18.05.19, 09:33fot. screen TVP Info

Mariusz Błaszczak: Obecność wojsk USA nie jest powiązana z ustawą 447

Zwiększenie obecności wojsk USA w Polsce nie jest w żaden sposób związane z ustawą 447 - mówił szef resortu obrony Mariusz Błaszczak. Jednocześnie zapewniając, że politycy, którzy łączą obie sprawy szkodzą negocjacjom ze Stanami Zjednoczonymi.

Zwiększenie obecności wojsk USA w Polsce negocjujemy od wielu miesięcy. Znam wszystkie szczegóły i wiem, że ten projekt nie jest w żaden sposób związany z ustawą 447. Politycy opozycji, którzy próbują łączyć amerykańską ustawę z naszymi negocjacjami, szkodzą bezpieczeństwu Polski - napisał w piątek na Twitterze Błaszczak.

Wypowiedź ma bezpośredni związek ze słowami prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysława Kosiniaka-Kamysza, który zwrócił się w piątek z pytaniem do rządu Prawa i Sprawiedliwości czy prawdą jest, że żeby powstał Fort Trump muszą zostać zapłacone przez Polskę roszczenia dla obywateli narodowości żydowskiej. Kwestie takiej zależności podchwyciły media.

mor/PR24/Fronda.pl

Komentarze

jendrek2019.05.19 22:40
Ktoś kto nie widzi takich powiązań ..... NIGDY nie powinien być ministrem . Zbyt wielu było takich co widzieli tylko czubek swojego nosa , i co nam z tego wyszło ......?.
niuniek2019.05.18 22:42
Obecność wojsk obcych zawsze wynika ze słabości lub braku własnego polskiego wojska. A za tą słabość odpowiada minister obrony i prezydent. Pytanie brzmi, czy to są zaciężne wojska wynajęte do obrony Polski za które płacimy czy mają pilnować złóż metali ziem rzadkich z których zyski czerpać będą Amerykanie i Żydzi e ramach ust.447.
man woman albo gender2019.05.18 14:18
Błaszczakowa rzeczywistość skrzeczy: https://www.foxnews.com/opinion/bradley-blakeman-poland-abuses-trump
Dumi2019.05.18 14:14
Rotacyjna obecność armii USA (nawet kilkunastotysięczna) - TAK. Stałe bazy USA - NIGDY!!!. Życzę wszystkim ROZSĄDKU a nie skrajności...
Jestem w Kościele2019.05.18 12:28
...powiedział Mariusz. Wczoraj Błaszczak zniósł wizy do USA, dzisiaj założył Fort Trump. Pracowity ten nasz minister.
Agnieszka2019.05.18 10:27
Tak? A mówią, że ekshumacja w Jedwabnem jest powiązana z obecnością tych wojsk albo że jak ktoś mówi o 447, to jest ruskim trollem, co nie chce wojsk i sojuszu z USA, ale służy Moskwie. Gdyby jednak pan minister chciał zmienić narrację, to mam nadzieję, że policzył, że zamiast wypłacać haracz amerykańsko-żydowskiej gangsterce w jakiekolwiek formie (pieniądze z pożyczek, zaciągnie kredytów na wysoki procent, kupowanie sprzętu i innych rzeczy po zawyżonej cenie, dobra naturalne, itd.) to już lepiej wypiąć się na łaskę sojuszniczą i za te fundusze od jakichś Chin czy Arabów kupić samemu parę bombek atomowych, wycelować je w dowolny wkurzający nas cel - od Moskwy po tańczący nam na głowie Tel-Awiw. Nie wspominając już o zwiększeniu i unowocześnienie armii do kilkakrotnie lepszej od rosyjskiej. A do tego pewnie jeszcze zostanie na rozwój przedsiębiorczości, przemysłu, rolnictwa, nauki, służby zdrowia i nowoczesnych technologii czy wprowadzenie programu 3 tysiące plus dla każdego dziecka, emeryta i niepełnosprawnego oraz podwyżki dla każdej od dziesięcioleci niedofinansowanej grupy zawodowej. Zastanówcie się więc z kim i co negocjujecie jak oni mimo naszej lojalności i życzliwości traktują nas jak wrogowie i pazerni gangsterzy.
alcapone2019.05.18 10:13
Rzecz w tym że od dawna trwa intensywny sabotaż polskich możliwości obronnych, sabotaż organizowany przez najwyższe szczeble, czyli przede wszystkim MON. To było już widać kiedy był demolowany program Iryda. Widać było złą wolę i dopomaganie wielu wysokich urzędników aby program upadł. I upadł. Od tego czasu takich spraw było mnóstwo. Czasem ten sabotaż jest robiony już tak jawnie że człowiek nie wie czy śmiać się czy płakać. Bo w Polsce brak tradycji troski o stan armii i uzbrojenia, zamiast tego teatralne niby takie patriotyczne porykiwania na wroga, jakieś śpiewy, deklamacje i deklaracje wzniosłe. A misie z MON i okolic powolutku, systematycznie niszczą wojsko polskie i polski przemysł obronny. I bez rozgłosu, bo żaden panie prawdziwy patriota takimi głupotami się nie interesuje, on wyjdzie na mównicę i porykuje na rusa, i porykuje jeszcze na kogoś, i porykuje. Kto wie że materiałów wybuchowych do amunicji nie potrafimy już robić samodzielnie, bez rozgłosu została zlikwidowana w Polsce produkcja podstawowego składnika tych tzw. prochów, pozostaje liczyć na import. Czesi i Słowacy nie zlikwidowali, jest blisko. Co z tego że zakupiliśmy nowoczesne rakiety przeciwokrętowe odpalane z lądu o zasięgu ponad 100 kilometrów, gdy brak systemów rozpoznawania i wskazywania celów. Takie systemy łatwo można by zbudować w Polsce, ale agentura kontrolująca MON wie że wtedy te rakiety miałyby realną skuteczność. Podobnie z tymi armatohaubicami Krab, zasięg dobry tylko trzeba wiedzieć gdzie strzelać. MON toczy zwycięską wojnę z polskimi firmami które podsuwają mu pod nos takie systemy, sabotaż jest robiony absolutnie jawnie i bezkarnie. A o ilu sprawach nie wiemy? Toż tam rutynowo obowiązuje tajemnica wojskowa, my widzimy tylko czubek góry lodowej. A mnie się marzy żeby zamiast bełkotać o cudownej polskiej armii, wprowadzić w te układy wojskowe służby specjalne z poza wojska, dalej prokuratura i sądy, a na końcu szubienice, dużo szubienic dla sabotażystów. A ta mi się przypomniało. Gdy była ostatnia wojna w Libii niektórzy ważni z Polski najpierw deklarowali że my chętnie wyślemy do pomocy nasze F-16, po czym sprawa dziwnie ucichła. Gdzieś tylko wyłapałem informację że nasze F-16 nie są zdolne do przeprowadzenia takiej misji, z powodów niejasnych. Też zapewne czegoś brakuje, co może i grosze kosztuje ale brak wyłącza cały system uzbrojenia.
alcapone2019.05.18 10:26
Muszę uzupełnić. To co opisałem powyżej ma o tyle znaczenie, że jak już USA ulokują tutaj te dwie dywizje ( bo takie są plany ), to one bez problemu w razie naszego oporu pokonają armię polską, gdyż będzie/jest to armia bez realnych możliwości bojowych. Wojsko polskie ma obecnie bardzo małe możliwości udziału we współczesnej wojnie na pełną skalę. Wojsko Polskie bez rozgłosu ( ciekawe że nikt tego nie ogłosił oficjalnie ) przez ostatnie 25 lat było przestawiane na udział a misjach, czyli walkę z partyzantami w sandałach uzbrojonymi w kałachy. Udział w poważnej wojnie w użyciem nowoczesnego sprzętu został już ćwierć wieku temu uznany za niemożliwy. Podobno takiej wojny na terenie Polski miało nie być, oni to niby skądś wiedzieli, tacy prorocy - taka była prawdziwie obowiązująca w MON "doktryna obronna".
Agnieszka2019.05.18 10:36
No tak. I pozamiatane. A do tego w Smoleńsku wiadomo było od razu, że nie mógł być zamach, bo skoro wyobraźnią mądrale nie ogarniali, że takie rzeczy dziś mogą się zdarzać, to tego nie ma, nie będzie i już.
alcapone2019.05.18 11:01
A poza tym, ostatnie liczne katastrofy samolotów MiG-29 są ewidentnie wynikiem sabotażu. Wszyscy się tego domyślają jako że ta komisja od badania wypadków lotniczych nabrała wody w usta i milczy jak zaklęta. Co mają podać? W Wojsku Polskim jest prowadzony aktywny, rozbudowany, na dużą skalę sabotaż? No właśnie, to musieliby podać.
mordechaj2019.05.18 9:52
Ustawa 447 została przyjęta przez WSZYSTKICH i JEDNOGŁOŚNIE. Głosowali WSZYSCY Demokraci i Republikanie w Kongresie ZA ustawą 447. Ustawę podpisał też Prezydent USA D. Trump i na KAŻDYM spotkaniu z politykami USA pada ten temat. Natomiast "mąż stanu" pan Błaszczak opowiada dyrdymały, że politycy USA lubią sobie trwonić czas na śmieszne ustawy bez znaczenia. Pewnie zdaniem pana Błaszczaka na tym zbudowano potęgę USA, na trwonieniu czasu na zbędne i "bez znaczenia" ustawy. Kiedy w końcu ludzie na poziomie przedszkolaków przestaną rujnować Polskę ?
Agnieszka2019.05.18 11:02
Jest oczywiste, że nie po to 447 przyjęli, żeby go nie przeprowadzić. Jak są skuteczni w wyłudzaniu haraczu od podobno niepodległych państw dla żydowskiej gangsterki z "przemysłu holokaust" pokazała sprawa Szwajcarii. Można więc spodziewać się każdego nieuczciwego zagrania od ludzi tak pozbawionych sumienia. Czy natomiast będą grać sprawami obronności - np. obecnością amerykańskich wojsk, to zależy od tego jaki mają (poza haraczem) interes w bronieniu nas czy obecności tu (a myślę, że mają) i czy im na to pozwolimy będąc tak głupi, żeby wierzyć, że lojalność tak nielojalnego sojusznika można kupić na dłużej niż do wypłaty zażądanej sumy. Jak mają interes mieć tu wojska i nie będziemy im udowadniać, że każdy kit można nam wcisnąć i robić z nami wszystko, to wypełnienie czy niewypełnienie żądań żydo-amerykańskiej gangsterki nie będzie miała na to wpływu. A jak nie mają interesu innego niż dostanie forsy to kupimy sobie niewarte złamanego grosza złudzenia bezpieczeństwa za sumę, która nas zniszczy nawet bez ataku Rosji. I do tego, gdy atak będzie, to oni znikną, bo dostali, co chcieli. I nawet jak to będzie suma nie w pieniądzach a danych im nieruchomościach, ziemi, złożach i prowadzonych tu interesach, to nie po to Netanjahu kumpluje się z Putinem czy USA marzy o wiecznym resecie, żeby tu tych interesów nie mogli prowadzić sobie nadal dzieląc się z Moskwą zyskami. Zresztą wśród Żydów i różnorakich gangsterów, to nigdy nie wiadomo, kto z nich bardziej amerykański czy izraelski Żyd a kto bardziej ruski.
Olej2019.05.18 9:49
Lepsza zła prawda od najcudowniejszego kłamstwa. Jeżeli Ameryce nie zależy na obecności wojskowej w Polsce i inicjatywa nie wychodzi z USA to rozmowy i zabieganie o taką obecność prowadzą nas na manowse fikcji tworzonej przez politykę amerykańską na nasz wyłączny użytek. Nasza ważność polityczna staje się przeszacowana i trwanie w tym przeświadczeniu lub klientelistyczne ustawianie na pozycji, której nie ma i nie będzie jest błędne. Nie ! Nie panie ministrze nie jest powiązana z ustawą 447 Ona jest powiązana z obecnością żydowskich bankierów i z kapitałem otwarcia 300 mld. Dolarów. Naszego w nich ,,zainwestowania’’
nie dla marksizmu2019.05.18 9:35
Nie jest ale środowiska żydowskie w USA lobbuja aby ją powiązać. O czym nie tylko prof. Modelska Creech w realu 24.
Agnieszka2019.05.18 10:37
A w Polsce to nawet lobbować nie muszą tak im rządzący wyprzedzają oczekiwania.