30.05.15, 18:04

No to mamy folklor polityczny w pełnej krasie. SLD przestrzega Polaków przed prawicowym ekstremizmem!

Z kolei Włodzimierz Czarzasty, ten któy - to trzeba przyznać - mówił mocno o Michniku, Wyborczej, Komorowskim i PO, został namaszczony na szefa sztabu wyborczego SLD na jesienne wybory.

Roszady jak roszady, każda partia to uprawia, ale SLD sięgnęło po coś więcej. Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Krajowej SLD w Warszawie, straszono ... prawicowym populizmem i ekstremizmem. Podczas Rady władze SLD podjęły uchwałę, w której napisano, że wynik wyborów prezydenckich oznacza zasadnicze zmiany na polskiej scenie politycznej. Według lewicy,wzrasta zagrożenie prawicowym ekstremizmem i populizmem. Czyżby Czarzasty zmienił jednak retorykę i stał się głosem GW i Michnika?

W uchwale napisano również, że "prawdziwe potrzeby obywateli to godna praca, płaca, emerytura i renta, bezpłatna opieka zdrowotna i edukacja".

SLD zapowiada też dążenie do porozumienia lewicy przed wyborami parlamentarnymi. Czyli Palikoty wszelkiej maści łączcie się. Chociaż SLD moze przegrać w tych wyścigach o lewicowego wyborcy - czy jeszcze naprawdę tacy są? - z PO, która chyba jest bardziej lewicowa od byłych komuchów. 

Folklor polityczny w pełnej krasie!

philo


 

Komentarze

anonim2015.05.30 18:11
"Z kolei Włodzimierz Czarzasty, ten któy - to trzeba przyznać - mówił mocno o Michniku, Wyborczej, Komorowskim i PO". Mhhhmmm... Pogubiłem się nieco... W takim razie ten jest "nasz", czy jednak, mimo wszystko, "zdycha" wraz z "postkomunistycznych tworem politycznym"? Vis comica...
anonim2015.05.30 18:14
O Tempu(sra), o mores. Chopie, jak nie jarzysz, to włącz se bajki dla dzieci
anonim2015.05.30 18:18
@CaminoCanis "O Tempu(sra), o mores" Osobiście preferowałbym raczej to: 'Tempus edax rerum'. głupoty także...
anonim2015.05.30 19:27
A jednak są rzeczy trwałe. Np. brak rozgarnięcia (po naszemu "dupowatość")
anonim2015.05.30 19:34
Camino, "Dupowatość" - mam rozumieć, że to najlepiej uwidacznia poziom jaki sobą reprezentujesz?? Hmm... To wiele wyjaśnia...
anonim2015.05.30 19:41
Ja reprezentuję pion. A kto reprezentuje w takim razie poziom ????
anonim2015.05.30 19:58
Camino, Na postawę "wyprostowaną, wśród tych co na kolanach" potrzeba sobie zasłużyć... Na chwilę obecną, kierowany wiernością zasadzie 'decorum', oceniwszy prezentowany przez Ciebie poziom, mogę wystosować względem Ciebie adekwatne w tej sytuacji słowa: "Stłucz pan termometr, a nie będziesz pan miał gorączki!" Lech Wałęsa. P.S. Jeśliś ciekaw, dlaczego akurat te słowa i TEGO autorstwa do Ciebie skierowałem, to zapoznaj się wpierw z definicją pojęcia 'decorum'. Dobrej nocy dla Ciebie.
anonim2015.05.30 20:24
No i wszystko jasne - ty i Bolek Wałęsa trzymacie ten sam poziom. Podpuszczałem, podpuszczałem aż sam to napisałeś (hi, hi, żeby nie było, że piszę wbrew miłości chrześcijańskiej). Papatki
anonim2015.05.30 21:34
to się nazywa reanimacja trupa;)
anonim2015.05.31 7:15
@Tempus- Tak trudno ci zrozumieć, że z Czarzastym od czasu do czasu można się zgodzić? To, że ja z kimś w niektórych kwestiach się zgadzam wcale nie oznacza, że go popieram.
anonim2015.05.31 7:52
Czarzasty próbuje po prostu punktować: - dowalenie PO, GW i mediom jest w tym momencie wysoko punktowane ([prawie] wszyscy widzą, ze król jest nagi) - a do tego PO, popierana częściowo przez lewicowy obyczajowo elektorat, jest dla SLD przed wyborami konkurencją. Im więcej ludzi wyskoczy na czas za burtę tonącej platformy, tym więcej może wyląduje nie w opatrznościowej szalupie jedynego fachowca Balcerowicza ale w czerwonym pontoniku SLD. Taki ruch widać też już w mediach g.n. - a jednocześnie trzeba przypominać temu elektoratowi, że PiS to armageddon, doomesdaybook i płonące stosy (chciałbym podzielać optymizm tych, którzy sadzą, że wierzących w tę propagandę jest (marginalnie) mało. Obserwuję to w pracy: gdzie wszyscy głosujący przeciw PiS i Dudzie ze względu na mroczny cień średniowiecza, Kościoła i inkwizycji rodem z czytanek z WUMLu, poparli Bronka, na którym wcześniej psy wieszali tak, że nie jeden tutaj by się zgorszył :). I jeszcze jedno: coś, co 10 lat temu było uważane za pocałunek śmierci: poparcie Bronka przez Kwaśniewskiego.
anonim2015.06.2 14:43
Fronda i ta jej bulgocząca nienawiść.