03.10.20, 08:45Fot. trappistmonkstuff via Wikipedia, CC 4.0

Matka Boża: Oto jak uniknąć piekła

Kiedy skończyła się wizja piekła, przerażone dzieci, szukając pomocy, skierowały swój wzrok ku Matce Bożej. "A Ona - relacjonuje s. Łucja - pełna dobroci i smutku rzekła do nas: Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników, Bóg chce je ratować, Bóg chce rozpowszechniać na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli się zrobi to, co wam powiem, zostanie wielu przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie."

Druga część "tajemnicy" wskazuje na najskuteczniejszy sposób ratunku przed piekłem. Jest nim poświęcenie ludzkości Niepokalanemu Sercu Maryi.

Ojciec Święty Jan Paweł II wyjaśnia, że "poświęcenie świata Niepokalanemu Sercu Matki oznacza powrót pod krzyż Syna. Oznacza poświęcenie świata przebitemu Sercu Zbawiciela, przyprowadzenie go z powrotem do źródła odkupienia. Odkupienie pozostaje zawsze większe, niż grzech człowieka i «grzech świata». Moc odkupienia jest nieskończenie wyższa, niż całe zło w człowieku i w świecie. Poświęcenie się Maryi oznacza przyjęcie Jej pomocy w ofiarowaniu nas samych i całej ludzkości jedynemu naszemu Zbawicielowi Jezusowi Chrystusowi". To właśnie Matka Boża najpewniej prowadzi nas drogami wiary i bezgranicznej ufności do swojego Syna Jezusa Chrystusa, aby mógł nas uwalniać z niewoli grzechów mocą swojego nieskończonego Miłosierdzia. "Pragnę zaufania od swoich stworzeń - mówił Jezus s. Faustynie - Niechaj się nie lęka do mnie zbliżyć dusza słaba, grzeszna, a choćby miała więcej grzechów niż piasku na ziemi, utonie wszystko w otchłani miłosierdzia mojego... Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego".

Siostra Łucja powiedziała, że Matka Boża trzy razy jej powtórzyła: "Zbliżamy się do czasów ostatecznych". Najważniejszym środkiem służącym ratunkowi ludzkości jest poświęcenie się Jej Niepokalanemu Sercu i modlitwa różańcowa. Skarżyła się również, że skoro wszystkie ofiarowane dotąd środki zbawcze nie zostały przyjęte przez ludzkość, ofiaruje teraz swoje łzy.

Fenomen płaczących krwawymi łzami obrazów i figurek Matki Bożej, tak często pojawiający się w ostatnich latach, jest kolejnym ostrzeżeniem i znakiem wzywającym ludzi do opamiętania i powrotu do Boga. Jezus powiedział do siostry Faustyny: "Zanim nadejdzie czas sprawiedliwości, daję ludzkości czas miłosierdzia". Czy w dalszym ciągu można być nieczułym i obojętnym na przestrogi i prośby Matki Bożej?

Kochani Czytelnicy! Matka Boża prosi każdego z nas o włączenie się w dzieło ratowania siebie, swoich najbliższych, Polski i świata. Wiemy, że tylko miłość Chrystusa może przezwyciężyć całą grozę zła, które ciąży nad nami i nad całą ludzkością. Chrystus potrzebuje jednak naszej zgody, aby mógł działać przez nas i docierać swoją miłością do największych grzeszników. Jesteśmy więc wezwani do zjednoczenia się z Niepokalanym Sercem Matki Najświętszej, aby nas uczyła żywej wiary i ufności, która ma się wyrazić:

1. W odwróceniu się od grzechu i życiu zgodnie z zasadami moralnymi i nauką Kościoła katolickiego;

2. W codziennej modlitwie, na którą powinien składać się różaniec i czytanie Pisma św.;

3. W praktyce pierwszych piątków i sobót miesiąca w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy własne i świata;

4. W comiesięcznej spowiedzi i jak najczęstszym przyjmowaniu Jezusa w Eucharystii, a także, jeżeli to jest możliwe, poście o chlebie i wodzie w środy i piątki.

Spełnienie tych żądań Matki Boskiej Fatimskiej jest jedynym ratunkiem dla każdego z nas i dla świata. Siostra Łucja wyjaśnia, że "pokuta, o którą prosi Bóg, jest następująca: prowadzić życie sprawiedliwe zgodne z Bożymi przykazaniami; ze wszystkiego czynić ofiary i składać je Bogu. On pragnie, aby wszystkie dusze w taki sposób rozumiały pokutę, ponieważ niektórzy ludzie przez pokutę rozumieją tylko ostre umartwianie się, a nie odczuwają siły i potrzeby codziennej, zwyczajnej pracy nad sobą, wiodą życie «letnie» i pozostają w grzechu. W czasie modlitwy w kaplicy w nocy z czwartku na piątek, Bóg do mnie powiedział: «Pokuta - jakiej wymagam - to składanie ofiary z wypełniania codziennych obowiązków i zachowania Moich przykazań». Tak rozumiane wezwanie do pokuty jest szczególnie aktualne i naglące w obecnym czasie, kiedy ludzie tracą ducha ofiary i lekceważą obowiązki, wynikające z ich życiowego powołania. Zamiast stawić czoła rzeczywistości, często uciekają od obowiązków. W przypadku małżeństw, duch ofiary oznacza wspólne dźwiganie przez męża i żonę ciężarów codzienności.

ks. Mieczysław Piotrowski Tchr

Miłujcie się, nr 5-8/2000 

Komentarze

Włodzimierz Nechamkis2020.10.3 11:31
Módlmy się, żeby nasz dobroczyńca i jedyny obrońca, Pan Prezydent Donald Trump uwolnił się od chińskiego wirusa i wygrał nadchodzące wybory. Jeśli braknie Pana Prezydenta Donalda Trumpa, będzie to prawdziwa tragedia dla dwóch krajów, dla Izraela i dla Polski. Pan Prezydent Donald Trump dał Izraelowi Wzgórza Golan, Judeę i Samarię, po wygranych wyborach być może da Polsce Strefę Kaliningradu.
Hezbollah Resistance2020.10.3 11:45
Nechamkis, dlaczego psy syjonistyczne okupują Palestynę i mordują niewinnych.
Włodzimierz Nechamkis2020.10.3 11:59
Spadaj antysemito na drzewo!
violencja2020.10.6 0:25
Tramp ma trzecią żonę, to były playboy
Janek2020.10.3 11:22
"Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił" I przestańcie w końcu z Matki Bożej robić boginię, bo to obrzydlistwo w oczach Boga.
Luter to kundel2020.10.3 11:46
Chrześcijaństwo na Zachodzie upadło przez tego odszepieńca.
Jest Fronda? Jest sobota? Jest LOLcontent!2020.10.3 11:07
j.w.
ja szukam lolcontentu gdzie indziej2020.10.3 11:17
Najlepsza beka na niemieckim TVN i pedalsko-europejskim TOK FM.
Kabareton2020.10.3 10:48
Cudownie. Nikt tak jak Fronda nie pozwala zacząć dnia od radosnego, pełną piersią, śmiechu. Świat jest dzięki wam jaśniejszy. Tak trzymać...
kabareton2020.10.3 11:19
Ty może zacznij niedzielę od modlitwy, a nie od samozadowolenia analnego. Sodomski samogwałt to grzech.
Kabareton2020.10.3 12:05
Masz wizje i fantazje, chłopie. Mam propozycję, ty sie módl do nieistniejących bytów a ja się pośmieję. I wszyscy zadowoleni... Usmiechu więcej, stary. Radości z rozumu płynącej...
Anonim2020.10.3 13:07
Do "Kabareton" Tam gdzie przemawia serce, nie wypada, aby rozum zgłaszał wątpliwości!
Anonim2020.10.3 17:31
Serce mam dla żony i dzieci. Do rozumienia świata używam rozumu.
Anonim2020.10.3 20:51
dobrze masz serce! a do rozumienia świata używają rozumu mądrzy i głupi!
Clint2020.10.4 6:02
Będziesz miał głupku kabareton, już niedługo na Bozym Sadzie bedziesz się smiał baranim głosem :)
Katecheta2020.10.3 9:37
Jedynym sposobem jest oddanie się Bogu przez Maryję, to najprostsza i najkrótsza droga do Boga, polecam.
TwojaStara2020.10.3 11:16
No jaha, Jezus może sie schować >.<
Prawosławna Elena2020.10.3 8:58
Zapraszamy was, nasi polscy, słowiańscy bracia do turystyki w naszej pięknej rosyjskiej ojczyźnie.Wstąpcie do którejś z cerkwii, na nabożeństwie też będziecie mile widziani. Rosja nie jest demonem, jak próbują wam to wmówić syjonistyczno-amerykańskie kukły polityczne. U nas jest normalnie, tradycja i rodzinne wartości, pedofile z LGBT nie sieją zgorszenia na ulicach. Serdecznie zapraszamy.
katecheta2020.10.3 9:42
"Fasadę głównej świątyni prawosławnej Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, której budowa kończy się w Parku Patriotów pod Moskwą, ozdobią mozaiki przedstawiające Władimira Putina, Siergieja Szojgu i Józefa Stalina, " Eleno do czego ty nas namawiasz?
Prawosławna Elena2020.10.3 10:32
Ech, ja chciałam dobrze, po dobroci. Strasznie czepialski jesteś, katecheto. PPo prostu przyjedź do nas na wycieczkę. Dialog z konserwatywnym prawosławiem naprawdę dobrze by wam, katolikom zrobił. U nas nie ma modernistycznego syfu jakim lutry i ateusze z Zachodu zatruwają wasz Rzymski kościół. Chyba nie chcesz powiedzieć, że nad dialog z prawosławiem przedkładasz sojusz z heretykami nieuznającymi kultu maryjnego? Chodźcie, Polacy z nami. Pan profesor Dugin mógłby wam wiele podpowiedzieć, jak pokonać zachodnie tendencje rozkładowe w kulturze. Polska, jest kulturą lądy, nie morza i mentalnie jesteście do nas podobni. Zrozum.
Katecheta2020.10.3 13:20
Eleno, Polacy szczególnie Polscy katolicy i duchowni, przez 40 lat okupacji sowieckiej poznaliśmy wasze umiłowanie i waszą duchowość w praktyce. Gdzie byłaś jak stalin rozstrzeliwał Polskich oficerów w Katyniu, gdzie byłaś w czasie obławy augustowskiej i deportowania tysięcy Polaków na Syberię. Prawosławie jest piękne i uduchowione, ale oddane w ręce władzy świeckiej i całkowicie jej oddane. Wywody dugina nadają się na wykłady na kierunku psychiatrycznym.
Clint2020.10.4 6:06
Ale jesteście odszczepionymi heretykami, nie wierzącymi w czyściec i dogmat Trójcy Świętej. Wypad.
Tomasz2020.10.3 16:18
Niestety Elena mylisz się w 100% jest demonem i to ogromnym. Wystarczy spojrzeć na historię Rosji i ZSRR . Oba te okresy to wojny w których utopiono miliony ludzkiej niewinnej krwi. Tu w głównej roli Carowie rewolucja rosyjska - Lenin , Dzierżyński . W późniejszym okresie kolejny demon - Stalin a potem następni. Dlatego Elena nie masz się czym chwalić twój kraj to piekło , zniszczenie i śmierć. Mam nadzieję że przeczytasz ty i inni.
violencja2020.10.6 0:35
Nasi egzorcyści przestrzegają przed przekroczeniem rzeki Bóg, za tą rzeką szatan jest.Nie jesteśmy przyjaciółmi, mordowaliście nas.Ukraińcy potrafili butami wgnieść niemowlę w ziemię.JA USTAŁA NIE MA GU , JA RUSKA NIE CHACIU...jestem zwolenniczką Konfederacji