05.05.21, 11:56Fot. screenshot YouTube (RMF FM / Pitoń.tv)

Monika Jaruzelska ponownie w ,,Brunatnej księdze'' incydentów rasistowskich i faszystkowskich

Monika Jaruzelska, córka Wojciecha Jaruzelskiego, ponownie trafiła do "Brunatnej księgi" - prowadzonej przez Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" listy incydentów na tle rasistowskim, ksenofobicznym i przestępstw neofaszystowskich. Tym razem przyczyną jest wywiad przeprowadzony z liderem Góralskiego Veta.

"Propaganda mówi, że wściekli Polacy zabili ileś tam, półtora tysiąca Żydów" stwierdził lider akcji Góralskie Veto architekt z Kościeliska Sebastian Pitoń w rozmowie z Jaruzelską. "Prawdopodobnie w świetle faktów wyglądało to tak, że Einsatzkommando zapędziło tych Żydów do stodoły, nie było ich tylu, a Polaków wykorzystali jako siłę roboczą, pomocniczą, pod lufami karabinów" - dodał.

Jaruzelska skomentowała, że wszystkie te historie mają na celu podzielenie Polaków, na co Pitoń odparł, że jest to "pedagogika wstydu".

Pitoń wypowiedział się również na temat Goralenvolk, czyli nazistowskiej akcji na Podhalu głoszącej, że Górale są pochodzenia niemieckiego.

- Gdyby to dać do oceny jakimś rzetelnym historykom, to wydaje mi się, że się nie będzie czego wstydzić i wtedy okaże się, że nie jest tak źle, że górale wcale nie zdradzili i nie mieli takich chęci, jak się im przypisuje. My generalnie wsadzamy całą kolaborację do worka z napisem zdrajcy i to jest bardzo niesprawiedliwe - stwierdził Pitoń.

Te wypowiedzi właśnie trafiły do Brunatnej księgi, zaś sama Jaruzelska, w opinii Stowarzyszenia "Nigdy Więcej", nie przerwała Pitoniowi.

Zdaniem Jaruzelskiej autorzy Brunatnej księgi robią sobie reklamę na jej nazwisku.

- Ile razy można cytować Rafała Ziemkiewicza albo kogoś nieznanego? Jak weźmie się coś, co jest nieoczywiste, można medialnie zaistnieć - stwierdziła. Dodała również, że aktualne są zasady jej programu: pluralizm i nieprzerywanie gościom.

- „Brunatna Księga" jako rezultat pracy całego zespołu naszego apolitycznego stowarzyszenia od wielu lat opiera się na klarownych kryteriach, opisuje przypadki mowy nienawiści oraz aktów ksenofobii i dyskryminacji w Polsce, niezależnie od tego, czy odpowiedzialni za nie są prawicowi nacjonaliści czy radna Warszawy wybrana jako przedstawicielka lewicy - tłumaczy z kolei Anna Tatar ze Stowarzyszenia "Nigdy Więcej".

Monika Jaruzelska zasłynęła z zapraszania do swojego programu osób o różnych poglądach, w tym również prawicowych. To w programie Jaruzelskiej padły słynne już słowa Grzegorza Brauna, że Polska jest "kondominium rosyjsko-niemieckim pod żydowskim zarządem". Jej gościem był także znany działacz lewicowy Piotr Ikonowicz.

Gazeta Wyborcza zarzuciła niedawno Jaruzelskiej, że ta jest "gwiazdą skrajnej prawicy". Sama Jaruzelska konsekwentnie utrzymuje zaś, że ma lewicowe poglądy.

jkg/rp

Komentarze

Ot parodia2021.05.30 18:24
Jaruzelska to dzis prawdziwa lewica reszta to teczowe wesolki sodomi.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.24 15:34
Porozumiewaja sie znakomiie,rasistowski faszysta i sowiecka bolszewiczka,bo oboje naleza do Konfederacji Targowickiej.
B522021.05.24 7:19
bardziej by pasowała budionówka jak ten góralski kapelusz
Skrzypek na dachu2021.05.23 9:05
PiS to zamordysci tak samo jak Jaruzel i sieroty putinowskofaszysci postsowieckiej lewicy .
katolicka deratyzacja Polski2021.05.24 15:35
Konfederacja to Jaruzelska i Putin,i Rozbiory Polski.
GORAL2021.05.8 14:21
TEN CALY PIZDON TO CEPER ANTY RZADOWY
przemyśl-72021.05.6 16:20
Panienka towarzyszka i Pitoń ,dziennikarstwa skrzydlaty koń...
Pitoń2021.05.6 16:12
Medialna gwiazda TVN , a tuman z niego . Hadko słuchać.
W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N2021.05.5 20:05
O­­­c­e­­­ń­ ­m­­­o­­­j­ą­ ­­­m­ł­­o­d­­ą­­ ­­­c­­i­­­p­­k­­ę­ ­-­ ­­W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N
Figo Fago2021.05.6 15:56
Oceniam : SYFILIS ! !
Skrzypek na dachu2021.05.5 17:41
Jaruzelico oddaj wille .
AK472021.05.5 19:06
Kaczyński tez ma oddać willę?
Hertrich-Woleński - żydowska ratyzacja Polski2021.05.5 17:14
Sram na Jana Pawła 2 ....
katolicka deratyzacja Polski2021.05.5 17:09
Jaruzelska z Braunem i Korwinem czekaja RAZEM na Putina.
Spierdalaj brudasie Łukaszenki!2021.05.5 17:15
Polska to NIE jest twój kraj! Ty job twoju mać!
Pola2021.05.5 17:04
Faszystkowskich? Do szkoły!
AAATomek2021.05.5 16:55
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o człowieka, Polskę i ludzkości. Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniem przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć przez to korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robienie starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
Skrzypek na dachu2021.05.5 17:54
Smieszne twoje bezbozne szyderstwo . PiS i PO PSL lewica to jedno zlo . Wiadomo teraz ze tylko Konfederacja broni wolnosc i wlasnosc , wiare i wartosci tradycijne Polakow , ktore to postkomuna okraglostolowa i degeneraci postempowe LKGBPQZ proboje odebrac nakladajac coraz to nowe oszukancze podatki skladki waty i mandaty na biedne uczciwe pracowite ludzie .
Patryk2021.05.5 16:34
Wojciech J., co by o nim nie mówić, czuł się Polakiem i działał w trudnej sytuacji jak margrabia Wielopolski. Gdyby politycy i dziennikarze mieli w sobie tyle szczerości, co p. Monika J. byłoby dużo lepiej w naszym kraju.
Po 11...2021.05.5 16:56
Jaruzelski czuł się Polakiem jak kazał strzelać do robotników. Nie gadaj...
katolicka deratyzacja Polski2021.05.5 17:07
Jaruzelski byl takim samym Polakiem jak Chruszczow i Brezniew.
Spierdalaj brudasie Łukaszenki!2021.05.5 17:16
Polska to NIE jest twój kraj! Ty job twoju mać!
Skrzypek na dachu2021.05.5 16:28
Brawo Konfederacja . Brawo Pan Piton . Nikt inny nie powie prawde , a Rzad PiS i lewica klamie .
katolicka deratyzacja Polski2021.05.5 17:05
Konfederacja popiera kolaboracje z Niemcami,bo w tym czasie endecy nie uznawali w ogole Panstwa Polskiego,rzadu polskiego,ani Wojska Polskiego,czyli AK. I dlatego zalozyli sobie ,tak jak komunisci,nielegalne prywatne bandy partyjne ,zwane NSZ. Dzisiaj tez Konfederacja kolaboruje z Rosja i z nazistami niemieckimi z Alternatywy Dla Niemiec,i wzywa do obalenia rzadu RP,i likwidacji panstwa !
Spierdalaj brudasie Łukaszenki!2021.05.5 17:16
Polska to NIE jest twój kraj! Ty job twoju mać!
Cwana gapa ta córka bandyty i zbrodniarza2021.05.5 16:27
zupełnie jak kaczka syn T.W. balbina z WSI.tez katolikow i prawice oszukuje.
APEL2021.05.5 16:09
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o człowieka, Polskę i ludzkości. Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniem przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć przed to korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robienie starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, mało inteligentni obłudnicy.
bękart wojny2021.05.5 16:15
brakuje ci dużo komentarzy do premii, że dostałeś takiego rozwolnienia?
Anonim2021.05.5 16:22
buhahhahahaha 😊😂😂😊
AAATomek2021.05.5 16:55
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o człowieka, Polskę i ludzkości. Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniem przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć przez to korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robienie starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
Skrzypek na dachu2021.05.5 18:08
Rozsmieszasz Aaatomciu bo jestes lustrzanym odbiciem zdrowego rozsondku i GW to szambo bezbozne .
Skrzypek na dachu2021.05.5 16:06
Jaruzelowa oddaj wille . Dzisiaj jest dwusetna rocznica smierci brutalnego dyktatora nieudacznika Napoleona tyrana ktory udowodnil ze Bonapartyzm konczy sie niepowodzeniem tak samo jak w 1989 podly ludobojczy sowiecki zamordyzm PRLu tez sie rozsypal w proch i ply .
AK472021.05.5 16:14
może niech Kaczyński odda willę, którą jego ojciec z radością przyjął od komunistów, a zapomniałem przyjęcie willi przez ojca Kaczyńskiego było formą walki z komunizmem, która to dalej prowadzi Kaczyński poprzez zamieszkiwanie w niej, jak to się pisowcu swojego łajna nie dostrzega i nie czuje, zacznijcie pisowskie bolszewiki od siebie, co tam w PIS robią byli działacze z PZPR? raczysz napisać?
Skrzypek na dachu2021.05.5 16:34
Smieszny Akciu PiS PO PSL i lewica to jedno zlo . Brawo Konfederacja .
Po 11...2021.05.5 16:56
Konfederacja za ruble jest fiansowana.
Skrzypek na dachu2021.05.5 18:14
Brawo Pan Sebastian Piton . Brawo Goralskie Veto . Brawo Konfederacja .
AK472021.05.5 19:04
jednak Kaczyński ma dalej walczyć z komunizmem siedząc w wili jaka jego rodzina dostała od komunistów, typowy pisowiec nie miał odwagi odpowiedzieć na pytanie
GORAL2021.05.5 15:26
TEN CALY PITON TO NIE GORAL TO CEPER MIESZAJACY GORALOM WE LBACH
Anonim2021.05.5 18:17
Ten GORAL nie gural . Brawo Pan Piton .
katolicka kretynizacja Polski2021.05.5 15:10
Córka generała Jaruzelskiego? prawdziwy Jaruzelski został zabity w Rosji a w jego miejsce odesłano do Polski żołnierza radzieckiego, który później szybko awansował i stanął na czele PRL.
Apel2021.05.5 15:11
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Niech jazgoczą, faryzejscy obłudnicy.
Skrzypek na dachu2021.05.5 16:22
Brawo Pan Apel , jednak co do tematu to Jaruzel wrocil do Polski po wojnie jako sowiecki stalinowski agresor okupant i wrog niepodleglosciowych aspiracji Polakow , ktore ludobojcze komunistyczne polskojezyczne zbrodniarze nie potrafili zdlawic . Bierut Gomulka Gierek czy stan wojenny ale koniec komuny byl nieunikniony , a kazdy kto sluzyl PRLowskim zbrodniarzom powinien byc wykluczony z udzialu w sprawach publicznych na dozywocie .
Spierdalaj brudasie Łukaszenki!2021.05.5 17:17
Polska to NIE jest twój kraj! Ty job twoju mać!
Skrzypek na dachu2021.05.5 18:19
Kartofel .
Alojzy Cedzidło bez chujka to chłopka2021.05.5 14:17
Wycieram dupska Polskim Panom , ale mam ambicje . Ogólnie mówiąc to jestem głupia pisda zza Buga , dosłownie i w przenośni i nienawidzę Polskich Panów . Wprowadzają mnie w kompleksy . Tutaj się podpisuje różnie , bo jak wspomniałam , jestem głupia pisda zza Buga , ale lubię "politykować , "filozofować " a jaki ze mnie "teolog" , "psycholog" ? Nie mówiąc o mojej znajomości "problemow Śląska" . Pokazywać jaka ja dobra ze mnie pisda z polskowo jazyka , itp . , itd ., choć tylko dupska wycieram . A najbardziej lubię te spacje pomiędzy półdupkami Polskich Panów.
Figo Fago2021.05.6 16:02
Robisz dobrą robotę buraczany najmito .Może w końcu Administrator Frondy zabierze się za kulturę na swoim podwórku.
chłopka2021.05.5 14:10
Niy byda tego czytać bo o tej rodzinie i całej sytuacji politycznej PRL mom wyrobione zdani . Napisza yno jedno . To ni ma Słowianka w ani kropli krwi . Koniec .
chłopka2021.05.5 14:13
Miałach napisać co innego , ważniejszego a ni ma tu takigo artykułu i teroz nie pamiyntom coch chciała napisać . Przez nia .
chłopka2021.05.5 14:24
Nie napisałach , że wyrobiono opinio to znaczy opinio zło . Jaruzelskigo Wojciecha szanowałach wtedy gdych była po przeciwnej stronie i szanuja go do teraz tak samo jak szanuja Janusza Korczaka . Jasne ? Sprzeczność ? Pozorno .
man.of.Stagira2021.05.5 14:10
Szacuje się, że przynależność do Goralenvolk zadeklarowało 27 tys. Podhalan, co stanowiło 18 proc. ludności całego regionu, po wojnie nie zachowała się jednak ewidencja wydanych kart. Pozostała część ludności Podhala, mimo gróźb niemieckich, zażądała wydania polskich kenkart. // Od samego początku Goralenvolk był zwalczany przez polski ruch oporu. W styczniu 1945 roku, z wyroku Polskiego Państwa Podziemnego, przywódca Goralenvolku Wacław Krzeptowski został powieszony na świerku niedaleko własnego domu przez partyzantów z oddziału Armii Krajowej. // W listopadzie 1946 roku przed sądem w Zakopanem zapadł wyrok na pozostałych działaczy Goralisches Komitee, którzy zostali skazani na kary więzienia od 3 do 15 lat. // Część działaczy, w tym Henryk Szatkowski i Witalis Wieder, uciekło razem z wycofującymi się Niemcami.(PAP)
sct2021.05.5 14:02
Niech mnie wpiszą do tej "Brunatnej Księgi", jestem katofaszystą, ooo...Proszę bardzo!! Ps.Co za głupoty...
Anonim2021.05.5 13:20
Po ch.j gadała z tym pogrobowcem Goralenvolku???? Żeby sobie z idiotą pogadać nie trzeba z warszawy aż do Zakopanego jechać.
Apel2021.05.5 12:53
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Niech jazgoczą, faryzejscy obłudnicy.
Anonim2021.05.5 13:18
Buhahhahahahaa 😁😁😁 powodzenia prawiczki!!!
Apel2021.05.5 15:10
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Niech jazgoczą, faryzejscy obłudnicy.
Skrzypek na dachu2021.05.5 18:24
Brawo Pan Apel masz 100% racje .
Anonim2021.05.5 12:52
Jak tak można, to przecież córka świętego Wojciecha, ikony PZPR (Polskiej Zjednoczonej Prawicy Rzeczpospolitej)! Najnowszy koalicjant może wierzgać!
Agnieszka2021.05.5 12:51
A czemuż to - przecież to rozmowa we własnym gronie - ruskich wielbicieli - czyli tego samego co autorzy tej księgi
rychu2021.05.5 12:44
Nieuczony jestem.
Polak mały2021.05.5 12:44
Widziały gały, co brały.
Józef Bonkzdupytuska2021.05.5 12:43
Córka Jaruzela dla mnie obce plemię karmione na krwi Polaków.
rychu2021.05.5 12:42
Brunatna ksiega to kolaboracja żydow z hitlersynami i kacapami to powojenne mordy zydoubekow na polskim narodzie
Agnieszka2021.05.5 12:53
No właśnie. Córa kacapa-kacapka z kacepem pogadała i kacap na nich doniósł. Nic nie rozumiem. Czego oni się tak między sobą żrą i wyzywają od faszystów?
DLA PRZYPOMNIENIA2021.05.5 12:25
W 1945 r. uczniowie i nauczyciele gimnazjum w Rabce trzykrotnie organizowali zbrojne napady na sierociniec żydowski, w którym przebywały dzieci ocalałe z Holokaustu. "Nie szkodzi, jeżeli skupiska żydowskie przepędzi się, byleby wypadków nie było" - tłumaczył ksiądz Józef Hojoł, jeden z inspiratorów ataków.
Skrzypek na dachu2021.05.5 18:38
Dla przypomnienia , przypomnij nam imie i nazwisko chociaz jednego Zyda kto uratowal kiedykolwiek nawet jednego Polaka . Jednego .
Polak mały2021.05.5 12:23
Brunatna, biała, czarna księga a gdzie tęczowa? Co za absurdy.