04.10.14, 18:50O. Dariusz Kowalczyk SJ (fot. archiwum)

O. Dariusz Kowalczyk SJ dla Fronda.pl: Uleganie homoseksualnemu zamordyzmowi

Portal Fronda.pl: Jan Dworak nałożył na Fundację „Lux Veritatis” 50 tys. złotych kary za propagowanie działań sprzecznych z prawem. Telewizja redemptorystów z Torunia miała rzekomo pochwalać spalenie tęczy na pl. Zbawiciela. Dla Ojca zrozumiała jest ta kara?

O. Dariusz Kowalczyk SJ: To kolejny przykład czegoś, co można by nazwać uleganiem homoseksualnemu zamordyzmowi. Ów homo-terroryzm polega na wytwarzaniu atmosfery, zmienianiu prawa, tworzeniu precedensów, by każda normalna krytyka ideologii homoseksualnej została napiętnowana medialnie, a jeśli się da, to także prawnie. Tęcza na Placu Zbawiciela jest niewątpliwie symbolem LGTBQ, czyli różnych zachowań, które dawniej nazywano powszechnie zboczeniami. Kara nałożona przez Dworaka staje się jeszcze bardziej absurdalna, jeśli weźmiemy pod uwagę, że taki na przykład Nergal, który darł Biblię i wrzeszczał „Żryjcie to g…”, nie tylko że nie został ukarany, ale robił w telewizji za autorytet. Zupełnie kuriozalne jest uzasadnienie, jakie przedstawiła KRRiT. Czytamy w nim m.in.: „pokazanie przez Telewizję Trwam płonącej Tęczy na Placu Zbawiciela w Warszawie w trakcie relacji z Marszu Niepodległości w Warszawie w powiązaniu z komentarzami, które towarzyszyły temu obrazowi, mogło wywołać wrażenie aprobowania takich zachowań zarówno przez prowadzącego audycję jak i jego gościa”. To ma być prawo? Płacić 50 tys., bo Dworak i jemu podobni mogli odnieść wrażenie… Krytykowanie ideologicznej i brzydkiej tęczy na Placu Zbawiciela, czy też nawet wyrażanie zrozumienia dla uczuć tych, którzy ją próbowali spalić, nie jest żadnym nawoływaniem do łamania prawa, tym bardziej, że tęcza już się paliła. W wolnym kraju powinna być też jak najbardziej dopuszczalna opinia, że podpalenie tęczy jest porównywalne z oblewaniem farbą pomników Lenina za komuny. Wtedy obowiązujący był szacunek dla marksizmu-leninizmu, a teraz obowiązkowo trzeba zachwycać się ideologią LGTBQ.

Czy w Ojca opinii widać tu niebezpieczny precedens? Bo przecież zaraz się okaże, że w ogóle nie można skrytykować tęczy na pl. Zbawiciela, bo to będzie nawoływanie do przestępstwa?

Taka jest właśnie długofalowa strategia środowisk LGTBQ. Tworzyć precedensy, aby uniemożliwić jakąkolwiek krytykę ideologii i zachowań dawniej określanych jako zboczenia. Oczywiście Dworak pewno by powiedział, że tu nie chodzi o homoseksualizm, ale o poszanowanie prawa. Jasne, nie wolno podpalać rzeczy, które legalnie ktoś postawił. Tyle że TV Trwam niczego nie podpaliła i nikogo do podpalenia nie namawiała. A nawet gdyby ktoś wyraził osobistą satysfakcję, że homoseksualne brzydactwo podpalono, to nie jest to jeszcze przekroczenie prawa. Sadzę, że w ukaraniu TV Trwam nie chodzi o prawo, na przykład o poszanowanie własności, ale o zastraszanie tych, którzy nie zgadzają się na szerzenie homoseksualnej ideologii. Jaki jest kres tego szaleństwa? Właściwie kresu nie ma. Środowiska LGTBQ będą szły coraz dalej stosując metodę „znikającego horyzontu”. Być może w przyszłości ksiądz w kościele nie będzie mógł mówić o grzechu sodomii, a Biblia zostanie ocenzurowana z „homofobicznych” fragmentów.

Czy widzi Ojciec pewną nierówność w traktowaniu niektórych symboli? Bo tęczy krytykować nie można, ale już symbolika związana z chrześcijaństwem zdaje się przeszkadzać.

Jeśli chodzi o promowanie zboczeń, to mówi się o tym, że trzeba być otwartym, tolerancyjnym, nowoczesnym, że nie wolno bać się inności. W przypadku symboli chrześcijańskich ci sami ludzie będą używać innej retoryki, a mianowicie takiej, że nie można innym narzucać poglądów, że symbole chrześcijańskie mogą kogoś urazić itp. W niektórych krajach dochodzi do tego, że symbole gejowskie mają się cieszyć powszechnym szacunkiem, a taka np. niewinna choinka bożonarodzeniowa ma być wyrzucona z przestrzeni publicznej, bo przecież mogłaby jakiegoś niechrześcijanina urazić. Takie rozumowanie, to oczywiście absurd, ale jest to absurd, który zatruł wiele umysłów, w tym niestety osób, które mówią, że są katolikami.

Rozm. Marta Brzezińska-Waleszczyk 

Komentarze

anonim2014.10.4 18:58
A co ma w ogóle jedno wspólnego z drugim? Przecież koncert nie był nawet transmitowany w telewizji.
anonim2014.10.4 19:37
A to ci się tercet lewacki zebrał i zarządza na Frondzie. A won stąd lewackie gówno, a z kraju też jak coś ci sie Existenz nie podoba.
anonim2014.10.4 19:54
@ zibkin Trio to jest trio czyli tercet. http://www.youtube.com/watch?v=-XZ1K1Tii4U
anonim2014.10.4 20:09
@kasia_feministka Będę jednak trzymał się tercetu. Przy ludziach lewicy łatwo urazic ich płeć kulturową. Dzięki za link. Film stary ale jary, no i Zapasiewicz.
anonim2014.10.4 20:15
Czym innym jest sprzeciw, czym innym pochwalanie głupoty i podpalania (czegokolwiek).
anonim2014.10.4 20:26
lewackie trolle sięgają szczytów absurdu-"dopływ homoseksualistów do seminariów"-tego nawet Palikot by nie wymyślił. Komuszki komuszki już niedługo waszego mieszania ludziom w głowie-w końcu trzeba będzie odpowiedzieć za całe zło które ma źródło w lewackiej ideologii
anonim2014.10.4 20:34
@L.Twardowski Czy ty to nasycenie badałeś osobiście, że znasz tak dokładnie tą wysoką liczbę? :)
anonim2014.10.4 21:45
Existenz, Taliban i Kaśka to jest trio czy kwartet ?????
anonim2014.10.4 21:46
@L. Twardowski Jako człowiek siedziący po ciemniej stronie Ksieżyca, piszesz głupoty, na które są paragrafy. Opanuj się we własnym interesie.... TU NIE JESTEŚ ANONIMOWY!. Ciężko będzie ci udowodnić rzucane oskarżenie. Już jesteś PRZEGRANY!!! Módł się, aby jakiegoś duchownego nie ruszyło. Ale ty pewnie z tych co to sie nie modlą , więc napisz szybko coś sensownego- odkręcającego we WŁASNYM INTERESIE.
anonim2014.10.4 21:47
Kobieta jak to kobieta - jest zadaniowa, zaś chłop myśli strategicznie. I to boli wszelkiej maści feminazistki
anonim2014.10.4 21:49
Twardowski znał chyba jednego księdza, z których 0,8 księdzu dawał dupy. I tak to chłopina wyliczył
anonim2014.10.4 21:54
@Existenz. Mieszkam w Rzymie, tak więc nie musze z Polski wyjeżdżać, bo już wyjechałem. Tym niemniej w Polsce mam całą najbliższą rodzinę i i bardzo bym chciał, by dzieciom moich siostrzeńców władza nie wciskała chorej propagandy. Poza tym raczył pan napisać "w moim kraju". OK, ale prosze się nie czuć właścicielem Polski, który miałby prawo pouczać innych, czy mogą w Polsce życ, czy mają wyjeżdżać. Takich "właścicieli" Polski już przerabialiśmy za komuny.
anonim2014.10.4 21:57
@Taliban, Pedofilia niewątpliwie jest zboczeniem. Ale nie wiem, dlaczego pan twierdzi, że homoseksualizm nie jest. Przeczytał pan jakąś ulotkę?
anonim2014.10.4 23:26
@Taliban. Homoseksualizm występuje w naturze, no bo niby gdzie ma wystepować. W naturze zdarza sie też, że np. samiec (rzadziej samica) zjada albo tylko zabija swoje potomstwo. I co z tego miałoby wynikać? Decyzja wykreślenia homoseksualizmu z listy zaburzeń była czysto ideologiczna, a nie medyczna.
anonim2014.10.4 23:28
Przypominam Chestertona: Tolerancja to cnota ludzi bez przekonań
anonim2014.10.5 7:30
Frondo ! Ty też jesteś w dupę jebana ? Bardzo cię proszę zlikwiduj moje konto- raz prosiłem w mailu ale mnie olaliście. Już nie będę zaglądał na portal gdzie na forach grasują pedały, lewaki i inne zboki i sieją swoją propagandę. Czy na portalach dla pederastów też mógłbym swobodnie wyrażać swoją opinię i napisać co sądzę o tych obrzydliwościach ? ZLIKWIDUJCIE MOJE KONTO !!!! Jebał was pies.
anonim2014.10.5 9:16
@Taliban. Homoseksualizm występuje w naturze, no bo gdzie miałby niby występować. Choroby nowotworowe też wystepuja w naturze, ale staramy się je leczyć. W naturze bywa też np. tak, że samiec lub samica potrafi zjeść swe potomstwo. I co z tego miałoby wynikać? Że facet, który odczuwa satysfakcję, kiedy paraduje w stringach z innym facetem w stringach i pończoszkach, jest tak samo normalny, jak facet, który spaceruje z żoną i dzieckiem w wózku? Że są pod tym względem równi?
anonim2014.10.5 9:23
@Taliban. Teza, że każdy homoseksualizm jest wrodzony, a nie nabyty, to tylko wątpliwa, bo ideologiczna, hipoteza. Jest wiele naukowych dowodów na to, że homoseksualizm bywa nabyty określonych przeżyć w dzieciństwie. Byc może sa tez przypadki homoseksualizmu wrodzonego. Ale co z tego miałoby wynikać? Przecież istnieja choroby wrodzone. Jak się ktos rodzi z zespołen Downa, to nie mówimy, że zespół Downa, to nie choroba, bo jest wrodzona.
anonim2014.10.5 12:35
Czyim ten palanciarz ze zlasowanym modlitewkami mózgiem jest ojcem? Podobno żyje w celibacie?
anonim2014.10.5 12:58
Wpadłem sprawdzić czy zgodnie z prośbą fronda usunęła moje konto.Jednak nie... Frondo ! Wiem, że ważna w tym biznesie jest liczba kliknięć...ale proszę..przestań się kurwić i wyłącz możliwość dodawania komentarzy przynajmniej pod artykułami o sodomitach.Tak jak w wybiórczej nie można komentować artykułów o żydach. To, że my dyskutujemy o pedalstwie i tzw. ślubach homoseksualnych to już jest nasza porażka. Tu nie ma o czym dyskutować.Każdy wie, że jest to obrzydliwe zboczenie.Normalnemu człowiekowi z jeszcze nie wypranym mózgiem ślub dwóch zboków nie mieści się w głowie. P.S Usuńcie moje konto z tego portalu.
anonim2014.10.5 17:13
Homoseksualizm jest chorobą duszy. Wynika z ran duchowych, które nie pozwalają człowiekowi odnaleźć swojej tożsamości. Wynika z działania złego ducha w sercu człowieka najpierw zranionego a potem otwierającego się coraz bardziej na zło. Wreszcie egoizm nigdy nieuświadomiony ale rozwijany w głębi serca przez schlebianie swoim zachciankom, który potrafi tak dalece zaślepić, że człowiek myśli, że to inni są zboczeni. Takie utrwalone zło jest niestety zboczeniem i żadne deklaracje WHO czy innych "autorytetów" tego nie zmienią.
anonim2014.10.5 17:15
@L Twardowski Czyli dalej twierdzisz, że "80 % kleru reprezentuje orientację homoseksualną"? Ryzykant jesteś... Bo to wg. Ciebie to nic złego?...To tylko Twoja "prawda" ustalona za pomocą głosowania. To dlaczego papież Franciszek wg. Ciebie "chce przynajmniej uciąć dopływ homoseksualistów do seminariów" jak to takie cacy?
anonim2014.10.6 9:55
jak się chce bawić w telewizje to nie można grosza żałować a każda tv musi czasem za coś zapłacić, karę też jest to niejako wliczone w ten biznes
anonim2014.10.6 11:13
Chodzi nadużywanie władzy niedawnego członka PO z opozycją w mediach.