ,że choćby ze względu na pamięć poległych patriotów ,również z mojej rodziny ,nie jest mi wszystko jedno ,czy lotnisko będzie pod Warszawą czy pod Berlinem.100 lat niepodległości, to dla zaborców za dużo ,jak widać ,a ja uważam, że Polacy mają prawo do istnienia i samostanowienia. Ci ,kiedyś zaproszeni, robią nieustannie "rejwach". żeby Polakom zaszkodzić ,zniszczyć, wykorzystać. I to cały problem.
cam2021.07.20 7:04
Wybór lotniska, którego chcesz lecieć to patriotyzm? Żenada. W takim razie mój "patriotyzm" kończy się wraz z wyborem: Berlin 170 km na zachód kontra planowane CPK 460 km na wschód.
Grizzly2021.07.19 18:40
Nie ma co się tutaj wysilać... POPROSTU GŁUPIA BABA, skąd ona na takim stanowisku się wzięła?
Moly2021.07.19 17:59
Jej przedstawienie jest nie do wybronienia. Zakopujcie is glebiej....
Kati2021.07.19 16:58
PO marzy o „Polexicie” niedoczekanie wasze prędzej UE zpisieje hehe a te narracyjki jakoby Pis z Kremlem współdziałał są jedynie żenujące ośmieszacie się.
Józef2021.07.19 16:45
W PiS - e to normalne głupi broni głuszego.
Joanna2021.07.19 17:49
głupi komentarz niezbyt rozgarniętego ,, Józefa,,....kto nie pojmuje naszego położenia i powtarza bezmyślnie słowa TVN24 i jest pełen jadu to przepraszam , jest niezbyt rozgarnięty.
Anonim2021.07.19 20:10
you stupid women, mylisz się,josef ma racje,jak zawsze zresztą
Przestańcie pie....... !2021.07.19 16:45
Marszałek Witek popełniła błąd, bez znaczenia czy celowo, czy nie. Tu jest Polska i tu jest Unia. Tu jest Polska i tu jest NATO. Taka retoryka zgredów obojętnie czy PiS-u, czy starucha Tuska NIE powinna mieć miejsca. Żaden/na z tych zgredów NIE reprezentuje ludzi urodzonych po 1989 r. Musi być jakiś limit wiekowy na tych zgredów, albo testy na ich rozumienie otaczającej ich rzeczywistości, np. czy przepisy drogowe ich obowiązują.
Bolek2021.07.19 17:51
Znalazł się młody zgred....pewnie masz 60 lat he he... bo żaden młody nie siedzi na Frondzie...
anonim2021.07.19 16:44
„tu proszę Pani jest Polska, a nie Unia. Tu jest Polska, tu jest Otyń, a Polska zawsze leżała w Europie”. Coś się nie zgadza.? Polska od zawsze była w Europie nie w Azji czy Afryce. A UE nie jest superpaństwem i nigdy nie będzie.
nol2021.07.19 20:01
Brawo! to cała prawda
ryszard2021.07.19 16:27
Pani Marszałek Witek miała 100% racji. Największym jej zagrożeniem są nie tyle tępi krzykacze co niekumaci obrońcy .Pani Marszałek powiedziała „tu proszę Pani jest Polska, a nie Unia.", zwracając tym samym uwagę na prymitywizm mylenia: materialnego niezwykle złożonych systemów jakimi są państwa (w tym przypadku Polska) z niematerialną konstrukcją prawną, którą te państwa doraźnie (jutro mogą to zmienić albo unieważnić) zapisały.
ryszard2021.07.19 16:31
Pierwsze słowo po dwukropku powinno brzmieć "materialnych" a nie "materialnego". Przepraszam
Henry2021.07.19 17:54
Ryszardzie...co za elokwencja...i co ty tu robisz na tym portalu? wśród gawiedzi?
ex-Yugoslavia2021.07.19 16:24
W pewnym mieście postawiono tablicę „Ovo je Srbija” i zaczęła się wojna serbsko-chorwacka.
Anonim2021.07.19 16:13
/stp/ Trzeba pisać wprost: Jesteśmy kolebką Europy epoki brązu, żelaza i naszej ery! Czytajcie nowe prace genetyki, m.in. Linderholm.http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/polska-region1-pd-wsch.jpg
Felek2021.07.19 15:59
Populiści lubią rzucać szumne hasła dla ciemnej tłuszczy, jacy to oni dumni nie są, wielcy i waleczni. W tej napompowanej retoryce brakuję faktów, litery prawa, ale też pokory i zdrowego rozsądku. Zapomnieli wspomnieć, że polski prezydent i premier wielokrotnie złamali polską konstytucję. Zapomnieli też dodać, że Polska podlega traktatom międzynarodowym będąc w Unii Europejskiej oraz o ty, że i nasz konstytucja jak i te traktaty wymagają niezależnego sądownictwa od partii PiS. Lepiej jest krzyczeć: "Tu jest Polska a innym wara!". To się lepiej sprzedaję.
Kiedy? Podaj konkretny przykład.2021.07.19 16:08
"polski prezydent i premier wielokrotnie złamali polską konstytucję"
Przykłady będziesz dostawał2021.07.20 2:19
gdy przestaniesz znęcać się nad wilczurem i go głodzić.
­2021.07.19 16:25
Rozliczymy i kłaMateusza i Anżeja.
dakis2021.07.19 15:16
Cienko widzę opozycje , mając tak cienkie karty nie można wygrać.. Wiadomo PO i spółka jest za federalizacją UE za i likwidacją państw narodowych niedługo , Polacy zobaczą co z nich za ziółka.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.19 15:12
Przyznaje sie , ze jestem osoba o niskiej inteligencji , chora psychicznie , ze sklonnosciami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjecie dziecka sasiadki) , bez podstawowej wiedzy o swiecie , jestem skrajnie oglupiona nienawiscia , zwykla kürwa , prostaczka , prymitywną zydowa .
Anonim2021.07.19 14:58
jesteśmy potęgą !!!!!!! Brawo PIS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale tylko w uprawie borówek ?
Anonim2021.07.19 20:12
palety czlowieku,palety!!!
katolicka deratyzacja Polski2021.07.19 14:56
Dzieki TAKIM Polkom pokonamy Komune i Krypto-Komune z Konfederacji ,i przegnamy z powrotem za Ural !
katolicka deratyzacja Polski2021.07.19 14:54
Jestem z PIS-em,ale bardzo krytycznie,mozna powiedziec,ze czuje ,ze nie mam wyboru. Ale moj krytycyzm znika calkowicie,jak czytam komunistyczne komentarze na Frondzie.
Jakub2021.07.19 14:53
... z wyjątkiem PieeRdeLu, który nas pogrążył w Azji i o dziwo, kacap odszedł a Azja pojawiła się na Zachodzie i plumps, znowu wpadliśmy w objęcia satano komunistów, jedni na ponurym wschodzie inni na poddanym agenturalnym wpływom Zachodzie a na Madagaskarze trąd.
Janusz Barwinek2021.07.19 14:40
Brawo Pani Witek!!!
Anonim2021.07.19 14:37
widzę ,że kwaczor lubi karlice i karłów nie tylko fizyczne ale i eentelektualne ,pewnie w/g swojej miary
Złodzieje z PiS:2021.07.19 14:36
„Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.“ — Margaret Thatcher
katolicka deratyzacja Polski2021.07.19 14:51
Jak widac madrosci Thatcher na dlugo nie wystarczylo,bo z niczym nie nalezy przesadzac.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.07.19 14:36
Hej Lesio Keller-Krawczyk - katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 ! A dupsko cię nie boli od łykendowego rżnięcia? Ale kilka rubelków zarobiłeś! A jak cię styja od dupczenia i hemoroidy bolą to nie ma nic lepszego od: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
"Schizofrenia to choroba psychiczna2021.07.19 14:44
należąca do grupy psychoz, czyli stanów, które charakteryzują się nieadekwatnym postrzeganiem, przeżywaniem, odbiorem i oceną rzeczywistości. Chory na schizofrenię nie jest w stanie krytycznie ocenić siebie, swojego zachowania, reakcji najbliższych. (...) Chory może mieć urojenia paranoidalne, czyli dziwaczne myśli nieadekwatnie zabarwione emocjonalnie. Może być przekonany o tym, że ktoś go śledzi albo obserwuje, mieć urojenia wielkościowe" https://stylzycia.polki.pl/psychologia,schizofrenia-objawy-schizofrenii-paranoidalnej-osiowe-pierwsze,10424033,artykul.html
SAMOZAORANIE2021.07.19 14:35
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek promowała w sobotę "Nowy Ład" Prawa i Sprawiedliwości. W trakcie jej przemówienia w Otyniu w województwie lubuskim pojawili się bohaterowie drugiego planu z transparentem z dużym napisem: "TVP ŁŻE". Ale to, co zrobiła sama Witek, to już samozaoranie PiS. https://joemonster.org/filmy/112134
Anonim2021.07.19 14:36
Ludzie mało inteligentni dużo gestykulują ...
lewacki psychotroll2021.07.19 14:34
Jestem tu po to żeby wietrzyć swe frustracje które są konsekwencją ulegania swym słabościom.
Stańczyk2021.07.19 14:41
sPOKO:) Podbijasz popularność katolickiego portalu i dajesz rozrywkę normalnym czytelnikom.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.07.19 14:32
Słuchając pyerdolenia tego debilnego PiSdowatego dzbana jakim jest witek, przykro się robi, do czego żoliborska zaszczana fleja doprowadziła zatrudniając na najwyższych stanowiskach państwa, prostactwo i chamstwo. Tylko wstyd i żenada przed całym cywilizowanym światem...
Anonim2021.07.19 14:50
Kretyn.
Anonim2021.07.19 14:27
niech ten stary trupiszon z rozwianym łbem idzie w koncu na emeryture ,już sobie wyobrażam jaką to to było nauczycielkom
Anonim2021.07.19 14:25
Jeżeli w PO nie rozumieją kontekstu wypowiedzi, i słyszą coś , co nigdy nie zostało wypowiedziane , to nie możliwe jest , aby mogli wygrać kolejne wybory.
Agnieszka2021.07.19 14:25
Według waszej Witek wszystkie pieniądze w budżecie z polskich podatków są wasze, wy je z łaską dajecie a moralne prawo brać je mają prawo ci, co was popierają. Jak więc rozumiem Polska dla Witek to PiS a Polakami mają prawo nazywać się tylkojej wyborcy. Promowanie Witek dzień po jej skandalicznej bucie, gdy jeszcze za swoje słowa Polaków nie przeprosiła, to strzał PiSu w swoją stopę.
Andrzej2021.07.19 14:34
", to strzał PiSu w swoją stopę" - nie sądzę. Sondaże pokazują, że przy pisie zostali już tylko imbecyle, które, choćby nie wiem co, nie pojmą, skąd się biorą pieniądze w budżecie. Zwłaszcza, że zdecydowana większość z nich nie pracuje.
Agnieszka2021.07.19 16:14
:) No właściwie cenna uwaga, ale nawet niepracujący mogą się wściec, że wyżera taka Witek grube tysiące z budżetu i cały budżet traktuje za swoją własność a im każe "nóżki łaskawej pani" całować za 500 zł na dziecko, które w przyszłości będzie ją utrzymywać na wysokiej emeryturze albo że nie pracuje, bo pracy nie ma (albo pracy nie ma przy swoim stanie zdrowia), ale ich rodzinki są ustawione przy Spółkach Skarbu Państwa za grube tysiące i byle jakiej posady nie wezmą albo że ktoś nie pracuje, bo system wspomagania nie działa i samemu trzeba się opiekować bliskim niepełnosprawnym i kosztem swojego życia, pracy, zdrowia daje się budżetowi grube oszczędności, żeby taka opływała w dostatek i się nad nimi wytrząsała za danie ochłapu albo kompletne olanie potrzeby takiej grupy
Droga Agnieszko- A co Tobie dało PO ?2021.07.19 14:39
Wy w opozycji w tym swoim zacietrzewieniu na PiS, zatraciliście w ogóle poczucie zwykłej ludzkiej UCZCIWOŚCI i SPRAWIEDLIWOŚCI w faktach. Przecież PO za czasów swoich rządów nie dało Polakom NIC , tylko zabierali, podnosili podatki, wiek emerytalny, ( dobrze , że nie zdążyli sprowadzić setek tysięcy uchodźców). A PiS tak gospodaruje pieniędzmi w Polsce , że starcza dla biednych , bogatych ( też biorą 500+, wyprawkę 300, itd), starcza na darmowe szczepionki, dla powodzian, na klęski żywiołowe ,pożary . Jak by rządziło PO to tych pieniędzy NIGDY by nie było. Nawet nie potrafią powiedzieć do dzisiaj gdzie się podziało 250 MILIARDÓW. Bądź przynajmniej rzetelna w swoich wypowiedziach.
Andrzej2021.07.19 14:55
Za PO pojawiło się dłuższe urlopy dla rodziców, nowe przedszkola, żłobki, mnóstwo nowych dróg, porównaj to wszystko w obecnymi czasami pis. Ale dla pisiora liczy tylko się to, co dostanie do ręki, co można przeznaczyć na alkohol albo fajki. Nie mówiąc o ciągłych podwyżkach podatków, daninach, mega wysokiej inflacji, a kumulacja w postaci pisowskiego ładu dopiero nadchodzi.
Jakub2021.07.19 15:13
Ostatnio słuchałem pana dr Targalskiego w programie DP - Polska jest za słaba, by być siłą jednoczącą Trójmorze _15.07.21r._ - D.P. - J. Targalski. Skarżył się (od ok. 12 min) niesamowicie, że obecny rząd ... dręczy społeczeństwo decyzjami dotyczącymi dnia codziennego ... o czym wspomniał kilka razy.
Agnieszka2021.07.19 16:40
Proszę nie odwracać kota ogonem i nie wrabiać mnie w poparcie dla PO. Utożsamia się pan/pani z PiS i Witek, to proszę Polaków za jej butę i chamstwo!!! Proszę też sobie i jej uświadomić, że żeby komuś wypominać jakiejś pieniądze i żadać za nie wiernopoddańczego, bezkrytycznego uwielbienia jak u niewolników kupionych na targu, to trzeba swoje pieniądze na "zakup tych niewolników" wyłożyć a nie nasze, z państwowego budżetu, na który wszyscy obywatele składają się podatkami. Nawet właściciele niewolników rozumieli, że za swoje pieniądze muszą taki zakup robić. Macie taką samą złodziejską mentalność jak PO i każda władza w Polsce w ostatnich dziesięcioleciach. Uważacie, że jak się dorwiecie do koryta, to wszystko wasze, Polska dla was to nie ojczyzna, której macie jak najlepiej (kosztem prywatnych interesów a nawet życia) służyć, ale wasz folwark pańszczyźniany. Budżet państwowy naszymi podatkami zbudowany to dla was wasze prywatne zasoby do dowolnego używania. i Tylko te "głupie Polaczki" nie rozumieją, że jak panisko - im parobkom i chłopom pańszczyźnianym - w czworaku i chacie dach dziurawy lekko załatał, to trzeba takie łaskawe panisko po rączkach i nóżkach całować a nie podskakiwać i marudzić, że biednie i ciężko rodzinie paniska te wszystkie luksusy wypracowywać. Skoro pan.pani utożsamia się z PiS to PROSZĘ PRZEPROSIĆ ZA BEZCZELNĄ AROGANCJĘ WITEK I SIĘ NIE ZASŁANIAĆ Platformą! I pozbądźcie się złodziejskiej mentalności waszych poprzedników, że to co państwowe to wasze a Polacy to wasi poddani a nie PRACODAWCY !!!! To my Witek i jej kolegów z partii wynajęliśmy w czasie wyborów do pracy i my jej ze swojego za tą miernie wykonywaną pracę sowicie płacimy swoimi pieniędzmi a ona i jej koledzy ze swojego NICZEGO NAM NIE DALI !!!
Obok pisuaru na Dworcu Centralnym2021.07.19 14:22
Stoi Lesio Keller-Krawczyk i podgląda męskie siusiaki.
"There is no cure for schizophrenia2021.07.19 14:24
but with the right treatment, it’s possible to limit symptoms and reduce the chances of further episodes. Everyone’s experience of schizophrenia is different. It may become better before worsening, you may have episodes of being unwell, or its effects may be more constant. Up to 1 in 10 people may have a lasting recovery, and 1 in 5 may have significant improvement. Around half of people diagnosed with schizophrenia will continue to manage it as a long-term illness. The most common treatment for schizophrenia is medication and talking therapies." https://mentalhealth-uk.org/help-and-information/conditions/schizophrenia/treatment/
Yo! gramps. What's up?2021.07.19 14:20
"Let us never forget this fundamental truth: the State has no source of money other than money which people earn themselves. If the State wishes to spend more it can do so only by borrowing your savings or by taxing you more. It is no good thinking that someone else will pay – that ‘someone else’ is you. There is no such thing as public money; there is only taxpayers’ money."
Janusz Barwinek2021.07.19 14:20
Nawet gdybym był poniżej 70 IQ to po atakach lewactwa i pseudo-polactwa na tym forum, wiedziałbym gdzie leży prawda, dlatego wciąż wiadomo kogo i w czym popierać!
Niech żyje sojusz robotniczo-chłopski2021.07.19 14:20
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
Do PiSuarów:2021.07.19 14:18
"– A ja myślę, że warto się unieść honorem i od tego „wrednego” rządu Unii Europejskiej tego nie brać. A bierzecie, bierzecie. Bez żadnych skrupułów bierzecie i narzekacie. To jest mało honorowe, bo jakbym się nie zgadzała z decyzjami rządu UE, to nigdy od takiego rządu nic bym nie wzięła – kontynuowała". E.Witek
Foster2021.07.19 14:18
Nie ma racji: powiedziała "tu jest Polska a nie UE". zaś prawda jest taka, że "tu jest Polska i Unia Europejska". Suweren nie interpretuje prostych przekazów werbalnych.
Niech żyje sojusz robotniczo-chłopski2021.07.19 14:18
Kuźmiuk jednak chyba zapomniał o swojej przeszłości. - To pan musi mieć niesłychanie spokojną krew. Że ona się panu nie wzburzyła w 1986, kiedy pan do ZSL-u się zapisywał - i wtedy koalicjantem tego ZSL-u była taka partia: PZPR - wytknął mu Mazurek. Kuźmiuk tłumaczył, że w tym czasie bronił doktoratu i zapisanie do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego było warunkiem jego promotora. Kuźmiuk przekonuje ponadto, że "zebrania ZSL w końcówce lat 80. wyglądały jak zebrania partii opozycyjnych. Bardzo często występowali tam np. żołnierze wyklęci. Byłem sam tego świadkiem w Radomiu". W sieci szybko pojawiły się złośliwe komentarze. Rzecznik prasowy PSL napisał na Twitterze: "Panie Kuźmiuk, sprawdziłem, cuś się panu pokićkało... to byli członkowie Batalionów Chłopskich". https://wiadomosci.wp.pl/dziennikarz-wytknal-poslowi-pis-przeszlosc-jak-sie-tlumaczyl-6355752603235969a
Mleko sie rozlało...2021.07.19 14:16
a głupota p.Witek wyszła, po raz kolejny, na jaw. I nie da się niczym przykryć jej durnych wypowiedzi o beneficjentach 500+. Debli pozostanie debilem, nawet kiedy wsadza go na stołek marszałka. Czy tam prezesa.
Albert2021.07.19 14:16
Idąc tym tropem, polski rząd nie powinien wziąć ani eurocenta z unijnych pieniędzy.
Oficiall JPII pedophille Psyho Hooligans 😍2021.07.19 14:13
Przyznaje się, że jestem osoba o niskiej inteligencji, chorą psychicznie, ze skłonnościami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjęcie dziecka sąsiadki), bez podstawowej wiedzy o świecie, jestem skrajnie ogłupiona nienawiścią, zwykłą kürwą, prostaczką, prymitywną żydówą.
Czy dziadzio dziś znowu zeżarł wilczurzą karmę2021.07.19 14:15
zamiast zażyć tabletki przepisane przez lekarza?
dr.M.A2021.07.19 14:12
Kuźmiuk - radzę-ć , napełniaj kieszenie euro-srebrnikami .Bo mogą to być twoje ostatnie.
cynik2021.07.19 14:12
Co z tego, że geograficznie i ciągle formalnie jesteśmy w Europie skoro ludzie tacy jak ta pani i ją popierający mentalnie ciągle są w okolicach Rosji i próbują na grunt europejski przenosić stamtąd wzorce polityczne, prawne, cywilizacyjne?
Chamica niedouk jak to nauczycielka2021.07.19 14:10
PiS robi z Polakow polactwo Rostowski jak Kościński a Morawer jak Tusek https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019/videos/4125376774210792/?notif_id=1626692588855255&notif_t=live_video&ref=notif
Chamica niedouk jak to nauczycielka2021.07.19 14:15
I-szy SEKRETARZ PARTII KONFEDERACJA ob. Kowin jest w drodze na zasłużony urlop: . . . https://www.youtube.com/watch?v=s3QNC8_wP4k
Oficiall JPII pedophille Psyho Hooligans 😍2021.07.19 14:07
Tak głupiej wypowiedz jak jej o 500plus itp dawno nie słyszałem. Co babo? Czego mam nie brać od rządu, jak rząd ma MOJE PIENIĄDZE!!! Cisną ludziom głupoty, że rząd coś daje, a hołota w to wierzy
Anonim2021.07.19 14:01
Witek stwierdziła, że ci, którzy krytykują rząd "biorą od niego pieniądze". 500 plus nie jest od rządu, ale z podatków płaconych przez Polaków ty tapirowana suko!!!!
Janusz Barwinek2021.07.19 14:14
Jak przyjdzie Sąd Boży, twoje nienawistne słowa będą cię parzyć ogniem, którego teraz nie znasz! Ze stworzenia zdolnego do miłości, robisz z siebie atrapę człowieczeństwa, bo sprzeciwiasz się Duchowi Świętemu!
Albert2021.07.19 14:16
Kopnij się w tylek katoćwoku, bo ci się przeżarte oparami kadzidła resztki mózgu zsunęły.
Janusz Barwinek2021.07.19 14:42
Obiecuję modlitwę!