01.03.19, 16:11

MKiDN zabiera głos w sprawie bluźnierczej wystawy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Kilka dni temu Jan Bodakowski alarmował na łamach naszego portalu o skandalicznej wystawie w stołecznym Muzeum Sztuki Nowoczesnej, podległym Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Na wystawie "Daniel Rycharski. Strachy" można zobaczyć m.in. krzyże z ubraniami gejów, świętych Kościoła Katolickiego na tle tęczy oraz różańce z krwi gejów. Profesor Piotr Gliński, wicepremier oraz szef MKiDN zwrócił się dziś z prośbą o wyjaśnienia do dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Ministerstwo wskazało w komunikacie, powołując się na ustawę z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, że instytucją kultury zarządza jej dyrektor, tym samym ponosząc odpowiedzialność za całokształt działalności danej instytucji.

"Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego sprawuje nadzór nad instytucjami kultury, których jest organizatorem lub współorganizatorem. Nadzór oznacza także prawo do oceny działalności instytucji i jej dyrektora – i takie oceny są dokonywane. Nadzór oznacza również prawo do zażądania wyjaśnień w kwestiach dotyczących prowadzonej przez muzeum działalności – o takie wyjaśnienia do dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie minister się zwrócił. Nadzór nad instytucjami kultury nie oznacza natomiast uprawnień do ingerencji w kształt wystaw, spektakli, koncertów i innych wydarzeń kulturalnych"- podkreślił resort kultury. 

Czy MKiDN zażąda usunięcia wystawy? Ministerstwo wskazało w komunikacie, że takie kroki można podjąć tylko wówczas, gdy wystawa czy spektakl narusza prawo. Musi to być potwierdzone prawomocnym orzeczeniem stosownych organów. 

 "Każdemu obywatelowi, który uważa, że wydarzenie kulturalne narusza porządek prawny, przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu odpowiednim organom"- czytamy na stronie resortu. 

O bluźnierczej wystawie Rycharskiego pisaliśmy >>>TUTAJ<<<

yenn/mkidn.gov.pl, Fronda.pl

Komentarze

ian2019.03.2 6:51
utrwalacze 3 rp z pis i właściciele 3rp z po sld zsl i reszta planktonu połączyli siły dla nas polaków w PL nie ma miejsca
zibi2019.03.2 3:59
pederasci pedofile i wszyscy odmiency precz od naszej wiary
SzukającyFiutaUKotaWButach2019.03.1 22:24
Bodakowski to znany krytyk sztuki. A nie, przepraszam... To znany kretyn sztuki. Węszy za golizną nawet w składach opału, a szczególne ma upodobanie do wynajdowania motywów gejowskich. Gdyby tak węszył w Watykanie, to kardynał Lorenzo Maurizio de Pedofilio mógłby z pewnością Bodakowskiego umieścić wśród oczek "siatki homolobby".
AX2019.03.1 22:04
a to ministerstwo to jest polskie ministerstwo czy jakas pozarządowa instytucja sposnosorowana przez fundacje Sorosa ??? co to k.... jest ? komuś wreszcie puszczą nerwy i zrobi coś złego. Zbierajmy kasę na kancelarie adwokacką i skarżmy tych bluźnierców z pozwu zbiorowego, bo Gliński albo ma w d... albo jest razem z nimi
andrzejhahn32019.03.1 21:00
jacy katoliccy sekciarze delikatni.....................ale za to ciemni i zacofani
kosa2019.03.1 20:06
Pederaści coraz bardziej się rozzuchwalają... ludzie ułomni którzy gmerają sobie w odbytach
anonim2019.03.1 18:24
Czy zdajecie sobie sprawę Bodakowski, że w waszym organizmie znajdują się obecnie miliardy molekuł, które kiedyś znajdowały się w krwi gejów, a także w innych gejowskich tkankach? Gdzie to zgłosić? No gdzie?
www2019.03.1 19:13
Nie ma czegoś takiego, jak krew geja. Krew to pojęcie z zakresu medycyny, a gej to postawa ideologiczna. Człowiek rodzi się z pewną uwarunkowaną strukturą fizjologiczną, częścią tej struktury mogą być skłonności homoseksualne. Bynajmniej jednak nie oznacza to gejostwa - które jest wyborem pewnego modelu życiowego, dokonane wolnym wyborem człowieka. Analogicznie, człowiek posiadający predyspozycje do łączenia dzwięków - nie oznacza muzyka. Człowiek posiadający skłonności do przemocy - nie oznacza jeszcze mordercy. Mężczyzna z dużymi potrzebami seksualnymi - nie oznacza niewiernego męża. Podsumowując, gejostwo to świadomy, ideologiczny wybór człowieka, a nie jego struktura komórkowa. Nie mylmy światopogloądu z fizjologią.
Grzegorz Dobrowolski2019.03.1 19:33
Czy Ty lewaku nie pomyliles portale.TVN,ONET,WP to tam poruszaj swoje lewackie madrosci
Jozin z Bazin2019.03.1 17:28
No tak, Katolików można obrażać na różne sposoby, ale to katolicy będą tymi którzy ostatecznie wygrają. Jak trzeba mieć zdeformowane sumienie, wypaczony rozum, by tak dać się ponieść nienawiści ?
anonim2019.03.1 17:21
On był i jest technicznym. Te typy