22.01.14, 13:50Antoni Macierewicz (fot. TV Republika)

Macierewicz apeluje o ujawnienie aneksu do raportu ws. likwidacji WSI. „Prezydent ma taki obowiązek”

Antoni Macierewicz przekonywał, że raportowi ws. likwidacji WSI nie da się nic zarzucić. „Gazecie Wyborczej” zarzucił natomiast zmanipulowanie treści uzasadnienia.

„Raport był i jest dokumentem urzędowym, ale ma też charakter analityczny. Te dwie cechy nie są z sobą sprzeczne. Wielu propagandzistów nie chce zwrócić uwagi na tę sprawę - chodzi o brzmienie artykułu 271, który mówi, że to musi być dokument, który niesie z sobą skutki prawne. Ustawa o likwidacji WSI nie nadawała orzeczeniom komisji weryfikacyjnej skutku prawnego. (...) To nie zmienia sprawy, że jest to dokument urzędowy i ma przymioty wiarygodności” – przekonywał wiceprezes PiS.

Macierewicz podkreślił, że mimo wysiłków śledczych, nie postawiono mu zarzutów w tej sprawie. Wskazywał za to na manipulację, jakich dopuszczali się prokuratorzy, którzy próbowali szantażować świadków.

Polityk przyznał, że raport ws. likwidacji WSI nie był doskonały, ale powodem nieopublikowania aneksu była konieczność weryfikacji z punktu widzenia Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że nie wszystkie nazwiska mogą zostać ujawnione.

„Raport został do tego dostosowany i miał być opublikowany, niestety śmierć pana prezydenta to przerwała. Czekamy na jego ujawnienie, bo pan prezydent Komorowski ma taki obowiązek”- stwierdził Macierewicz.

Beb/Wpolityce.pl

Komentarze

anonim2014.01.22 14:53
Raport WSI jest kluczem do udowodnienia agenturalności komo-ruskiemu oraz jak duży wpływ miał i ma gru
anonim2014.01.22 15:26
Michalinka - jedyna rzecz jaką pan Macierewicz robi heroicznie to przegrywanie kolejnych procesów.
anonim2014.01.22 15:39
Michalinka - czyli co? Nasz Dziennik, Gazetę Polską? Daruj, nie dałem sobie mózgu wyprać Michnikowi, tym bardziej nie dam sobie mózgu wyprać Sakiewiczowi i Rydzykowi.
anonim2014.01.22 16:24
gamonie czerwone o jakich przegranych procesach Antoniego Macierewicza znowu bredzicie to wy się skompromitowaliście wielokrotnie z kretyńskimi zarzutami w sprawie zaniedbań podczas likwidacji wsi.
anonim2014.01.22 16:30
Zdaje mi się, że - być może się mylę - L. Kaczyńskiego zamordowano właśnie z powodu tego aneksu. Więc nie Ruscy, ale Polskie służby.
anonim2014.01.22 18:12
Wszystkim którzy plują na Macierewicza za raport w sprawie WSI przypominam ,że prokuratura od początku rządów Tuska szukała haków w tej sprawie i sąd umorzył wszystkie postępowania z braków znamion przestępstwa. Widocznie sądy mamy nadal pisowskie.
anonim2014.01.22 19:47
Nie ujawni tak jak nie ujawnił go jego poprzednik.
anonim2014.01.22 23:23
Kamień do ogródka!! Pan Macierewicz jeszcze nie został skazany, nie ma przegranych wyroków!! Postkomuna już by go zjadła.Nienawiść na tego polityka jest dobrze podkręcana przez tzw. "resortowe", i postkomunę.Macierewicz zawsze był i będzie niwygodny.Zlikwidował WSI jeśli ktoś wie co to było to może wie jakie zagrożenie jest w rękach tego polityka.Zawsze jest przeciwnikiem komunistów w Polsce.Zapewniam tu wszystkich że nie będzie komisji śledczej przeciwko temu panu.Dlatego że postkomuna wie że Macierewicz nie zostawi na nich suchej nitki. i wyjdzie na jaw wszystko co tak wszystko ukrywa Tusk, Komorowski..Pan Macierewicz jest politykiem który się nie boi. I ja za to go podziwiam..Jest grzeczny kulturalny i wie co mówi i robi..Jeśli ktoś go uważnie słuch to wie.Populiści i ci co dają sobą manipulować, nie widzą czynów tylko ochłapy rzucone w mediach..Dlaczego żeby ogłupić społeczeństwo...I dobrze im to się udaje..Już nie wymagacie spełnienia obietnic wyborczych , tylko atak na człowieka . A czas płynie Polacy biedni, wyjeżdżają za chlebem, są ubezwłasnowolnieni w myśleniu.Pozdrawiam myślących...
anonim2014.01.23 1:18
Można sobie apelować o publikację Aneksu do Raportu do woli. Przecież ten dokument już dawno przestał istnieć - nie po to tak szybko wyłamywano sejf w gabinecie śp. prezydenta, żeby kompromitujące dokumenty pieczołowicie przechowywać.
anonim2014.01.23 1:42
Marek22 napisał: "Za mało wypłacono odszkodowań za wcześniejsze dokonania Antoniego?" *** Ty się może dobrze zorientuj na jakiej zasadzie były wypłacane te odszkodowania - gdyby doszło do uczciwych procesów, zdecydowana większość składających pozew sprawę by przegrała. W Raporcie jest zawarta prawda - kto z tu komentujących zapoznał się z dokumentem, a następnie próbował go zweryfikować? - mnie osobiście jest znana osoba Aleksandra Makowskiego, który był zwierzchnikiem Jolanty Gontarczyk oficera wywiadu PRL działającego na terenie Niemiec. Makowskiemu udało się uzyskać wyrok Sądu nakazujący MON przeprosiny. Sąd uznał bowiem, że Raport naruszył dobra osobiste pozywającego - nie wziął jednak pod uwagę, iż zebrane dowody poświadczały, że Makowski był zwykłym hochsztaplerem, że wyłudził ogromne pieniądze zarówno od państwa polskiego, jak i udało mu się skubnąć Amerykanów, a gdyby nie opracowanie Macierewicza i rozwiązanie WSI, to być może udało by mu się naciągnąć NATO na większą kasę, co w sumie skończyło by się kompromitacją Polski. Na temat tej kreatury pisałam tutaj: Granda w biały dzień. http://www.fronda.pl/forum/granda-w-bialy-dzien,35691.html
anonim2014.01.23 7:00
@habukak - gdybyś zechciał uważnie przeczytać moje słowa, zauważyłbyś wzmiankę o tym, że "być może się mylę", a Ty wydajesz od razu tak kategoryczne oceny, że idiotą jestem.
anonim2014.01.25 1:44
Większość tu dyskutantów pożal się Boże nie dorasta temu politykowi do pięt.Nikt mu nie podskoczy .Szkoda wam że się nie boi. Jeden który nie kłania się komunistom od początku swojej kariery politycznej.Łatwo siedzieć i pisać na kompie, obrzucać mięsem .Ale nie bać się działać.Ten człowiek nie ma ani jednego wyroku na swoim koncie.Jest grzecznym inteligentnym politykiem.Kto bacznie go obserwuje i myśli to wie.On gra komunistom na nosie.Brawo...