21.11.16, 15:15Fot. Flickr

Masz iPhone'a? Może cię czekać droga naprawa...

Użytkownicy telefonów od Apple mogą być niemiło zaskoczeni. Niektóre z egzemplarzy modelu iPhone 6S mogą się bowiem bez żadnego powodu wyłączać. Gorzej jest w przypadku telefonów iPhone 6 Plus.

Zacznijmy jednak od iPhone 6S. Na szczęście firma Apple zaproponowała użytkownikom wadliwych telefonów darmową wymianę baterii. Wedle oświadczenia Apple – to zaledwie niewielka liczba urządzeń. Chodzi o te, które wyprodukowane zostały między wrześniem a październikiem 2015 roku. Szczegóły dotyczące usterki baterii nie są znane. Nie ma być to jednak kwestią bezpieczeństwa

O ile w przypadku tej awarii problem nie jest wielki – wystarczy wizyta u przedstawiciela, o tyle znacznie gorzej ma się sprawa z telefonami iPhone 6 Plus, o której Apple poinformował w zeszłym tygodniu. Niektóre z nich mają bowiem problem z wyświetlaczem – przestaje on działać po upadnięciu na ziemię. Ze względu na tę wadę Apple wprowadził specjalny program naprawczy, jednak tutaj będzie trzeba ponieść pewne koszta – wymiana wyświetlacza ma kosztować klienta Az 149 dolarów.

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl