16.08.21, 10:08Fot. via: Pixabay

,,Odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości’’

PIERWSZE CZYTANIE

Niewierność Izraela w czasach sędziów

Sdz 2, 11-19

Czytanie z Księgi Sędziów

Izraelici czynili to, co złe w oczach Pana, i służyli Baalom. Porzucili Boga swoich ojców, Jahwe, który ich wyprowadził z ziemi egipskiej, i poszli za cudzymi bogami, którzy należeli do ludów sąsiednich. Oddawali im pokłon i drażnili Pana. Porzucili Pana i służyli Baalowi i Asztartom.

Wówczas zapłonął gniew Pana przeciwko Izraelitom, tak że wydał ich w ręce ciemięzców, którzy ich złupili, wydał ich na łup nieprzyjaciół, którzy ich otaczali, tak że nie mogli im się oprzeć. We wszystkich ich poczynaniach ręka Pana była przeciwko nim na ich nieszczęście, jak to Pan przedtem im zapowiedział i jak im poprzysiągł. I tak spadł na nich ucisk ogromny.

Wówczas Pan wzbudził sędziów, by wybawili ich z ręki tych, którzy ich uciskali. Ale i sędziów swoich nie słuchali, gdyż uprawiali nierząd z cudzymi bogami, oddawali im pokłon. Zboczyli szybko z drogi, po której kroczyli ich przodkowie, którzy słuchali przykazań Pana: ci tak nie postępowali.

Kiedy zaś Pan wzbudzał sędziów dla nich, Pan był z sędzią i wybawiał ich z ręki nieprzyjaciół, póki żył sędzia. Pan bowiem litował się, gdy jęczeli pod jarzmem swoich ciemięzców i prześladowców. Lecz po śmierci sędziego odwracali się i czynili jeszcze gorzej niż ich przodkowie. Szli za cudzymi bogami, służyli im i pokłon im oddawali, nie wyrzekając się swych czynów ani drogi zatwardziałości.

Oto słowo Boże.

 

EWANGELIA

Rada ubóstwa

Mt 19, 16-22

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Pewien człowiek podszedł do Jezusa i zapytał: «Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?»

Odpowiedział mu: «Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowuj przykazania».

Zapytał Go: «Które?»

Jezus odpowiedział: «Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego jak siebie samego».

Odrzekł Mu młodzieniec: «Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje?»

Jezus mu odpowiedział: «Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i daj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!»

Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Oto słowo Pańskie.

Komentarze

Anonim2021.08.16 12:19
hehe ",,Odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości’’" te wypociny pisał jakiś dawny starożytny bolszewik,o ile sobie przypominam ,pada tam pomysł,żeby sprzedać co się ma i oddać jakimś starszym ,zapewne takim leśnym dziadkom i oni tę sałate wydadzą wedle uznania na przeżarcie i chlanie,to chyba był pomysł na pierwszą piramide finansowa na wypier..nie ludzi z pieniedzy do skrajnej nedzy. a kto q-wawaszawd..mac miałby pracować jak wszystko przezrecie?? prawdziwa niebianska ekonomia ,prl krld cccp to przy tej głupocie pikuś
Anonim2021.08.16 11:54
KK ma wiele posiadlosci
Anonim2021.08.16 12:20
to niech wszystko sprzeda i rozda ubogim,bo inaczej odejde zasmucony
Anonim2021.08.16 11:11
,,Odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości’’. Proszę nie wk*rwiać Rydzyka.
Wielka nierządnica to królowa wszystkich mam2021.08.16 10:29
Co to znaczy wg Jezusa że uprawiali nierząd z cudzymi bogami? Że nie przestrzegali przykazań i składali tym ofiarę diabłu? Np. kamienowali nierządnice i niewierne kobiety? albo łupili i zabijali pogańskie narody?
Anonim2021.08.16 12:25
niech sie Jesus nie wymądrza ,bo judasza przyjął jak jakiś amator jasnowidzenia i zrobił go na dodatek skarbnikiem