20.06.21, 13:16Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Najważniejsze ustalenie spotkania Duda-Biden. Minister zdradza kulisy

Szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski uchylił na antenie TVP Info rąbka tajemnicy na temat spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Joe Bidenem w czasie ostatniego szczytu NATO. Prof. Szczerski zdradził, że głównym celem dwustronnego spotkania było potwierdzenie kontynuowania obecności amerykańskich wojsk w Polsce.

W ubiegły poniedziałek, w czasie szczytu NATO w Brukseli, z inicjatywy strony amerykańskiej doszło do dwustronnego spotkania prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. O kulisach tego spotkania na antenie TVP Info opowiedział sekretarz stanu w KPRP Krzysztof Szczerski.

Minister przekazał, że poniedziałkowe rozmowy dotyczyły bezpieczeństwa militarnego, polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej i „potwierdzenia zwiększenia obecności na wschodniej flance NATO”.

- „W ramach nowej doktryny Sojusz wszystkie siły będzie kierował do obrony całego terytorium, nie tylko siły wydzielone, jak jest dzisiaj, tylko całość sił NATO będzie zwiększona i używana na tych potencjalnie zagrożonych odcinkach”

- wyjaśnił prof. Krzysztof Szczerski.

- „Po to prezydent Duda spotkał się z prezydentem Bidenem, żeby potwierdzić kontynuowanie obecności amerykańskiej w Polsce i mimo zmiany składu Białego Domu to bezpieczeństwo Polski będzie w sojuszu z USA kontynuowane. To najważniejsze ustalenie, jeśli chodzi o rozmowy”

- dodał.

kak/TVP Info

Komentarze

robaczek2021.06.21 9:47
"USTALENIA " ;] ................................................... no nie róbcie sobie juz jaj z tego Adriana ;] .................... tak sie chlop stara no ;] ....................... nie jego wina ze zrobili z niego pośmiewisko ;]
Jakub2021.06.21 1:14
No to ja mam pytanie do pana urzędnika: ile czasu trwało spotkanie prezydentów?
Sex randka2021.06.20 19:18
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, http://erosx.pl wiecej moich fotek i kontakt i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
katolik2021.06.20 15:42
wstawki o windzie są dobre, jak dobry dowcip
Pet2021.06.20 15:14
Towarzyszu Szczerski, mówicie o tym spotkaniu na szczycie windziarz Duda i prezydent USA Biden? Tym co to trwało 3-4 minuty? Towarzyszu Szczerski, wasza propaganda może tylko lud pisowaty zadowalać. Kompromitujecie się pisiory na każdym kroku z waszą nieistniejącą polityką zagraniczną. Europa i USA z wami nie chce gadać to zwracacie się do indywiduów typu Erdogan.
co za upadek2021.06.20 14:42
Szczerski w propagandowym programie tvPIS "Woronicza 17"opowiadał o sukcesach Dudy dłużej niż trwało spotkanie Dudy z Bidenem na korytarzu bo teraz pisiorstwo prowadzi rozmowy na korytarzu przy kiblu
Ziomal2021.06.20 14:41
Spotkanie prezydentów na korytarzu przy windzie w drodzie do toalety. Żenada. Ustalenia tej wizyty spektakularne. Teraz widać jak Biden szanuje Dudę. Ale jak ktoś nie szanuje swojego nazwiska trudno dziwić się że nie szanują jego. Tylko dla Polski to jest upokorzenie mieć takiego prezydenta.
JanP2021.06.20 13:55
Od tych sukcesów, to już się niektórym w głowie poprzewracało. Stało się to już nudne i przydałaby się choć malutka klęseczka.
Klapaucjusz2021.06.20 13:53
A ja myślałem, że Duda prowadzi tajne rokowania o wydaniu córki za Trumpa. Prezydent Na Zawsze Trump potrzebuje nowej żony tak aby suma wieku pana Trumpa i pani Trumpowej była <100 lat (obecnie to 126 lat). I wszyscy wiemy jak bardzo prezydent Trump lubi żony importowane ze Wschodniej Flanki NATO.
katolik2021.06.20 13:39
Polacy odtad nie pytajcie Boga dlaczego dopuszcza jakieś nieszczęscia-- sami poddaliście się holocaustowi pseudoszczepionkowemu, za dobrowolnym nakazem SSPIS nazisto- masonów i Episkopatu Polski.
katolik2021.06.20 13:36
Żadne wasze polityczne ustalenia nie mają racji bytu i nie są wazne--- mordercy SSPIS, posłowie, duda, kaczyński, pseudoznachory przekupione doprowadzziliscie do tego, ze ludzie będa chorować i umierać po pseudosczepionkach, chemii genetycznej, po prostu ich organizm zacznie się rozpadać od wewnatrz., zywe trupy. Episkopacie poparłeś ludobójstwo wiernych i Księży.
Krystian2021.06.20 13:36
Przyłapał Bidena przy windzie, ten myśląc iż to windowy, a będący dobrze wychowany, z grzeczności słuchał co ten duka w obcym sobie języku, ale w świat poszła informacja że to "Rozmowa ok. 3-4 minut, na stojąco", więc się pytam jaka to rozmowa skoro ten nasz poliglota nawet nie wydukał pozdrowienia przez tak krótki czas, oj, oszukują seweryna, oszukują, kto to kupi, podobna sytuacja była z safandułą i Bushem, jadą pisie członki schematami.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.06.20 13:24
spotkanie na korytarzu trwające 4 minuty! niesamowity sukces PADofila i jego kancelarii...