07.11.19, 10:45

Obłęd! Spektakl ,,Klątwa'' wraca na deski Teatru Powszechnego

Jak informuje (w swoim sponsorowanym poście na Faceboooku) Teatr Powszechny „Wraca #Klątwa w reż. Olivera Frljicia! Gramy 7, 8, 9 i 10 listopada! W sobotę, 9 listopada po spektaklu zapraszamy na dyskusję pt. Ukróćmy wszechwładzę kościoła! z udziałem Agaty Diduszko-Zyglewskiej, Tomasza Sekielskiego i Artura Nowaka (prow. Sławomir Sierakowski)”.

 

Opisując premierę spektaklu „Klątwa” na motywach dramatu Stanisława Wyspiańskiego, w reżyserii Olivera Frljića na scenie Teatru Powszechnego, portal TVP.info przybliżył swoim czytelnikom nagranie z tego przedstawienia, jakie otrzymał od jednego z widzów „na którym widać m.in. sceny pocierania się przez aktorkę drewnianym krzyżem w kroku, podcierania się flagą Watykanu, czy scenę seksu oralnego aktorki z figurą św. Jana Pawła II przy akompaniamencie nagrania papieskiego kazania, na którego następnie nałożona zostaje szubienica oraz scenę wycia aktorów powtarzających słowo »Polska«, przy jednoczesnym wykonywaniu ruchów imitujących kopulację. Pod koniec przedstawienia jedna z aktorek opowiada o zbiórce pieniędzy na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego, na którą chce namówić publiczność, a stojący na scenie krzyż zostaje ścięty piłą mechaniczną”.

Według informacji TVP Info „w spektaklu pojawia się wiele pełnych nienawiści komunikatów, których ofiarami są osoby wierzące i przywiązane do swojego kraju. Drwinom z patriotyzmu towarzyszy scena wycia, w której trakcie aktorzy ubrani w sutanny wykrzykują z jękiem, powtarzając słowo „Poooolska”, jednocześnie wykonując ruchy imitujące kopulację”. „W drugiej części »Klątwy« pojawiają się również drwiny z katastrofy smoleńskiej i pochwała aborcji”.

Według informacji TVP info „Przedstawienie spotkało się [...] z aprobatą dyrektora Biura Kultury m.st. Warszawy, prywatnie zięcia euro posłanki Platformy Obywatelskiej Róży Thun — Tomasza Thun Janowskiego. To właśnie pod Biuro Thuna Janowskiego podlega Teatr Powszechny, którego dyrektora wybiera osobiście prezydent Warszawy. Organizatorem teatru jest m.st. Warszawa, które co roku przydziela Powszechnemu dotacje. Według danych portalu „Teatr w Polsce” wysokość dotacji dla placówki na rok 2016 wyniosła blisko 8,2 mln złotych”.

Po premierze prześnionego mową nienawiści spektaklu Reduta Dobrego Imienia Polski wskazała w swoim oświadczeniu, pod jakie paragrafy podpada, wystawiana za pieniądze podatników w stołecznym „Teatrze Powszechnym”, „Klatwa”.

Zdaniem Reduty „wydarzenia w Teatrze Powszechnym są świadectwem determinacji środowisk, które dotychczas czerpały profity z dostępu do funduszy publicznych, usadowienia się w różnych instytucjach kultury, gdzie prowadziły systematyczną akcję demontażu wspólnoty politycznej i kulturowej, jaką jest Polska i polskość”.

Reduta uważa, że „wykorzystanie w bluźnierczym spektaklu fragmentów »Klątwy« Wyspiańskiego jest kolejnym przejawem procesu »dekonstrukcji«, próbą zohydzenia klasyki polskiego dramatu, jak to już wiele razy pod pozorem działań artystycznych miało miejsce. Eksperyment i przekraczanie granic w sztuce jest nieodzowne, jest też warunkiem rozwoju. Istnieje jednak wielka różnica między artystycznym nowatorstwem a trywialną propagitką, którą definiuje się jako dzieło sztuki, aby wykorzystać publiczne fundusze przeznaczone na kulturę w politycznym celu uderzenia w podstawowe wartości cywilizacji europejskiej”.

Reduta zwraca uwagę, że obrażanie uczuć religijnych jest przestępstwem w myśl Kodeksu Karnego (Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2).

Zdaniem Reduty ten przepis ma zastosowanie w wypadku „Klątwy”, bo „krzyż jest przedmiotem kultu chrześcijan, Jan Paweł II jest czczony jako Święty Kościoła Katolickiego. Jak widać, czyny, których dopuszczają się uczestnicy tego przedsięwzięcia w pełni wypełniają znamiona przestępstwa określone w powyższym artykule KK”.

Reduta wskazuje w swoim oświadczeniu na to, kto jest odpowiedzialny na profanacje w sztuce „Klątwa”. Według Reduty „ustawa z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej obowiązująca obecnie w Polsce nie daje Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego żadnych możliwości interwencji w takich przypadkach, zwłaszcza że przestępstwo obrazy uczuć religijnych ma miejsce w samorządowej instytucji kultury, należącej do M. St. Warszawa. To Prezydent stolicy ponosi odpowiedzialność za przestrzeganie prawa na terenie Warszawy i tym samym to Hanna Gronkiewicz-Waltz ma obowiązek przeciwdziałania przestępstwu tj. obrażaniu uczuć religijnych na terenie podległej jej placówki. Bierność Pani Prezydent w tej sprawie może ściągnąć na nią zarzut niedopełnienia obowiązków, czyli przestępstwa z art. 231 Kodeksu Karnego”.

Reduta zwraca też uwagę, że „reżyserem przedstawienia w Teatrze Powszechnym jest Oliver Frjlić. Należy zatem rozważyć, czy działania Olivera Frjlicia wypełniają znamiona czynu karalnego w świetle art. 18 Kodeksu Karnego: Odpowiada za sprawstwo nie tylko ten, kto wykonuje czyn zabroniony sam albo wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, ale także ten, kto kieruje wykonaniem czynu zabronionego przez inną osobę lub wykorzystując uzależnienie innej osoby od siebie, poleca jej wykonanie takiego czynu. Frjlić, będąc reżyserem spektaklu, kierował działaniami aktorów, nakłaniał ich do przestępstwa, a w wymiarze społecznym prowokował gwałtowne reakcje i niepokoje, zatem jego osoba jawi się jako kluczowa, można go nazwać prowodyrem wydarzeń w Teatrze Powszechnym”.

Jan Bodakowski

Komentarze

papor2020.04.7 15:00
jp2gmd
OK2019.11.8 13:03
Narazie żyjecie tak jak pisali nasi wieszcze muzyka kobiety wino i śpiew Obece lewactwo dorzuca jeszcze plucie i obrażanie wszystkiego co święte Ale ja wam mówię opamiętajcie się bo Pan żniwa przyjdzie nie wiecie kiedy i będzie płacz i zgrzytanie zębów
JD"A2019.11.8 6:55
Niech dalej igrają ze swoim losem zobaczymy jak to się skończy ale bezkarni nie będą . To sztuką chce się nazywać jeśli sztuką jest perwersyjne porno to mieści się w tych samych ramach a chodzą na to "odpowiedni ludzie " o odpowiednim guście to znaczy margines społeczny. Co prymitywne i głośne szybko gaśnie a "aktorom" współczuje niedługo będą zamiatać ulice bo tak się kończą podróże w takie klimaty.
Jarku 2019.11.7 17:27
Ten Siekielski ma taki .................BIBLIJNY wygląd. Jak Annasz, Kajfasz i Judasz - w jednej osobie.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.11.7 16:13
Takie rzeczy Karolkowi mogli robić tylko Stasiu, Irka i Wanda.
Jan2019.11.8 2:13
To, że " Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka " nie błyszczy inteligencją, wiedziliśmy już dawno. Ale nie wiedzieliśmy, że zabłyszczy aż tak totalną głupotą.
Jadzia K.2021.04.8 14:12
Ponoć Wandzia P. fajnie liże dziurę.
Olej2019.11.7 16:13
A może by tak inaczej ująć ? Na Klątwę Odpowiedzią powinien być G....ooowni -on Center C reatur I na poważnie, bez konsekwencji; Nagrane na film płynące g....ooo - wn - a z Czajki, rzucone dobrym projektorem na budynek teatru, do tego ogromniasta defekująca doooopa w tle. W dobrym podkładzie muzycznym rytmu Czaczy, lub jakiejś kacapiejnej zapiewajki. Zoofiziological spectakle !
katolik2019.11.7 16:01
niech pokaza cos o allachu,chetnie muzułmanie przyjadą na przedstawienie.Odwagi dno mor-spol-polit!!! jesteście aktorami dla świata czy nie.Czemu takie dno i tchórze sieje zamet tylko w Polsce
Jadzia K.2021.04.8 14:09
Allah to jest wasza śmieszna bozia. Tylko u was nazywa się JAhve
marek2019.11.7 15:11
jak oni sa blisko diabła czyli śmierci. Zal mi ich. Módlmy się za ich duszę.
lewak2019.11.7 14:53
Julia od robienia laski też będzie?
Maria Blaszczyk2019.11.7 20:45
Ciekawe, jaką trzeba być osobą, by nie umieć odróżnić "robienia laski" od "zgwałcenia dziecka"... Ja rozumiem, że to tylko teatr, cała sytuacja przedstawiona jest w uproszczony sposób, ale to naprawdę niepokojące, jak można nie widzieć diametralnej róznicy między jednym a drugim.
rebeliant2019.11.7 14:24
Przydałoby się sprywatyzować ten teatr. I nie o to mi chodzi, że są tam pokazywane takie czy inne treści, ale o to, że za nasze pieniądze utrzymywani są próżni ludzie oderwani od ciężaru realnego wytwarzania dóbr. Dają nic biorą coś.
To ja2019.11.7 13:35
Przecież to tylko gra aktorska tak samo jak ktoś gra np. SS mana albo Piłata tego też nie można zabronić, ale katole za tępi by to zrozumieć
Jan2019.11.8 2:06
To ja-Twoja wypowiedż jest kuriozalna
Wojtek Polak2019.11.7 13:34
lewacka patologia w osobach diduszko,siekielski,sierakowski,nowak chcą rozmwiać o ukróceniu wszechwładzy kościoła to tak jak by prostytutka tłumaczyła jakie to ona ma życie porządne i moralne. buhahaha. a wezcie wy się towarzysze stuknijcie w te wasze puste łby powinniście raczej pogadać o waszej z oranej psychice albo najlepiej udać się do dobrego psychiatry.
Mirek T2019.11.7 13:38
Tobie to nawet najlepszy psychiatra nie pomoże, masz Kato- Talibski zorany łeb!
Wojtek Polak2019.11.7 14:06
a tobie czerfno-tęczofa zaraza przeorała nie tylko łeb ale i doope.
Janka2019.11.7 18:49
Niby MirekT.? a raczej Lechu K... ! Nie wysilaj się z tą swoją głupią pisownią Pedo-talibo- ....zorany łbie, ita...itd ! Poszedł uczyć się pisowni naszej !
J K2019.11.7 13:39
Spadaj komuchu do Korei Pln. tam twoje miejsce i waszego prezesa
Mirek T2019.11.7 13:51
O czym Ty bredzisz? Wyszedłeś dopiero z plebanii i jeszcze kiszka stolcowa boli?
J K2019.11.7 15:17
Nie do Ciebie to do tego Pisowskiego komucha W Polaka !
Olej2019.11.7 13:07
Jeżeli tam w Powszechnym jest taka sztuka. To na tę sztukę należy przygotować jeszcze większą sztukę – happening artystyczno dynamiczny, czyli pięć beczkowozów asenizacyjnych, oczywiście pełnych, z których pod ciśnieniem doszłoby do afirmacji sztuk w płynnej treści przekazu. Teatr przeżywałby ekstatycznie koniec czasu. Jakże wspaniale widzieć by było publikę ufajdoloną samą esencją wlewającą się we wnętrza przybytku ducha, oraz wylewającą się z nich tłuszczę dopełnioną do reszty. Wszystko razem podświetlone czerwonym drgającym laserem i reflektorami przydającymi grze świateł siarczysty nastrój. Do tego zaangażowane agencje towarzyskie z nagolasa biegającymi qoooorwami roznoszącymi drinki na tę pochulankę. Wentylatory ustawione scenograficznie dawałyby podmuch i rozdmuch na całą stolycę. Bo jak sztuka ! To sztuka !
Mirek T2019.11.7 13:35
Chłopie już Ci pisałem olej to Twój zorany katolicki łeb nie jest w stanie przyjąć.
jej 2019.11.7 14:44
re mirek T. spi***j stąd, to nie jest portal dla zboczeńców i szumowin, czerwony prostaku
jej 2019.11.7 14:40
to byłoby najwieksze okazanie wdzięczności "artystom" okazana przez publiczność, odpłata odpłata pięknym za nadobne
AS2019.11.7 13:04
Sztuczka z gatunku ala burdel poniżej dna, syf a na dodatek obraża uczucia ludzi wierzących. Lewactwo nie potrafi inaczej przekazać swoich poglądów, krytykować, pokazywać wady innych tylko w sposób wulgarny, za pomocą scen kopulacji. Można powiedzieć że artysta przemawia do widza przez pier..dolenie. Jaki twórca taka publiczność
Mirek T2019.11.7 13:32
Znawca teatru się odezwał, a świnie nakarmiłeś?
anonim2019.11.7 15:10
A sam nie potafisz jeść ,trzeba ciebie karmić ?
StanPio2019.11.8 7:10
Wielu Polaków widzi zło, ale chciałoby, żeby to „Rząd, Sądy, służby”, „ktoś inny, kompetentny”, albo Pan Bóg tym się zajęły. Złoczyńcy nie boją się Społeczeństwa, drwią z niego. Postkomuniści z czerwonej burżuazji zwyciężają używając w celu manipulacji "nowy, czerwony proletariat samcołożników i zoocentrystów"; ideologię materializmu i neomarksizmu w celu wytworzenia walczących z sobą grup i klas. Nie możemy dać się sprowadzić do poziomu inteligentnych małp zaspokajających swoje instynkty. „Rewolucjoniści” i „moralni nihiliści robią to w celu podzielenia Społeczeństwa na izolowane w swoich poglądach i narzuconych statusach grupy, aby zaprowadzić demokratyczne rządy hien nad osłami - jak pisał o demokracji Arystoteles już 2300 lat temu. Społeczeństwo musi stać się aktywne, aby w tym narzuconym mu siłą i manipulacjami systemie miało szansę bronić swoich rodzin i potomnych. Nie możemy czekać na takiego lub innego zbawcę lub jakąś rewolucję. To każdy z nas musi swoją cząstkę codziennie dokładać - i tego musimy uczyć nasze dzieci, aby w następnych wyborach aktywnie stawiły opór politycznie zorganizowanym bandom. Nie może być tolerancji dla Zła. Przestępcy przeciw zasadom i dobrym obyczajom, jakkolwiek mają WOLNOŚĆ, teraz i na wieczność, do czynienia Zła, to NIE MAJĄ PRAWA do czynienia zła, ani też Prawa do tego, aby szerzyć, i to jeszcze demonstracyjnie, ZŁO. Żadnej tolerancji dla zła. "Nasza mowa" powinna być jasna - "NIE, NIE"! Pan Jezus wykluczył tolerancję w swoich naukach ewangelicznych (nie mylić z przebaczeniem dla proszących o nie). „Niech wasza mowa (czyny) będzie: Tak, Tak, Nie, Nie, a co ponadto jest, jest ode Złego”. Tolerancja jest ode Złego; jest „ponadto”. Przebaczać złe czyny zawsze trzeba, jeśli złoczyńca prosi o przebaczenie zła. Ale nie można relatywizować i usprawiedliwiać zła powołując się na „tolerancję”, „różnorodność”, „inność”, „wolność słowa”, rzekome „prawa człowieka” do czynienia co mu się zachciewa. Nie tylko właściwa jest zasada „TAK, TAK – NIE, NIE”, ale dodatkowo należy pamiętać o nauce, że „z każdego bezużytecznego słowa będziecie rozliczeni” – bezużytecznego też, nie tylko kłamliwego.
katolik2019.11.7 12:54
Kosciół Katolicki w Polsce jest niezależny i takie pionki mogą przesuwać się tylko po planszy swojego marnego ,z podszeptu szatana zycia
XYZ2019.11.7 12:39
Przecież nie ma obowiązku uczestniczenia w pokazie.
Jan2019.11.8 2:17
Błyszczysz inteligencją, elokwencją i urodą.
123 2019.11.7 12:20
Niech ci degeneraci, zboczeńcy i wredni prowokatorzy na deskach teatru wystawiają sobie co chcą, ale pod jednym wszak warunkiem - niech to robią za swoje pieniądze i w swoim teatrze. Uciąć im kasę i wystarczy!!! PS oni oskarżają nas o mowę nienawiści, a wobec wierzących stosują CZYNY NIENAWIŚCI
Pracownik2019.11.7 12:31
Pozwól, że się powtórzę: Wypowiedzcie konkordat, sprzedawajcie Kościołowi ziemię po cenach rynkowych, zwolnijcie hordę kapelanów, katechetów, przestańcie dawać kleruchom grubych tysięcy za pokropienie przystanka autobusowego wodą, a dopiero później czepiajcie się sztuki teatralnej, na którą idzie ułamek dotacji przeznaczonej na cały teatr.
zz2019.11.7 13:16
to oddaj najpierw KK to co po wojnie ukradli im komuniści: ziemie, szkoły, szpitale, sierocińce, przytułki a nawet browary i infrastrukture przemysłu zioło-prszczelarskiego, bo te należały do KK (vide; zakonów), a komuchy je "zreformowali" - ukradli
Dam2019.11.7 14:07
Już dawno zostało oddane w ramach komisji majątkowej (działającej przede wszystkim niezgodnie z prawem, gdyż nie obowiązywało odwołanie od jej decyzji). Kościół potrafił w ramach jej działań otrzymać 3x rekompensatę za tą samą zrabowaną ziemię, ale i tak ciągle im mało.
zz2019.11.7 14:36
taa, a powtarzasz to za trybuna ludu.... Wyluzuj z tymi bzdurami, bo nawet śp. Oleksy uważał że KK zostal niemiłosiernie okradziony, a to co dostał po 89 w ramach "przemian" to minimum minima. Ziemia, nieruchomości i zyski które mogły przynieść, choć nie twierdzę wcale że KK powinien opływać w bogactwa, nie zrekompensują żadne ochłapy od czerwonych. Tylko w mojej dzielnicy jest trzy szkoły, które należały do sióstr wizytek i Bernardynów, a które obecnie zajmuje samorząd dzielnicy trzepiąc kase na czynszu ze sklepów, biur i kancelarii adwokackich które się tam znajdują. W jednej jest nadał szkoła medyczna ale państwowa
Dr Aloha2019.11.7 17:04
Jaka dzielnica w jakim mieście?
Dr Aloha2019.11.7 17:01
Robią za moje twoje poszły na wyciskarkę do cytryn.
Przeciw kretynom2019.11.7 11:37
Ej, zboczki i lewaki, to w końcu nie ma demokracji czy jest, bo pie.dolicie takie sprzeczne komunikaty, że już sam nie wiem od czego dvpy was bolą?
2019.11.7 12:06
Nie pier­dol stary, nie łam się przecie O tobie stało wczoraj w gazecie…
T.2019.11.7 13:03
No to zależy :) Jeżeli chodzi o pedałów, to krzyczą wtedy że brak demokracji, ale jeżeli ma iść w teatrach takie gówno to oczywiście że demokracja już jest:)
Mirek T2019.11.7 13:46
Ale my wiemy od czego Ciebie odbyt boli. Przystopuj te wizyty u proboszcza, bo Ci kompletnie zwieracze puszczą.
asd2019.11.7 11:36
Plucie na polską kulturę powinno byc zakazane a ci niby aktorzy powsadzani bo nie mają sumień i sieją propagande zgorszenia. Za PRL ludzie byli bardziej kulturalni niz dzisiaj mimo że niewierzyli to nie posunęli by sie do takich rzeczy
Pracownik2019.11.7 11:43
Marzy się wam powrót komuny, oj marzy...
Dr Aloha2019.11.7 12:05
Towarzyszu partia jest wdzięczna za waszą czujność klasową. Prezentujecie prawdziwie bolszewickiego ducha walki.
JD"A2019.11.8 7:00
Bo POlityczna elita jest gorsza niż komuna , żadnych hamulców ,rozpasanie na całego bo kasa i poparcie u Niemców i Rosji historia się powtarza, caryca Katarzyna w piekle zaciera ręce jej plan działa
Emma2019.11.7 11:34
Ci normalni inaczej nawołują do bojkotu wspaniałego filmu "Nieplanowane" a reklamują powrót tego chłamu. A Wyszyńska będzie grać? a potem płakać w TVN nad swym losem. Dno i wodorosty.
Maria2019.11.7 11:30
Kiedyś to był mój ulubiony teatr, teraz omijam go szerokim łukiem
Dr Aloha2019.11.7 12:14
Obok jakiego znanego punktu na mapie warszawy jest Teatr Powszechny?
Mirek T2019.11.7 13:41
To u Pani na wsi poza Kółkiem Gospodyń Wiejskich jest jeszcze teatr?
Dr Aloha2019.11.7 11:21
Byłem, widziałem. Poziom dupościsku genetycznie polskich katolików z okazji tego wydarzenia jest zabawny. Jesteście niereformowalni i od czasu Kukiza i "pan proboszcz już się zbliża" nic się nie nauczyliście. To przedstawienie wraca dzięki wam. Wasze wycie jest doskonałą reklamą. Z całego serca dziękuje.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.11.7 13:15
powinni to przereżyserować na islam lub żydów ---ciekawe byłoby podejście ue i innych ""z nurtu zboków
Mirek T2019.11.7 13:43
Ty Dumny Gej Tobie to już dawno zwieracze nie trzymają!!!
Polak Ateista Dumny Gej 2019.11.7 14:27
przyszłością narodów jest ---PEDAŁ
Janka2019.11.7 18:44
Niedumny... gej! "Powiedział, co wiedział "! Hahaha ! Ale numer ! Wy przyszłością? Was AIDS szybko pokona ! A jak bedziecie chodzić , chyba z podpaskami, jak zwieracze już nieczynne!
Dr Aloha2019.11.7 17:00
Raczej trudno żeby dziewiętnastowieczna sztuka polskiego pisarza zajmowała się islamem albo judaizmem
Anka2021.04.8 14:05
Uwielbiam jak kwiczycie jak świnie.
Jan2019.11.8 3:19
Dr Aloha - i tak jest, więc przestań szczekać spod stołu- wobec inteligencji leczy się nauką.
Gość2019.11.7 11:14
Prawactwo kwiczy jakby kiedykolwiek widziało teatr na oczy. Nikt was do pójścia na tę sztukę nie zmusza, zawsze możecie sobie iść na polski kabaret, albo koncert disco polo.
Leo Messi2019.11.7 11:20
Ostatni taką sztukę z przebierancami widziałem na ulicach swojego miasta, szło ich chyba ze 100 wszyscy na tęczowo poprzebierani a pilnowało ich chyba z 500 policjantów żeby ich ktoś przypadkiem nie uraził.To była sztuka przejść w takiej asyście policjantów i być z siebie dumnym że mi włos z głowy nie spadł
Pracownik2019.11.7 11:23
Gdyby nie bandy łysych Sebków i brzuchatych Januszy - "prawdziwych POLAKÓW" skandujących wyzwiska i plujących na uczestników marszu, żadna policja nie byłaby potrzebna. Tak jest w cywilizowanych krajach.
Przeciw kretynom2019.11.7 11:33
Łyse i brzuchate pedały to prawda. najobrzydliwszy widok pod słoncem. W cywilizowanych krajach nie do pomyślenia, żeby taka zgnilizna cywilizacyjna mogła sobie paradować po ulicach ku zgorszeniu i deprawacji dzieci i młodzieży. Dzika, niewychowana i zboczona tłuszcza o prymitywnych zapędach tylko czycha na legalny seks z nieletnimi. Niedoczekanie!
Pracownik2019.11.7 11:39
Nie wiem, czy nieumiejętność czytania ze zrozumieniem to powód do dumy.
boom2019.11.7 12:19
A wiesz co to sarkazm i ironia czy nie nauczyli?
Dam2019.11.7 11:51
Legalny seks z nieletnimi to jeszcze niedawno był w Watykanie. Zniósł go dopiero Papież "lewak". Nikt normalny nie ma takich postulatów, a debili nie należy promować.
Mirek T2019.11.7 13:30
Powtarzam Ci po raz kolejny, KRETYNEM to jesteś TY, katolicka CIOTO!
adam2019.11.7 15:39
pedał to nie wyzwisko tylko nazwanie rzeczy po imieniu
marek2019.11.7 13:06
obrazasz mnie kim jesteś komunista
lewak2019.11.7 14:59
to nie teatr to burdel i widzę, że to twoje naturalne środowisko
adam2019.11.7 15:36
zrobimy sztukę o twojej matce w podobnym tonie i też cię tak opiszemy jak komentujesz.;)
z2019.11.7 17:15
w teatrze wystawia się sztuki, a nie sztuki gowna, które niekumaci debile, udający koneserów, nazywają sztuką
Jan2019.11.8 2:03
Kuriozum
P2019.11.7 11:04
Nikt was Bodakowski nie zmusza do pójścia do teatru.
T.2019.11.7 11:13
Przecież jest demokracja prawda? Każdy sobie niech ogląda co chce
123 2019.11.7 12:14
ale nie za moje pieniądze
Pracownik2019.11.7 12:29
Wypowiedzcie konkordat, sprzedawajcie Kościołowi ziemię po cenach rynkowych, zwolnijcie hordę kapelanów, katechetów, przestańcie dawać kleruchom grubych tysięcy za pokropienie przystanka autobusowego wodą, a dopiero później czepiajcie się sztuki teatralnej, na którą idzie ułamek dotacji przeznaczonej na cały teatr.
t.m2019.11.7 15:01
No ale na TO nawet ułamek nie powinien iść
Joanna K.2019.11.7 18:38
t.m! Ojoj, A czegoż ty tu nie powiesz ? hahaha ! Ile płacisz na poświęcenie przystanku? No, ile dajesz? Ani grosza! Na to nikt nie daje ! Udowodnij duraku! Dużo piany bijesz! Fakty koleś, fakty pokaż! OK ! Jest powiedzenie: " Sama świnia wór drze i kwiczy!" Kumasz?
Mirek T2019.11.7 13:27
A Ty płacisz podatki czy tylko biegasz po zasiłek i 500+ !!!
T.2019.11.7 13:04
Ale wiesz że to była ironia ?:)
BiegunkaProrocza2019.11.7 11:29
Dokładnie. Jest demokracja. Polska jest wyspą wolności. Pan Bodakowski zamiast iść do teatru może iść do klozetu i oglądać kupy. Nikt mu nie broni uczestnictwa w tej uczcie.
marek2019.11.7 13:04
czy ty masz rozum
Mirek T2019.11.7 14:34
Tych co czytają Twoje wpisy na różne tematy utwierdzasz w przekonaniu, ze Ty mózgu na pewno nie masz!
Janina2019.11.7 18:52
Raczej pisz za siebie, nie za nas! My wiemy co myśleć !
Ono2019.11.7 13:05
Ani lewaków do oglądania urodzin hitlera w głuszy leśnej.
lewak2019.11.7 14:57
Dlaczego ktoś zmusza moje pieniążki żeby zasilały złych aktorów i burdelowy teatr?
Cool2019.11.7 17:14
... tak samo jak ciebie, nikt nie zmusza do czytania felietonów Bodakowskiego czy w ogóle Frondy! :-)) Słabość umysłowa lewaków jest wręcz komiczna. Dobrych snów dzieciaku! :-)
2019.11.7 17:27
Oczywiście że nikt mnie zmusza. Robię to, bo chcę i mam na to ochotę. Suchej pieluchy dziadzia! :-)
lewak2019.11.8 6:42
To przy okazji masz już odpowiedź na swój pierwotny post.
Michal2019.11.7 10:55
Dobrze, że porządne sztuki są wystawiane. Bardzo dobrze.
marek2019.11.7 13:03
czy jestes kumunista
Mirek T2019.11.7 13:24
Wszędzie widzisz komunistów nie jesteś u swojej rodziny gdzie są same komuchy!
Jan2019.11.8 3:23
trzeba Cię pochwalić szanowny kolego za spostrzegawczość, zauważyłeś kawałek sztuki i już błyszczysz inteligencją, ależ brawo!
Zbych2019.11.7 10:52
Ale rząd PiS boi się likwidować tą zgniliznę. Wystarczy ustawa by odciąć ich od pieniędzy. A prokuratorzy i sądy nic nie robią.
Leo Messi2019.11.7 11:08
Przecież nikt ci nie kazuje być osobą wierzącą więc daj ludziom wierzącym spokojnie się modlić po co od razu takie nerwy gościu wprowadzasz.Dla was lepsze są tęczowe przebierańce
Mirek T2019.11.7 13:57
Jak byłeś w ZOMO to szybko likwidowaliście wszystkie zgnilizny, ale czasy się zmieniły