23.05.20, 09:51Jacek Kurski/YT

Triumfalny powrót Jacka kurskiego do TVP

Jacek Kurski wrócił do zarządu TVP. Wczoraj ten powrót spotkał się z dużym niezadowoleniem Rafała Trzaskowskiego, który tę okazję wykorzystał do ataku na prezydenta Andrzeja Dudę zarzucając mu – nie bardzo wiadomo z jakiego powodu – niepoważne traktowanie go.

Media opozycyjne nazywają z kolei Jacka Kurskiego szefem „miinisterstwa propagandy”, a anonimowy rozmówca mówi w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl o możliwych przyczynach przywrócenia Kurskiego:

- chodzi o aktywne pilnowanie wolności, pluralizmu, przestrzeni w której narracje III RP nie rządzą, gdzie jest miejsce także na to, co dobrego się dzieje, a nie wyłącznie strumienie antypisowskiego hejtu wylewające się z największych mediów. W takich warunkach Zjednoczona Prawica może i umie wygrywać - gdy rodzi się medialny monopol, nie ma szans.

Dodaje też o jego atutach:

- Kiedy Jacek Kurski odchodził, w ostatnim wywiadzie dla „Wiadomości” jako prezes TVP powiedział, że odchodzi w momencie, gdy Andrzej Duda wygrywa wybory w pierwszej turze. To zostało zapamiętane, a dzisiaj jest doceniane i zdecydowało o jego powrocie

 

mp/wpolitye.pl

Komentarze

empower2020.05.27 9:34
adi wyruchany w dudę. Prymityw kurski puści kasztanom zenka i rzuci "kiełbachą" i już chamki będą się cieszyć.Yeee-ha
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.05.24 10:17
Pierd.olony Goebbels. Pluję na ten jego kato-faszystowski ryj!
Jan Radziszewski 2020.05.24 8:27
żyd Lech Keler itd zapewne ucieszy cię wieść i tzw zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego z powodu szkalowania KK i jego wrednych planów zniesławienia św. Jan Pawła II wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi.
oLo2020.05.24 4:53
Adrian znowu dostał kopa od prezesa Jarosława.
Pet2020.05.23 22:17
Du*a dostał w pysk od Kaczorowa z Żoliborza. Żenada, plują mu w twarz a ten udaje że to jakiś deszczyk.
Krakus2020.05.23 21:37
To pokazuje, jak PiS jest słaby. Muszą oszukiwać samych siebie (w tym przypadku Prezydent a Kaczyński) :) Oby tak dalej :)
Kopernik2020.05.23 18:18
Koleś trzepie niezły hajs za umiejętność tworzenia prostych wykresów w excel'u i na promowaniu Zenka. Dodatkowo ogrywa Dudę jak dzieciaka. Ale zmiana dobra, bo bez niego "Wiadomości" były nudne i nie było z czego się pośmiać.
WAWA2020.05.23 13:40
Już nikt nie ukrywa, że Kurski wraca po to, by PAD wygrał wybory prezydenckie. Bo Kurski będzie robił propagandę, w telewizji "publicznej" będzie aktualny prezydent wypełniał już nie połowę, ale 90 proc. czasu antenowego. Obecnie nikt w TVP nie przejmuje się mierzeniem czasu antenowego poświęcanego poszczególnym kandydatom. Nikt nie przejmuje się tym, czy emitowane treści i komentarze zawierają prawdę - ważne, by obniżały notowania politycznych konkurentów. Żaden z dziennikarzy programów informacyjnych nie dba chociażby o to, by oddzielać informacje od komentarzy. Komentatorzy, wciąż ci sami wypowiadają się niby "w imieniu" opozycji, ale chociażby jednym słowem skrytykowali obóz władzy - nie pojawiliby się więcej. Telewizja została przez PiS zawłaszczona doszczętnie - z dobra które miało być publiczne, uczyniła dobro partyjne. I to dobro partyjne utrzymuje się nie tylko z reklam (tak jak inne media), ale jeszcze wyciąga do polaków rękę po abonament, a jakby tego było mało - dofinansowuje z budżetu rozmaitych kurskich, ogórków, rachoniów i adamczyków, bo przecież za kłamstwa, głoszone w żywe oczy - trzeba kłamcom i propagandzistom płacić. PiS udaje formację prawicową i chrześcijańską, a z tego obecnego sojuszu tronu z ołtarzem Kościół wyjdzie jak przejechany walcem drogowym. Partia chrześcijańska powinna cechować się szacunkiem dla prawdy - a tego nie ma. Latkowski poruszył ważny temat (nieco odgrzany, ale słusznie, skoro nie został jeszcze ), ale natychmiast zrobiono z tego antycelebrycką nagonkę. Kto z aktualnych polityków nie ma zdjęć z ks. Jankowskim? Pewnie mają zrobione takie wszyscy - a zatem na tej samej zasadzie, na jakiej Latkowski oskarżył celebrytów, można byłoby oskarżyć o wspieranie pedofilii niemal każdego z polityków PiS. Nikt tego nie robi, bo wszędzie poza PiS mają większy szacunek dla prawdy, niż partia rzekomo Prawych i Sprawiedliwych. Jeśli prokuratura w sprawie opisywanej przez Latkowskiego była co najmniej opieszała - to kto nią rządził? Wiceminister na antenie chwalił się, że dopiero za Ziobry wzięto się za ściganie pedofili. A wcześniej kto był prokuratorem generalnym/krajowym? Był inny nominat PiS (A. Seremet od marca 2010 r.). A zatem przez ostatnie 10 lat to nominaci PiS kierują prokuraturą w Polsce i wszelka krytyka działań prokuratury w tym czasie politycznie obciąża PiS. Wracając do Latkowskiego: po słabym (dziennikarsko) filmie rzucił oskarżenia w publicznej telewizji, za pełną aprobatą prowadzących program, prezesa telewizji i jego doradcy (Kurski był przez miesiąc doradcą prezesa). Gdyby miał jakiekolwiek dowody - pojawiłyby się w filmie. I nie chodzi nawet o to, że być może okaże się kiedyś, że któryś z celebrytów (tak jak prawdopodobnie Sadowski) ma coś na sumieniu. Ale nie tak działa się w państwie prawa, bo to nie dziennikarz w emocjonalnym słowotoku ma rzucać na oślep oskarżenia i ma pełnić w jednej osobie rolę oskarżyciela i sędziego.
Maria Blaszczyk2020.05.23 13:34
Niezbyt dawno temu, bo 7 marca, pan Igor Janke pisał tak: "To wyglądało jak gala MMA. Starcie dwóch fighterów. Obalenie Jacka Kurskiego to osobisty sukces Andrzeja Dudy. Czy sukces duży? Jak na obecną sytuację wewnątrz w PiS – ogromny. Obiektywnie patrząc z zewnątrz widać, jak potężną pozycję zdobył Jacek Kurski. Głowa państwa musiała tak długo się trudzić i użyć najmocniejszych armat, aby w końcu dokonać zmiany na stanowisku szefa jednej spółki. Kurski był mocarzem, ale wiadomo było, że prędzej czy później zostanie odsunięty. Zapewne jakaś nagroda za efektywną pracę go spotka, więc to nie jest klęska prezesa TVP. Andrzej Duda musiał w końcu pokazać, że jest niezależny i ma moc sprawczą. W kampanii ten sygnał był mu bardzo potrzebny wobec zarzutów o „bycie Adrianem”. Dodatkowo emocje między dwoma panami były bardzo duże. Nie tyle było to ważne dla zdobycia centrowego elektoratu. Kluczowe dla urzędującego prezydenta było to, by pokazać siłę – atrybut niezbędny dla kogoś, kto ma wygrywać wybory. Siła, sprawczość, „macht” – bez tego nie pociągnie się za sobą mas. PiS trzyma się mocno m.in. dlatego, że wyborcy widzą w nim tę sprawczość. Ale nie była to najsilniejsza strona Andrzeja Dudy." Przepraszam za długość cytatu. Ja mam takie wstydliwe hobby - po prostu kocham prawacką stylistykę i nie umiem jej się oprzeć. A każdym razie - śmiesznie się to dziś czyta, pomijając nawet styl. I nawet bezprawność sytuacji, gdy prezydent wybiera prezesa TVP - on w ogóle nie ma takich uprawnień przecież. Ale skoro "siła" to "element niezbędny dla kogoś, kto ma wygrywać wybory" - to chyba pan nadprezes już machnął ręką na pana prezydenta... https://www.salon24.pl/u/jankepost/1025178,andrzej-duda-jacek-kurski-pokaz-sily
Maria Blaszczyk2020.05.23 17:41
Po minusach wnioskuję, że P.T. Czytelnicy Frondy nie podzielają mojej fascynacji prawicową publicystyką. To co właściwie tutaj robią?
Irena2020.05.23 13:26
Bardzo dobra decyzja, brawo.
Kopernik2020.05.23 18:29
Prezydent też na pewno się cieszy.
Marek2020.05.23 13:04
Naczelnik zwariował? Tak pomiatać własnym długopisem?
Kopernik2020.05.23 18:32
Prezydent to tylko narzędzie, a TV to czwarta władza. Naczelnik wie co robi.
anonim2020.05.23 13:00
Adrianowi znowu zabrali krzesło z poczekalni. "To sobie pan postoi!"
B522020.05.24 22:04
grunt że nie wlazł na stół w parlamencie tak jak jego poprzednik
ceramik2020.05.23 12:36
To dobra decyzja.
anonim2020.05.23 11:38
kretyn polski trol sowiecki działa
Ciemna masa wszystko kupi2020.05.23 11:32
Wrócił prać pisowskie ciemne łby:)
Gość2020.05.23 12:11
Kundelek się boi hahaha
Piotr Nowak2020.05.23 11:27
Ten walczy z ostrym cieniem mgły tak bardzo, że nawe chybat nie zauważył jak Kaczyński odlał mu się na twarz... Obleśny dziad i jego pacynka. Taka Polska właśnie.
witaj prawdo2020.05.23 11:27
pamiętaj - żadnego miejsca dla dziennikarzyn z GW, Njuwzłyka, Soku z Buraka i oko.pres (fui im w oko)
jestem z Wami Lis wyjący z KODu2020.05.23 11:25
Jacku wracaj , postawiłeś TVP na czele miarodajnej i opiniotwórczej telewizji. Jak nędznie wygląda TuskViewNet , upolityczniona ; tuba POplatfy- a miała być BBC co najmnien a jest Russia Today
JS2020.05.23 11:17
Prezes kiedyś powiedział mniej więcej takie słowa - Jacek Kurski jest .... (i tu padł epitet, którego już nie przypominam sobie niestety) i że woli tego mieć przy sobie. Sta może powrót do telewizyjnej władzy? Pozdrawiam
basetla2020.05.23 11:10
I znów zacznie się poniewieranie historią Polski. Święta Jadwigo królowo wstawiaj się za nami
Jestem z Białegostoku2020.05.23 11:05
Nie lubię Kurskiego, i jak wiszczy diabelski lewcki pomiot nie jestem typowym pisowcem. Uważam że PIS jest zbyt delikatny w walce o Polske i polaków, ale to dobra wiadomość że Kurski wraca. Wie co robić i nie boi się mafii popslsldwiosnaniwoczesna. Pozdrawiam.
Felek2020.05.23 13:57
Nie ma sensu w tym co napisales. Pierwsza czesc wyklucza druga.
Jestem z Białegostoku2020.05.23 15:15
To że go nie lubię to jedno, a to czy popieram jego działania to drugie. Nie musi jedno wykluczać drugiego. Może źle myśle bo jak to mówią ,,wykształceni" reprezentuje ciemnogród. Ty pewnie jestes tym oświeconym, wykształconym, ale i tak cie pozdrawiam, i pozwól że zostanę przy swoim zdaniu.
Felek2020.05.23 17:23
Aha, popierasz propagandę, niszczenie przeciwników politycznych ( i nie tylko) za pomocą manipulacji i bezpodstawnego oczerniania byle żeby partia utrzymała się przy władzy? To ja już wole być "wykształciuchem". Pozdrawiam
nnn2020.05.23 10:59
Kurski zabawił się losem ofiar pedofilii, upokorzył je tworząc gniota, mającego przykryć pedofilię w kościele, wylansować jego, TVP i Latkowskiego. Ten pseudo dokument, nie wniósł nic nowego do sprawy, o sprawie Krystka już dawno pisały media. Jedyną nowością było bezpodstawne zestawienie celebrytów ze sprawą. Teraz każdy kto wychodzi do jakiejkolwiek restauracji, powinien sprawdzić, kto jest jej właścicielem, jaką ma przeszłość, obserwować najpierw obiekt co się w nim dzieje, by nie być potem oskarżonym o pedofilię. Również ludzie wierzący powinni przestać chodzić do kościoła, bo uczestnictwo we Mszy, to jawne wspieranie pedofilii
Gość2020.05.23 11:59
Boisz się
Kuchciński 2020.05.23 13:12
A skąd, swoich mam w rządzie
Gość2020.05.23 15:27
PO i totalni ciebie wspierają. Inni tez ciebie wspierają-nic się nie stało K....W....
MaxFiend2020.05.23 10:58
Oho, nieźle się musi PADowi palić pod zadkiem, że aż Kurskiego wezwano na pomoc i PAD nawet nie pisnął :-D
Agnieszka Dz. 2020.05.23 10:54
No nieźle upokorzył Prezydenta. I to przed samymi wyborami.
Krzysztof2020.05.23 11:54
Agnieszka D.ziad wyglądasz jak kret a mówisz jak te „kundelki, które skamlą”. Ktoś określił tymi słowami 2 kundelki Nitrasa i Kierwińskiego . Wyglądem dołączyłaś do nich.
Agnieszka Dz. 2020.05.23 12:58
Serio? Masz chyba mniej niż 10 lat, skoro myślisz, że dorosłych ludzi mogą ruszać takie wyzwiska. Miłej soboty chłopcze.
Krzysztof 2020.05.23 14:54
https://synonim.net/synonim/kret Niestety nie tylko wygląd ale i mentalność. Nic nie zrozumiesz, bo za wysoki poziom intelektualny dla ciebie.
Agnieszka Dz. 2020.05.23 15:03
"Wyglądem dołączyłaś do nich" to raczej nie o mentalności mój Ty intelektualisto. Masz racje, za nic nie chcę osiągnąć Twojego poziomu...kultury.
Krzysztof 2020.05.23 15:37
Oj kreciku jęczysz ale spójrz w lustro. Zobaczysz to co inni widza człowieka kreta w pełnej okazałości. O gustach się nie dyskutuje. Jestem pewien, że znajdziesz aplauz u „kundelków.” Szkoda mojego czasu na dyskusje z tobą.
Agnieszka Dz. 2020.05.23 16:07
Brnij dalej w swoje żałosne wywody. Baw się dobrze.
Kopernik2020.05.23 18:28
Tak sobie czytam ten dialog, ale koniec końców nie wiem jak Pan Krzysztof może mieć tak sprany mózg.
Niejestemrobotem2020.05.24 11:36
Ja to mam wrażenie, że to fenomen medyczny potwierdzający, że bez mózgu da się żyć.
Saki Faki2020.05.23 13:12
Szalom! Wiemy przynajmniej, że to Kurski jest owym ostrym cieniem mgły. 😉
Agnieszka Dz. 2020.05.23 13:33
Szalom Przyjacielu :)
...2020.05.23 15:29
żydowska kurevka
Saki Faki2020.05.23 17:14
Miło, że się przedstawiasz.
B522020.05.24 22:02
akurat komuchów to obchodzi
ladychapel2020.05.23 10:47
Burak i prostak - typowy PiSowszczyk
Leon2020.05.24 1:53
Mowisz o sobie typowy PO sran ski trol.
Jan2020.05.23 10:28
zostawicie TVP Polakom to nasza telewizja, a nie obcych kapiyalow niech TVP sluzy Polsce i Polakom a nie obcym
Henry2020.05.23 18:23
TVP nie służy Polakom tylko politykom w utrzymaniu się przy korycie i to nieważne kto rządzi. Tak było, tak jest, i zapewne tak będzie.
Glaudiusman2020.05.23 10:28
Wreszcie Jacek Kurski wraca do zarządu RTV. On potrafi prowadzić ten biznes medialny. I potrafi zamieść TVN na aut. Tak trzymać.
Dam2020.05.23 13:24
Potrafi tak prowadzić biznes medialny, że doprowadził do na granicę bankructwa i potrzebuje 10 mld zł przez 5 lat, żeby ten nie upadł. Ale dla uczniów komunistycznej szkoły ekonomii to nic nie znaczy.
Andrzej Malik2020.05.23 10:20
Czyli konsekwentnie udajecie że nie wiecie, że warunkiem podpisania dofinansowania TVP przez PAD była dymisja Kurskiego? Brawo.
apage2020.05.23 10:12
Nie jestem "medium opozycyjnym", jednak: TVP osiągnęła dno. Spektakle telewizyjne z czasów peerelu: teksty, wykonawstwo-pomniki polskiej kultury. Dawna publicystyka (bo nowej nie ma!), kulturalna, polityczna, te twarze, poziom,język zamieniła się w "wtyle wizji": wstyd, żenada, remiza itd. To pisałem ja, wyborca PiS-u i prezydenta. A propos: ktoś, kto zafundował Polakom taką TV, jest peowskim kretem, bo jeśli Duda przegra, to przez Kurskiego, Czabańskiego et consortes.
katolicka kretynizacja polski2020.05.23 9:59
Napluć Dudzie w twarz a on powie że deszcz pada. Zawsze połykał to i teraz klęknie i połknie! PiStutki tak mają...
genus2020.05.23 10:59
Płyn mózgowy wymień na bardziej pożyteczny lub zmuś umysł do wysiłku zamiast klepania trzy po trzy
Gość2020.05.23 12:06
Za dużo koronawirusa się nawdychałeś. Zapewne ktoś napluł na Ciebie. Noś parasolkę, bo za dużo plują na Ciebie. Znasz plucie z własnego życiorysu.
Irena2020.05.23 13:28
"kretynizacja" ma w sobie tyle jadu i nienawiści "na każdy temat", że jest to przerażające. Nie ustanę jednak w pisaniu tego, że to nie przeszkadza redakcji portalu, który jest "poświęcony".
zmijowe plemie2020.05.23 15:47
TY ZYDKU PLUJ NA SCIANE
kidawa2020.05.23 21:31
TY KKP przygłupie nie zabiraj głosu bo kretyni powinni milczeć !!!!
kidawa2020.05.23 21:34
To jakaś feministaka z KKP której nikt nie dogodził w kroku !!!!! i takie głupoty wypisuje !!!!
Andrzej2020.05.23 9:56
No cóż, wiadomo, że kandydat z PO nie za bardzo liczy się z językiem i nie lubi wolności słowa.
Jarek2020.05.23 11:08
Kurski i wolność słowa, chichot losu. Ale ciemny lud to kupi - zawsze aktualne słowa Kurskiego. Brawo ciemniacy.
Kopernik2020.05.23 18:21
Taaa, kto się nie liczy z wolnością słowa widać po sytuacji w Polskim Radiu. Bo tam Trzaskowski ani PO raczej nie rządzą.
zenio2020.05.23 20:27
O jakiej wolnosci słowa pierniczysz? W tvpis? :D:D:D:D
Stasiek2020.05.23 9:53
o kolegach Trzaskowskiego: Skutki polityczne afery Zbigniew Chlebowski W związku z publikacją prasową 1 października 2009 Zbigniew Chlebowski został zawieszony w pełnieniu funkcji przewodniczącego klubu parlamentarnego[8], a 5 października Mirosław Drzewiecki podał się do dymisji[9]. 7 października 2009 w związku z aferą hazardową do dyspozycji premiera oddali się[10]: wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna, minister sprawiedliwości Andrzej Czuma, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Adam Szejnfeld, rzecznik prasowy rządu Paweł Graś[11], sekretarz stanu w KPRM Rafał Grupiński, sekretarz stanu w KPRM Sławomir Nowak.