01.03.19, 14:00screenshot Youtube - RP TV

Obłuda Biedronia! Watchdog Polska składa skargę do sądu

Sieć Obywatelska Watchdog Polska zwróciła się do partii „Wiosna” z prośbą o udostępnienie informacji w sprawie jej finansów. A dokładniej, organizacja ta - zajmująca się dostępem do informacji publicznej zwróciła się do nowo powstałego ugrupowania o udostępnienie:

"Wyciągów i historii rachunków bankowych partii od początku istnienia partii do dnia wykonania wniosku, oraz informacji o wszystkich wydatkach partii od początku istnienia partii do dnia wykonania wniosku, poprzez podanie daty wydatku, kwoty, przedmiotu i na rzecz jakiego podmiotu został wykonany".

Wniosek ten został złożony u Roberta Biedronia, założyciela „Wiosny”, 12 lutego. A ponieważ - mimo upływu ponad 2 tygodni – Watchdog Polska nie otrzymał odpowiedzi, skierował sprawę do sądu. Zgodnie oczywiście z polskim prawem!

Tym, co skłoniło do złożenia wspomnianego wniosku, był fakt, że – jak przypomina Sieć Obywatelska - "Program nowej partii, która pojawiła się na horyzoncie – Wiosny Roberta Biedronia – odmienia jawność przez wszystkie przypadki. Ma być jawność płac, jawność budżetu mediów publicznych i konsultowanie ustaw". Poza tym, Watchdog Polska dodaje też, że o transparentność i jawność apeluje również często sam Biedroń na swoim profilu na Facebooku. Jeden z takich postów nawet wspomniana organizacja zacytowała: „Transparentne konkursy na wszystkie stanowiska kierownicze i zarządcze. Konkursy transmitowane online. Jawność płac”. W ostatni czwartek zaś, twórca „Wiosny” zapowiadał: „Na pierwszym posiedzeniu nowej kadencji Sejmu złożymy ustawę o jawności płac w sektorze publicznym, w tym NBP i Spółkach Skarbu Państwa”.

Co warte są jego słowa, postanowiła właśnie sprawdzić Sieć Obywatelska Watchdog Polska. W efekcie ujawniła się obłuda tego celebryty – homoseksualisty, który domaga się od innych czegoś, co jego samego nic nie obchodzi. Niech wezmą ten fakt pod rozwagę wszyscy jego aktualni (lub potencjalni) zwolennicy.

erl/wp.pl,Fronda.pl

Komentarze

matis892019.03.1 14:44
Każdy głos lewakoateistów na ich sodmoską wiosnę jest głosem utwierdzenia u władzy PIS. Tylko PO się liczy jeżeli chodzi o walkę z PIS.
Lech Keller-Krawczyk2019.03.1 14:33
Nazywam się Lech Keller-Krawczyk jestem gejem i Żydem. Bardzo mi się pan Biedroń podoba, ale wiem że nie dla mnie. Jestem za stary i bez PLN-ów. Niestety zaczyna mnie denerwować. I co ja biedny/-a zrobię. Na tego dumnego geja nie mam ochoty.
Daria2019.03.1 14:28
Zapytajcie skąd spólka srebrna ma złote.
Jaromir2019.03.1 14:22
Ciekawe, że Frondelek nigdy nie pisał o obłudzie PiSu. Watchdog skarży się, że odkąd rządzi PiS, nie mogą doprosić się żadnych informacji.
JaKi2019.03.1 14:15
Dobrze ze Fronda promuje na portalu Biedronia i "Wiosnę" bo w ten sposób odbiera głosy znienawidzonej PO. Nie ważne czy się pisze dobrze czy źle ,ważne że się pisze i nazwisko Biedroń utkwi w pamięci niektórym przy głosowaniu.
ardo2019.03.1 14:20
Utkwi jako sprzedajny sodomita.
JaKi2019.03.1 15:08
Tak sodomita,ale Marta Kaczyńska też jest sodomitką i nawet gości na Frondzie często.