17.06.20, 15:04Fot. via: Pixabay - geralt

Mocne dowody poszlakowe wskazują na pochodzenie koronawirusa z laboratorium

„Obsesyjne dążenie do opracowania leku i szczepionek poprzez badania nad wirusami, zamiast rozsądnych środków prewencyjnych, mogą okazać się podstawową przyczyną pandemii COVID-19. Mogło to nie tylko doprowadzić do stworzenia i uwolnienia samego nowego koronawirusa, ale także do stanu bezprecedensowego, jeśli chodzi o jego opanowanie” – twierdzi Mattew Cullinam Hoffman w obszernym artykule na portalu „Life Site News”. Autor przedstawia w nim meandry związane z badaniami nad koronawriusem i uwikłania w nie instytucji i finansów krajów Zachodu.

Zdaniem Hoffmana, wszelkie poszlaki wskazują na bardzo duże prawdopodobieństwo, że COVID-19 ma swoje źródło w laboratorium w Wuhan, w którym dokonywano niebezpiecznych badań nad groźnymi mutacjami tzw. typu GOF (gain of function), do których używano koronawiursa pozyskiwanego od nietoperzy. Co gorsza, udział w tych badaniach miały nie tylko same Chiny, a prowadzone eksperymenty „w laboratoriach Instytutu Wirusologii w Wuhan były wspierane, bronione i finansowane przez liderów Narodowego Instytutu Zdrowia USA oraz Agencję Rozwoju Międzynarodowego USA we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia i różnymi amerykańskimi uniwersytetami i instytucjami”. Swój wkład w te badania miały także instytucje badawcze innych krajów, m.in. Kanady i Francji.

Autor przytacza m.in. opinię dwóch wybitnych wirusologów: Johnathana R. Lathama i Allison Wilson, którzy twierdzą, że „wyciek z laboratorium jest jak dotąd wiodącą hipotezą, która wyjaśnia źródła pandemii Sars-CoV-2 oraz COVID-19”. Dziennikarz zwraca też uwagę na znaczącą rolę w promowaniu niebezpiecznych badań, jaką odegrał Narodowy Instytut Zdrowia USA pod przewodnictwem dr Francisa Collinsa oraz dr Anthony’ego Fauciego, którzy jego zdaniem ponoszą moralną odpowiedzialność za rozwój epidemii.

Hoffman zwraca uwagę, że obaj naukowcy promowali badania nad mutacjami typu GOF i bronili ich, a obsesją Fauciego było znalezienie szczepionki, która służyłaby do zwalczania epidemii. Eksperymenty z tym związane polegały na modyfikacji wirusów pozyskiwanych od zwierząt tak, by mogły zarażać także inne gatunki, w tym ludzi. Takie eksperymenty wywoływały jednak niepokój różnych badaczy, gdyż mogły prowadzić do wydostania się wirusa z laboratorium i wywołania epidemii, do czego prawdopodobnie doszło w przypadku koronawirusa, jak pokazuje historia innych takich incydentów.

Dziennikarz przypomina, że już na początku roku 2018 amerykańscy dyplomaci ostrzegali, że poziom bezpieczeństwa w laboratorium Instytutu Wirusologii w Wuhan budzi niepokój, a informacje w tej sprawie wysyłane przez nich do Waszyngtonu zostały niedawno upublicznione przez „Washington Post”.

Jeśli chodzi o teorię, że epidemia zaczęła się na tzw. „mokrym targowisku”, dziennikarz zwraca uwagę na fakt, że sam rząd Chin już ją porzucił i twierdzi obecnie, że pandemia zaczęła się poza Wuhan. Co ciekawe, na targowisku nie sprzedaje się nietoperzy, a najbliższe jaskinie z nietoperzami znajdują się ponad 1000 mil od targowiska. W pobliżu targowiska położone są natomiast „dwa laboratoria, które (...) przeprowadzały eksperymenty nad koronawirusami nietoperzy w czasie wybuchu” epidemii. Nie bez znaczenia są też powiązania z laboratoriami wojskowymi.

 

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

Szybka Randka sex2020.06.17 19:05
Szukam miłego i kulturalnego faceta na miłe spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, -- -- -- -- -- --- --- -- -- -- Moje kontakt do mnie telefon tu - http://lexlale.eu Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
Leszek 2020.06.17 16:12
Dlaczego nie chcecie myśleć. Nikt świrusa nie wdział a on jest i to powstał w laboratorium. Trzeba być na bani by to kupić.
prosty2020.06.17 16:02
Jeśli tak, to ci naukowcy mają na sumieniu więcej istnień niż budowniczy bomby atomowej.
Uwaga uwaga !!!2020.06.17 15:53
Kołchoz "katolicka kretynizacja polski " ma otwarte członkostwo. Kryteria przyjęcia: stwierdzony, patalogiczny kompleks niższości, robolo-chłopskie pochodzenie, zabużanskie, żydowskie oczywiście oraz wszelkie ofiary, jak ci "Operacji Wisła". Jak do tej pory dumnymi kołchoźnikami zostali: OBOJETNY, Stachu, Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic , itp. Nie wahaj się i wstąp, zostań członem nawet większym niż już jesteś. Ale pamiętaj, twój PRL już nie wróci. I szczepionki zabijają!
f232020.06.17 15:34
Mocnym dowodem o charakterze poszlakowym na udział Ministra Szumowskiego w śmierci Matki Teresy jest fakt, że tuż przed tym zdarzeniem się z nią spotkał. Moc tego dowodu podkreśla nawet wykonane zdjęcie na okoliczność tego spotkania.
wieprz2020.06.17 15:27
Nie znam nikogo, kto by temu zaprzeczył.Zółto-czerwone diabły robią swoje i się śmieją, a "mondry inaczej" zachód zajmuje się tzw.rasizmem. LOL
anonim2020.06.17 15:20
Pani Marysiu (zapewne) - dowody albo mogą być mocne, albo poszlakowe. Proszę nie posługiwać się określaniami, których znaczenia pani nie rozumie.
katolicka kretynizacja polski2020.06.17 15:11
Sam nie wiem dlaczego jestem taki głupi?
fakaliowy rafalek2020.06.17 15:24
zrobil cie ojciec miekim i wyprodukowal kretyna !!! smierdzisz czosnkiem i fekaliami rafalka
katolicka kretynizacja polski2020.06.17 15:09
Mocne dowody poszlakowe w chorym łbie szMacierewicza wskazywały że w smoleńsku dobijano strzałami z pistoletu ocalałych z katastrofy...
fakaliowy rafalek2020.06.17 15:58
co ci jeszcze kretynie dolega ???
Lewacka Kretynizacja Świata2020.06.17 16:02
A ten płatny lewak znowu potwierdza mój nick hehehehehehe
Jan Radziszewski2020.06.19 21:09
niestety to Prawda udokumentowana ale który żydek w Prawdę tj dowodom Prawdy wierzy