05.01.22, 20:24Fot. ilustracyjne via Pexels.com - Kon Karampelas

Nowy Jork: Jesteś biały? Możesz nie zrealizować recepty na lek przeciwko Covid-19

„Pewien lekarz ze Staten Island powiedział, że dwukrotnie wypełnił recepty na [antywirusowy lek] Paxlovid (...) i został poproszony przez aptekarza o wyjawienie rasy jego pacjenta, nim kuracja uzyska zezwolenie” – taką informację podał dziennik „New York Post” i nie jest to ani jakiś opis z czasów segregacji rasowej, ani przepowiednia mrocznej przyszłości. Według internetowego portalu Departamentu Zdrowia i Higieny Psychicznej Nowy Jork postanowił brać pod uwagę rasę pacjenta przy dystrybucji leków, które mogą ocalić życie w przypadku zarażenia Covid-19.

„W ciągu 30 lat bycia lekarzem nigdy nie zadano mi takiego pytania, kiedy przepisałem jakąś kurację – „New York Post” przytacza wypowiedź lekarza, który zastrzegł sobie anonimowość. – Zwykły fakt potrzeby zadawania tego pytania to równia pochyła”. W przytoczonym przypadku na szczęście obaj pacjenci, którzy byli biali, ostatecznie mogli zrealizować swoje recepty.

Jak pisze Jon Levine z „New York Post”, „nie jest jasne, czy nowe rasowe wytyczne doprowadziły już do wykluczenia białych z otrzymania kuracji, ale obserwatorzy i lekarze obawiają się, że tworzy się system, który może doprowadzić do rasowych wykluczeń w przyszłości w okresie braku leków albo nagłego wzrostu przypadków”.

Nowe wytyczne Departamentu mają na celu wprowadzanie tzw. „sprawiedliwości rasowej i społecznej”. Ale jak się dowiadujemy z opublikowanego jeszcze w grudniu oświadczenia Departamentu, „rasowa sprawiedliwość nie oznacza po prostu traktowania każdego równo” (sic!). Chodzi o zwalczanie „barier narzuconych przez strukturalny rasizm (...) i przywilej białych”.

Choć rzecznik nowojorskiego Departamentu Zdrowia i Higieny Psychicznej zapewniał w wypowiedzi dla „Fox News”, że ani „rasa, ani tożsamość etniczna nie będą pozbawiać nikogo kuracji”, to jak pisze Tim Jackson z „Life Site News”: „wydaje się jednak jasne, że biali są w niekorzystnej sytuacji w porównaniu do innych ras”. Tak można wnioskować z samego oświadczenia Departamentu.

Jackson przytacza także podobny przykład Minnesoty, gdzie oficjalny dokument sugeruje uwzględnienie, oprócz innych czynników, również rasy i tożsamości etnicznej przy podejmowaniu decyzji, kto może uzyskać kurację w przypadku zachorowania na Covid-19. Czarnoskórzy, rdzenni mieszkańcy Ameryki oraz pacjenci innych ras niż biała zyskują dodatkowe 2 punkty kwalifikujące ich do leczenia.

Jak pisze Levine na łamach „New York Post”, „eksperci medyczni stwierdzili, że prawidłowe jest przyznawanie leczenia Covid-19 w oparciu o to, kto jest najbardziej zagrożony, ale podkreślili, że rasa nie jest biologicznym czynnikiem ryzyka”.

 

jjf/LifeSiteNews.com, nypost.com

Komentarze

Gość2022.01.8 11:56
BLACK LIVES BETTER...
infor2022.01.7 10:24
tak wyglądają rządy prymitywnego lewactwa na czele z debilem zwanym biden
niech bedzie pochwalony jaroslaw kaczynski.2022.01.6 19:14
jestes indianskim dzieckiem w kanadzie? mozesz zostac zgwalcony, porazony pradem, glodzony itd przez siostry kosciola katolickiego...
realista2022.01.7 6:04
nie pisz glupot tylko poznaj najpierw prawde o tych dzieciach bo za ich smierc nie byl odpowiedzialny kosciul tylko rzad kanadyjski,poznaj fakty a puzniej dopiero oceniaj jak ci tak zalezy na prawdzie bo to sie nalezy tym dzieciom i przesladowanym indianom
man.of.Stagira2022.01.6 14:38
Ale o co chodzi? Przecież zwyciężyła opcja 'Black Lives Matter'.// Zdziwieni? ...
matis982022.01.6 14:18
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
hehehe2022.01.6 12:31
Podobno z Afryki już płyną do USA statki z łowcami niewolników. Będą łapać darmową białą siłę roboczą na plażach Miami czy Las Vegas :-)
żydku żydku2022.01.6 14:19
Możesz sobie o hameryce jedynie pomarzyć!
hehehe2022.01.6 17:57
Kiedyś marzyłem a teraz musieliby mi dużo zapłacić żebym się wybrał do tego lewackiego syfilisu :-)
Co najmniej od lat 80-tych XX wieku2022.01.6 9:18
...w USA obserwuje się narastający rasizm czarnych wobec białych. Wylęgarnią rasizmu są głównie uczelnie i lewackie organizacje. Proces przyspiesza i można się spodziewać zbrodni na tle rasowym a następnie wojny domowej. Bo ta rasowa już trwa od dekad.
W dpie byłeś2022.01.6 12:18
gwno wiesz o USA.
I jeden i drugi2022.01.6 14:20
O hameryce możecie sobie jedynie pomarzyć!
julek2022.01.6 8:52
pamietajmy ze kulture bizantyjsko lacinskom i nienawisc do bialego storzyli biali biali mezczyzni jako jedyni ustawili kobiety nad mezczyzna jestesmy jedyna kultura ktora upadnie do 100 lat
KOSTEK2022.01.6 8:49
Wychodzi na to, że nowojorczycy polskiego, niemieckiego, czy włoskiego pochodzenia nie będą leczeni na covid. Nikt się za nimi nie ujmie. Gęba nie ta, cóż sami są sobie winni. Ale, że Żydzi nowojorscy zostali wrzuceni do tego samego worka, toż to jawny antysemityzm niczym z ustaw norymberskich. Tylko czekać na protesty Izraela, ONZ i czego tam jeszcze.
realista2022.01.6 8:19
elektorat lewackiego bajdena musi byc nagrodzony,biali glosowali na trampa trzeba ich ukarac,taka jest lewacka demokracja
Z dziejów pislandii...2022.01.6 7:51
A możecie mi wyjaśnić za co państwo pobiera od Polaków 9-cio procentową składkę na ubezpieczenie zdrowotne, jeżeli przeciętny Polak nie ma dostępu do usług medycznych?
Brawo pisss!2022.01.6 8:07
9% składka jest po to, żeby prezesowi Jarosławowi K. dyrektor szpitalu MSWiA mógł przynieść bezpośrednio kule do domu...
Jolka2022.01.6 0:39
https://www.dw.com/pl/koronawirus-co-o-nim-wiemy-po-sekcji-zw%C5%82ok/a-53550153
Anonim2022.01.6 0:16
BLAC LIVE MIERDA !!
Spać nudziarze2022.01.5 23:21
Jutro Epifania i trza być na mszy najpóźniej o 12:00.
abcd2022.01.5 23:13
Chcesz zostać obywatelem drugiej kategorii we własnym kraju? Przeczytaj: "Sąd Najwyższy USA: czarne jest najpiękniejsze"
Żyd Anonim - wieczny nudziarz2022.01.5 23:05
Od urodzenia cierpię na ostry oraz przewlekły syndrom antypolonizmu i antyklerykalizmu. (Wyssałem to z mlekiem matki.) Osoba Matki Bożej wywołuje u mnie odruchową wściekłość, bo to Ona pokonała tego, którego jestem kundlem, jazgoczącym na tym forum od lat. Podobnie JP2, który tyle ludzi na całym świecie uchronił od piekła. Wielcy święci, szczególnie św. Siostra Faustyna i Padre Pio, to dla mnie tylko "pyerdolnięci psychole". Święty męczennik Maksymilian Kolbe to "antysemita" (bo 3 razy napisał niewygodną prawdę o Żydach). Gdy słyszę słowa: "Boże Miłosierdzie", "Eucharystia", "cud Eucharystyczny", "Niepokalane Poczęcie", "Ewangelia", "katolicka Polska" to mam drgawki, wysypkę i permanentną $raczkę. W KAŻDYM księdzu widzę chciwego na kasę pedofila, który, dla własnych, materialnych lub politycznych korzyści, straszy naiwnych prostaków piekłem i wiecznym potępieniem. Każde niepowodzenie w "tym kraju" - prawdziwe, domniemane czy choćby zmyślone - cieszy mnie niezmiernie. Marzy mi się rozwalenie "tego kraju" i przerobienie go na nasz Polin, w którym byłoby normalnie, tzn. kościoły jako Muzea Ateizmu, knajpy, a najlepiej burdele, a księża w obozach pracy. My bylibyśmy panami, a polaczki-goje pracowaliby na nas. Oczekuję więc propozycji, bo mi się skończyły pomysły. Bluzgam w kółko to samo, cynicznie ironizuję, rechoczę głupkowato "buhahahaha", słowem robię tu z siebie durnia, i to jeszcze na oczach gojów oraz katolików.
@Po 11 ...2022.01.5 22:34
WBIJ SOBIE to do ŁBA PARCHU - TU jesteś NIKIM! Tu NIE MASZ katedry, tu NIE jesteś z biurkiem w gabinecie "naczelnego".
Po 11 ...2022.01.5 22:54
To znaczy, że fronda przestanie mi płacić? Tak?
Do @Po 11 …2022.01.5 23:14
A umiesz zrobić czcionkę 𝗯𝗼𝗹𝗱?
Anonim2022.01.5 23:16
𝗯𝗼𝗹𝗱, nie potrafię ... :(
Po 11 ...2022.01.5 23:28
𝗯𝗼𝗹𝗱, ja też nie potrafię ... :(
Po 11 ...2022.01.5 22:21
Od 1 września mieszkańcy Teksasu, którzy ukończyli 21 lat, mogą nosić broń palną w miejscach publicznych, bez uzyskania pozwolenia, wcześniejszego treningu czy też sprawdzenia ich historii kryminalnej. W stanie sprzedaż broni krótkiej wystrzeliła. Ale jest afera. Białym sprzedaje się rewolwery z maksymalnie 6 calową lufą, a czarni mogą kupić giwerę nawet z taką 10 calową. To dopiero jest dyskryminacja calowa, tzn. rasowa oczywiście.
Not your country, not your state!2022.01.5 22:33
Yo...kike, look down and grab your "barrel" ... Yeah, sure ... but how?!
yo! gramps!2022.01.5 22:54
https://natemat.pl/245151,czemu-starsi-ludzie-uzywaja-tak-czesto-wielokropka
Po 11...2022.01.5 22:57
Mi to nawet Makarova nie chcieli sprzedać .... buuuu, buuuu
Po 11 ...2022.01.5 23:36
Wiem, że poprawnie jest "Mnie", ale mi to nie pasuje, tzn. mnie to mi bardziej pasuje :)
katolik2022.01.6 10:15
wyluzuj, po 11 nawal się jak messerschmitt i nie przejmuj sie słówkiem Mi
Anonim2022.01.5 22:20
A w Polsce lepiej?! Nawet recepty ci nie wypiszą, chyba że paracetamol, bezużyteczny totalnie!
Agencja Kosmiczna2022.01.5 23:17
a na co ty chcesz tę receptę? neosine forte jest bez recepty. podobnie rutinacea max d3.
rebeliant2022.01.5 22:12
Jest to wręcz wzorcowa sytuacja do zaobserwowania wykorzystania zwalczania się kilku wrogich sobie stron. W sytuacjach kryzysowych śmiało można właśnie wrzucić taki granat do szamba, aby hołota prała się między sobą, ale broń bosze niech się nie zbliżają na wyższy stopień piramidy... bo by mogli nam jeszcze parę kijaszków zaaplikować.
tymczasem w prawdziwym świecie2022.01.5 21:55
Australians have reacted angrily to news that tennis player Novak Djokovic will play in the Australian Open, after being exempted from vaccination rules. https://www.bbc.com/news/world-australia-59876203
Whoa!2022.01.5 22:39
I can see significant progress in your "English skills". Now you can copy and paste without dropping a single letter.
Po 11 ...2022.01.5 21:55
Różnice w genach kodujących enzymy odpowiedzialne za metabolizm leków mają znaczący wpływ na skuteczność i bezpieczeństwo farmakoterapii. Polimorfizm genetyczny obserwujemy w całej populacji ludzkiej, jednak specyficzne różnice można zauważyć również pomiędzy subpopulacjami rasowymi czy etnicznymi. Właśnie ten fakt spowodował, że produkuje się leki przeznaczone tylko dla określonej rasy ludzi. To nie jest żadna dyskryminacja, ale NAUKA.
Po 11 ...2022.01.5 22:12
Przez chwilę zastanawiałem się czy istnieją też leki polimorficzne politycznie? Takie które działają jedynie na określoną grupę polityczną, np. są dedykowane tylko dla wyborców PiS. Są! To specyfiki rokognitywne (nootropowe).
Po 11 ...2022.01.5 22:13
Prokognitywne, oczywiście.
Michał Jan2022.01.5 22:24
No właśnie. Chińczycy nie mają enzymów rozkładających laktozę (a raczej tracą je w młodym wieku, bo chińskie oseski owszem piją mleko matki). I tak w kuchni chińskiej nie ma mleka i jego przetworów. Ponadto Chińczycy mają niski poziom enzymów odpowiedzialnych za metabolizm alkoholu etylowego; w związku z tym się szybko upiją i mają mocnego kaca.
taaa.... a w Japonii2022.01.5 22:59
nie ma muzułmanów.
Apacz2022.01.5 23:12
Chrześcijan też niewielu. 90% Japończyków praktykuje zarówno shintō, ale nie wierzą w żadnych bogów.
katolik2022.01.5 22:31
Nie ma wytłumaczenia celowej segregacji ! żadnym polimorfizmem genetycznym w tej fałszywej pandemii w której chodzi o depopulację i mordy w kubeł ! To znaczy ze wierzysz masonom, którzy przekupili całą medycynę, TV, media propagując fałszywe informacje, takie aby z ludzi zrobić segregowane bydło !
Po 11 ...2022.01.5 22:53
Mnie też przekupili. Widziałeś co u mnie stoi na podjeździe?
katolik2022.01.6 9:17
to masz problem, bo jak teraz będziemy mogli Ci wierzyć ha, ha
Po 11 ...2022.01.6 12:38
Mnie wierzyć? (podobno tak jest poprawnie, nie "Mi wierzyć"), a zatem mi wierzyć? No co ty? Trzeba być debilem żeby mi wierzyć. Dlaczego? Bo ja piszę o weryfikowalnych faktach. A więc to kwestia wiedzy nie wiary. Spocznij. Odmaszerować.
katolik2022.01.5 22:50
mówiac o polimorfizmie w pseudopandemii to mówić o CELOWYM wykonywaniu fałszywych testów celem właśnie pobierania materiału genetycznego-- CEL--- segregacja, rozpowszechnianie fałszywej zabawy w leczenie wg ras w pseudopandemii !!
katolik2022.01.5 21:46
Czy ludzkosć nie widzi jak masoni z nią pogrywają, najpierw od mało do wiela- do mordy w kubeł ! tyle mld ludzi - może wreszcie postanowią walczyć o przetrwanie i zmiotą te masonskie szmaty !
Simon2022.01.5 21:37
Najlepszy sposób by pokonać USA. Wmówić im, że się nienawidzą.
"mud race" na stanowiskach2022.01.5 21:09
Sprawa się oprze o US Supreme Court i te praktyki wylatują w koszu. W "międzyczasie" ktoś umrze.