25.10.14, 09:19Jan Dworak (fot. Michal Jozefaciuk/Wikipedia)

Musimy bronić katolickich mediów! Kolejny protest pod siedzibą KRRiT w obronie TV Trwam

W czwartek w Sejmie odbyło się spotkanie siedmiu zespołów, które przyjęły wspólne stanowisko w sprawie ukaranej przez KRRiT Telewizji Trwam. Chodzi o relację z ubiegłorocznego Marszu Niepodległości, w której rzekomo stacja redemptorystów miała „nawoływać do przemocy” i pochwalać podpalenie tęczy na pl. Zbawiciela.

„Podczas wczorajszego spotkania Jan Dworak, przewodniczący KRRiT, nie odniósł się do kary, którą nałożył, i nie był w stanie wskazać słów, za które ukarał nadawcę Telewizji Trwam. Zadziwiające jest to, że przyznał, że nie zna wszystkich okoliczności tego wydarzenia, a skoro nie zna, to jak mający rzetelnie sprawować swoją funkcję urzędnik państwowy mógł wydać decyzję o tak wyjątkowo dotkliwej karze” – komentował Jan Maria Jackowski, senator PiS.

Zdaniem szefowej Fundacji Lux Veritatis, kara nałożona na KRRiT jest okrutna, bowiem stanowi aż połowę z miesięcznych wpływów Telewizji Trwam.

Z kolei Jackowski dodaje, że KRRiT stosuje różne miary, bo w jednej z komercyjnych stacji miało dość do jawnego nawoływania do spalenia tęczy, ale nie została ona ukarana. „Pokazuje to pewne instrumentalizowanie narzędzi administracyjnych w postaci dotkliwych kar wobec nadawców katolickich. Jest to sytuacja wyjątkowo naganna, gdyż pokazuje takiego ducha zemsty” – podsumował senator PiS.

W poniedziałek o godz. 15 odbędzie się kolejny protest pod siedzibą KRRiT w obronie Telewizji Trwam.

MaR/Naszdziennik.pl

Komentarze

anonim2014.10.25 9:28
Absolutny rekord świata w nagonkach na te media. Pewnie to "przypadek".
anonim2014.10.25 9:37
Dworak działacz PO, przesadził bo nie było w tej wypowiedzi wezwania do podpalenia, a za brak potępienia trzeba byłoby pozwać Polo TV i Stopklatke, gdzie też nie potępili :)
anonim2014.10.25 12:38
No ładnie. Wychodzi na to, że Dworak nie wie wiedział za co nakłada karę. Dostał taki prikaz?
anonim2014.10.25 13:33
Skoro mośki z B'nai B'rith, nawiasem pisząc wskrzeszoną w Polsce przez śp. prezydenta L.Kaczyńskiego, jako jeden z głównych celów obrały sobie zrobienie porządku z Radiem Maryja, to gdzieżby taki zasraniec jak Dworak śmiał swoim postępowaniem dać im jakiekolwiek podstawy do przypuszczenia, że zapomniał kto w tym kraju rozdaje karty.