10.01.19, 20:39Zdj. Supharna, CC BY SA 2.0, Flickr

Nowy Jork: Lewicowy gubernator chce wprowadzić aborcję na życzenie

Andrew Cuomo, demokrata i gubernator stanu Nowy Jork chce przeforsować ustawę pozwalającą na legalne zabijanie nienarodzonych dzieci na życzenie, w każdym momencie ciąży! Ponadto Cuomo zapowiada wprowadzenie darmowych środków antykoncepcyjnych dla kobiet. 

Nowojorskie prawo pozwala obecnie na przeprowadzenie aborcji w pierwszych dwóch trymestrach ciąży, a kobiety, które chcą dokonać tego "zabiegu" nie muszą uzasadniać decyzji. Gubernator stanu, Andrew Cuomo jest jednak zdeterminowany, aby doprowadzić do legalnej aborcji w każdym momencie ciąży, nawet do chwili samego rozwiązania, w przypadku, gdy lekarze uznają dziecko za nieuleczalnie chore lub stwierdzą, że ciąża może zagrażać zdrowiu matki, także psychicznemu i emocjonalnemu. Demokrata zapowiedział już w Bernard College, że jeżeli stanowy parlament odrzuci ustawę, Cuomo nie zaakceptuje budżetu. 

Ta sama ustawa, znana jako Akt o Prawach Reprodukcyjnych, zakłada również przyznanie prawa do przeprowadzania "zabiegu" aborcji pielęgniarkom i asystentom medycznym.

W 2016 roku w Nowym Jorku zabito 82 189 dzieci nienarodzonych, z czego połowę mordów sfinansowano z budżetu. Demokraci zdominowali stanowy parlament i choć organizacje katolickie podkreślają, że potrzebne są głosy protestu, wydaje się, że w tym momencie nie ma żadnych szans na wprowadzenie ustaw mających na celu ukrócenie tego procederu.

yenn/lifenews.com, Fronda.pl