26.09.14, 19:23fot. Wikipedia

Na Putina zostanie nałożona klątwa?

Trzeba przyznać, że specjalne oświadczenie duchownych z klasztoru świętego Sawy Serbskiego jest bardzo aktualne. Władimir Putin zachowuje się tak, jakby był pod wpływem demona. Świadczy za tym również fakt, że Putin ma doradcę ... szamana, czyli człowieka obcującego z demoniczną siłą.

Mnisi z Góry Atos proszą prawosławnych biskupów, by nałożyli klątwę na Putina. Jeśli choć jeden z biskupów to uczyni, Putin nie mógł nawet wejść do cerkwi. - Tylko klątwa rzucona przez biskupów ma taką moc - mówi IAR Krzysztof Gołębiowski z Katolickiej Agencji Informacyjnej. I wyjaśnia mechanizm klątwy w prawosławiu: "są dwa rodzaje potępień: wielkie i małe. - To byłoby wielkie, jednoznaczne z anatemą. W praktyce ktoś obłożony klątwą nie ma prawa korzystać z sakramentów. By móc wrócić do cerkwi, musi odpokutować zło, którego się dopuścił. To biskupi lub jeden z nich podejmuje decyzję, czy pokuta była wystarczająca - dodaje Krzysztof Gołębiowski.

Według mnichów z klasztoru świętego Sawy Serbskiego na greckiej Górze Atos, Władimir Putin "niszczy naród rosyjski". Przypominają, że obecny prezydent Federacji Rosyjskiej wywodzi się z KGB.

mod/IAR

Komentarze

anonim2014.09.26 19:37
Łał, pewnie się putin tak wystraszył jak każdy katolik klątwy nałożonej przez wyznawców latającego potwora spaghetti!
anonim2014.09.26 20:11
Ciekawe, czy "taką informację podaje informator.lg.ua, na który powołuje się portal inforesist.org.", czy jest to tylko autorski wymysł jakiegoś ukrofaszysty z Frondy ? Ale, gdyby nawet była to prawda, to i tak niczego nie dowodzi, gdyż kościół prawosławny jest autokefaliczny, a więc klątwa jednego z odłamów nie wiąże żadnego z pozostałych.
anonim2014.09.26 20:50
"Władimir Putin zachowuje się tak, jakby był pod wpływem demona. Świadczy za tym również fakt, że Putin ma doradcę ... szamana, czyli człowieka obcującego z demoniczną siłą." Kiedyś tam u nich grasował Rasputin i też miał duże wpływy na dworze. Nota bene - Putin jest drugim członem powyższego. Gdybym nie była chrześcijanką, to bym w reinkarnację zaczęła wierzyć. :) *** "Mnisi z Góry Atos proszą prawosławnych biskupów, by nałożyli klątwę na Putina. Jeśli choć jeden z biskupów to uczyni, Putin nie mógł nawet wejść do cerkwi." Mogą sobie prosić - w Rosji na taki gest ZADEN biskup się nie odważy, każdemu z nich jest życie miłe. Ichni hierarchowie i pomniejsze duchowieństwo już od wieków jest oddane aktualnej władzy świeckiej, a nie Bogu.
anonim2014.09.26 20:52
Po co piszecie o tym nędznym karle ? Kacie ludzkości ? Czy on jest godny czyjejkolwiek uwagi ? Jeśli uderzy się w piersi i znajdzie w swoim mózgu resztki ewolucyjnej wspólnoty z braćmi, to będzie go można nazwac człowiekiem. Narazie, to istotniejsze newsy są np. takie : "13-letnia Ola wybudziła się ze śpiączki w klinice Budzik. Dziewczynka została potrącona przez samochód w połowie czerwca. 13-latka trafiła do kliniki pod koniec lipca. "Podjęta rehabilitacja przyniosła oczekiwany skutek i Ola w pełni komunikuje się z otoczeniem" - czytamy w oficjalnym komunikacie. "Ola jeszcze jakiś czas będzie kontynuować terapię w naszej Klinice, później przed nią długa walka o powrót do pełnej sprawności" - podkreślają przedstawiciele Budzika. To 11 dziecko wybudzone w klinice.
anonim2014.09.28 13:59
Trudno się nie zgodzić z braćmi w Chrystusie.
anonim2014.10.1 21:26
A tutaj? Na Frondzie? Wszyscy niby bracia w Chrystusie (no, może nie wszyscy), a skaczą sobie do gardeł i obrzucają sie pomyjami aż "miło". A za każde wypowiedziane (a zwlaszcza zapisane) słowo każdy z nas kiedyś zostanie rozliczony. Wystrzegajcie się obelg i pomówień, do których aż się tutaj roi. Z Bogiem.