14.01.22, 13:10Fot. Screenshot YouTube Republika TV

Muller: UE chce przenieść koszty transformacji energetycznej na mniej zarabiających. Nie akceptujemy tego

Rzecznik polskiego rządu Piotr Muller uważa, że unijny pakiet Fit for 55 jest „szkodliwy dla przeciętnego obywatela, dla niego oznacza to podwyższenie kosztów”.

„Ta UE, która miała być solidarna de facto chce przenieść koszty transformacji energetycznej na mniej zarabiających, my nie możemy się na to zgodzić. I widzę, że też inne kraje obserwują to, że to będzie nie tylko dla nas problem, ale i dla ich społeczeństw” – powiedział rzecznik rządu na antenie TVP Info.

„Jeżeli mają za to płacić biedniejsi czy średniozamożni, to jest to polityka, której nie akceptujemy. Jeżeli mają za to zapłacić np. korporacje międzynarodowe w ramach podatków, które powinny płacić w UE, to jestem jak najbardziej za” – skonstatował Muller.

 

ren/PAP

Komentarze

Buhahahahahhaaa 😁😂🤣😂😁2022.01.14 15:50
Już widzę te panikę na Kremlu po oświadczeniu tego Biedronia bęcwała, że miał intymne spotkania z Putinem. Zrobią Putinowi głęboką lewatywę w Instytucie im. Rectum Lenina i Złamanego Ch uja Stalina. Po lewatywie oczywiście wrzucą plemniki Biedronia do kibla i spuszczą wodę. .... Buhahahahahhaaa 😁😂🤣😂😁
Adios petro dolary, petro euros!2022.01.14 15:48
Pod koniec tego roku Polska będzie miała swój gaz. Za następnych najdalej 3-4 lat ropa ruska będzie wypchnięta z polskiego rynku. Kompletnie. Polska, oczywiście będzie mogła i pewnie będzie to robiła, tj. kupowała ruski gaz i ropę, ale BEZ kontraktów, za cenę rynkową. Ale cena będzie musiała konkurować z amerykańska czy arabską. Miliardy Kremlowi przez paluszki uciekają.
Krakus2022.01.14 15:18
Tusk zabezpieczył ceny gazu na mocy kontraktu jamalskiego do 2022 roku. PiS (rękami głównie Sasina i Kowalskiego) wyrokiem trybunału arbitrażowego zmieniła cent z uśrednionych na biezące. Odzyskane od Gazpromu 1,5 mld USD było wielkim "sukcesem". A teraz... Putin zaciera rączki, bo gaz drogi i 1,5 mld zwrócimy mu z kilkukrotnym przebiciem. Zaplaci za to nie PiS, tylko my, Polacy: Ty, ja, sąsiad... TUSKA WINA!
żydku żydku2022.01.14 15:42
Kręcisz się jak przysłowiowe gówno w przerębli, chcesz coś udowodnić, uruchamiasz te swoje stare i zyebane szare komórki i tak z tego wychodzi GÓWNO! Fakty są, że tow. Pawlak z błogosławieństwem partii Tuska podpisał "kontrakt" za który Polska nadpłaciła miliardy. A te 1.5 miliarda jeszcze NIE otrzymała, a jak otrzyma to w "naturze". Kreml wie a ty powinieneś wiedzieć, że pod koniec tego roku kończy się gazowy "kontrakt" iście janczarski, Baltic Pipe niemal ukończona. Araby wchodzą z ropa i gazem na rynek polski i okolicznych krajów. A te piierdolenie, że MOL jest ruski, zostaw jako temat na kolacje szabesową.
Krakus2022.01.14 15:54
Czytaj więcej pisowskiej propagandy :D :D :D https://www.money.pl/gospodarka/pgnig-wygral-z-gazpromem-rosyjski-koncern-zastosuje-sie-do-orzeczenia-arbitrazu-6505187227637889a.html https://www.forbes.pl/biznes/gazprom-splacil-dlug-pgnig-po-wyroku-trybunalu-arbitrazowego/99rdyg1 https://biznesalert.pl/pgnig-gazprom-wygrana-arbitraz-konsekwencje-majatek-gaz-energetyka/ :D :D :D
żydku żydku2022.01.14 17:28
Rzucasz tym gównem o ścianę i bezskutecznie. Nie chce się przylepić, a te 1.5 miliarda jeszcze NIE otrzymała, a jak otrzyma to w "naturze". Tak to jest jak się zabierasz za temat będąc tylko po "KUL- u teologii i prawie".
Anonim2022.01.14 15:02
Buhahahahahhaaaaaa 😁😂🤣😂😁 To że PiSdzielce łżą jak psy, to jest zrozumiałe, oni nie potrafią inaczej utrzymać się przy cycku. Ale to, że PiSdzielska biomasa kupuje te prymitywne dyrdymały, to ten poziom zidiocenia jest dla mnie całkowicie poza możliwością pojmowania...😁😁😁
A co opozycja by zrobiła?2022.01.14 15:00
Oczywiście, że zamknęliby kopalnie, wygasili piece w elektrowni i w około 3 milionach polskich domów zgaśliby nie tylko światło. Wyleciałoby na zbity pysk kilka tysięcy dobrze płatnych pracowników, Bogatynia zamieniła się, do czego to porównać? Zamieniłaby się w opuszczoną bazę sowiecką, setki małych interesów zbankrutowałoby wokół Turowa, innymi słowy byłby kataklizm ludzko-gospodarczy. . . . . . . . . . . Zatem Müller ma ABSOLUTNA racje!!! Polska nie ma wyjścia, region musi mieć energię, ludzie pracę. Naprawdę niedobrze się robi na sku rwysyństwo sku rwysynów z opozycji. Na te mendy na forum nie warto zwracać uwagi. Cuchną trumną !
PRZYPOMINAM to ja matis892022.01.14 15:00
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina.Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłym chüjem żydowskim, kürwą, która włazi w dupsko Putinowi i nienawidzi wszystkich. Najlepiej, żeby mnie auto przejechało, bo sam widzę, jaką beznadziejną kürwą jestem, nie do życia. Kto by takiemu chüjowi jak ja rękę podał. Mam nadzieje, że mnie chüj strzeli w sam łeb wkrótce!
matis892022.01.14 14:43
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi, zapomogi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
A co opozycja by zrobiła?2022.01.14 14:17
Oczywiście, że zamknęliby kopalnie, wygasili piece w elektrowni i w około 3 milionach polskich domów zgaśliby nie tylko światło. Wyleciałoby na zbity pysk kilka tysięcy dobrze płatnych pracowników, Bogatynia zamieniła się, do czego to porównać? Zamieniłaby się w opuszczoną bazę sowiecką, setki małych interesów zbankrutowałoby wokół Turowa, innymi słowy byłby kataklizm ludzko-gospodarczy. . . . . . . . . . . Zatem Müller ma ABSOLUTNA racje!!! Polska nie ma wyjścia, region musi mieć energię, ludzie pracę. Naprawdę niedobrze się robi na sku rwysyństwo sku rwysynów z opozycji. Na te mendy na forum nie warto zwracać uwagi. Cuchną trumną !
robaczek co dupy Polskim Panom wyciera2022.01.14 14:11
gównami Polskich Panów się zażera
robaczek2022.01.14 14:07
HAHAHAHHA .................. łykac pelikany ;] ................ znowu będa zrzucac na innych wine za swoje NIEUDACZNICTWO ;] ..............śliczne. ................ ;] ;] ;] ;] ;] ..... wina TUSKA!!!! hahahahahaha
Dam2022.01.14 14:07
Nie, podwyższenie kosztów dla przeciętnego obywatela powoduje wasza polityka. Zniszczyliście elektrownie wiatrowe, rozwalacie fotowoltaikę, pieniądze ze sprzedaży koncesji na emisję CO2 rzuciliście na przejedzenie zamiast zainwestować w sieć energetyczną i energię odnawialną. Do tego spekulowaliście cenami gazu i teraz wszyscy za to płacimy (poza wami, sobie podnieśliście pensje o 60%). Gnidy.
… bo życie to suka2022.01.14 13:47
czasem się można pochlastać.
Ale nie „Muller”2022.01.14 13:41
On się nazywa Müller. Można to zapisać też jako Mueller.
Kornhauser - Kramsztyk2022.01.14 13:41
Wyp*erdalaj pisowski chamie
Kto pyta?2022.01.14 13:40
SEVER PLOCKER is the Chief Economics Editor and Commentator of Yedioth Ahronoth, the biggest and most popular daily newspaper in Israel. Born in 1944 in Tashkent, Uzbekistan, he emigrated with his late parents through Poland to Israel. He earned degrees in economics and philosophy from the Hebrew University in Jerusalem. From 1968 until 1987 he was, subsequently, economics correspondent, economics editor and the Editor-in-chief of AL HAMISHMAR, daily quality newspaper of the kibbutz movement. In the run of his career Mr. Sever Plocker published hundreds of articles and commentaries in Hebrew and English and appears frequently on radio and television programs. During the fall and winter of 2003 Mr. Plocker was a visiting fellow at the Saban Center for Middle East Policy at the Brookings Institution where he analyzed the economic crises in Israel and published a research paper. He delivered lectures at Princeton, Georgetown, Stanford and Oxford universities. Mr. Plocker won four prestigious prizes for journalism in Israel: the prize to the leading Business and Economics Editor given by the Social and Economic Research Institute in Jerusalem, the National Sokolov Prize for outstanding achievements in journalism, given on the 50th anniversary of Israeli Independence and in 2009 the first Tel Aviv University Prize for Excellence in Journalism ("Israeli Pulitzer") and the "Lifetime Achievements Prize in Journalism" given jointly by Ben Gurion University and the Association of Israeli Journalist and presented by Prime Minister. Mr.Plocker is married to Nelly, has two children Anat and Daniel and one granddaughter Shira.
I do!2022.01.14 14:13
Who's gives two flying shits about some kike? Do you have an answer, dick?
pije po 13 tej2022.01.14 13:26
Przecież zgodziliśmy się wdepnąć do unii na upokarzających nas warunkach czyli bez zabezpieczenia własnego rynku i dając rolnikom europejskim fory bowiem My jako potęga dostaliśmy tylko 1/3 tego co oni i to nawet do ugorowania warsztatu pracy.