Jak informuje PAP, panel doradczy Facebooka (Oversight Board) utrzymał w mocy wcześniejszą decyzję zarządu firmy ws. zawieszonego w styczniu br. konta byłego prezydenta USA Donalda Trumpa. Tym samym jego konto nie zostanie odwieszone przez portal społecznościowy. Kuriozalne natomiast jest wyjaśnianie tego problemu w czwartkowym wydaniu dziennika „New York Times”.

- "Nie rozwiązało to jednak problemu, jaki Trump stworzył dla platform mediów społecznościowych i, w konsekwencji, dla demokracji" – pisze NYT.

- „Decyzja Facebooka, zgodnie z którą konto byłego prezydenta USA Donalda Trumpa pozostanie zawieszone, nie jest precedensowym rozwiązaniem dylematów, jakie w demokracji wiążą się z wykorzystywaniem przez polityków mediów społecznościowych” – czytamy dalej.

Dziennik uskarża się przy tym, że nadal brak jest jednoznacznyck kryteriów oceny wobec polityków, którzy zdaniem NYT „kłamią”. Problem jednak polega chyba na tym, że musieliby zablokować konta sporej części polityków ... i nie tylko. Problem zresztą dotyczy nie tylko polityków, ale też szerzej … fake newsów.

Zarząd Facebooka zotał zobowiązany przez panel doradczy do opracowania w przeciągu sześciu miesięcy "jasnych, koniecznych i proporcjonalnych" zasad określających sytuacje, w których zawiesza się jakieś konto na platformie.

 

mp/pap/tysol.pl/fronda.pl