10.12.20, 22:48fot. yt/prawicowy internet

Mocne oświadczenie lidera Solidarnej Polski po szczycie UE

- Decyzja o przyjęciu rozporządzenia w pakiecie budżetowym bez prawnie wiążących zabezpieczeń jest błędem. Przed taką decyzją konsekwentnie publiczne przestrzegaliśmy od lipcowego szczytu Rady Europejskiej - stwierdził Zbigniew Ziobro, prezes Solidarnej Polski na swoim profilu na Facebooku.

Odniósł się w ten sposób do ustaleń, jakie zapadły podczas szczytu UE w Brukseli. Ziobro zapowiedział, że jeszcze dzisiaj zbierze się zarząd jego ugrupowania, aby „omówić skutki podjętej podczas szczytu decyzji”.

- Wszystkie zagrożenia, o których ostatnio mówili liderzy Zjednoczonej Prawicy, stały się realne, ponieważ rozporządzenie wchodzi w życie bez jakichkolwiek zmian w stosunku do kwestionowanego tekstu. Decyzja o przyjęciu rozporządzenia w pakiecie budżetowym bez prawnie wiążących zabezpieczeń jest błędem. Przed taką decyzją konsekwentnie publiczne przestrzegaliśmy od lipcowego szczytu Rady Europejskiej – czytamy też w opublikowanym oświadczeniu.

- Rozporządzenie warunkujące korzystanie z należnego Polsce budżetu Unii Europejskiej od arbitralnej, politycznej i ideologicznej oceny Komisji Europejskiej niestety wejdzie w życie. Wynegocjowane Konkluzje Rady Europejskiej nie są obowiązującym prawem i mają wyłącznie charakter politycznego stanowiska. Stwierdzał to wielokrotnie w swoim orzecznictwie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze dalej lider Solidarnej Polski.

- Rozporządzenie, prawnie obowiązujące, stworzy możliwość znaczącego ograniczenia polskiej suwerenności. Pozwoli na ingerowanie Komisji Europejskiej w działalność prezydenta, parlamentu, rządu a nawet samorządów, w niemal każdej dziedzinie. Rozporządzenie łamie też traktaty europejskie – podkreśla.

- Wszystkie zagrożenia, o których ostatnio mówili liderzy Zjednoczonej Prawicy, stały się realne, ponieważ rozporządzenie wchodzi w życie bez jakichkolwiek zmian w stosunku do kwestionowanego tekstu – stwierdza Ziobro.

- Decyzja o przyjęciu rozporządzenia w pakiecie budżetowym bez prawnie wiążących zabezpieczeń jest błędem. Przed taką decyzją konsekwentnie publiczne przestrzegaliśmy od lipcowego szczytu Rady Europejskiej. Zarząd

Solidarna Polska zbierze się teraz, aby omówić skutki podjętej podczas szczytu decyzji – podsumowuje swoją wypowiedź lider Solidarnej Polski.

 

mp/facebook/zbigniew ziobro

Komentarze

Monika2020.12.11 21:04
Cześć, mam imię Monika, poznam jakiegoś normalnego faceta, wiem czego chcę od życia, żeby było jasne - nie szukam męża, chcę się po prostu zabawić bez angażowania się w coś poważniejszego. Nie pytaj czy jestem wolna, dla mnie to nie istotne czy kogoś masz. Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami, także możemy porozmawiać na portalu randkowym, sprawdź mój profil: http://panieonline.pl/monia89
Anonim2020.12.11 20:43
Pełna porażka? Szczyt unijny „nie zmienia działania systemu”. Zagraniczne echa „kompromisu” z Brukseli ... https://nczas.com/2020/12/11/pelna-porazka-szczyt-unijny-nie-zmienia-dzialania-systemu-zagraniczne-echa-kompromisu-z-brukseli/
Anonim2020.12.11 22:24
„L’Express” wyjaśnia, że „Niemcy zaproponowały, aby mechanizmowi towarzyszyło oświadczenie „wyjaśniające”. Dalej jednak cytuje eurodeputowanego Petri Sarvamaa (PPE), który mówi, że deklaracja „nie ma skutków prawnych” i jest to tylko „zwykły dokument, który pozwala Polsce i Węgrom zachować twarz”.
Anonim2020.12.11 22:25
Główna optyka to jednak upragnione nad Sekwaną do zwalczania kryzysu pieniądze: „Europejczycy przezwyciężają blokadę budżetu i planu naprawy. (…) Zniesione zostało węgierskie i polskie weto w sprawie mechanizmu praworządności. Kompromis daje Warszawie i Budapesztowi trochę czasu, ale nie zmienia sposobu działania systemu”. Tak postrzega szczyt dziennik ekonomiczny „Les Echos”. I niestety zdaje się to prawdą. „System” unijny i tak będzie działał po swojemu i wymuszał także wszystkie progresywne rozwiązania społeczne, a „wspólna pożyczka” tylko Warszawę i Budapeszt do niego dodatkowo przywiąże…
Anonim2020.12.11 20:42
Pis walczył do upadłego, tylko zapomniał o co?
Olo2020.12.11 19:32
"0" , wyjdź w końcu z koalicji, proszę wyjdź ...
Saki Faki2020.12.11 20:36
Żuj jaja powska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣 Przygłupie 😂😂😂 Ssssak wiesz co 😅
Anonim2020.12.11 19:31
PiS zdradził Polskę i sprzedał resztki suwerenności w ręce unijnych urzędników! ... https://www.youtube.com/watch?v=tbONlj8_2mY
Anonim2020.12.11 18:23
Prawda, czy fałsz? Czy też żydowska kabałą? Premier M. Morawiecki: "warto przytoczyć ten podstawowy prawny prawniczy argument, nie może prawo wtórne omijać prawa pierwotnego, to tak jakby, nad Konstytucją polską postawić jakąś ustawę, albo postawić jakieś rozporządzenie, tego u nas w porządku prawnym nie przewidujemy". A jak jest teraz? Co się w prawie zmieniło od wczoraj? Od porozumienia?
matis892020.12.11 17:07
Lewacki PIS oficjalnie wspiera satanistyczny, masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego antychrysta do Znamienia Bestii. Lewacki PIS od zawsze po cichu wspierał LZPKNTB+ a teraz będzie to robił jeszcze bardziej bo inaczej odetną im kasę z UE.
Saki Faki2020.12.11 20:38
Zapomniałem o matis sratis. Jak moglem? A wiec, żuj jaja przygłupie, 😂😂😂 Jedyną osobą którą udało ci się oszukać to twoja stara w ciąży bo myślała ze cie wyskrobała. 😅
Figo Fago2020.12.12 9:52
Tak nie można panie " Saki Faki " , bo to by znaczyło ,że pan się przejął Jego " matisa 89 ", wywodami filozoficznymi . A to są wywody żywcem przeniesione z PRL , z przed roku 1989 . " Matis 89 pisze z " przechowalni " u totalnych . Z za pieca .Tam mają więcej takich matisowatych z różnych lat . Przesiedli sią ze wschodu na zachód i pracują dla tych totalnych z poświęceniem . Ci mądrzejsi to nawet głupoli potrafią udawać .Tacy są wierni , nie zawsze mierni, Ale co zrobić . Bolek i śp. Mazowiecki zapewnili im ciepłe kąciki i starą dobrą kasę.
KATON STARSZY2020.12.11 17:06
Panie Ziobro,po pandemi która się jeszcze nie skończyła i nie wiadomo kiedy się skończy,potrzebny jest impuls gospodarce.Musimy mocno stanąć na nogi i wtedy możemy wierzgać.Póki co,nałeży przez swoje struktury partyjne przystąpić do ofensywy propagandowej przeciw UE,aby polaków przekonać do wyjścia z niej i przedstawić alternatywę.
Zdzisiek2020.12.11 19:34
Wychodzimy z UE i oddajemy wszystkie otrzymane pieniążki - ale już !
Anonim2020.12.11 22:34
są już tacy, co to liczą, i mówią, że nie jest źle? problem jest z klasą polityczną, nieroby nie mają pomysłu na wolną Polskę, lepiej brać z UE, obronę Polskim powierzyć amerykańskim wojskom zaciężnym, itd. ... ch, d, i kamieni kupa
Alojzy Cedzidło2020.12.12 10:19
A wie Pan , panie " Zdzisiu " ,że to fajny pomysł . Nie wiem jak to Pan liczył tę pieniążki , ale o zwrocie to Pan do końca nie wysłuchał. Dostajemy faktycznie więcej niż to w składce wychodzi . Ale dobry , a nawet średniej klasy ekonomista wyliczy Panu te boki , na których Polska co roku "zwraca sąsiadom z zachodu rebuchę w postaci np zwolnień od podatków . A oni cwaniaki , ci zwolnieni , co pięć lat sprzedaj swoje sklepy wielkopowierzchniowe i "ulga dalej " leci. Tak więc ten pomysł Pana z tą gotówą jest cenny . Nie zle byśmy z tym zarobili , Łącznie z odszkodowaniem za wojnę . Ale to nie chwyci . Inne względy , w tym geopolityczne zmuszają nas do trwania przy frojlain Merkel , bo przecież ta Unia w takim kształcie Jej to zasługa .
hahahaha2020.12.11 22:37
niezły z ciebie... ż..? pieniązki to chcesz pierwszy, ale od razu kombinuejsz jak tu wych...płatnika. żenada.
Anonim2020.12.11 17:01
partia zero bez pisu nie istnieje, konfederacja i psl nigdy nie zrobia z nimi koalicji
matis892020.12.11 17:19
Konfederacja mogła by, a PSL robi koalicję ze wszystkimi.
Anonim2020.12.11 18:24
sojusz konfederacji z partią zera doprowadzil by na dno tych pierwszych , 8+2 razem dalo by razem moze 7
grimm2020.12.11 16:57
Historia będzie uczyć "o dwóch takich co ukradli Polsce suwerenność" - Lech kaczyński traktatem lizbońskim, Jarosław Kaczyński, właściciel PISu, podpisaniem unijnego rozporządzenia warunkującego.
Starzec2020.12.11 16:40
Panie Ziobro!Jako weteran walki o lepszą Polskę podawałem Pana jako przykład bezkompromisowego bojownika.Teraz chyba zabrakło Panu rozsądku-przegina Pan i myślę,że wolę rząd mniejszościowy bez Pana SP/jeśli wszyscy chcą odejść z rządu-trudno-czas na spokojne prowadzenie kraju.Nadmiar ambicji to krok do politycznej śmierci!Wybieraj -albo naprawiasz wymiar sprawiedliwości albo spadaj!!!
gumowa kaczka2020.12.11 16:13
druga najbardziej zbędna osoba w życiu publicznym
Do gumowej kaczki dziwaczki2020.12.11 20:39
A wiec, żuj jaja przygłupie, 😂😂😂 Jedyną osobą którą udało ci się oszukać to twoja stara w ciąży bo myślała ze cie wyskrobała. 😅
HENIO2020.12.11 13:36
To koniec pewnego środowiska.
bibisi2020.12.11 13:14
Błąd do błędu poganiany błędem to same błędy .
Japa2020.12.11 13:08
Już się pogubiłem . Minister Sprawiedliwości. Mam go szanować czy już nie. Biedny . Na Facebooku musi się wypowiadać , bo do Premiera dostać się nie może . A pan Premier też nie myśli . O dawna wiadomo ,że panowie Gowin i Ziobro nieco się różnią w poglądach miedzy sobą , ale i z panem Kaczyńskim . Wystarczyło zabrać ich do Brukseli na układy z frojlain Merkiel i her Tuskiem i w cieniu polskiego gabinetu sprawę przedyskutować . A nie na Facebooku. I to by było na tyle.
Alojzy Cedzidło2020.12.11 12:53
I kto ma rację , Kto mówi prawdę , a kto wygłasza swoją opinię Ja jestem swojej racji 100% pewny . Nikt nie zna prawdy , a ci co ja ewentualnie znają , z różnych przyczyn , maja nas w jednym symbolicznym miejscu. Czy ta walka niezależność Polski musiała się tak skończyć . Musiała . Bo wszystko wskazuje na to ,że dokąd Polscy . o ile o tym naszym Polactwie nie zapomnieliśmy , nie dostaną po d...ie ,. nic nas nie zjednoczy .Bez tego ZJEDNOCZENIA tylko krok do zniewolenia . A to już widać ,, na razie z daleka .Uzasadniam . Co tam się w tej Brukseli działo , piorun wie , ( ja nie ) , ale to co się działo ostatnio w Sejmie doskonale ilustruje komu na czym zależy . Część posłów zachowywała się jak by byli już gotowi do podpisania dojczlisty . Po pobieżnym przeczytaniu komentarzy za tej stronie widać że i tu uczonych nie brakuje . Bo ilu jest Polaków , nie wiem ..... .I przez najbliższe trzy lata nie będę wiedział Chyba ,że wczśniej .... Eeee tam .. Może nie.
genus2020.12.11 12:05
Panie Ziobro w Polsce gdzie złodziej goni złodzieja wymagane by były zabezpieczenia prawne , na zachodzie z racji innej kultury konkluzje nie wymagają zabezpieczeń prawnych by w życiu stosować
Beno2020.12.11 12:34
genus - nie bądź naiwny.
Anonim2020.12.11 12:49
@genus, Cymbale, sorry, sprawdź, jak coś mówisz, Polska ma jeden z najniższych współczynników w UE w niezdeprawowanym wykorzystywaniu unijnych funduszy. Poza tym, takimi sprawami ma zajmować się w UE izba obrachunkowa. Potwierdza się wyszttko, co przed nieporozumieniem mówiły niezależne media oraz TVPiS. Więc co się zmieniło w traktatach unijnych, oprócz sukcesu "tygryska"?
Maciej Płatov2020.12.11 11:19
@ Anonim BARDZO RZADKO mamy zbliżone poglądy.Ale TERAZ TAK.TEN NIERZĄD ZJEDNOCZONEJ PRAWICY to ZAPRZAŃCY KTÓRZY ZA JUDASZOWE SREBRNIKI SPRZEDALI SUWERENNOŚĆ POLSKI.Min.Zbigniewie Ziobro PORA OPUŚCIĆ TEN DÓŁ GLINY zwany KLOAKA.NIGDY GŁOSU NA PiS.
Japa2020.12.12 10:33
Towarzyszu " Matwieju Matwiejowiczu Platow "" Godne pochwały to wyciagnięcie rączki do " Anonima " , tym razem całkiem prawie bezstronnego .Tylko dlaczego to tak wygląda jak by ponad tą wyciągniętą rączkę plujnął Pan na interlokutora jak pani Lempart na policjanta .?
man.of.Stagira2020.12.11 11:18
cyt. "Wynegocjowane Konkluzje Rady Europejskiej nie są obowiązującym prawem i mają wyłącznie charakter politycznego stanowiska. Stwierdzał to wielokrotnie w swoim orzecznictwie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze dalej lider Solidarnej Polski." // TAK! RACJA Szanowny Panie Ministrze Ziobro! - BRAWO! - Ale ...CZY DA SIĘ wskazać ROBIĆ LEGALNE INTERESY kimś kto nie szanuje umów które podpisał?... NIE! Nie DA SIĘ! Dlatego deal Morawieckiego to deal stulecia ponieważ "A verbal contract isn't worth the paper it's written on" -jak powiedzieli polscy Żydzi; Samuel Goldwyn i jego kumpel Meyer! Teraz Soros, Der Spiegel et consortes mają problem...xD...ponieważ nie udało IM się przygotowane dla niej 'I n c l u d e me OUT' Polski! ...Whoa!..Brawo Mateusz Morawiecki! Teraz Polska!..
Anonim2020.12.11 11:44
Wiwat! Teraz Polska! a później płać Polaku i płacz?
Anonim2020.12.11 10:23
Zadziwiające jest to, jak ludzie (kredytobiorcy) wierzą bezgranicznie bankierom? a później płaczą? tracą cały majątek życia? I muszą zapier-dalać za miskę ryżu? Smutne, co nie?
Anonim2020.12.11 9:45
Brawo min. Ziobro! Niemcy: cyt. „z obu tygrysów zostały futrzane dywaniki” - celnie w punkt, i to wszystko w temacie. Więcej, kilka dni temu min. Rachwalska, z PiS-u, w radiu przestrzegała przed niemieckimi negocjatorami, że są twardzi w negocjacjach. Nie chodzi o samego "tygrysa", tygrysek" da sobie radę, szlachta również, ale Polacy, ci z PO, PiS, lewicy, odczują to w kieszeni, będą płakać!
Anonim2020.12.11 10:12
To nie jest kompromis, to jest zwykłe ohydne zaprzaństwo? Niemcy śmieją się już z Polaków, i zacierają ręce. Przyszłość jest przed IV Rzeszą? Choć, niektóry niesłusznie nazywają to federalizacją UE? Nie okłamujmy się przynajmniej sami między sobą Polakami.
Anonim2020.12.11 11:46
UE jakoś nie mieli skrupułów wysyłać i opłacać swoje bojówki LGBT+ o gebelsowskiej narracji.
Anonim2020.12.11 12:01
Cymbale, sorry, a nie pomyślałeś czasem, po zawartym kompromisie z "tygryskiem", że już od teraz nie będą musieli Niemcy wysyłać bojówek do Polski, tylko twój lub może nasz wybrany w wolnych wyborach rząd RP, ten obecny prawicowy, czy ten przyszły lewicowy, będzie te sprawy sam załatwiał w imieniu IV Rzeszy, i będzie wysyłał nas szturmowców z Policji, choć niektórzy twierdzą, że Milicji?
GS2020.12.11 9:39
Dostaliśmy właśnie kaganiec, ale w zamian Niemcy pozwolili nam wziąć na siebie solidarną odpowiedzialność za spłatę Unijnej mega pożyczki. (dodam, że w przypadku bankructwa jednych, inni spłacają więcej niż wychodzi ich udział). Ziobro już przy poprzednich ustaleniach mówił jak to się skończy .. i się nie pomylił. Za to go ten pseudoPiS w PiS nienawidzi. (Tygryska Kosiniaka zamiast Ziobry kombinują. "Prawica" :o(( )
Grizzly2020.12.11 9:36
Być może UE była dobra - w warunkach przejściowych ale docelowo - w perspektywie 4 do 8 lat powinniśmy opuścić Eurochlew i mocno zaangażować się w Trójmorze!
Anonim2020.12.11 9:51
Trójmorze, to stary niemiecki projekt. Hinterland. Jak zaczęły powstawać jakieś zręby Trójmorze obecnie, to już były tam Niemcy. "Tygrysek" sprzedał Polskę na rzecz Hinterland-u! Już nie długo to zobaczycie, po kieszeni to poznacie, i braku jakichkolwiek wartości, jak w Holandii.
Anonim2020.12.11 9:59
@Grizlly, a jak to ty sobie wyobrażasz, "opuścić Eurochlew", tak jak rozwód w islamie, stajesz i ogłaszasz w cztery różne strony świata, i po małżeństwie? Mądry Naród myśli o przeszłości, a nie o korycie i żłobie na dziś? na jutro? Tak, jak Żydzi. Tak, jak Niemcy.
Anonim2020.12.11 10:02
Sorry. Polak głupi przed szkodą, i po szkodzie?
Anonim2020.12.11 9:22
Brawo min. Ziobro! Ktoś musiał powiedzieć prawdę w oczy szlachcie jerozolimskiej i stronnictwu pruskiemu!
Anonim2020.12.11 9:21
Słuchajcie uważnie min. Ziobry, bo mądrze argumentuje? Możecie mieć inne zdanie, ale konkretnie i merytorycznie przedstawcie je, chętnie przeczytam?
Anonim2020.12.11 9:13
Powiedział wam M. Morawiecki u Sowy, że będziecie zapier-dalać za miskę ryżu, to to własnie teraz zobaczycie! Prof. Legutko mówi to między wierszami. Prof. Ryba mówi już otwarcie? A są to osoby raczej związane z PiS-em. No i co, oczywiście kłamią? To ten min. Ziobro uwziął na nas? Będziecie płakać, że "tygrys" wybrał hańbę, zamiast wojny!
Jarek2020.12.11 9:08
I teraz się okaże, kto jest miękiszonem. Ziobro, aby zachować twarz powinien podać się do dymisji, jeśli tego nie zrobi, to on jest miękiszonem. Ale Kaczor mu udowodnił, że ogon nie macha psem.
Anonim2020.12.11 9:16
jak nie potrafisz używać mózgu i kojarzyć faktów i zdarzeń prawnych to zacznij czytać, słuchać mądrych ludzi, a nie klepać na klawiaturze bo masz dostęp do internetu!
Noel2020.12.11 8:55
Wszystkie traktaty to o d...ę potłuc. Był już pewien traktat : Ribbentrop - Mołotow i co? To jedynie umowa która może być w każdej sekundzie ZERWANA ! Nie róbcie z traktatów świętych bożków, panie min. Ziobro ! Nie ma co napinać muskułów. Dorośnij człowieku !
ateusz2020.12.11 8:55
No i ostatecznie to Ziobro wyszedł na miękiszona. Podobno słowo to zapożyczył od Patrycji - często słyszy to w sypialni.
Jenot2020.12.11 8:45
Jeśli Polska będzie przestrzegać prawo to nie będzie unia zaglądać nam do garów. To proste. Nie łamać konstytucji, nie obchodzić prawa, nie mścić się na ludziach, a wszystko będzie cacy.
Anonim2020.12.11 9:03
Infantylne wpisy - gdzie Ty żyjesz?.
Anonim2020.12.11 8:15
Zna prawo i wie jak je obejść. Nie łudźmy się. "Prawo" to tylko wymówka by zabrać innym i dać sobie. Zawsze tak było, jest i będzie.
RepublikaBananowa2020.12.11 8:14
Co też pan mówisz Panie Ziobro!Przecież zabezpieczają Polskę konkluzje!I to jest wielki sukces PiSu!
Hue2020.12.11 8:14
Od kiedy Ziobro prowadzi polityke zagraniczna?
Anonim2020.12.11 8:06
Wolę w polityce jednego Pana Ziobro niż 100 -tu Gowinów. P. Ziobro gra uczciwie w sprawie Polski i nie "czaruje " Polaków, gra w otwarte karty. To co podpisał P. Morawiecki nic dobrego Polsce nie przyniesie. Po chwilowej euforii Niemcy zaczną Nas garbować bejsbolem ekonomicznym w jakiejkolwiek sprawie. To prawda , że trzeba powolutku gotować się na Polexit , inaczej staniemy się kolejnym landem Niemieckim bez prawa głosu. w Unii Niemieckiej.
JaluKurek2020.12.11 8:18
Nie będzie żadnego Polexitu. Nie z tym zaczadzonym narodem i nie z tymi zarządcami.Trzeba nawet postawić pytanie, czy Narodowi Polskiemu potrzebna jest do czegoś Polska?Pomijając jakis odsetek patriotów , reszta jest bierna lub nienawidzi Polski.
żrenica mądrości z TVPinfo2020.12.11 16:14
odpal se race
Edward2020.12.11 8:43
Ma Pan rację.
Polexit2020.12.11 7:15
Minister Z. Ziobro ma absolutną rację, o czym przekonamy się wkrótce, myślę, że nawet już w bieżącym roku. Coraz staje się to trudniejsze, ąle jestem za tym, by powolutku doprowadzać do Polexitu! Tak na marginesie: autorzy tekstu - przeczytajcie go sami (coś strasznego, jak upadło proste dziennikarstwo!).
Hue2020.12.11 8:13
Masz racje, czas abys wyjechal na wschod. Bo ja widac tamte standardy bardzo ci pasuja. Pa pa.
Marek2020.12.11 7:07
Ziobro ma rację. Co nie stanowi prawa prawem nie jest.
Krzysztof2020.12.11 7:57
Ziobro ekspert od prawa. Skończył prawo, ale żadnej aplikacji zatem nie może wykonywać zawodu. To tak jakby lekarz po studiach chciał doradzać jak wykonać skomplikowaną operację. Nieuk i miękiszon, tyle gadać potrafi.
Anonim2020.12.11 8:09
Do Krzysztof _ jedna rzecz Tobie najlepiej wychodzi - OBRAŻANIE LUDZI , a nie merytoryczne wpisy.
Krzysztof2020.12.11 16:50
Jak chcesz merytoryczne wpisy to idź na forum GW. Tutaj chodzi tylko o ilość kliknięć, żeby Fronda miała jak najwięcej hajsu z reklam, więc im więcej emocji tym lepsze efekty.
Michał Jan2020.12.11 7:02
Ci z Krakowa mają jakąś niezdrową tendencję do nieudolnego blefowania (przypomnę, że "Nicea albo śmierć" była autorstwa Jana Marii R.). Jeżeli p. min. Ziobro nie zdecyduje się na odwrócenie tej trendu i nie spełni swojej groźby, to ma jeszcze tylko "albo on, albo ja".
Brochwicz2020.12.11 6:51
Jednak nawet gdyby Min. Ziobro miał rację, to nie wolno doprowadzić do rozwalenia koalicji wg radosnych podpowiedzi Zdradka Sikorskiego z dworu w Chobielinie
jle_ffm2020.12.11 7:06
A czemu nie, skoro Zero nie jest zadowolony i uważa że porozumienie to zdrada to gdyby miał choć odrobinę honor (hmm, o czym my tu mówimy) to podał by się do dymisji z tą swoją śmieszna partyjką krzykaczy pokroju Kowalskiego.
Krakow 1232020.12.11 5:28
Ziobro ma racje.
Japa2020.12.12 9:28
A dziś o godz . 10.21 ,panie " Kraków 123 " ( dlaczego nie np. 456?)jak to z tą racją pana Ziobro .? Klnie z Niemcami czy cieszy się jak w PiS -e .?
Polak2020.12.11 3:57
Eurokomisarze traktują nas jak kiedyś traktowano Indian, od których kupowano ich ziemie za paciorki. W ramach morderczych dostosowań zniszczony przemysł a w zamian aqaparki, ścieżki rowerowe itp Coraz więcej Polaków widzi, że wyszliśmy na tej zamianie jak Zabłocki na mydle. Staliśmy się rynkiem zbytu dla towarów gorszej jakości, rezerwuarem taniej siły roboczej, turystycznym skansenem i popychadłem którego można ciągnąć za sobą w otchłań degrengolady. Na szczęście Polacy budzą się z letargu i widzą, że najpierw zaraz po referendum odebrali nam prawie połowę obiecanych głosów w brukselskich gremiach decyzyjnych, potem wbrew zapewnieniom że unia nie wtrąca się w sprawy obyczajowe uzależniają wypłatę odzyskanych środków od zgody na promocję ideologii lgbt a teraz jeszcze rojenia o ograniczaniu kompetencji państw narodowych na rzecz rozrastającego się lewackiego nowotworu!
Pola2020.12.11 2:50
To on jeszcze żyje? przecież mówili weto albo śmierć.
Beno2020.12.11 0:04
Niestety Ziobro ma całkowitą rację, a niedługo się o tym przekonamy. PiS z premierem Morawieckim popełnili ogromny błąd. w ten sposób oddajemy naszą suwerenność lewackiemu Parlamentowi Europejskiemu. Za pieniądze pozbywamy się naszych wolności. Teraz będą się mieszać do wszystkiego, a opozycja ze wszstkimi sprawami, które się jej nie spodobają, będzie jeździć do Brukseli. Panie Premierze Morawiecki - hańba.
Jakub2020.12.11 3:48
To jest kolejna zdrada PiS-u od czasu objęcia władzy. Działania pozorne i wszystkie próby reform uwalone. ZDRADA!!! Komunistyczne kłamliwe świnie.
Jakub2020.12.11 4:54
Napisałem to ja bolszewik Jakub!
Jakub z 11.12.20r. h 04:482020.12.13 2:54
Wpis z h 05:54 nie jest moim wpisem.
Stasiu2020.12.10 23:17
Zbysiu nie napinaj się tak, bo ci żyłka pęknie. Że chichoty w sypialni to nie szalej i udawaj wikinga. Byłeś delikatny i taki zostaniesz. Po co ten cosplay? Serio?
Po 11 ...2020.12.10 23:03
O czym tu debatować ... weto, albo śmierć. Kiedy pogrzeby?
Anonim2020.12.10 23:36
:):):):):):):):):) Dobre .
Polonia Semper Fidelis2020.12.10 23:02
Uwaga! Nasz stary znajomy "Anonim" (czasem AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści i pogardy do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. To beneficjent starych układów rządów PO, który nie może pogodzić się z nieodwracalnością obecnych rządów. Maniacko wieszczy ich upadek, w co zresztą sam nie wierzy. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Może mają z nim jakąś cichą umowę? Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z tym typem, bo jemu właśnie o to chodzi. To jest sadomasochista, który obrażany czuje lubieżną satysfakcję. W jego przypadku logika nie działa. Jego „argumenty” to Talmud w czystej postaci – pokrętny, złośliwy, pełen fałszywych oskarżeń. Dobro wywołuje w nim furię. Skandale, prawdziwe, naciągane lub wręcz urojone go cieszą. Niech więc prowadzi ten swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
Stasiu2020.12.10 23:21
Polonia Sperma Fidelis, w końcu to z siebie wyrzuciłeś. Umiesz mówić o sprawach ciężkich. Następne spotkanie za tydzień o tej samej porze. Nie bójmy się mówić o tym, co nas boli.