22.11.21, 19:53fot. wikipedia.org, domena publiczna

Min. Rau rozmawiał z szefem MSZ Niemiec ws. kryzysu na granicy z Białorusią

Premier Morawiecki wracając ze spotkań z przywódcami krajów bałtyckich spotkał się w niedzielę wieczorem w Krynkach z funkcjonariuszami Straży Granicznej, pilnującymi bezpieczeństwa nagranicy z Białorusią.

Właśnie dotarłem na granicę w okolicach Krynek, gdzie odbywa się specjalna narada i gdzie odbieram raporty od funkcjonariuszy pracujących na miejscu” – napisał na Facebooku premier.

W poniedziałek z kolei szef polskiego MSZ Zbigniew Rau rozmawiał ze woim niemieckim odpowiednikiem, a przedmiotem ich rozmowy była stale napięta sytuacja na granicy polsko-białoruskiej.

Zbigniew Rau podkreślił, że w obecnej sytuacji Unia Europejska powinna prowadzić wobec władz Białorusi spójną i skoordynowaną politykę, bowiem tylko dzięki takim działaniom oraz solidarności europejskiej społeczności, może istnieć szansa na "trwałe zakończenie niebezpiecznej sytuacji kryzysowej zagrażającej bezpieczeństwu całego regionu".

Przedmiotem rozmowy szefów dyplomacji Polski i Niemiec były także kwestie wzajemnych stosunków.

 

mp/msz

Komentarze

Sprowadzą???2021.11.23 4:19
To co z tym wrakiem? Sprowadzą go czy nie? Tak się zarzekali a nawet o ten wrak do Rosjan nie wystąpili. Nie chodzi o to aby mieć ten wrak ale stękać, że gdyby mieli to by wszystko się wyjaśniło? Nie złapać króliczka?
Po 11 ...Skrzypek co sra z dachu ... saldo mortale2021.11.22 21:43
Żydek tym razem jest "światowy", pisze CYT.: "Zachodzie nie ma antysemityzmu? Owszem jest. Jest on jednak na Zachodzie scigany i zwalczany." . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Żydku, żydku ... w Polsce NIE MA NPD, w Polsce NIE MA nazis w Sejmie i w lokalnych samorządach jak to ma miejsce w Niemczech. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Żydku, każdym swoim wpisem, każdą zmianą "niku" udowadniasz jakim MITEM jest rzekoma inteligencja was - Żydów!
Skrzypek na dachu2021.11.22 20:26
Ile kosztuje bilet na samolot z Minska do Berlina .
robaczek2021.11.22 20:09
tera bedzie ze on cos tam zalatwil na polecenie mariuszka ;] ;] ;] ;] .................................. kabareet dla pisiurkuf ;] ;] ;] ................................ alez wy jesteście żalośni ;]
matis892021.11.22 20:09
Kolejny PISowski Żyd po Syntezatorze Niedzielskim, decydujący o Polsce za szatnistycznego, lewackiego PISu jak polsko języczny Minister Finansów Kościński od cyfrowego państwa bezgotówkowego Antychrysta do Znamienia Bestii.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.11.22 21:46
Halo matis! Chciałbyś od żydka antykrysta w kakałko dostać i zarobić? Napisz do mnie i się umówimy: lech.keller. I.eat/shit. com