23.10.13, 11:23Papież Franciszek (fot. Tomaz SilvaABr/Wikipedia)

Nazwała papieża „ch” i dostała naganę. Sąd proponuje ugodę

"No i wybrali ch..., który donosił wojskowym na lewicujących księży" – napisała Ewa Wójciak na swoim profilu na Facebooku po wybraniu kard. Jorge Bergoglio na papieża.

Jej wpis wywołał oburzenie wielu środowisk, a prezydent Poznania ukarał dyrektor Teatru Ósmego Dnia naganą. Uznał, że doszło do „naruszenia porządku i organizacji pracy".

Wójciak odwołała się do sądu pracy, a ten zaproponował stronom zawarcie ugody. Zasugerował, by Ryszard Grobelny naganę cofnął. Z kolei, dyrektorka teatru miałaby wyrazić ubolewanie z powodu swojego komentarza. Sędzia zasugerował, aby w negocjacjach brały udział obie strony. Na ustalenie wspólnego stanowiska strony mają czas do końca listopada.

MBW/Wyborcza

Komentarze

anonim2013.10.23 11:27
Pani dyrechtur sama się już ukarała ... po co dalej się pastwić ....
anonim2013.10.23 11:37
nagana? wywalić na zbity pysk (jak sprawa ucichnie nieco) tyle tylko i aż tyle czy to na prawde na takie trudne
anonim2013.10.23 11:48
Ugoda ?? Z tym czerwonym kołtunem, aby mógł się dalej paść na publicznym groszu ??
anonim2013.10.23 12:02
@ merak +
anonim2013.10.23 12:45
Skandalem jest nagana prezydenta miasta. Człowiek, który mając stanowisko dyrektora w teatrze, czyli zajmujący poważną posadę w świecie kultury powinien natychmiast zostać wydalony z pracy. Na bruk. Co innego, jakby taki tekst rzucił na ulicy np. podchmielony hydraulik, ale dyrektor teatru publikujący coś takiego w Internecie?
anonim2013.10.23 12:51
@Marqs2 Też tak myślę, powinna, wtedy trafiła by do pierdla, gdzie jej miejsce.
anonim2013.10.23 13:23
Popieram. Wywalić na zbitą twarz! Tylko czy tedy nie stanie się męczennikiem a palikociarnia nie przeprowadzi jej "beatyfikacji&kanonizacji" jednocześnie, jak wash&go?
anonim2013.10.23 13:38
@Kris66 Nie daj się wmanewrować w to, żeby palikociarnia robiła na Tobie wrażenie. Ktoś, kto publicznie, świadomie i z premedytacją dąży do demoralizowania społeczeństwa zasługuje jedynie na pełną ignorancję.
anonim2013.10.23 16:26
I to jeszcze małą literą pisane. To ci teatr. Tak się zastanawiam, że małą literą i bez kropeczek w cudzysłowie to nawet nie wiadomo, co mogła mieć na myśli. Może to było po angielsku pytanie: "kim jesteś", zapisane po polsku fonetycznie? Miałem możliwość poznać osoby, które tak mawiały a pytane czy znają angielski zaprzeczały. Dziwne obyczaje...
anonim2013.10.23 18:55
"Podobno do prezydenta Poznania dotarła petycja podpisana przez rozmaitych sygnatariuszy, by nie zwalniał pani Ewy Wójciak z Teatru Ósmego Dnia za to, że po wyborze papieża Franciszka powiedziała, że „wybrali ch… co donosił…” – i tak dalej. Nie wiedziałem, że uchodzący za szalenie nonkonformistyczny Teatr Ósmego Dnia jada z ręki prezydentowi Poznania – ale w końcu – kogóż futrować w tych dzisiejszych zuniformizowanych czasach, jak nie nonkonformistów? Wprawdzie nie pamiętam listy sygnatariuszy, ale przypuszczam, że aż roi się tam od autorytetów moralnych. Przedstawiają się jako „ludzie nauki i kultury” podczas gdy w większości są tylko chałturnikami podczepionymi pod różne miejskie i państwowe instytucje, albo pod pozorem nauki uprawiają łysenkowskie szamaństwo. Słowem – kupa gówna. Ale w imię wolności słowa, przezwyciężając obrzydzenie spowodowane tym towarzystwem, ja też proszę pana prezydenta Poznania, żeby jednak tej pizdy nie wyrzucał – bo kto ją potem przyjmie?" Stanisław Michalkiewicz