28.03.20, 10:56Kamila Gasiuk-Pihowicz, posłanka KO/YT/TVN

Nowy kodeks wyborczy. Opozycja jak zawsze krytykuje. Niczego się nie uczą i mają bardzo krótką pamięć, jak głosowali kilka godzin wcześniej

W sobotę nad ranem Sejm przyjął nowe poprawki do kodeksu wyborczego w związku sytuacją epidemiczną w kraju. Nowe przepisy umożliwiają głosowanie korespondencyjne lub przez pełnomocnika. Wolę głosowania korespondencyjnego należy zgłosić na 15 dni przed wyborami, a osoby w kwarantannie do 5 dni przed wyborami.

Z głosowania korespondencyjnego nie będą mogli skorzystać Polacy przebywający za granicą oraz na statkach morskich.

Nowelizajcę kodeksu wyboczego oczywiście skrytykowała opozycja.

Gasiuk-Pihowicz na swoim profilu na TT napisała:

- Ten Sejm przejdzie do historii.
Gdy tysiącom polskich firm grozi bankructwo, a milionom ludzi utrata pracy, PiS zamiast natychmiastowego uwolnienia firm od podatków i składek -wrzuca o 2 w nocy zmianę Kodeksu Wyborczego umożliwiającą głos. korespondencyjne na kwarantannie

Do tego wpisu odniósł się Adam Kudyba wyjaśniając, że KO głosowała dokładnie tak samo jak PiS. Dołączył zrzut z dzisiejszego nocnego głosowania i napisał:

- Przecież to Wasz klub razem z PiS w całości za nim zagłosował! Już zapomnieliście?

 

Z kolei Wojciech Wybranowski skomentował wpis posłanki KO następująco.

- Czyli to źle, że PiS obok pakietu propozycji gospodarczych dodał też te, które zwiększają możliwość udziału Polaków w demokratycznym procesie jakim są wybory?
Zdaje sie, że zagłosowała Pani "za"?

Czy wykonała już Pani prawomocny wyrok sądu i przeprosiła @DawidJackiewicz

Według Konrada Piaseckiego PiS prostacko i brzydko się bawi.

Kazimierz Michał Ujazdowski powielił myśl, że „PiS dąży do wyborów za cenę życia i zdrowia obywateli”.

 

Do ostrej wymiany zdań z kolei doszło pomiędzy posłem Bartłomiejem Sienkiewiczem i redaktorem Ziemkiewiczem.

 

mp/twitter/fronda.pl

 

 

 

Komentarze

Konrad Józef Turzyński2020.09.9 22:22
O projekcie reformy kodeksu wyborczego. Skoro przez dłuższy czas nie będzie wyborów, to należałoby go DOBRZE wykorzystać. Warunek zebrania podpisów powinien być niezależny od tego, czy dana partia ma już posłów, czy nie ma. Uzależnianie dofinansowania stronnictw z budżetu od ilości posłów też jest niesłuszne. Najlepiej, żeby wcale go nie było! Skoro jest dość czasu, to należałoby zrobić coś, co pos. Jarosław Gowin postulował 12 lat temu: ujednolicić terminy wyborów na wzór USA i na wzór (późno-gomułkowskiej) PRL. Tak, potrzeba by także wydłużyć o rok kadencję Zgromadzenia Narodowego, ale potem, np. w każdym roku podzielnym przez 5 moglibyśmy w dniu 11 listopada (wolnym od pracy!) wybierać: radnych, posłów, senatorów i prezydenta (a może także np. ławników). Byłoby taniej. Zmniejszyłoby się prawdopodobieństwo kohabitacji (= rząd z innego obozu politycznego niż prezydent). I zniknęłaby częsta szansa na wymówkę: teraz nie można tym a tym projektem ustawy się zająć, bo zaraz będzie kampania wyborcza i ktoś powie, że to jest podrzucanie dodatkowego tematu sporu miedzy stronnictwami.
Pisbusters2020.04.10 12:24
Wiele potrafię zdzierżyć, ale gotuje się we mnie, kiedy jeden czy drugi lewacki zajob z bandy czworga mówi, że oni robią to co robią w imieniu wszystkich Polaków ?! A dlaczego nie w imię ich wielbicieli i zwolenników ?! Większość Polaków nie chce, aby oni cokolwiek dla nich robili, bo to co potrafią pokazali w 8 latach ich rządzenia, a teraz pokazują ich nienormalność i polityczne szaleństwo. Oni są opętani jakąś wścieklizną i nienawiścią ! Osobiście nie chcę żeby mi podnosili wiek emerytalny i likwidowali jarkową 13-tkę, żeby likwidowali programy rodzinne i socjalne, żeby kradli moje składki emerytalne (OFE) i kradli miliardy z kasy państwa. Najlepiej byłoby, żeby zniknęli, żeby usunęli się gdzieś na śmietnik historii ! Co możemy zrobić by pozbyć się tych zajobów ? Otóż, dopóki nie ruszymy ławą do urn wyborczych pokazując im naszą dezaprobatę, dopóty będą polską zarazą i klęską żywiołową !!!
Stalker2020.04.10 12:23
Mały człowiek i wielki patriota – Jarosław Kaczyński, samotny, bez bogactwa, z kotem przyjacielem ! Mały człowiek, a wielki strateg, równy Napoleonowi, mądry, przewidujący, podejmujący zawsze trafne decyzje i robiący z opozycją polityczną dosłownie to co chce. To nie jest proste za każdym razem wyprowadzić w pole, ośmieszyć, upodlić całą bandę lewackich ugrupowań politycznych. Do tego trzeba mieć charyzmę, umiejętność przewidywania i niesamowity zmysł organizacyjny. Pytam więc totalną opozycję i ich zwolenników: Czy jeszcze nie czujecie się upokorzeni, czy nie czujecie się debilami robionymi w „konia” przez jednego małego człowieka ?! Czy po tylu wylanych pomyjach, wściekłej i kłamliwej krytyki, pomówień, manipulacji, hejtu, nie wstyd wam, że taki mały człowiek doprowadził PIS do 50 procentowego poparcia i zdeptał was wszystkich do nieliczącej się najgłupszej opozycji na świecie ?! Taki mały człowiek udowodnił wam, że nie macie nam, normalnym ludziom, nic do powiedzenia, i nie powinniście zajmować się Polską ! Panie Jarosławie, Pan nie jesteś samotny, Pan ma miliony Polaków, którzy stoją za Panem murem w budowie naszej nowej Ojczyzny !
Piotr Nowak2020.04.10 12:22
Och Walter (powyżej), aleś ty durny !!!
Walter2020.03.28 15:57
DEKALOG HAŃBY Uchwalając w nocy z 27 na 28 marca zmianę kodeksu wyborczego, PiS naruszył podstawowe zasady stanowienia prawa. Oto dekalog najważniejszych naruszeń: 1. Zasady dobrej legislacji, wynikające z zasady demokratycznego państwa prawnego (art. 2 Konstytucji) – poprzez oczywiste wyjście poza zakres dozwolonych poprawek; 2. Zasada trzech czytań (art. 119 ust. 1 Konst.) – poprzez procedowanie zmiany k.wyb. w trybie poprawki; 3. Złamanie zakazu dokonywania zmian w prawie wyborczym później niż na 6 miesięcy przed rozpoczęciem procesu wyborczego (orzecznictwo TK, standardy międzynarodowe); 4. Zasady postępowania z projektami zmian kodeksów, w tym terminy przewidziane na 1. i 2. czytanie takiej zmiany(art. 87 i nast. Regulaminu Sejmu); 5. Zasada równości prawa wyborczego – przyjęta granica 60 lat jest dowolna; młodszych dotyczą te same faktyczne ograniczenia prawa głosowania w najbliższych wyborach; 6. Zasada powszechności prawa wyborczego – co z osobami, które znajdą się w sytuacji kwarantanny po terminie wystąpienia o pakiet wyborczy? – to mogą nie być pojedyncze sytuacje; 7. Zakaz stanowienia prawa pozornego, wynikający z zasady demokratycznego państwa prawnego – w obecnych warunkach nie ma żadnej gwarancji, że pakiet wyborczy, którego wyborca zażąda na 5 dni przed dniem wyborów, dotrze na czas i do wyborcy i od wyborcy do komisji wyborczej; 8. Naruszenie podmiotowego prawa wyborczego wyborcy, korzystającego z możliwości wystąpienia o pakiet wyborczy na 5 dni przed dniem głosowania – z tych samych przyczyn; 9. Obejście zakazu zmiany prawa wyborczego w czasie stanu nadzwyczajnego (de facto mamy stan nadzwyczajny, który jednak nie zostaje ogłoszony z przyczyn politycznych) 10. I wreszcie zasady zaufania obywateli do państwa i stanowionego przez nie prawa, poprzez naruszenie prawa posłów do debaty nad propozycją zmiany w k.wyb., poprzez niepowołanie pożądanej w takiej sytuacji Komisji Nadzwyczajnej, niewysłuchanie opinii ekspertów i brak jakiejkolwiek dyskusji nad proponowaną zmianą k.wyb.
jaki pan taki kram2020.03.28 14:58
Pisie jak zwykle wymyślają iluzje kto z seniorów będzie zdalnie głosował? Ilu ma dostęp do internetu profil zaufany? To jak ze zdalnym nauczanie JEDNA WIELKA FIKCJA
...2020.03.28 14:11
Na wybory pójda tylko skończeni debile bez wyobraźni. Czyli żelazny elektorat pisu. Dlatego ta partia chce tak po trupach tych wyborów, bo Duda ma własnie największe poprawcie wśród debili.
Oloo2020.03.28 15:44
Zabierz rodzinę,babcię,sąsiadów,znajomych i nie znajomych na wybory.Możesz zrobić nawet kilka kursów samochodem.Liczymy na Ciebie Nie lękaj się koronawirusa. Nasz prezydent Duda musi wygrać w 1 rundzie aby nie narażać zdrowia i życia Polaków w 2 turze. #zabierz babcie na wybory-DUDA202
W\\\\\\\\\\\\\\05\\2odek2020.03.28 13:20
Ona tak ostro o marszałku Grodzkim? To on opóźnia głosowania nad projektem ustawy
MaxFiend2020.03.28 13:02
Znowu nocny dekret od szeregowego posła łamiący konstytucję. I jak tu nie kochać PiS :-D
inspiracja lub respirator mam demencje Goska2020.03.28 13:48
PIS ma cie w du pie
Dam2020.03.28 15:54
Ciebie też. Tylko ty im jeszcze tą dupę liżesz od środka.
profesur Chłam2020.03.28 12:41
tzw niezależni iksperci mówią o posłach PO. którzy głosowali za zmianą w Kodeksie Wyborczym: OHYDA-HAŃBA-POGARDA itp. Stary skład: Stępień "profesur czerski", Zoll ukraść cukierek 5 lat mamra, ukraść 500 mln wykroczenie karno-skarbowe; zgarbiony Piotrowski przezywany profesor"to złamanie konstytucji"; rozczochrany Rzepliński "ten od okradzenia obywateli OFE ok 170 mld złociszy" i cała kupa
krzysztof2020.03.28 12:25
Mogę ale nie muszę głosować korenspondencyjnie? Jak będę na kwarantanie mogę iść do lokalu?
Dam2020.03.28 11:55
Czyli PO zdecydowało, że przegłosowanie tarczy antykryzysowej jest ważniejsze od próby uwalenia zmiany kodeksu wyborczego. Normalny człowiek by to pochwalił, bo zrobili to bez zysku dla siebie. A łączenie tych dwórz rzeczy w jedno głosowanie jest takim sk.rwysyństwem, że nie mam słów. Po trupach do władzy, ale czego się spodziewać po Kaczyńskim, który na trupie brata przez lata robił kampanię wyborczą.
inspiracja lub respirator mam demencje Goska2020.03.28 13:15
łapy brudne precz od Kaczynskiego
Urszula2020.03.28 13:46
No, no trzymaj swoje brudne łapy od Kaczyńskiego.
Dam2020.03.28 16:08
W przeciwieństwie do wielu wyborców PISu nawyk mycia rąk miałem dawno przed epidemią. Także są czyste.
Urszula2020.03.28 13:55
Najśmieszniejsze jest to, ze 3 lata temu PiS odrzucił tę poprawkę jaka w nocy na powrót przegłosował. Wtedy był zarzut, że takie korespondencyjne głosowanie to okazja do korupcji. Dzisiaj, jak widać, już nie jest. Zakłamane towarzystwo. Nie wiem czemu PiS tak się boi, że za wszelką cenę, łamiąc prawo i konstytucję prze do wyborów. Przecież mają wygraną w kieszeni, a Duda i tak rządziłby aż do wyborów. Szpitale mają zakaz podawania informacji o koronawirusie i zakażonych. To co się podaje oficjalnie to niewielka liczba. Czy PiS chce poświęcić ludzi żeby Duda wygrał? Po trupach do celu? Kaczyński ma w d...pie zdrowie narodu. PiSdzielcy tego nie widzą.
Oloo2020.03.28 11:45
Zabierz rodzinę,babcię,sąsiadów,znajomych i nie znajomych na wybory.Możesz zrobić nawet kilka kursów samochodem. Nie lękaj się.Duda musi wygrać w 1 rundzie aby nie narażać zdrowia i życia Polaków w 2 turze. #zabierz babcie na wybory-DUDA2020
Jenny2020.03.28 11:40
PiSuar jedzie po trupach,by tylko swin od koryta nie oderwac!
Matwiej Bej2020.03.28 11:33
Kamilka Zmień Psychiatrę.Bo ten co go masz WMAWEIA Ci ,że jesteś Zdrowa.
mordechaj2020.03.28 11:23
No to na Nowogrodzką poszło już zamówienie milionów...kopert :) Także "wolontariusze" PiS przeszkoleni, jak pomagać staruszkom wypełniać kartki wyborcze w domu :) Poczta pewnie też gotowa, jak "segregować" koperty z oddanymi głosami :)))))) Do młodzieży: zapamiętajcie to "wybory". To mogą być ostatnie wybory w Polsce.
M*2020.03.28 11:17
No właśnie o z PZPR pochodzi znacząca część "totalnych" parlamentarzystów o europarlamentarzystach nie wspominając. Czyli post-bolszewicka banda wrzeszczy, że szuka innych bolszewików !
Dam2020.03.28 11:40
Akurat podobna ilość dużo byłych PZPRowców jest w PO jak i w PISie. Wiesz jaka jest różnica? Że PO nie szło do wyborów z hasłem "dekomunizacji" i nie powołało komuszego obrońcy pedofila do TK. Więc PO to postkomuna, ale PIS to postkomuna i banda hipokrytów.
M*2020.03.28 12:25
Fajnie. Macie jeszcze w swoich "totalnych" szeregach całą masę UB-eków, SB-ków, arcy-specjalistów z WSI, doradcami są członkowie KC PZPR etc. A także waszymi założycielami byli prominentni generałowie o rodowodzie jak wyżej.
Urszula2020.03.28 13:45
Powiem tak: jeśli ci SB- cy uśmiechną się do Kaczyńskiego to w mig zostaną przyjęci do PiS więc się tak nie podniecaj. Kaczor przyjmie ich z radością bo w ten sposób średnia IQ Pisiorów podniesie się. Na razie to macie IQ poniżej oborowych. Kaczyński jest człowiekiem wykształconym i musi znosić wokół siebie tępaków i miernoty. Ale nie ma wyjścia bo myślący na poprą jego szaleństw.
Dam2020.03.28 15:54
Parę lat temu w wywiadzie stwierdził, że w latach 2005-2007 miał ludzi kompetentnych, co nie chcieli jego wizji Polski wprowadzać, więc teraz postawił na ludzi uległych.
Urszula2020.03.28 13:40
Szkoda słów. Mnie już nic nie zdziwi. I sekretarz KC PiS robi z Polską co chce. Opozycji nie ma.
anonim2020.03.28 11:12
PO głosowało w tej kwestii ramię w ramię z PZPR. Nie manipuluj Marysiu, i tak cię nie zatrudnią w TVP. Rozwiązaniom przyjętym przez POPiS sprzeciwiła się Lewica a nie PO.
rozbawiony2020.03.28 11:10
pihowicz - ty debilna babo. Komu ty jesteś potrzebna?
Urszula2020.03.28 13:36
Rozbawiony własnym chamstwem i głupotą. Czy nie możesz się powstrzymać od takich słów?
Ciekawt2020.03.28 14:59
A po co Bóg ciebie debilu stworzył na pośmiewisko całej wiochy
Seth2020.03.28 11:10
Kidawa: Jak zostanę prezydentką i zwierzchniczką sił zbrojnych, to przywrócę do działania Wojskowe Służby Inspiracyjne (WSI) ! I będę prezydentką wszystkich Polsków, bo wszyscy będą musieli mnie słuchać – bez wyjątków ! A przez 5 lat mojej kadencji nauczę was kłamać, czytać z promptera i pieprzyć farmazony ! Wszędzie będzie zielono, rzeki będą płynąć i słońce będzie świecić ................................., a jak będzie powódź – to nie panikujcie, bo woda w końcu kiedyś spłynie do Baltyku – no ! I ubezpieczcie się ! A jak będziecie mieć mało forsy to bierzcie kradyty !
stop tęczowej zarazie2020.03.28 11:09
Już dawno powinno zostać wprowadzone głosowanie przez internet, tak jak to jest w Estonii.
ArcusCaelestis2020.03.28 11:25
Zgadzam sie w 100%, ale dla wszystkich a nie tylko dla swojego elektoratu powyzej 60 i nie w takim trybie.
ASTOM2020.03.28 13:34
A to trybik ci się nie POdoba? Lepiej żeby naczelnik razem ze zmianą czasu ogłosił stan wojenny i ubrał jutro rano dziennikarzy tvp w mundurki? Ja cie!!! To pierwszy taki przypadek na świecie gdy oPOzycja chce stanu wojennego, czyli de facto zawieszenia swoich praw. Niezbywalnych praw.
ArcusCaelestis2020.03.28 14:17
Jesli jest niezgodne z prawem to nie podoba mi sie. Zgodnie z art. 89 ust. 2 Regulaminu Sejmu pierwsze czytanie projektu zmian kodeksu lub projektu zmian przepisów wprowadzających kodeks może się odbyć nie wcześniej niż czternastego dnia od doręczenia posłom druku projektu. Do tego zmiana ta zostala "dolepiona" ustawy nijak z nia zwiazanej. Wystarczy?
ASTOM2020.03.28 23:37
Te, a co ci przeszkadza, że seniorzy będą się mogli kimś wyręczyć? Boisz się ze babcia wyśle kogoś na wybory?
Piotr Nowak2020.03.28 11:09
Ten obóz szkodzący Polsce, zwany PO lub ZLew musi jak najszybciej opuścić scenę polityczną w naszym kraju, a wielu z nich z zarzutami zdrady stanu stanąć przed TS. Członkowie tej zarazy tak zagalopowali się w anty-PIS-ie, że dla nich ratunku już nie ma, bo ich demokracja polega na manipulacji. To co oni uprawiają to żadna polityka, a kłamstwa, nienawiść, zło i zdrada, którą posługują się w UE . I jak do tego dodać ich złodziejstwo i korupcję na skalę niebotyczną, bo w wysokości setek MLD zł i brak zdolności rządzenia państwem, to wyłania się obraz antypolskiej mafii politycznej ! To wrogowie Polski ! W dużych miastach mafiozi z PO są stowarzyszeni ze starym układem esbecko-postpeerelowskim. Ci ludzie zmienili język polityki na język nienawiści. Oni chcą Polaków patroszyć, dorzynać, strząsać z drzew, taplać w błocie ...
Oloo2020.03.28 11:49
100 racji Zabierz rodzinę,babcię,sąsiadów,znajomych i nie znajomych na wybory.Możesz zrobić nawet kilka kursów samochodem. Nie lękaj się.Duda musi wygrać w 1 rundzie aby nie narażać zdrowia i życia Polaków w 2 turze. #zabierz babcie na wybory-DUDA2020
Piotr Nowak2020.04.10 12:19
Co możemy zatem zrobić, żeby wygrać wybory ? Możemy przekonać niezdecydowanych i możemy namówić tych, którzy nie planują głosować, zabrać ich ze sobą do punktu wyborczego i pomóc im zagłosować. Jeśli każdy z nas namówi lub zabierze ze sobą przyjajmniej 1 osobę, to zamiast 8 MLN głosujących będzie nas 16 MLN głosujących na naszego Prezydenta Andrzeja Dudę !!! Mając na uwadze pandemię, do sejmu wpłynął projekt poselski PIS w sprawie głosowania korespondencyjnego dla wszystkich. Jest to znaczne ułatwienie udziału w wyborach i tutaj możemy pomóc wielu osobom w głosowaniu.
Lech2020.03.28 11:08
zamach stanu... to całe towarzystwo trzeba jak najszybciej przegonić
Reytan2020.03.28 11:08
Niech krytykują, niech się wykrzyczą - będzie im lepiej ! A my ignorujmy ich i róbmy swoje ! No chyba, że krzyczł za głośno - wtedy pośmiejmy się z nich !!!
Dam2020.03.28 11:56
Jak każdy dobry pożyteczny idiota, masz gdzieś prawo i będziesz działał w celu kompletnemu podporządkowaniu państwa partii. Jesteś jak koń z "Folwarku Zwierzęcego" i taka sama cię czeka nagroda.
inspiracja lub respirator mam demencje Goska2020.03.28 13:14
z folwarku zwirerzecego jestes ty idio to
anonim2020.03.28 13:35
No i to jest wszystko na co cię stać.
inspiracja lub respirator mam demencje Goska2020.03.28 15:01
Generalnie z idiotami nie dyskutuje.
Dam2020.03.28 16:10
Ty za to jesteś pewnie w tym porwaniu jednym z piesków, co je od małego nauczyli na kogo mają szczekać.
Elektor2020.04.10 12:17
No chyba, że krzyczą za głośno - wtedy pośmiejmy się z nich !!! Pośmiejmy się z Dam, najgłuprzego na portalu: He, he, he, he, he .......
...2020.03.28 12:56
Swoje, czyli co dokładnie? Dokończenie dzieła wymuszania na ludziach swoich poglądów i swojego stylu życia? Absolutnie żadni z was chrześcijanie. Zaprawdę powiadam wam - lepiej by było, aby wasza wiara żadnych podstaw nie miała, albowiem jeśli okaże się wiarą uzasadnioną, czeka was przejście drogą do piekła po nieszczęściu mniejszych. Tłumaczcie to sobie jak chcecie. Okłamujcie samych siebie, jeśli tak wam lżej. Stanęliście po stronie faryzeuszy i wymuszacie na ludziach, aby okazywali posłuszeństwo wam i waszej idei. Będzie wam to zapamiętane na wieki.