17.01.20, 15:20Fot. Tomasz Leśniowski via Wikipedia, CC 4.0

Niebywałe! Sędzia protestujący Piniorem nie będzie wyłączony z orzekania w jego sprawie

Szokująca decyzja wrocławskiego sądu. Nie uwzględnił on wniosku prokuratury o wyłączenie sędziego Marka Górnego z orzekania w sprawie prowadzonej przeciwko byłemu senatorowi Józefowi Piniorowi. Jak informowaliśmy na portalu Fronda.pl, obaj panowie wzięli udział w grudniowych protestach w obronie sędziego Pawła Juszczyszyna.

Zarówno były senator Platformy Obywatelskiej Józef Pinior, jak i sędzia Marek Górny wzięli na początku grudnia udział w proteście zorganizowanym we Wrocławiu. Kłopot w tym, że to właśnie sędzia Górny prowadzi jedną ze spraw Piniora. Temat był opisywana w mediach, a prokuratura postanowiła złożyć wniosek o wyłączenie Marka Górnego z procesu byłego senatora. Jak się okazuje – sąd ma w tej sprawie inne zdanie. Prokuratura informowała:

We wniosku o wyłączenie prokurator wskazał, że udział sędziego w proteście mającym wymiar polityczny, z udziałem oskarżonego, co do którego ma zapaść wyrok, budzi zastrzeżenia i rodzi uzasadnione podejrzenie, co do braku jego obiektywizmu”.

Jak poinformował portal TVP.Info, Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia do wniosku się nie przychylił i sędzia nie został wyłączony z procesu.

dam/TVP.Info,Fronda.pl

Komentarze

Łapa2020.01.18 5:01
Pinior ty ...
Senior zatroskany2020.01.17 20:31
Jak długo rząd i prezydent RP będą nadal tolerowali cyrk,szopkę,kabaret,anarchię,awanturnictwo ,bezkarność kolesi z nadzwyczajnej kasty?
anonim2020.01.17 18:14
PUSTA GEMBA
Polak2020.01.17 15:44
Przestępcy w senacie bronią przestępców anarchistów z nadzwyczajnej kasty!!!! Przestępcy, kryminaliści w czasie burd ulicznych popierają przestępców anarchistów w togach!!!! Cyrk i kryminał!!!! Jak długo jeszcze to bedzie trwało i gwarantowało bezkarność jednym i drugim i trzecim przestępcom!!!!!
Seth2020.01.17 15:28
Z okazji 100-dniówki pani prezes SN M. Gensdorf przypadającej w dniu 20.01.2020, będzie emitowany program p.t. „Kasta” w TVP-Info, jako wyraz „wdzięczności i podziękowania” za jej wieloletnią służbę PRL-owi. Emisja od 20.01.2020, 4 dni w tygodniu od poniedziałku do czwartku o godz. 21:30 i w piątek o gpdz. 21:00 . Zacznijmy odliczanie: IV- 30, III-31, II-29, I-10, a więc od 20 01.2020 odiczamy 100 dni do końca kadencji tej starej ropuchy ! Będą nam się dłużyły te dni, ale warto będzie czekać, aby temu najgorszemu złu w Polsce dać kopa !!! Polacy jeszcze tylko 100 dni ! Popatrzcie Polacy, jak oni boją się prawdy ! Przecież nie wierzę, żeby w tym programie dominowała nieprawda czy wręcz manipulacja ?! Tam będzie czysta prawda oparta na materiałach archiwalnych i twardych dowodach !!! To oni, sędziowie nienawidzą prawdy, a jeśli już, to prawdę obracają w manipulacje. Przykładem tego jest FAKT i PRAWDA nagrana kamerą, że sędzia ukradł 50 zł starszej kobiecie, a jego kolesie zmanipulowali wyrok twierdząc, że złodziej był roztargniony. Hańba !
Dam2020.01.17 16:39
Tak, pamiętam. TVP musiała szukać przewinień sędziów kilkanaście lat temu (pokazali jedno z 2006 r), żeby im się narracja zgadzała. W rezultacie znaleźli ich chyba 6-7 na 10000 osób. Ja tam wciąż czekam na listy poparcia dla KRS, tutaj to dopiero boją się prawdy.
robaczek2020.01.17 15:26
Rząd polski jest prawi-cowy i prawo-rządny, natomiast sędziowie są lewi-cowi i lewo-rządni. Nie może zatem w praworządnym państwie egzystować leworządne sądownictwo. Treść nowej ustawy dyscyplinującej sędziów nie została wymyślona jako coś nowego, tylko przetłumaczona z języka francuskiego po to, aby polskie prawo jak najbardziej dopasować do prawa zachodnioeuropejskiego.
Stalker2020.01.17 15:25
A Wojciech Cejrowski miał rację, gdy mówił : "Powinno się ich wszystkich wy-pieprzyć. Tych wszystkich sędziów. Jednym ruchem ręki jak pionki z szachownicy. Wszystkich WON. I wszystkich urzędników i większość naukowców starego systemu. Wszystkich WON. Nawet jak któryś był niewinny, wszystkich WON, bo to jest stary system. Nie mogą starego systemu reprezentować w nowym państwie sędziowie, prokuratorzy i oficerowie. Wszystkich WON. Niech nie będą pociągnięci do odpowiedzialności, ale wszyscy WON. Służyli tamtemu systemowi i umieli się w nim odnaleźć, a teraz - Wszyscy WON. Ten jeden czy drugi niewinny nie będzie miał pretensji, bo odejdzie w tłumie innych brzydkich i nie będzie miał do Polski pretensji. Chętnie się zgodzi. Ja byłem ostatni sprawiedliwy, ale chętnie odejdę po to, żeby odeszli wszyscy pozostali. Wszystkich WON. Nie mamy do nich zaufania. Służyli Moskwie teraz będą służyli Brukseli. Albo staremu systemowi, który siedzi gdzieś pod powierzchnią i broni jeden drugiego. Wszyscy WON!"
Dam2020.01.17 16:37
Genialny pomysł. Tylko skąd potem by wziąć 10000 nowych sędziów? Czy może wrócimy do samosądów?