31.05.19, 12:13

Nowenna do Ducha Świętego. Zapłonie OGIEŃ!

Nowenna do Ducha Świętego rozpoczyna się w piątek przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiegoi trwa do soboty przed niedzielą Pięćdziesiątnicy włącznie. Niektórzy mają doświadczenie ogromnych owoców duchowych tej modlitwy. Dosłownie przemieniła ich serce.

Jak odmawiać nowennę do Ducha Świętego?

 

 1. Początek
  Hymn: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” lub sekwencję: „Przybądź, Duchu Święty” czy też inną pieśń do Ducha Świętego.

   

 2. Modlitwa wstępna
  Duchu Święty, Boże, który w dniu narodzin Kościoła raczyłeś zstąpić widomie na apostołów, aby oświecić ich rozum, zapalić serca, utwierdzić w wierze i życie ich uświęcić, błagamy Cię najgoręcej w czasie tej nowenny, abyś również nam raczył udzielić tych samych darów dla naszego uświęcenia i wzrostu chwały Bożej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

   

 3. Modlitwa na poszczególne dni nowenny do Ducha Świętego
 4. Ojcze nasz…

 5. Modlitwa końcowa
  Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia wiecznego, wywyższając Chrystusa i zsyłając nam Ducha Świętego, spraw, aby tak wielkie dary umocniły nasze oddanie się Tobie i pomnożyły naszą wiarę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 

DZIEŃ PIERWSZY NOWENNY DO DUCHA ŚWIĘTEGO

W ostatnim dniu oktawy Święta Namiotów, Jezus „zawołał donośnym głosem: Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie, niech przyjdzie do Mnie i pije! A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego” (J 7,37.39).

Módlmy się:

Panie Jezu Chryste, jak drzewo po przyjęciu wody rozwija się i przynosi owoce, również i my pragniemy przyjąć łaskę Ducha Świętego i przynosić owoce cnót. Amen.

DZIEŃ DRUGI NOWENNY DO DUCHA ŚWIĘTEGO

„Bóg zbawił nas przez obmycie odradzające w Duchu Świętym, którego wylał na nas obficie przez Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego, abyśmy usprawiedliwieni Jego łaską, stali się w nadziei dziedzicami życia wiecznego” (Tt 3,5-7).

Módlmy się:

Boże, który w Chrzcie Świętym obficie wylałeś na nas Ducha Świętego, spraw łaskawie, aby wspierał On nasze pragnienie nieba, aby nas zachęcał, uczył, oświecał, pocieszał, umacniał, leczył, usprawiedliwiał i zbawiał. Amen.

DZIEŃ TRZECI NOWENNY DO DUCHA ŚWIĘTEGO

„Wszyscyśmy w jednym Duchu zostali ochrzczeni, aby stanowić jedno ciało: czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni. Wszyscyśmy też zostali napojeni jednym Duchem” ( 1 Kor 12,13).

Módlmy się:

Duchu Przenajświętszy, Boże jedności, zgody i pokoju, błagamy Cię pokornie, abyś zawsze jednoczył wszystkich wierzących w Chrystusa w Jego świętym Kościele. Amen.

DZIEŃ CZWARTY NOWENNY DO DUCHA ŚWIĘTEGO

„Bóg jest tym, który umacnia nas wespół z wami w Chrystusie i który nas namaścił. On też wycisnął na nas pieczęć i zostawił zadatek Ducha w sercach naszych” (2 Kor 1,21-22).

Módlmy się:

Duchu Święty, dziękujemy Ci za to, że nas opieczętowałeś Bożym podobieństwem, które jest zadatkiem szczęścia wiecznego i wezwaniem do świętości. Amen.

DZIEŃ PIĄTY NOWENNY DO DUCHA ŚWIĘTEGO

„Duch przychodzi z pomocą naszej słabości. Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami. Ten zaś, który przenika serca, zna zamiar Ducha, wie, że przyczynia się za świętymi zgodnie z wolą Bożą” (Rz 8,26-27).

Módlmy się:

Panie Jezu Chryste, dzięki mieszkającemu w nas Duchowi Świętemu, modlitwa nasza zdolna jest ujarzmić szatana i pokusy świata, a także zdolna jest wielbić Ciebie wraz z Ojcem i Duchem Świętym. Amen.

DZIEŃ SZÓSTY NOWENNY DO DUCHA ŚWIĘTEGO

„Postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy” (Ga 5,16.22.25).

Módlmy się:

Panie, pomnóż w nas wiarę w Ciebie i zawsze nas oświecaj światłem Ducha Świętego, abyśmy postępowali według ducha i cieszyli się jego owocami. Amen.

DZIEŃ SIÓDMY NOWENNY DO DUCHA ŚWIĘTEGO

„Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za wielką bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele” (1 Kor 6,19-20).

Módlmy się:

Boże, dopóki żyjemy w ciele, walczymy ze złem, spraw przeto, abyśmy umieli opanować wszelkie pokusy i popędy przy pomocy mieszkającego w nas Ducha Świętego, abyśmy żyli wiecznie. Amen.

DZIEŃ ÓSMY NOWENNY DO DUCHA ŚWIĘTEGO

„Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha – Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego” (1 Kor 2, 1 ).

Módlmy się:

Przybądź, Duchu Święty, napełnij serca Twoich wiernych i zapal w nich ogień Twojej miłości, abyśmy miłowali Boga całym sercem i otrzymali wieczne szczęście. Amen.

DZIEŃ DZIEWIĄTY NOWENNY DO DUCHA ŚWIĘTEGO

„Kiedy nadszedł dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wichru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić (Dz 2,1-4).

Módlmy się:

Duchu Święty, który sprawiłeś, że apostołowie mówili różnymi językami, spraw abyśmy w życiu chrześcijańskim potrafili mówić językiem słów, językiem czynów, językiem przykładu i wszystkimi możliwymi językami dla pomnożenia chwały Bożej. Amen.

źródło: misyjne.pl

Komentarze

Paula2019.06.3 14:27
Cześć! :) Poszukuję do badania osób zadeklarowanych jako katolicy, pomyślałam, że na tej stronie mogłabym sporo takich osób znaleźć. Wypełnienie ankiety nie powinno Wam zająć dłużej niż 10 min, a dla mnie będzie to ogromna pomoc. Brakuje mi ponad 150 osób, które deklarowałyby, że są katolikami. :( Badanie ma na celu sprawdzenie jak różne zmienne psychologiczne wpływają na postrzeganie ludzi. Zależy mi, aby zebrać możliwie dużą grupę osób badanych oraz aby grupy badane były równe pod względem stosunku do religii. Badanie jest w pełni anonimowe a wyniki analizowane zbiorczo. Wszystkim zainteresowanym prześlę wyniki mailem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :) Link do ankiety: https://warsawpsy.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_cYcGGk7shuyU2fX
gośka2019.05.31 22:48
wow...od dzieciństwa lubiłam tę Osobę Boską...z radością stroiłam dom w gałęzie lipy na Jego Święto Zesłania - Zielonych Świątek...to była w sumie jedyna moja adoracja Ducha Świętego bo adorowałam głównie Jezusa...i co? i w śmierci klinicznej Jezus mnie zignorował, do dziś nie żyjemy w dobrych relacjach bo gluten w Hostii i uważam że człowiek jest po to aby dobrze żyć a nie zbawiać innych jak np. s. Faustyna....od tego był Jezus...za to wiatrowy szturm Ducha Świętego wyrwał mnie z piekła...zadał pokutę na ziemi i musiałam się upokarzać i iść przepraszać swoich prześladowców...i przywrócił do względnego zdrowia...ta Kobieca Osoba Boska to Matka...Ogromna, kojarzy mi się z kolorem pastelowo różowym jaki Ją otaczał gdy mnie wzięła na rozmowę...powiedziała mniej więcej, że do nieba mogę przyjść albo z innymi ludźmi albo wcale...bo Ona kocha wszystkich, nawet tych którzy mnie krzywdzą...a fakt, że zeszła po mnie do piekła jest zadziwiający!...wg mnie Ona zasługuje na więcej adoracji, Ona może mieć awaryjny plan zbawienia...kazał mi odprawiać odpusty za dusze piekielne zaraz po ozdrowieniu...a teraz gdy odprawiłam w Wielkanoc to spotkało mnie nieszczęście...widocznie Szatan się wściekł...tylko szkoda, że znów to ja jestem ofiarą "losu"
Baśka2019.05.31 23:41
Gośka, czego oczekujesz po tym heretyckim paszkwilu? Współczucia? Pogardy? Jest dokładnie tak, jak napisałaś. Jesteś ofiarą losu.
Piotr2019.06.1 12:44
Gośka, jesteś strasznie pokręcona, to co wypisujesz to jakaś schizofrenia duchowa.
Baśka2019.05.31 21:38
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
lubie_ptaszki2019.05.31 19:43
ooo! taki jak na obrazku nasrał mnie na parapet wczoraj! odszczelić!
Matylda z Wadowic2019.05.31 14:47
BRAVERAN i korzeń ZAPŁONIE!!!
+++2019.05.31 13:48
Przyjdź Duchu Święty Przyjdź jako źródło pustyni Przyjdź z mocą do naszych dusz O niech Twa moc uzdrowienia Dotknie, uleczy nas już.
andrzejhahn32019.05.31 13:22
wierzenie w duchy ot katolicki poganizm
Polka Patriotka 2019.05.31 13:15
Wole Harrego Pottera.
Marian2019.05.31 13:59
Coz poradzic na to,jeden lubi g..no drugi czekolade
Ewa2019.06.2 1:07
Czasami nie warto chwalic sie swoja glupota.