23.05.19, 12:45Fot. Pixabay, CC 0

Matka Kurka: Ludzie, głosujcie! Pali się, pali się!!!

Istnieje taka mało zabawna prawda życiowa, która mówi, że ofiara złodzieja, napastnika, czy gwałciciela ma niewielkie szanse na uzyskanie pomocy, jeśli krzyczy „ratunku”. Najskuteczniejszą formą zwracania uwagi osób postronnych jest zupełnie inny alarm, mianowicie: „pali się”. Głupot nie chcę wypisywać, ale dam głowę, że gdzieś czytałem, nie „eksperta” TVN w typie Dziewulskiego, tylko poważne opracowanie naukowe, w którym ta prawda życiowa była zweryfikowana jako fakt ze sfery zachowań społecznych. Coś jest takiego w człowieku, że do pewnego rodzaju zagrożeń podchodzi obojętnie, a do innych z pełną powagą” - czytamy w najnowszym wpisie Matki Kurki opublikowanym na stronie Kontrowersje.net.

Piotr Wielgucki stwierdza dalej:

Pożar i ogień to jedyny żywioł zniechęcający „odważnych” do wszelkiego rodzaju idiotycznych zachowań. Po pijaku do wody wskoczy wielu, w trakcie burzy też nie jeden poszuka atrakcji, dopóki nie zostanie trafiony piorunem albo drzewem. Do zabawy w ogniu, czego nie należy mylić z zabawą ogniem, jeszcze chętnych nie widziałem. O tym, że niezrównoważeni podpalają pola, stodoły i domy, słyszy się od czasu do czasu, ale żeby w ogień wskoczyli i zaczęli grać w karty, nie słyszał i tym bardziej nie widział jeszcze nikt. Tam, gdzie się pali żarty i odważni się kończą, wiele innych zagrożeń dziwnym sposobem jest lekceważona lub nawet nie przyjmowana do wiadomości, ogień kończy zabawę”.

Następnie czytamy:

Przełóżmy to teraz na realia polityczne i bardzo szybko zobaczymy, że respekt dla ognia przebija wszystkie pozostałe nieszczęścia. Przez osiem lat wielu w Polsce krzyczało: „złodzieje, złodzieje”, a nie chodziło o kieszonkowców, tylko o grube ryby okradające Polaków na setki miliardów złotych. Czy to robiło jakiekolwiek wrażanie na większości społeczeństwa, czy mówiąc brzydziej, elektoratu? Złodziejstwo dostrzegali prawie wszyscy, ale nieliczni się tym przejmowali i jeszcze mniejsza część chciała złodzieja gonić. Gwałtów też przez osiem lat nie brakowało i to w każdej wersji, od napaści na uczelnie i domy blogerów, przez wtargnięcie do redakcji „Wprost”, aż po masowe ściganie za piosenkę „Donald matole!”. Reakcja? Chwilowe wzburzenie z mikroskopijnym przełożeniem na wyniki wyborcze”.

Matka Kurka stwierdza też:

Biorąc pod uwagę smutny fakt, że z ludzką naturą jeszcze nikt nie wygrał, a na pewno nie wygrał na poziomie zachowań zbiorowych, trzeba sobie zadać proste pytanie. Czy bieganie po tematach i straszenie na zmianę, że złodzieje zabiorą 500+, podwyższą wiek emerytalny, wprowadzą zboczeńców do szkół i euro do Polski, ma sens? Podpowiem, że wszystkie wymienione zagrożenia i jeszcze gorsze nie wymienione są jak najbardziej realne i wręcz oczywiste, ale żadne z osobna nie jest pożarem. Główne „straszaki” wyborcze ze strony rządzących odnoszą się do poszczególnego złodziejstwa i jednostkowych gwałtów, co w niepojęty sposób nie robi większego wrażenia na narodzie. Wniosek? Tylko jeden, jasno zdefiniowany w tytule felietonu i rozwinięty w treści”.

W swoim wpisie podkreśla:

Do zmobilizowania wyborców, szczególnie na prowincji potrzeba sporego pożaru, co w warunkach politycznych nie jest łatwe. Na rzeczywiste podpalenie Polski dla zdobycia władzy, gotowa jest tylko jedna opcja trafnie nazwana „najgorszym sortem”. Dlatego politykom odpowiedzialnym nie pozostaje nic innego jak poprzestać na robieniu dymu. Robić dym i krzyczeć, że się pali! W jakiej konkretnej formie i treści to przeprowadzić, aby nie skończyło się marnym odzewem? Tutaj pojawia się sedno politycznej „narracji”, na przykład Orban od lat ma komfortową sytuację, bo Węgrzy widzieli na własne oczy, że się pali, gdy hordy „uchodźców” przeszły przez węgierską ziemię”.

Na koniec pisze:

W Polsce takiego ognia nie ma, chociaż z „uchodźcami” było sporo dymu, to jednak nic więcej się na tym nie ugra, wręcz przeciwnie, można wiele stracić. Cóż pozostaje? Ostatnie dni kampanii muszą mieć tak wysoką temperaturę, żeby Polak poczuł, jak blisko jest do pożaru. Trzeba pokazywać konkretnych podpalaczy Polski i krzyczeć, co chcą spalić. Dewianci z LGBT podpalają rodziny, kościoły i szkoły. Złodzieje z PO palą polską walutę, emerytury, skarbonki dzieci, mienie narodowe. Z jednej sprawy ognia nie będzie, ale robienie dymu, słusznego zresztą, ze wszystkich spraw naraz i jednoczesne uspokajanie, że z podpalaczami Polski poradzi sobie konkretna ekipa strażaków, to jedyny sposób na mobilizację”.

Kontrowersje.net

Komentarze

Luzifer2019.05.26 5:19
a kto to taki - Matka Kur**a?
Tajne negocjacje Pisu z Żydami2019.05.24 0:04
Głosujcie na PIS to Żydzi będą orać wami i waszymi dziećmi!
stah2019.05.24 1:46
Nie głosuj na PIS ...a będziesz ty i twoje dzieci untenmenschen ! Najlepsza racja to... Konfederacja.
gośka2019.05.23 23:18
podczas wyborów proszę pamiętać o losie kobiet!...nie chcę w europarlamencie zobaczyć żadnego idioty i szaleńca!
PiS=UWbis2019.05.23 16:16
W Warszawie uchodźców i imigrantów zarobkowych jest już bez liku - to efekt polityki POPiSu, trudno więc będzie tym partiom straszyć ludzi swoim działaniem, co innego żydowska mafia, która sobie Polskę do oskubania i zajęcia upodobała...To naprawdę mega ważny temat stąd dobrym hasłem na te wybory jest: "Pamiętaj Konfederacja lista nr 1, PiS i reszta lista nr 447". Czy liderzy Konfederacji są szczerzy to inna sprawa...
Ix Ypsilon2019.05.23 14:22
Wśród kandydatów do brukselskich apanaży nie ma kandydata, którego chciałbym poprzeć moim głosem, a ten kandydat, którego ewentualnie mógłbym poprzeć jest poniżej progu, - więc nie będę głosował na nikogo. Basta. Jak tylko spojrzę na tych kandydatów, to mi się niedobrze robi.
Urszula2019.05.23 14:45
Janina Ochojska była dotąd jedynym kandydatem, którego warto poprzeć. Niestety, dopadł ją rak i więcej czasu spędzi w szpitalach niż w Brukseli.
PIS TO POLSKA PO TO NIEMCY ROSJA I IZRAEL2019.05.24 7:32
a co icek nie ma tam zydow przeciez co trzeci to zyd polecisz pierwszy glosowac wiec nie pieprz glupot
Ix Ypsilon2019.05.24 8:03
Ano icek nie polecę, najwyżej mógłbym pójść, ale nie pójdę. Nabrałem bardzo wielkich wątpliwości, czy PiS to Polska - jak icek piszesz.
edi2019.05.23 13:47
Jak patrzę na twarze POstKOmunistów widzę WSZYSTKICH NIEUDACZNIKÓW I SZKODNIKÓW RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ od II WŚ, - RODACY NIECH WAS BÓG BRONI ABYŚCIE NA KIEDYKOLWIEK GŁOSOWALI, starsi doprowadzili do bankructwa Polski za komuny, młodsi 8 lat drenowali budżet z VATu, zniszczyli stocznie, doprowadzili do ruiny kopalnie - NIECHAJ NIKT NA NICH NIE GŁOSUJE !!!!!!!!!!!!!!!!
Poliamorysta2019.05.23 13:31
TotalitarniPostkomuniściFarbująSięNaDemokratów, FolksdojczeFarbująSięNaPatriotów, SeksualniDewianci FarbująSięNaPedagogów, HomoseksualniPedofileBędąChronićDzieci . WitamyWŚwiecieAbsurduKoalicjiAntyEuropejskiej!!!
Alojzy Cedzidło2019.05.23 21:59
Albo mi pamięć nawaliła , albo pan ,,Poliamorysta " się nawrócił . albo przechrzcił . Jest jeszcze jedna możliwość . Pan Poliamorysta założył nową Partie np ,,Partia Gloryfikacji Farby".
Stara Reperecka 2019.05.23 13:22
Ten facet jest grafomanem. Maksymalnie bezwartościowy tekst, jak i inne wypociny tego indywiduum.
Poliamorysta2019.05.23 13:25
Idź żryj GóWno szechtera tam są teksty dla ciebie
na biłgorajską nutę2019.05.23 13:22
przeznaczone dla wolnego rozpowszechniania Grzesiek koko Kaśka koko będzie sPOKO będzie sPOKOo Grzesiek Berlin Kaśka koko dojcze unia będzie sPOKO Wspólna armia sztab w Berlinie o tym myślą w POKO ...kwi....kwi....... { świnie? Grzesiek Berlin Kaśka koko dojcze unia będzie sPOKO Wspólny fiskus i waluta panuj nam niemiecka buta Grzesiek Berlin Kaśka koko dojcze unia będzie sPOKO Plan Bismarka sie nie ziścił dziś w natarciu socjaliści Hitler wielki socjalista przerwał misję,wizja prysła Dzisiaj wizja znów odżyła kanclerz Merkel ją wskrzesiła Putin z Merkel w dedeerze nawiązali przyjaźń szczerze Berlin Moskwa stare duo płynie euro nordstrim rurą Płynie euro Berlin Moskwa żeby krasna armia rosła Przy korycie socjaliści na ulicy islamiści Socjaliści wraz z gejemi dżihad mają za plecami Stare nowe duo wyborcze postkomuchy i folksdojcze
Stara Reperecka 2019.05.23 13:24
O matko co za bełkot !!
Alojzy Cedzidło2019.05.23 19:29
Nic nie stoi na przeszkodzie do napisania przez Stara Reperecką , np ,., Hymnu do Donalda " Wisłocka z a takie ,,hymny " dostała Nobla .
na biłgorajską nutę2019.05.23 13:21
Raz komuchy i folksdojcze ułapili zajca osmatrili podumali obcieli mu jajca tralalala tralalala laaala A ten zajec już bez jajec chciał zrobić karierę więc zapisał sie do Wiosny żeby być premierem. tralalala lalala lala W dawnych czasach żyła Ewa co strzelby nie miała Dwa miesiące w dinozaura kamieniem rzucała tralala lalala laaa la Pojechła w nowszych czasach Ewa do Berlina na dywanie było ślisko kierunek zgubiła tralallala tralala lalala Był raz wielki król Europy co siedział w Brukselce na swym tronie nie w koronie! w poniemieckim hełmie! Talalla lalaa tralalaa laaala W Pikelhaubie, uśmiechnięty przybył król Europy lud POddany na kolanach wylizał mu stopy tralalala tralala lala la Siedzi sobie król jewropy na tronie w Brukseli i łaskawie rządzi na sznurku Angeli tralalala tralalala laaala Rządzi unią król europy nuda mu doskwiera czasem złapie fuchę za kamerdynera tralalala tralalala laaala Od Brexitu boli głowa i rozsadza pałę jak już nie wyrabia to charatnie w gałę tralalala tralalala laaala Ciągle przez tego Kaczora król Europy w złości chciałby się uśmiechać gdyby nie szczękościsk tralalala tralalala laaala Stoi dumnie król z cysorzem pycha go rozpiera robi za lokaja żą klauna drunkera tralalala tralalala laaala Już niebawem biały osioł przyjdzie razem z królem nie będzie problemu kto jest rudym ciu.... tralalala tralalala laaala
anonim2019.05.23 13:11
http://yelita.pl/artykuly/art/lista-zydowskich-homoseksualnych Lista żydowskich rabinów molestujących dzieci, o czym nie donoszą żadne media, a żydowscy homoseksualni pedofile żyją sobie dalej przez nikogo nie niepokojeni.
Piotr2019.05.23 13:55
Ale brednie
Pracownik2019.05.23 13:10
Panie Wielgucki, takie pytanie. Czy kiedy skończy się kadencja PiS, dalej Pan będziesz ujadał na PO, czy w swoim stylu zmienisz Pan garnuszek i jak zwykle czekał na odpadki ze żłoba tych co akurat u władzy?
enre2019.05.23 14:39
Pracowniku, akurat spudłowałeś fatalnie - P.Wielguckiemu otworzyły się oczy w czasach rządów polszewików, wcześniej nienawidził PIS-u tak jak Pan
Pracownik2019.05.23 15:17
Oczywiście, że wcześniej nienawidził PiSu, a gdy ten doszedł do władzy, Wielgucki nagle "zmądrzał". Stąd mam przeczucie graniczące z pewnością, że po ponownej zamianie miejsc, niezawodny Matka Kur*a zacznie klaskać drugiej stronie. O ile oczywiście wcześniej nie zwariuje do reszty z tej swojej obsesyjnej nienawiści do Jurka Owsiaka.
historia2019.05.23 13:02
Ciekwe ze Brazylia mogla, http://www.fronda.pl/a/zobaczylam-pieklo-otwarte-wstrzasajace-wizje-rozalii-celakowny,127200.html a my rzadzeni przez dobra chrzescijanska zmiane nie mozemy, nasz episkopat tez srenio Intronizacja zainteresowany, ciekawe dlaczego, za duzo masonerii przeniknelo w szeregi czy wiare stracili ?), za to Dni Islamu na KULu obchodza od 2001 ... Wiec pali sie jak najbardziej, tylko pozarow jest kilka i ich przyczyny inne niz media podaja. Zaczac trzeba od usuniecia od wladzy ludzi ktorzy organizuja w Polsce dni Islamu Judaizmu, pala swiece chanuka. nam nie sojusz z USraelem Rosja czy Prusami potrzebne ale prawdziwa Intronizacja ta o ktora zabiegala Rozalia Celakowna.
ewa2019.05.24 7:47
łatwo mówić, a co ty zrobiłas dla Polski "Historio"? Jest tak wiele uwarunkowań, więc drobnymi krokami cieszmy się, bo juz stało sie tak wiele dobra dzięki PIS.
Dominik2019.05.23 12:55
Od tego są specjaliści, a jeśli uważa Pan, że pański plan jest najlepszy, dobrze byłoby nawiązać kontakt z adresatem.
t.m.2019.05.23 13:03
On jest specjalistą!
anonim2019.05.23 13:10
W takim razie wiedzą dzielić się trzeba zawczasu
t.m.2019.05.23 15:32
Niekoniecznie
Gość2019.05.23 13:11
Chyba od robienia z siebie politycznej kur*y i podlizywania się do każdej aktualnej władzy.
t.m.2019.05.23 15:35
Być może to - "głos wołającego na puszczy"?
Valentynka2019.05.24 0:10
Nie Matka Kurka ma racje. Nie mamy społeczeństwa obywatelskiego. To się mści na standardzie życia w Polsce ba , na następnej generacji nie mówiąc o politycznej mafii. Ludzie muszą uwierzyć ze wszystko mogą. Hasło demokracja glosować.