17.02.20, 18:15Screenshot Youtube - Telewizja Republika

,,Odrażające''. Politycy ostro o skandalicznych słowach Halickiego

Odrażające pogrywanie dramatem chorych i ich rodzin. HGW organizowała kiedyś w kampanii konferencję w hospicjum, widzę inspirację” - napisał na twitterze wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel komentując skandaliczne wystąpienie europosła PO Andrzeja Halickiego.

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie Halicki stwierdził:

Jeżeli prezydent podpisze tę ustawę, to jest to wyrok śmierci dla wielu tysięcy osób. Taka jest waga tego podpisu”.

Liczni politycy oraz komentatorzy podkreślają, że mamy do czynienia z wykorzystywaniem dramatu osób chorych do bieżącej gry politycznej przez polityków Platformy. Jak zauważył Fogiel:

FAKTY są takie, że na walkę z rakiem NFZ wyda w tym roku 11 mld PLN - w ostatnim roku rządów PO było to 7,1 mld”.

Poseł Krzysztof Sobolewski napisał z kolei:

Panie @AndrzejHalicki ile tysięcy osób macie na swoim sumieniu od 2013 roku? Miał rację Pana sąsiad Jacek Krawiec w kwestii Pana poziomu intelektualnego...”.

Do wpisu dołączył zrzut ekranu z informacją z 2013 roku głoszącą:

Arłukowicz ogranicza leczenie raka”.

Posłanka Joanna Borowiak napisała natomiast:

5 mld zł na Narodową Strategię Onkologiczną z inicjatywy Prezydenta @AndrzejDuda, 11 mld zł z NFZ w 2020 r. na walkę z rakiem!

Opozycja nagle, w kampanii, przypomniała sobie o chorych na nowotwory. Co zrobiliście w tym zakresie, kiedy rządziliście?Wstydźcie się!”.

Pytano także:

A dlaczego "2 mld dla TVP", to "wyrok śmierci dla wielu tysięcy osób"?

Dlaczego takim "wyrokiem" nie są pieniądze: na partie polityczne, diety posłów, utrzymanie biur, na Senat ...

Ten zbitek: "2 mld dla TVP" i "wyrok śmierci ", jest wyjątkowo, nawet jak na PO, nikczemny”


dam/twitter,Fronda.pl

Komentarze

Roman2020.02.18 13:43
P. Halicki - caracan czy caracal polskiej polityki?😉😁
Realista2020.02.18 12:16
2018 PKB na osobę to 32000$ jeżeli do 2022 umrze 2 młyn seniorów to bez trudu w2022 PKB na osobę wyniesie 38000$ Awansujemy na 37 miejsce i będziemy przed Izraelem Spadną koszty NFZ i ZUS Seniorzy po wyborach maja odchodzić bo to oczekiwana obywatelska postawa
DAMIAN CZ..2020.02.18 3:01
Hej ! CZYTAŁEM WCZORAJ I DZIŚ TO SAMO OGŁOSZENIE! JESZCZE RAZ JE WKLEISZ I ZGŁOSZĘ NA POLICJĘ, ALBO DO PROKURATURY !! TO NIE TEN PORTAL RANDKOWY, GEJOWY ! TO JEST KARALNE ! TO ŻADNA LENA ! MASZ POZWOLENIE, NA REKLAMĘ? TO JEST PŁATNE ! JUŻ TU KELLERZE W JESIENI OGŁASZAŁEŚ ZRZUTKĘ DLA MARCINA I CO Z PIENIĘDZMI ?? TYM RAZEM CI SIĘ NIE UDA ! GWARANTUJĘ CI TO!
Agnieszka2020.02.18 0:30
Pomijając nawet kwestie chorych onkologicznie, to jeżeli TVP ma forsę i chęci robienia filmów o Zenkach i "polewanie się szampanem" a nie ma np. forsy i woli na zrobienie filmu o rtm. Witoldzie Pileckim i wielu innych znanych i zapomnianych polskich bohaterach, to ja też uważam, że absolutnie nie ma powodu marnować 2 miliardów zł na dawanie ich TVP, by tak zostały zmarnotrawione razem z misją, którą powinny prowadzić.
Agnieszka2020.02.18 0:36
Ale oczywiście udawanie troski o chorych (zwłaszcza onkologicznie) i używanie ich sobie jako młotka w walce z władzą jest obrzydliwe, gdy tej troski nie było jak mieli władzę. Może jednak przyniesie jakiś pozytywny efekt w działaniach władzy obecnej - oby nie pusty, pijarowy.
Hej2020.02.17 22:39
Szukam miłego i kulturalnego faceta na miłe spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, Moje kontakt do mnie telefon tu - www.xlove.com.pl Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
Marzena 2020.02.18 3:08
Miły i kulturalny facet ma żonę i dzieci i nimi się zajmuję! Tu nie znajdziesz takiego ! Tu możesz znaleźć pedała " durnego geja", czyli Lecha Kellera ! Pewnie ci o niego chodzi ! Swój swego zawsze znajdzie !! A ty nie jesteś Leną, pewnie pedziem ! Skończ to ! Pomyliłaś Portale !
Krawiec2020.02.17 21:53
"Halicki, to mój sąsiad, to jest, ku**a, debil”
zalewski2020.02.17 21:23
dalej jazda bialy nos
Komunizm wraca2020.02.17 21:16
2018 PKB na osobę to 32000$ jeżeli do 2022 umrze 2 mil seniorów to bez trudu w2022 PKB na osobę wyniesie 38000$ Awansujemy na 37 miejsce i będziemy przed Izraelem Spadną koszty NFZ i ZUS Seniorzy po wyborach maja odchodzić bo to oczekiwana obywatelska postawa
Urszula2020.02.17 20:54
Dla lepszego zrozumienia jakim sk...syństwem jest to co robi TVP wklejam jeszcze ten link. https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2020/02/17/tvp-stanislaw-gozdz-onkologia-paski/
DAMIAN CZ..2020.02.18 2:49
URSZULO, vel KELLER .....! Dlaczego dajecie się nabrać ! Sam kiedyś Lech Keller pisał, że to jego nick! Używa też Agnieszka, Iza..... itp. Nawet są te same zwroty i wulgaryzmy. A te podane linki to możesz sobie gdzieś tam głęboko wsadzić ! Link, jak link! Każdy może napisać co chce ! Ile w nich prawdy?? Nie zwracam na to uwagi i nigdy nie czytam tu podawanych! Omijam je zwłaszcza od ciebie szerokim łukiem ! Kieruję się swoim rozumem! Sam wiem co czytać, nikt mi nie będzie nic podsuwał!
Urszula2020.02.17 20:49
PiS jest mistrzem manipulacji. Każdą wypowiedź potrafi tak zinterpretować, że ciemny pisowski lud nie ma prawa tego nie kupić. Do czego jest zdolna pisowska TVP? Oto przykład: https://www.se.pl/kielce/magia-telewizji-tak-tvp-odmlodzilo-szefa-swietokrzyskiej-onkologii-aa-RRDN-cr6N-oJkT.html
Grizzly2020.02.17 20:52
Ciemna to ty jesteś, kołtunico!
loki2020.02.18 9:48
Jeden ciemniak już to kupił.:)))
katolik2020.02.17 20:30
dno mor-spol-polit popslsldwiosnanowoczesna chce zrobić polskie obozy śmierci eutanazja aborcja lgbt gender profanacja Jezusa i Matki Bożej noszczenie Kościoła. Niech burak nie pieprzy o śmierci!!! nie wypada, ale wstydu nie ma, zresztą ta twarz tak głupio-madra mówi wszystko.Kłade przed toba błogosławieństwo albo przekleństwo, dno i ci co na nich głosują zaciągają grzech społeczny i osobisty Zwiedzionego marnoscią Polaka, ale ten Polak niestety dalej jest zagubiony życiowo, jeśli głosuje na dno. Zaciąga osobista karę przekleństwa. Kard Wyszyński módl się za Polską!
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.17 20:05
PiSowi zależy tyle na życiu ludzi z nowotworem co na życiu dzieci nienarodzonych! Mordercy! a najśmieszniejsze jest to że kościół ich popiera i namawia na oddawanie głosów na PiSiaków!
***2020.02.17 20:52
A TY znowu o swoich problemach.
DAMIAN CZ..2020.02.18 2:36
....Lechu Keller... Kretynie- zacjo ! Od kiedy to tobie na dzieciach zależy?? NIe blużnij ! Przecież jesteś homosiem! Ten ci w to uwierzy, kto cię nie zna ! A my tu wszyscy wiemy czym ty "pachniesz": ! Jak może " du...gej...." udawać, że jest kimś innym? ! Zapomniałeś, o swoim pedalstwie?Przypomnieć ci mamy ! Masz czelność jeszcze o dzieciach pisać, a sam co z nimi robiłeś ???
poPO=kurw...i zodzieje2020.02.17 19:53
nie wiem po co komentować takiego BYDLAKA!!!???
Iza2020.02.17 18:37
Obecna banda 4-ech ugrupowań opozycyjnych to antaPISowski psychiatryk. Ci ludzie są opętani nienawiścią do PIS-u za to, że ten odsunął ich od władzy. Refarma sądownictwa i dalsze odcinanie ich od koryta musi tak boleć, że stają się agrasywni, organizują bojówki i dobrze wiedzą, że jak stracą ich sądy, to stracą ich ostatnią władzę.
Seth2020.02.17 18:36
Ci z Targowicy też nazywali się Polakami, ale to nie byli Polacy lecz zdrajcy Ojczyzny. Dosłownie to samo dzieje się dzisiaj ! Dzisiaj ich europosłowie i członkowie bandy 4 ugrupowań totalnej opozycji to nie Polacy, a zdrajcy naszej Ojczyzny ! Różnice są niewielkie, bo tamci jeźdźili do Moskwy, a ci jeżdżą do Brukseli. Oni mają własne stacje telewizyjne, w tym TVN, prasę, w tym GW, a nawet własne bojówki. Po przegranej Komorowskiego z Dudą w 2015, to agresja TVN i GW osiągnęła poziom histerii i psychopatii, i ten jazgot trwa już ponad 4 lata. Dzisiejszych zdrajców popiera jeszcze około 5 MLN polskojęzycznych osobników, szczególnie w dużych miastach, którym głównie TVN odebrał rozum. Europosłowie tej bandy waczą nieustannie przeciw Polsce, domagając się sankcji i karania własnej Ojczyzny za rzekome łamanie praworządności. Ci zaś w kraju są przeciwni wszystkiemu co jest dobrem, kłamią notorycznie i zieją nienawiścią do Polaków pragnąc zemsty za kolejno przegrane wybory. Oni nie mają nam nic do powiedzenia i nie powinni zajmować się Polską ! Nadchodzi czas, kiedy Polacy wyjdą na ulice manifestować przeciw totalnej opozycji, co będzie ewenementem w skali światowej !!!
ROMAN K.2020.02.18 2:26
Seth ! Bardzo ci dziękuję za ten wspaniały wpis ! Tu nie wystarczyło dać ci tylko łapkę" ! TO PRAWDA ! Powiedziałeś to bardzo mądrze i dobitnie ! Nas jest więcej! Musimy się jakoś zorganizować do wyborów ! Bo może mniejszość krzykaczy nami rządzić! A to tylko dlatego, że niektórym z nas nie będzie się chciało iść na wybory ! Musimy iść dla naszej Polski ! Tylu Polaków oddało życie za Ojczyznę, a my co? Nóg z kanapy nie chce się nam zdjąć i iść na wybory !? Przecież są tacy, którzy nie chodzą ! Wiem ! Na jesieni w moim lokalu wyborczym słychać było, jak jeden do drugiego mówił dośc głośno, że nie był już 23 lata na wyborach ! ".....Ale wiesz, muszę, bo te s...ssyny chcą wiek emerytalny podnieść, jak wygrają " .......! Więc nie pozwólmy więcej na takie przerwy, jak wyżej, innym! Tłumaczmy im !
Piotr Nowak2020.02.17 18:35
Bo Polskę trzeba w sercu mieć ! Czy Polacy uczyniliby swojej Ojczyźnie to co czynią lewaccy politycy i ich wyborcy ?! Europarlamentarzyści wszystkich partii lewackich kłamią i szkalują Polskę żądając od UE sankcji i karania Polaków za reformę wymiaru sprawiedliwości i jakąś rzekomą praworządność, która w Polsce ma się dobrze. Do Pucka i Wejcherowa pojechała bojówka z Warszawy opłacona przez PO po to, aby zakłócać przemówienia naszego Prezydenta podczas uroczystości 100-nej rocznicy zaślubin Polski z morzem. Dla was lewaków Prezydent RP nie znaczy nic, a wasza kandydatka na prezydenta Kidawa ściskała się z bojówkarzami w podzięce za dobrze wykonaną robotę potwierdzając jej kampanię chamstwa. Polacy z wybrzeża, Kaszubi, odcięli się od was i nie chcą mieć z wami nic do czynienia ! Dla was Polskość to nienormalność ! Wy bojkotujecie nawet najważniejsze święta narodowe, a wasi posłowie i senatorowie głosują bezrozumnie przeciwko wszystkiemu co proponuje PIS, nawet przeciwko „jarkowej” 13-tce. Wy zatraciliście poczucie pomiędzy dobrem a złem, uważając, że aborcja i LGBT jest dobrem ! Rozmowa z wami, mentalnie chorymi to czcza strata czasu. Nieustanny hejt w internecie przeciwko Polsce, farmy hejterskie jak w Inowrocławiu i antypolskie soki z buraków opłacane z pieniędzy PO, bluzgają jadem i zieją nienawiścią, podłością, zacietrzewieniem i wulgaryzmem. Wy gardzicie Polakami strasząc ich, że jak dojdziecie, nie daj Boże, kiedyś do władzy to zlikwidujecie Polakom wszystkie programy socjalne i pomocowe, a polityków Zjednoczonej Prawicy za te programy rozliczycie ! Wy jesteście anty-PIS-owskim psychiatrykiem ! Wasza nienawiść do Polaków za to, że odsunęli was od władzy jest niebotyczna, a systematyczne odcinanie was od koryta, obecnie od sądownictwa, musi was tak boleć, że dostajecie małpich mózgów, obłędu, zacietrzewienia, wręcz zbydlęcenia, a propaganda TVN powoduje zanik rozumowania. Waszym 2-punktowym programem wyborczym, tj. walki przeciwko PIS i likwidacji wszystkiego co jest dobrem dla ludzi, nigdy nie wygracie wyborów ! Poza tym jesteście profesjonalnymi kłamcami i oszustami, a co jest najgorszym, zdrajcami naszej Ojczyzny !!! My Polacy nigdy nie uczynilibyśmy naszej Ojczyźnie tego, co czynicie permamentnie wy – obcy nam lewacy !!! Dlatego mówimy wam stanowczo, że wy nie powinniście zajmować się Polską, że wy jesteście polskojęzycznymi osobnikami, obcymi dla nas i nie chcemy takich judaszy w naszym kraju !!!
polak2020.02.17 18:22
za czasów mafii PełO-wskiej okradziono Polskę na 350 miliardów złotych i wy złodzieje -drużyna tuSSka i kamysza śmiecie teraz mówić ,,,że jesteście Polakami -----jesteście piątą kolumną niemiec ---zlodzieje
Dam2020.02.17 21:36
Moglibyście się w końcu umówić co do sumy, bo za każdym razem jest inna. Było 250, było 300, było 500. 350 widzę po raz pierwszy. Poza tym to PO opracowało JPK, dzięki któremu ten proceder został ograniczony. PIS głosował przeciw, a teraz z niego korzysta się nie przyznając.
ROMAN K.2020.02.18 2:05
Dam , I co z tego że JPK opracował?? NIC ! To było tylko dla "picu" , że coś niby robia ! A w zasadzie dalej przymykali na wszystkie przekręty oczy ! Nie zgadzają ci się te kwoty miliardów we wpisie?? Słusznie ! Bo tu nie wszystkie są napisane ! Chłopie, tu już pisano o tym ! Więc proszę, wbij i przeczytaj też sobie :"500 Afer i przekrętów POPSL " ! Czytałem! Tam jest cała olbrzymia tabela ,opisana afera, za aferą łącznie z kwotą i NAZWISKAMI ! Zobaczysz, łącznie jest tego ponad 800 MLD ZŁ ! To nie 2 mld, o których krzyczą ! Jest różnica!? GDYBY TO BYŁA NIEPRAWDA, A TYLKO POMÓWIENIA, TO TE OSOBY TAM WYMIENIONE, OD RAZU, DAWNO PODAŁYBY DO SĄDU ZA ZNIESŁAWIENIE ! JAKOŚ NIE PODAJĄ !? NIE SŁYCHAĆ! PRAWDA?? Więc chyba jest coś na rzeczy???
Prawdziwy patriota lezy w grobie2020.02.18 12:17
2018 PKB na osobę to 32000$ jeżeli do 2022 umrze 2 młyn seniorów to bez trudu w2022 PKB na osobę wyniesie 38000$ Awansujemy na 37 miejsce i będziemy przed Izraelem Spadną koszty NFZ i ZUS Seniorzy po wyborach maja odchodzić bo to oczekiwana obywatelska postawa