13.03.14, 19:23Fot. Wikipedia

Ateiści boją się polskiej prokuratury

Tomasz Zielonka, szef fundacji Ateizm-Świeckość-Antyklerykalizm, powiedział onetowi.pl, że jego organizacja zrezygnowała z billboardu, który szykanuje Jana Pawła II. Twierdzi, że obawia się prokuratury. Dodatkowo w środowisku ateistycznym pojawiły się negatywne komentarze wobec akcji. Fundacja chciała zaprezentować bilboard przed kanonizacją papieża z Polski.

Członkowie AŚA oświadczyli, że zaniechali druku billboardu ze względu na wywołany przez plan „skandal” oraz „zdecydowaną, negatywną reakcję środowisk ateistycznych i racjonalistycznych”. Dodatkowo na decyzję wpłynęła „niepewna opinia prawna” dotycząca pomysłu. Tomasz Zielonka powiedział onetowi.pl, że środowisko ateistyczne „bardzo źle” przyjęło projekt billboardu. Mówiono, że nie ma ostatecznych dowodów na przedstawioną na nim tezę i że jest zbyt agresywny.

AŚA powiesi jednak inny bilboard, który będzie mówił o „jeszcze nieświętym” Janie Pawle II. Tomasz Zielonka ma nadzieję, że „nie rozczaruje nim dotychczasowych darczyńców”.

pac/onet.pl

Komentarze

anonim2014.03.13 19:25
przeszkadza ateistycznym imbecylom nasz wspaniały święty Jan Paweł II ponieważ ateiści żadnych porządnych wzorców nie posiadają więc zamiarują zdegradować PAPIEŻA POLAKA obrzydliwymi insynuacjami aby znalazł się w jednym szeregu z oślizłymi ateistycznymi nędznikami
anonim2014.03.13 19:27
Czyli automatycznie przyznali się do kłamstwa. Swoją drogą, aż dziwne, że odsłonili się do tego stopnia, mówiąc o strachu przed prokuraturą.
anonim2014.03.13 19:47
Gdyby to była prawda, to co sugerują na bilbordzie, to bez wahania by ten bilbord wywiesili.
anonim2014.03.13 20:30
Ciekawym jest fakt że ateiści nigdy nie propagują swojej nauki w sposób pozytywny, ale zawsze negatywny tzn. oparte jest to zawsze na ataku osób wierzących i ich wartości.
anonim2014.03.13 20:32
ooo @piogala na przepustkę wypuścili;) ;)
anonim2014.03.13 20:34
Prokuratury by się bać nie musieli. Treść bilbordu czyniła tylko sugestie, nie mówiła nic wprost. Wybroniliby się bez trudu. Może zdali sobie sprawę, że rozum do czegoś zobowiązuje. Działania na zasadzie Macierewicza: "Nie mówię, że są dowody, ale jeśliby były to byłoby to porażające!" są niegodne człowieka myślącego. AŚA jako fundacja jest tworem wątłym i pachnącym amatorszczyzną. Bilbordy ateistyczne jednak popieram. Rzeczpospolita jest dla wszystkich obywateli. Jeśli ktoś sobie zapłaci to niech se wiesza. Nawet w Lublinie.
anonim2014.03.13 20:50
Wyniszczenie prostego ateusza w sferze moralnej oraz psychicznej jest powszechnie znane co prowadzi ich to różnych odchyłów pokracznych zachowań stając się niewolnikami we własnym ciele
anonim2014.03.13 21:40
@piogal niestety moje braki wynikają zapewne z braku edukacji gimnazjalnej (więc nie opanowałem tej sztuki na tym poziomie). Natomiast twój komentarz jest najlepszym dowodem postawionej powyżej tezy. Pisałem o ataku osób lub wartości. Twój komentarz ad personam (oskarżający mnie o miałkość intelektualną i nieumiejętność czytania ze zrozumieniem) jest kolejnym potwierdzeniem mojej hipotezy. Zamiast w sposób pozytywny wykazać błąd w rozumowaniu pojawia się oskarżenie o brak wykształcenia (co zapewniam nie jest prawdą). Co do meritum sprawy to sama instytucja, publicznie szczycąca się propagowaniem "wartości" ateistycznych, nie może być taktowana jako jakaś nieznacząca grupa pseudo-ateistów. Inną sprawą jest że nie znalazłem jak dotąd żadnych pozytywnych działań organizacji ateistycznych które by propagowały ten system bez jednoczesnych ataków wierzących (nazywanych ciemnogrodem, zacofanymi, nieukami itp) lub instytucji (Kościół Katolicki, chrześcijanie, zbory, itp.) jak również wartości (doktryna, święci itp.). Trudno oprzeć się wrażeniu że ateiści w miejsce Boga nie potrafią nic zaoferować. Pozdrawiam OAMDG
anonim2014.03.13 22:18
Nie powiesili, bo ktoś ich uświadomił, że ta plotka to pokłosie operacji triangolo. Beknęli by za to okrutnie. Więc strach przed prokuraturą i procesem o oszczerstwo jak najbardziej uzasadniony. A bzdurne tłumaczenia z cofki rakiem są dla "oświeconych".
anonim2014.03.13 23:20
@Piogal: przeliteruj sobie M-Ó-Z-G i to tak ze 100 razy, może Ci odpowiednie synapsy zaczną przewodzić. @AirWolf: "Posiadanie rodziny jest zniewagą? Nie nadążam za katolami..." Nie wiem, czy jest sens bicia rekordu niemądrych wypowiedzi, skoro w tym tygodniu i tak należy do Ciebie.
anonim2014.03.14 0:05
#Piogal A twa opinia i tak g warta. Ile czasu nad twym zdaniem myślałes? Ateiści pomimo ze nimi są odwrotnie od ciebie też myślą!
anonim2014.03.14 0:09
#LiczbaPi ateizm sam w sobie jest negacją. Nie poraz pierwszy nie zabłysnęłaś logiką.
anonim2014.03.14 0:52
#LiczbaPi U fotografa równiez są negatywy i tym sie nie chwali. Linki mnie nie interesują . Idź juz spać z demonami ciemności .
anonim2014.03.14 11:21
W mówieniu o czymś w sensie negatywnym nie chodzi o emocje które się rodzą. Jeżeli np. mówimy: "przyjdź do nas, u nas odkryjesz to i to, otrzymasz to i to" itp. mówimy w sensie pozytywnym pokazując coś co oferujemy. W sensie negatywnym mówimy np. "przyjdź do nas bo u nas jest lepiej niż tam, my jesteśmy bardziej nowocześni niż oni" itp. Obserwując tzw aktywnych ateistów zauważyłem że nie mówią nigdy w sensie pozytywnym nie powiedzą dlaczego warto być ateistą, ale zawsze atakują i wyzywają religię czy ich wartości.
anonim2014.03.14 15:46
&Fascination Człowiek bez wiary jest jałowy jak piaskowa pustynia.
anonim2014.03.14 18:18
Ateista to jest takie ścierwo że nie może przeżyć jak do kościoła łap nie przypnie!! Niech sobie kpią z innych rzeczy np.męskie jajka w jednej torbie można sobie poszydzić?
anonim2014.03.16 11:23
Majestic mylisz się. Ateiści mają kilka wspaniałych wzorów Adolf Hitler i Józef Stalin jak postępować z innymi. Kiedyś ateiści byli mi obojętni ale mój ostatni szef był ateistą. Wyleczył mnie z obojętności. Teraz uważam że ateistów należy tępić bo to są bardzo niebezpieczni ludzie.