23.01.19, 20:50Zdj. Photstock, CC BY SA 2.0

Nowy Jork: Legalna aborcja do 9. miesiąca ciąży. Podpisano skandaliczną ustawę!!!

Od teraz w amerykańskim stanie Nowy Jork będzie można legalnie zabić swoje nienarodzone dziecko nawet w dziewiątym miesiącu ciąży... Dziś przyjęto kontrowersyjną ustawę liberalizującą prawo aborcyjne. 

Aby uczcić to wydarzenie, budynek One World Trade Center i Most Kościuszki zostały podświetlone na różowo. To decyzja gubernatora stanu, Demokraty. Andrew Cuomo, który- tak jak niedawno zapowiadał- podpisał ustawę, mimo licznych protestów przeciwko liberalizacji przepisów.

Ustawa przewiduje możliwość aborcji nawet na końcowym etapie ciąży. Zabicie nienarodzonego dziecka nie będzie również ścigane z kodeksu karnego, podczas gdy wcześniej za przeprowadzanie aborcji groziło nawet siedem lat więzienia.

Licencjonowany praktyk służby zdrowia będzie mógł dokonać aborcji bez wskazania powodu do 24 tygodnia ciąży, jeśli uzna to za wskazane. Po 24 tygoniu usunięcie dziecka będzie możliwe ze względu na zagrożenie życia matki lub jeśli płód nie będzie zdolny do życia.

yenn/TVP Info, Fronda.pl

Komentarze

Adam2019.01.24 15:48
A co na to pan Trump? O ile sie nie myle kilka dni temu krzyczal ze nie pozwoli na zadna ustawe zagrazajaca zyciu nienarodzonemu? ahhh ten Trump
Johnny2019.01.24 10:33
"Po 24 tygodniu usunięcie dziecka będzie możliwe ze względu na zagrożenie życia matki lub jeśli płód nie będzie zdolny do życia." W czym tu widzicie problem? W tym że warto ratować matkę która żyje, ma rodzinę i wspomnienia bardziej niż płód który nie posiada jeszcze świadomości? Czy w oszczędzeniu cierpień zdeformowanemu i choremu płodowi?
Nadirx2019.01.24 9:32
A za chwilę Fronda będzie pisać, że USA to jest wspaniaky kraj i domagać się jak najszybszego powstania baz!
Marek Czarnowski2019.01.24 8:59
Społeczeństwa, które mordują swoje dzieci zginą.
Maria Błaszczyk2019.01.24 10:29
Eeeee.... No więc, jeśli chodzi o mordowanie dzieci, to ludzki gatunek, podobnie jak inne naczelne z małymi wyjątkami, jest bardzo dzieciobójczy (wg badań w starożytności zabijano ok. połowy dzieci, jeszcze w średniowieczu - mniej więcej co trzecie). I jakoś nie wyginęlismy. A aborcja nie jest zabijaniem dzieci, tylko przerywaniem ciąży (i również jest powszechna w większości znanych nam społeczeństw, i póki co - odnosimy taki sukces ewolucyjny jako gatunek, że planeta gotuje nam się pod stopami i właśnie na naszych oczach ludzie zaczynają ginąć z powodu przeludnienia). Wiec jeśli zginiemy, to bynajmniej nie z powodu mordowania dzieci, bo to robimy mniej niż kiedykolwiek w historii. Jeśli zginiemy, to przez nasz egoizm i krótkowzroczność (bez niego też zginiemy, ale później, bo nic nie trwa wiecznie, nasz gatunek również nie).
www2019.01.24 12:15
Twój przedmówca nie stwierdził, że wyginie ludzkość (gatunek człowiek), ale społeczeństwa, czyli pewne części ogółu ludzkości, reprezentowane poprzez jakiś światopogląd. Że teza ta jest słuszna, pokazują statystyki przyrostu naturalnego w państwach tzw. świata zachodniego. Wartość ta jest ujemna, czyli społeczeństwa giną. Oznacza to, że statystycznie rzecz biorąc, zwolenników aborcji ubywa.
Maria Błaszczyk2019.01.24 12:55
Po pierwsze: no właśnie w tym rzecz, że nie wyginą. Bo ten "światopogląd" w ogóle nie istnieje. Co do zabijania dzieci, stanowiło przez większą część istnienia naszego gatunku naturalny sposób kontroli liczby dzieci - obecnie zastąpiony przez metody bardziej humanitarne. Najlepszy dowód, że najwyższy wskaźnik aborcji to Ameryka Łacińska - bardzo chrześcijańska, z - na ogół - drakońskim prawem dotyczącym aborcji. I wyraźnie dodatnim przyrostem naturalnym. Nawet na naszym zachodnim podwórku widać, że ta teoria nie działa - Polska ze swym zakazem aborcji ma jeden z niższych przyrostów naturalnych w świecie zachodnim, podczas gdy kraje z rozsądnym w tym zakresie prawem - Francja czy kraje skandynawskie - są dużo bliżej zastępowalności pokoleń. Pytanie, czy powinno nam na tej zastępowalności zależeć - bo wg mnie nie. Aha, i nie ma "zwolenników aborcji", więc nie może ich ubywać. Jestem zwolenniczka możliwie liberalnych rozwiązań w tym zakresie - a nie uważam aborcji za nic dobrego. Wolałabym, by jej nie było w ogóle. Po prostu ufam innym kobietom, że podejmują decyzje kierując się rozsądkiem, sumieniem, odpowiedzialnością i miłością do swoich dzieci. Aha, i jestem matką wielodzietną....
www2019.01.24 13:14
Nie baw się we wróżby "nie wyginą", bo fakty mówią co innego. Zwolenników aborcji ubywa i to jest fakt. Świat zachodni, czyli ten legalizujący aborcję, ma ujemny przyrost naturalny i to jest fakt.
Maria Błaszczyk2019.01.24 15:10
To, że jakieś zjawiska współwystępują, nie świadczy o przyczynowości... Serio, żeby takie rzeczy trzeba było tłumaczyć. Polska ma jeden z najniższych przyrostów naturalnych na świecie - a mamy praktycznie całkowity zakaz aborcji. We Francji czy Szwecji aborcja jest legalna - a maja wyższy wkaźnik aborcji nie tylko od Polski, gdzie moeżemy mówić o zachodnich wpływach, ale nawet od teokratycznego, zamordystycznego, muzułmańskiego Iranu z prawem do aborcji zbliżonym do polskiego. Wiemy, co zmniejsza, a co zwiększa dzietność. Sprawa jest zbadana, nie musisz się silić na domorosłe wyjaśnienia. Legalność - lub nie - aborcji jest tu bez znaczenia, ponieważ jej legalność - lub ne - jeśli wpływa na liczbę aborcji to w odwrotny sposób.
anonim2019.01.24 15:47
Wszystkie spoleczenstwa kiedys zgina, taka kolej rzeczy :)
Nie widzę problemu2019.01.24 7:41
Np. aborcja w Kanadzie jest legalna na każdym etapie ciąży (nawet w dziewiątym miesiącu) od dawna, czy to wpłynęło na ilość aborcji w tym kraju? NIE. W niektórych przypadkach dane są wyższe w krajach, w których aborcja jest nielegalna. http://www.johnstonsarchive.net/policy/abortion/wrjp336abrate2.html
Beavis&Butthead2019.01.24 7:56
Nie widzisz problemu w mordowaniu? To masz albo atrofie emocjonalna, albo jesteś opętany.
nadal nie widzę problemu2019.01.24 8:19
Każde przerwanie ciąży jest/albo może być dramatem dla ludzi którzy musza taka decyzję podjąć, ale to nie jest morderstwem. I nie próbuj manipulować, bo ja jestem odporny na manipulacje ludzi źle poinformowanych.
Beavis&Butthead2019.01.24 8:31
To jest morderstwo. Życie zaczyna się od momentu poczęcia. I nikt i nic tego faktu nie zmieni.
nadal nie widzę problemu2019.01.24 8:41
Nie interesuje mnie ideologia ludzi, którzy nabrali się na bełkot pedofili w białych krawatkach.
nadal nie widzę problemu2019.01.24 8:42
Nie interesuje mnie ideologia ludzi, którzy nabrali się na bełkot_pedofili w białych krawatkach.
Maria Błaszczyk2019.01.24 10:20
Życie to się zaczęło w momencie, gdy jakaś cząsteczka przypadkiem została wyposażona w mechanizm powodujacy jej samoreplikację. Jeśli masz na myśli życie jakiegoś osobnika konkretnego gatunku, to zapewne w wielu przypadkach jego początkiem jest poczęcie, które bynajmniej nie jest momentem tylko skomplikowanym długotrwałym procesem (choć nawet u ludzi - niekoniecznie, vide casus braci Kaczyńskich) - ale to jeszcze nic nie mówi o statusie moralnym danego osobnika.
ALA2019.01.24 10:34
Głupoty piszesz,jak zawsze.O Twoim statusie moralnym świadczą wpisy i nic dobrego z nich nie wynika.
Himen2019.01.24 8:43
Opanuj się kilerze, to jest ZBRODNIA ! Nie wyprzesz tego ze świadomości.
Michał Pasierb2019.01.24 1:22
Holocaust nienarodzonych trwa...Ale co za pomysł z takim zdjęciem?? Mam nadzieję,że to tylko fotomontaż; tak się nawet bawić nie wolno...
Rozum 2019.01.23 23:40
USA to dziki kraj, tam nadal wierzą w to że świat ma 10 000 lat... chorzy ludzie. Ja się tylko pytam jakim cudem ci ludzie kończą szkołę podstawową?!
1232019.01.24 10:55
A Ty wierzysz, że ile ma lat?
Jan Radziszewski2019.01.23 22:01
wyznania O Zb. Nr 71. Nieboszczykowie ukażą się trzeciego dnia. Zapisz: Dzieci Moje, najpierw na niebie, nocą, ujrzycie złocisty, wielki Krzyż. Wszyscy i na całym świecie usłyszycie wielki grzmot, powstanie wicher jako trąba morska, wszystko zmiatać będzie, co stanie na jego drodze. Ziemia nagle zacznie drżeć, początkowo z przerwami, a potem bezustannie kolebać się będzie. Gwiazdy będą zmieniały swój kierunek szybko i zupełnie inaczej niż zawsze, widok nieba się zmieni, zginie Duży Wóz, Mały Wóz, wszystko będzie się od siebie oddalać, niebo stanie się inne, nieprzyjemne. Między wami pojawią się tej nocy ci, co już dawno pomarli. Będą też przebiegać ulicami wytoczone z piekieł wozy naładowane demonami i złymi duchami. One to będą czynić wielkie spustoszenie, zgiełk, hałas, jęk, płacz. Domy wasze będą się rozpadały jak domki z kart. W tej strasznej godzinie szatani będą śmiało sobie poczynać, porywać będą dusze tych, co Boga się wyrzekli i szerzyli na świecie niewiarę, tych, co to z serc ludu Bożego krzyż i wiarę wyrywali. A tej nocy ciemnej niech drżą też matki morderczynie, te, co mordowały dzieci poczęte. Groza wielka, a grozy coraz więcej będzie. Morza i oceany wystąpią ze swoich brzegów i będą iść na ląd w postaci wielkiej ściany stojącej. Potem wszystko obejmie pierścień, który błyskawicznie będzie się rozszerzał z minuty na minutę. Będzie stawał się ogniem huraganowym tak, że obejmie całą kulę ziemską. Wszystko zacznie płonąć, woda morska i oceanów wrzeć będzie i płonąć jak nafta. Jeśli te dni ciemności nie będą ludzkości odwrócone, wszystko, co żyje na ziemi w tych dniach ciemności zginie. Łaski Miłosierdzia Bożego dostąpią jedynie ci, co Boga mają w sercu, żyją według świętych Bożych przykazań, wierzą sil na wiarą w Trójcę Przenajświętszą, w Niepokalaną Dziewicę Maryję. Tylko oni mogą przetrwać i przez modlitwę i ofiarę swego cierpienia, przetrwają. … ) Co wtedy, wówczas tj. już wkrótce, będzie z owymi Prawodawcami bezbożnego prawa, prawa GENDER, ect. rządzącymi i oczywiście z owymi jw. zniewolonymi i opętanymi synami i córkami złego?
Mistuś-Pasiflorek2019.01.23 21:56
Dzika świnia ma w brzuchu dzika, a kobieta zlepek komórek, takie to jest myślenie lewactwa typu P.Nowak, ale tak mają już mieszańcy kłamliwi !
Piotr Nowak 2019.01.23 21:24
Po pierwsze! Kłamliwa szczujnio! Do 24 tygodnia. Po drugie nawet ja uważam że to późno i ich pogięło chyba...
ewa2019.01.23 21:29
Brawo Piotruś,pierwszy raz napisałeś coś sensownego.
bubu642019.01.23 22:49
Namieszają Ci we łbie i za parę lat będziesz twierdził, że wcale nie za późno. Życie ludzkie zaczyna się w momencie poczęcia i basta:)
www2019.01.23 23:11
Nawet Ty uważasz? A kogo obchodzi coTy uważasz? Możesz sobie uważać co chcesz, a aborcja jest morderstwem niezależnie od tego, to Ty uważasz.
Janosik2019.01.24 7:22
Sprzedajesz falszywki . Wlasnie ze weszlo nowe prawo aborcyjne lewaczku https://www.foxnews.com/politics/new-york-celebrates-legalizing-abortion-until-birth-as-catholic-bishops-question-cuomos-faith