14.07.19, 20:30fot. PO RP, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr, zdj. edyt.

Matka Kurka: Schetyna oficjalnie ogłosił, że PO nie ma programu

Dosłownie kilka chwil temu, bo czas przy robocie strasznie szybko płynie, napisałem, że rozważanie, co i po co powiedziała opozycja, jest zajęciem całkowicie jałowym. Dodatkowo i jak nigdy polecałem obstawianie zakładów, chociaż hazardu nie lubię, na pewnego spadkowicza, którym nieustannie jest PO. No i co? Pytam się, co mam dziś napisać, żeby nie zanudzić Czytelnika i zarobić na kieliszek chleba? Jakieś pomysły, podpowiedzi, propozycje, sugestie? Mickiewicz z Dostojewskim nie wyciągnęliby z tej nieustannej nędzy jednego interesującego równoważnika zdania. „Tyle w temacie!” - pisze bloger Matka Kurka (Piotr Wielgucki) na łamach Kontrowersje.net.


Niestety Mickiewiczem i Dostojewskim nie jestem, dlatego będę musiał kolejny raz podejmować się misji niemożliwej i zacznę od wstydu. Tak zwyczajnie i po prostu byłoby mi cholernie wstyd, gdybym kilka tygodni szumnie zapowiadał, że napiszę genialny felieton, otwierający nowy rozdział i być może gatunek literacki, a na końcu opublikował archiwalny wpis i to jeden z najsłabszych. Schetynie i PO takie uczucie nie towarzyszy, oni są bezwstydni do tego stopnia, że potrafili dziś ludziom pokazać „Szóstkę Schetyny”. Nie zamierzam się w tym taplać, przytoczę tylko „filary programu” mające „uzdrowić Polskę”, reszta się sama skomentuje:

1. Wolność i Demokracja
2. Zarobki Polaków
3. Służba zdrowia
4. Sytuacja osób starszych
5. Oświata
6. Środowisko

Wicie, rozumiecie, bedzie dobrze, piniendze som i bedom! Taki zwrot akcji na poziomie pierwszoklasisty, który nie odrobił zadania domowego. Cały „program” spisałem z oficjalnego konta PO na Twitterze i to taka dodatkowa informacja, żeby mi potem nie imputować manipulacji. Ile trzeba mieć w sobie bezczelności i przekonania, że Polacy są stadem baranów, które wsłucha się w tę starą śpiewkę, wie tylko Schetyna i jego otoczenie. W każdym razie od dziś jest pewne, że PO idzie do wyborów parlamentarnych bez jakiegokolwiek programu, co oficjalnie ogłosił rzekomy lider tej partii. Nic więcej nie zdołam i nie zamierzam z tego wyciągać, niech się Mickiewicz z Dostojewskim wstydzą, że nawet nie podjęli próby.

Zrobiłem też małe tourne po portalach internetowych, aby zweryfikować swoją krytyczną i zapewne wyjątkowo stronniczą ocenę, ale żadnego powodu do zmiany stanowiska nie widzę. Na Czerskiej i Wiertniczej, zwykłe czarne czcionki i relacja z konwencji PO upchana wśród tysiąca innych informacji. Biorąc pod uwagę, że mówimy o takich, a nie innych „mediach”, to można z czystym sumieniem ogłosić – pozamiatane. Dodatkowo, w trakcie pisania felietonu, usłyszałem wypowiedź Mellera, w moim ulubionym programie „II śniadanie mistrzów”, który uważam za jeden z fajniejszych kabaretów w Polsce. Cóż Meller na „program PO” odpowiedział? Wyobraźcie sobie, że też zajrzał na GW i podsumował tę wycieczkę w stylu Matki Kurki: „Albo stażyści Wyborczej nie potrafili opisać, co powiedział Schetyna albo Schetyna nie powiedział nic, co zapada w pamięci”.

Pełna zgoda panie Meller plus uzupełnienie. Stażyści Wyborczej wyjątkowo przyłożyli się do roboty, ale to była, jest i będzie robota syzyfowa. Obecna opozycja nie jest zdolna do poukładania własnych partii i to dotyczy każdej partii, nie wyłączając PSL i Kukiza’15. O programie w ogóle nie ma mowy, co najwyżej padają kolejne komentarze do bieżących wydarzeń, jak cena pietruszki, czy brak leków w aptekach, z czym boryka się cała Europa. Dziękuję za uwagę, zapraszam na grille, coś mocniejszego albo co kto lubi, książkę można poczytać, mecz obejrzeć…

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze

100% racji2019.07.15 9:39
pełło ma nowy program ,,666" 1. będzie jak za PRLu Wolność i Demokracja 2. będą bardziej oPOdatkowane Zarobki Polaków 3. płatna prywatna Służba zdrowia 4. za dwie dekady radykalnie zmieni się Sytuacja osób starszych 5. zostanie sprywatyzowana Oświata 6. zostanie zabetonowane Środowisko
realista2019.07.15 8:14
https://wiesci24.pl/2018/11/08/lista-100-afer-pis-solidarnej-polski-oraz-polski-razem-oto-obraz-dwoch-rzadow/?fbclid=IwAR0Qm-7gfs8D0gYeype_GrlAsoLv3RRVYoqT24xRi-7D51VnmE6KvDGY61s Szokująca lista 179+ afer za czasów PiS, Solidarnej Polski oraz Polski Razem.
Eugeniusz_Pomorze_ 2019.07.15 7:16
Platforma, wbrew temu co mówi jej szef ma program, to tzw. "Szóstka Schetyny", który jest programem likwidacji... szóstego Przykazania Dekalogu, po dojściu przez PO-KO do władzy. - Oficjalna nazwa tego programu brzmi: L G B T. Innego programu PO nie ma i mieć nie będzie, bo: "Piniendzy nie ma i nie beńdzie!"...
Mirek2019.07.14 23:05
Matka Kurka nic nowego nie odkrył . Od początku było wiadomo że "totalni" żadnego programu nie mieli i nie mają . Oni maja tylko jeden " program" ŻEBY BYŁO TAK JAK BYŁO i żeby znowu Polskę mogli orżnąć na 450 miliardów złotych jak poprzednio gdy rządzili 8 lat .
anna2019.07.14 22:27
I co to za program , świadczy to tylko tyle , że niestety pan Schetyna ze swoją komandą potrafi tylko pleść banialuki ale wyznaje zasadę :po mnie choćby potop.Że też tacy ludzie funkcjonują w polityce.
Grzegorz2019.07.14 22:15
Kto zabroni mi być KRETYNEM ?
TERAZ JEST POLSKA A NIE ZYDOLANDIA2019.07.14 22:00
POLSKA TO PIS ZDRADA NARODOWA TO PELO I PRZYBUDOWKI Z SODOMY I GOMORY.CHCESZ SILNEJ I SAMODZIELNEJ POLSKI GLOSUJESZ NA PRAWICE.ZYDOKOMUNA TJ POTOMKOWIE UB TACY JAK STOLMAN I PRZYJALIEL NIEMIC BYDLOSZEWSKI TO SA WICHRZYCIELE POLSKIEJ RACJI STANU.
CYBORG O2019.07.14 23:56
pis to sanacja i polin to nie Polska chcecz stonki glosuj na sc pisowskie
www2019.07.14 21:21
Schetyna nakreślił "kierunki programu" i dopowiedział, że szczegółowy program będzie gotowy w dwa do trzech tygodni. Ten błazen chce w trzy tygodnie przygotować szczegółowy plan działań gospodarczych dla całego kraju, plan który z detalami miałby być gotowy do wdrożenia w skali ogólnopolskiej. Czyli Schetyna oznajmia, że dzisiaj nie dysponuje żadnymi szczegółami, czyli że od 2015 nie robi nic i jeszcze się do tego przyznaje. Cały plan strategicznych działań dla kraju, które to działania pochłaniają biliony złotych i są ryzykiem inwestycyjnym dla 37 milionów ludzi, chce przygotować w trzy tygodnie :) Przecież to się nie mieści w pale. Oznacza to, że nie mając szczegółowego planu, znajdując się jeszcze przed etapem liczenia wydatków programowych, czyli nie mając pewności co do całości kosztów jakie ten program pochłonie, śmie twierdzić, że program jest wykonalny. A co będzie, jeśli bilans kosztów przekroczy możliwości realizacji programu? Ano to będzie, że cały program nadaje się tylko do kosza. Jeśli ktoś oddaje głos na takiego pajaca, ryzykującego losy całego kraju, to chyba musi być kompletnym idiotą. To tak, jakby ktoś trzy tygodnie przed maturą twierdził, że mimo iż w ciągu 4 lat nie był ani razu w szkole, zda maturę i jeszcze gwarantował komuś, że po tej maturze znajdzie dobrą pracę i sobie w niej poradzi, a los tego kogoś miałby być całkowicie bezpieczny po tej operacji.
Witek2019.07.14 22:30
W tej grze nas ogrywają .
Laura2019.07.14 22:33
Bardzo dobry i trafny komentarz
Marek2019.07.14 21:08
Czyli dołączył do Kacyńskiego. Programy mają obaj ogłosić za parę dni.
wypalacz wegla drzewnego w Bieszczadach2019.07.14 21:57
kacyńskiego to będziesz miał jutro od samogonu i lichego zakuszania
PePe2019.07.14 21:05
Tyle zamieszania, żeby ogłosić to, co wszyscy od dawna wiedzą.
Prorok2019.07.14 21:01
Schetyna jest,czy tylko udaje debila?
wypalacz wegla drzewnego w Bieszczadach2019.07.14 21:54
jest
Majestic2019.07.14 20:59
Platforma ma program w d...nie będą go pokazywać bo jest g..., brzydko pachnie.
Czarek2019.07.14 20:55
Firmy zgromadzone wokół PO, jak można się domyślać są to pewnie same niemieckie i francuskie koncerny, coraz natarczywiej domagają się zwrotu pieniędzy, które one za czasów PO mogły bezkarnie kraść. Złodzieje i gangsterzy domagają się powrotu Donalda do władzy i żądają zwrotu pieniędzy których oni za czasów PiS nie mogli ukraść powiększonych rekompensaty z tytułu spadku poziomu hulaszczego życia. Twierdzą oni, że wybrane obecnie władze nie zostały wybrane demokratycznie i domagają się interwencji Niemiec i Francji.
Grzegorz z Chetyna2019.07.14 20:43
Programu nie ma i nie będzie !
twitter:@PromocjaPWS2019.07.14 20:41
Polecam codzienny komentarz polityczny Mariana Kowalskiego w jego tv na facebook'u. https://pl-pl.facebook.com/Kowalski.Marian i kanał KChT czyli Kuchenna Charakterysytka Terenu płk. Piotra Wrońskiego na youtube: youtube.com/channel/UCxUXUyyTgLTKBG1HwNx9KDQ/featured Polecam Program Wiedzy Społecznej K. Karonia - na youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i jego stronę historiasztuki.com.pl. Zbiór wszystkich jego prelekcji na wiedzaspoleczna.pl.
polak2019.07.14 20:34
PełO ma za to ciąg na koryto =--===ma też Polaków w ....POważaniu
realista2019.07.15 8:00
Pisie mają plan zostawi w Polsce ruiny i zgliszcza a debilizm w narodzie