W rządzie będą zmiany. To oficjalna deklaracja, jaką złożył szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów, Michał Dworczyk. Był pytany o rekonstrukcję rządu związaną z ewentualnym kandydowaniem niektórych ministrów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zmiany ,,muszą nastąpić'', powiedział Dworczyk.

Michał Dworczyk był na antenie TVN24 pytany między innymi o przyszłość polityczną byłej premier Beaty Szydło (obecni wicepremier ds. społecznych) oraz ministr ds. pomocy humanitarnej Beaty Kempy.

,,O zmianach w rządzie na pewno będzie informował premier, gdyby do nich miało dojść. One muszą nastąpić. Bo rzeczywiście te osoby, które pan wymienił oraz inne myślą o Parlamencie Europejskim'' - powiedział dosłownie Dworczyk.

Jak wskazał, zmiany nastąpią przed kampanią wyborczą do Parlamentu Europejskiego, ale nie jest jeszcze znana dokładna data. ,,Do decyzja kierownictwa PiS, w tym premiera'' - podkreślił szef KPRM.

Rozmowa jest efektem deklaracji wicepremier Beaty Szydło, która w ubiegłym tygodniu przyznała, iż ma propozycję kandydowania w wyborach europejskich i bierze ją ,,bardzo poważnie pod uwagę''.

mod/tvn24.pl, fronda.pl