31.12.19, 17:33zdj. screen Youtube/The First News

'Nie wolno nam zapomnieć...' Kolejny ambasador po stronie Polski

Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce, Jonathan Knott wyraził na Twitterze solidarność wobec naszego kraju po skandalicznych wypowiedziach prezydenta Rosji, Władimira Putina. 

"Nie wolno nam zapomnieć niewyobrażalnych strat, które poniosła Polska. A fakt, że to Polska była ofiarą agresji ze strony hitlerowskich Niemiec oraz Związku Radzieckiego jest niepodważalny"-napisał na Twitterze Jonathan Knott. Ambasador zamieścił wpis zarówno w języku polskim, jak i angielskim. 

Knott zacytował także wypowiedź szefa brytyjskiego rządu, Borisa Johnsona z 1 września kończącego się roku. Premier Wielkiej Brytanii w 80. rocznicę II wojny światowej przypomniał, który kraj był wówczas ofiarą, a który katem. 

"Osiemdziesiąt lat temu Hitler najechał Polskę... Kiedy Polacy bronili swojego kraju... Siły radzieckie zaatakowały ze wschodu, zamykając Polskę w potrzasku między młotem faszyzmu a kowadłem komunizmu"-mówił we wrześniu Boris Hohnson. 

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze

Ciekawy2019.12.31 19:20
Ale węgierski ambasador ma przykazane MORDA W KUBEL
Arczyński2019.12.31 18:40
Liczba ofiar wśród obywateli polskich, którzy w latach 1939-1941 znaleźli się pod sowiecką okupacją, do dziś nie jest w pełni znana. Prof. A. Paczkowski odnosząc się do tej kwestii w książce "Czarna księga komunizmu. Zbrodnie, terror, prześladowania" pisał: "Uważa się, że w ciągu niespełna dwóch lat władzy sowieckiej na ziemiach zabranych Polsce represjonowano w różnych formach - od rozstrzelania, poprzez więzienia, obozy i zsyłki, po pracę przymusową - ponad 1 milion osób. Nie mniej niż 30 tysięcy osób zostało rozstrzelanych, a śmiertelność wśród łagierników i deportowanych szacuje się na 8-10 proc., czyli zmarło zapewne 90-100 tysięcy osób". (PAP)
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.31 18:37
Mnie zastanawia jedno dlaczego wielu uważa że to pakt Ribbentrop-Mołotow spowodował wybuch II WŚ a pakt monachijski i rozbiór Czechosłowacji już do tego się nie przyczynił, a dlaczego nie patrzeć na wcześniejszą postawę Wielkiej Brytanii i Francji i ugłaskiwanie Hitlera.Czyli co bez paktu R-M Hitler by nie uderzył ? Z jakiego powodu ? Obawiał by się że ZSRR obroni Polskę przed jego agresją ? Niemcy miały konkretne żądania terytorialne wobec Polski, Polska mogła albo skapitulować bez walki, albo podjąć walkę licząc na sojuszników (wiarołomnych!!) W.Brytanię i Francję. Hitler nawet bez paktu z ZSRR wiedział że Stalin nic nie zrobi, Polska nie była jego sojusznikiem. Hitler zaryzykował by i tak, liczył i to trafnie że Wielka Brytania i Francja nic nie zrobią. Kampania roku 1939 skończyła by się klęską Polski, może tylko przeciągniętą o miesiąc. I za to w głównej mierze odpowiada postawa i bierność oraz kunktatorstwo naszych tzw. sojuszników.
der Pirschjäger2019.12.31 19:07
sralker, nie wysilaj sie ty wlnij sobie konia i idz spac,
skuter2019.12.31 20:41
Bolszewickie wszy nie mają szans z katolicką Polską
KKK2019.12.31 18:33
Dziękujemy Panu, Panie Arczyński za wspaniały komentarz do poważszego artykułu ! Gratulacje ! Prosimy wstystkich komentatorów o przeczytanie tego komentarza, który mówi jasno i dobitnie którzy byli katami, a kto byą ofiarą tej wojny.
Arczyński2019.12.31 18:18
17 września 1939 r., łamiąc obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch zbrodniczych totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej w walce Polski. Sowiecka napaść na Polskę była realizacją układu podpisanego w Moskwie 23 sierpnia 1939 r. przez ministra spraw zagranicznych III Rzeszy Joachima von Ribbentropa oraz ludowego komisarza spraw zagranicznych ZSRS Wiaczesława Mołotowa, pełniącego jednocześnie funkcję przewodniczącego Rady Komisarzy Ludowych (premiera). Integralną częścią zawartego wówczas sowiecko-niemieckiego paktu o nieagresji, był tajny protokół dodatkowy. Jego drugi punkt, dotyczący bezpośrednio Polski, brzmiał następująco: "W wypadku terytorialnych i politycznych przekształceń na terenach należących do Państwa Polskiego granica stref interesów Niemiec i ZSRR przebiegać będzie w przybliżeniu po linii rzek Narwi, Wisły i Sanu. Kwestia, czy w obopólnym interesie będzie pożądane utrzymanie niezależnego Państwa Polskiego i jakie będą granice tego państwa, będzie mogła być ostatecznie wyjaśniona tylko w toku dalszych wydarzeń politycznych. W każdym razie oba rządy rozstrzygną tę kwestię na drodze przyjaznego porozumienia". Informacja na temat wspomnianego tajnego protokołu nie dotarła do Polski, mimo iż przywódcy alianccy dysponowali wiedzą na jego temat.
2019.12.31 18:04
As Prime Minister Johnson said on 1 September 2019: “Eighty years ago, Hitler invaded Poland… As Poles defended their country… Soviet forces attacked from the East, trapping Poland between the hammer of fascism and the anvil of Communism”.