Jak już dzisiaj informowaliśmy, lider PO Grzegorz Schetyna poinformował w trakcie konferencji prasowej, że jego partia składa ustawę, która zakłada rozdział prokuratury od Ministerstwa Sprawiedliwości. Powołał się też na… śp. Lecha Kaczyńskiego. Jak jednak napisał na twitterze wiceminister Michał Wójcik – to szczyt manipulacji PO.

Chcę także zwrócić się do Jarosława Kaczyńskiego, żeby tej sprawy nie zostawiał, żeby się od niej nie odwracał, bo przecież Lech Kaczyński, kiedy był prezydentem RP, właśnie projekt ustawy przez nas zgłoszony sankcjonował, wspierał i podpisał i realizował. To był projekt rozdziału prokuratury od Ministerstwa Sprawiedliwośc”

- powiedział dziś Schetyna w trakcie konferencji prasowej.

Tymczasem Michał Wójcik na swoim twitterze poinformował:

P. Grzegorz Schetyna kłamie. P. Prof. Lech Kaczyński był przeciwnikiem rozdziału funkcji Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości. Złożył veto do tej ustawy i miał rację. Szczyt manipulacji Platformy”.

Wspomniana ustawa przeszła przez Sejm mimo prezydenckiego weta – za jego odrzuceniem głosowało 264 spośród 420 posłów. 156 było przeciw.

dam/PAP,300polityka.pl