30.07.20, 09:52Fot. screenshot - YouTube (KPRM)

Michał Dworczyk: Będziemy żądać wyjaśnień od Komisji Europejskiej

Szef KPRM Michał Dworczyk komentował dziś na antenie Jedynki Polskiego Radia sprawę odrzucenia wniosków o środki na projekty w ramach unijnego programu „Partnerstwo miast” złożonych przez samorządy, które przyjęły prorodzinne rezolucje. Dworczyk zapowiedział, że jeżeli informacja ta trafi oficjalnie do rządu, Polska będzie domagała się wyjaśnień od KE.

Wczoraj unijna komisarz ds. równości Helena Dalli poinformowała, że Komisja Europejska odrzuciła sześć wniosków o środki na projekty w ramach unijnego programu „Partnerstwo miast”. Chodzi o wnioski złożone przez polskie samorządy, które sprzeciwiając się ideologii LGBT, przyjęły prorodzinne rezolucje. Jest to jawny przykład dyskryminacji ze strony władz Unii Europejskiej i próby przepychania ideologii pod groźbą odebrania funduszy.

Wczoraj do szefa rządu zwrócił się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z prośbą, o stanowczą interwencję w KE wobec dyskryminowania polskich samorządów i łamania Traktatu o Unii Europejskiej.

Pytany o sprawę szef KPRM Michał Dworczyk powiedział dziś w Polskim Radiu:

- „Na razie mamy do czynienia z pewnym faktem medialnym, tzn. jest zapowiedź, są komentarze, natomiast przynajmniej na dzień wczorajszy według mojej wiedzy nie było takiej oficjalnej informacji, w której byłyby bardzo istotne szczegóły: jaka decyzja właściwie zapadła, jaka była podstawa prawna tej decyzji” – stwierdził.

- „Jeżeli rzeczywiście taka informacja oficjalnie trafi do polskiego rządu, to na pewno będziemy domagali się, będziemy żądać wyjaśnień” – zapewnił.

Polityk podkreślił, że przyjmowane przez samorządy rezolucje nie były wymierzone przeciwko komukolwiek ani nie atakowały mniejszości seksualnych, ale wspierały rodzinę w jej konstytucyjnym wymiarze.

kak/PAP, tvp.info

Komentarze

Anonim2020.07.30 10:32
Trzeba się zorientować na czym opiera się Komisja odrzucając wnioski i czy wypływa to z traktatów, czy też nie, czy jest to uzurpacja i nadużycie.
Anonim2020.07.30 10:44
Nic takiego z traktatów nie wynika. Nie wynika też całe to rządanie "przestrzegania praworządności". Ot, robią to tzw. prawem kaduka i myślą że to im przejdzie. Nie zauważyłeś jak skończyła się nagonka na rządzących przez obrońców kornika w Puszczy Białowieskiej? Teraz sami by powycinali - co się jednemu z Griinpicu wypsło parę mięsięcy temu - bo zobaczyli do czego doprowadzili.
Anonim2020.07.30 12:04
Errata: "żądanie"
BogaNIEMA2020.07.30 10:11
A co tu jest do wyjaśniania tow. Dworczyk? Nie będzie kasy za prześladowania i basta! Myśleliście, że sobie tutaj urządzicie swój prywatny katotalibański folwark? A takiego wała!
Anonim2020.07.30 10:38
Prześladowania? Patologia, chce rządzić. Chcecie dobierać się do dzieci swoimi obleśnymi paluchami w tzw. majestacie prawa posiłkując się unijnym biurwokratycznym aparatem przemocy. Se sodomito z drugim sodomitą "wyprodukuj" dzieci... Chyba gumową lalę... bo tylko to możecie. A poza tym w Sodomie i Gomorze też mówili, że Boga nie ma - "Mówi głupi w swoim sercu: «Nie ma Boga». Oni są zepsuci, ohydne rzeczy popełniają, nie ma takiego, co dobrze czyni." (Ps 53:2; BT)
AAAtomek2020.07.30 10:43
Ale twój przedmówca nie jest księdzem, więc o co ci chodzi z dobieraniem się do dzieci?
Anonim2020.07.30 10:53
Lewacka mendo, doskonale wiesz o co mi chodzi. Świetnie to było widać w filmie Sekielskich - co pedofil to UB-ek w sutannie. A to co takie badziew intelektualny jak Ty chce zrobić to wprowadzić przy pomocy konwencji stambuskiej różnych seksedukatorów do szkół w tzw. majestacie prawa. Po to jest ta konwencja i po nic innego. I w związku z tym zamiast przeciwdziałać przemocy, przemoc tę wprowadza w obręb już właściwie przedszkola, biorąc pod uwagę dokumenty WHO. Seksualizacja dzieci jest dokonywaną na nich przemocą. Ostatnio miałem okazję rozmawiać z panem "przedszkolanką". Nauczyciel, wychowawca przedszkolny. Po studiach. Za bardzo nie orientował się w konwencji stambulskiej i w ogóle geje to geje. Uświadomiłem mu o co chodzi w tych seksedukatorach. Widziałem, że zaczął rozumieć niebezpieczeństwo z tym związane. Ale i tak "biedne murzynki" niedługo z tymi patologicznymi biurwami unijnymi zrobią porządek. Już tam na Zachodzie się dzieją różne "uchodźcze" ruchawki. Pandemia skutecznie zahamuje finansowanie młodych byczków z Afryki no oni sobie po to finansowanie sami sięgną. I tyle będzie tej mondrości różnych "AAAtomków". Pan Bóg właśnie wprowadza rozwiązanie sodomskie v. 2.0.
Anonim2020.07.30 10:57
Ps. Komuniści osobiście mnie już straszyli co to mi nie zrobią i do czego nie zmuszą. Jakoś im nie wyszło, więc różne porykiwania funkcyjnych pedałów, product of CCCP nie robią na mnie wrażenia. Nie mam niczego za czym bym tęsknił gdyby to stracił.
AAAtomek2020.07.30 11:23
Twój Bóg mnie nie interesuje, twoja Biblia mnie nie interesuje, twój ksiądz z jego hipokryzją mnie nie interesuje - więc nie mieszaj fikcji z realnym życiem. To, że masz fobie społeczne i problem z akceptacją homoseksualizmu i ludzi homoseksualistów jest wyłącznie twoim problemem, uwarunkowanym społecznie lub genetycznie.