15.11.21, 19:31fot. wikipedia.org, domena publiczna

Min. Rau po spotkaniu szefów dyplomacji UE: Będą kolejne sankcje wobec Białorusi

Zapadła decyzja polityczna. Teraz musi ona nabrać formatu prawnego – powiedział na spotkaniu z dziennikarzami minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau odnosząc się do kolejnych sankcji w związku z kryzysem na granicach Unii Europejskiej z Białorusią.

Sankcje te obejmą m.in. linie lotniczne i biura podróży zaangażowanie w transport osób z Bliskiego Wschodu do Mińska.

W Brukseli odbyło się w poniedziałek spotkanie ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej, którego głównym tematem była sytuacja na wschodniej granicy UE.

– Zapadła decyzja co do kolejnego pakietu sankcji. A to nie koniec, bo nikt nie oponował, że kolejna runda będzie potrzebna, bo wojna hybrydowa nasila się. A nie mniej ważne jest także to, że zarówno oszustwa wyborcze jak i represje wobec przedstawicieli opozycji nie osłabły – powiedział szef polskiego MSZ Zbigniew Rau.

Jak dodał, „w białoruskich więzieniach przebywa nadal około 800 przedstawicieli opozycji i niezależnych mediów”.

Przedmiotem naszej dyskusji była wojna hybrydowa, którą uruchomiła Białoruś. Natomiast z tego, co wiem, jak myślą moje koleżanki i koledzy, to nikt nie ma wątpliwości, że ani politycznie, ani logistycznie, ani koncepcyjnie sam reżim białoruski nie byłby w stanie przeprowadzić tak długotrwałej i tak kompleksowej akcji – podkreślił Rau.
- Pamiętamy o zagrożeniu dla Ukrainy i uznajemy, że Łukaszenka w tych kwestiach działa w zastępstwie swoich mocodawców – dodał Rau.

 

mp/tvp info/fronda.pl

Komentarze

Dlaczego Fronda nie napisze,że...2021.11.16 5:49
Piotr Pyzik -człowiek który nigdy nie zajmował się górnictwem, został nowym wiceministrem odpowiedzialnym za górnictwo. Jako poseł zasłynął pokazywaniem w kierunku innych parlamentarzystów środkowego palca. ( https://twitter.com/GrzegorzFurgo/status/1460318439344680970/photo/2 )
"Autorytet"2021.11.16 6:10
Pamiętamy wizytę tego pana z posłanką (wice-marszałek) Gosiewską na Ukrainie i picie samogonu z żołnierzami batalionu Ajdar, który oskarżany jest przez Amnesty International o porwania, kradzieże, szantaże, egzekucje.
Anonim2021.11.15 23:22
Chyba z Pana marny minister.
matis89 - Wojciech Olszański2021.11.15 20:40
A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ Гимн Советского Союза!!! ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
matis892021.11.15 20:00
Mohamet w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Kaczyńskiego i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......'
Z tym, że "Mohamet"2021.11.15 20:33
po polsku pisać należy nieco inaczej.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.11.15 19:59
teraz cacy a jeszcze niedawno zbysiu sRau na UE
katolicka deformacja Polski2021.11.15 19:56
To jeden z tych czystych Polaków i słowiańskim nazwiskiem
Mariuszu, Mariuszu, a czy było już2021.11.15 19:56
o tym na Frondzie? "29 proc. Polaków popiera Prawo i Sprawiedliwość - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Spadek zaliczyła także Konfederacja."
cytat kresy242021.11.15 19:49
NATO odnotowuje koncentrację wojsk rosyjskich wzdłuż granic z Ukrainą i traktuje to jako możliwość na realizację potencjalnych agresywnych działań. Poinformował o tym sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w Brukseli podczas konferencji prasowej