14.07.14, 07:15Okładka tygodnika "Wprost" (fot. Wprost.pl)

Nowe taśmy "Wprost". Minister skarbu "ma problem Burego"

Tygodnik „Wprost” ujawnia kolejne nagrania rozmów polityków. W spotkaniu uczestniczyli minister skarbu Włodzimierz Karpiński, jego zastępca Zdzisław Gawlik i prezes Orlenu Jacek Krawiec.

Jak wynika z ujawnionych taśm, Karpiński mówił, że Bury trzyma z Waldemarem Pawlakiem, którego szef resortu skarbu ocenia jako "cwaniaka".

Tygodnik podkreśla, że Waldemar Pawlak 11 lipca z sejmowej mównicy wystąpił w obronie dobrego imienia Burego. Wbrew stanowisku Stronnictwa, wystąpił o przesunięcie głosowania nad wotum nieufności dla ministra spraw wewnętrznych i informacji na temat akcji CBA wobec Burego (w czwartek CBA weszło do biur Burego).

„Mam problem Burego, nie? Którego mogę, wiesz, wyj... w kosmos! (...) Ja muszę go wziąć tutaj (do "Sowy i Przyjaciół" – przypis red.). Nie bardzo mi się chce pić po prostu, bo pracuję, ale musimy po prostu pogadać, nie? Bo gość (Bury - red.), wiesz, robi dym polityczny, a tak naprawdę chodzi o jego interesy, nie? Tylko i wyłącznie. Albo dostanie, jeb... go w końcu ktoś i tyle, no. Na poważnie. No tyle tylko, że to może rozsypać się koalicja” - narzekał Karpiński przed Gawlikiem i Krawcem.

MaR/Dziennik.pl/Wprost.pl 


Komentarze

anonim2014.07.14 8:04
Co za prostacki język! Zgroza! Ten kraj schodzi na psy przez" take elyty".
anonim2014.07.14 8:09
Bananowa republiczka kolesi ... pośmiewisko na cały świat ... pieski się gryzą ??