11.05.20, 12:54

Opozycja we mgle. Sami nie wiedzą, kogo wystawić w wyborach

Kiedy Koalicja Obywatelska przez ostanie dwa miesiące krzyczała o konieczności wprowadzenie stanu klęski żywiołowej i zmiany terminu wyborów, mało kto miał jeszcze wątpliwości o co chodzi im naprawdę. Chodziło o możliwość zmiany kandydata wobec sromotnej porażki Małgorzaty Kidawy-Błońskiej od samego początku kampanii. „Tu wpadka, tam wpadka. To jest Platformy kandydatka” – komentował uszczypliwie poseł Lewicy, Tomasz Trela. Kiedy jednak okazało się, że wybory zostaną rozpisane na nowo, KO stanęła przed nie lada dylematem. Zmienić kandydata i przyznać się, że właśnie o to chodziło, czy spisać wybory do końca na straty i trwać przy kandydaturze Kidawy-Błońskiej?

Sama Małgorzata Kidawa-Błońska okazuje się być pewna swojego startu w wyborach prezydenckich z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Kiedy jeszcze niedawno chyba sama pogubiła się w tym, co robi i kim jest, z jednej strony wycofując się z wyborów, które „bojkotowała” i aktywnie prowadząc kampanię wyborczą, w tym biorąc udział w debatach z drugiej; teraz stanowczo oświadcza: jest zdeterminowana by kandydować.

Takie oświadczenie wygłosiła dziś dotychczasowa kandydatka KO na prezydenta w programie „Tłit” Wirtualnej Polski. Nie oszczędziła sobie przy tym oczywiście oskarżeń w kierunku obozu władzy o doprowadzenie w Polsce do chaosu:

-„Taki chaos, taki bałagan i taki los zgotowało nam Prawo i Sprawiedliwość, nie potrafiąc podjąć ważnych decyzji. Wiadomo było, że tych wyborów nie można przeprowadzić 10 maja i nie zostały te wybory dobrze przygotowane. Nie skorzystano z możliwości stanu klęski żywiołowej, nie przygotowano rozwiązań i żyjemy w wielkim chaosie. Tak naprawdę nie wiemy, w jakim stanie prawnym jesteśmy, nie wiemy, co przed nami. To nieodpowiedzialne, że rząd zafundował Polakom taki bałagan” – dramatyzowała wicemarszałek.

Następnie oświadczyła, że w kwestii wyborów jest zdeterminowana:

-„Wybory powinny się odbyć w terminie bezpiecznym dla Polaków, ale w terminie zgodnym z konstytucją i powinny być przeprowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą. Jestem zdeterminowana, bo najwyższy czas, żeby Polacy przejęli kontrolę nad naszym państwem. To, co teraz robi się z naszymi instytucjami, z naszymi prawami to jeden wielki skandal. Jestem zdeterminowana, żeby znowu prawo i konstytucja miały w naszym kraju znaczenie”.

-„Jeżeli będziemy wiedzieli, kiedy będą wybory i one będą konstytucyjne, biorę w nich udział” – dodała.

W rozmowie nie zrezygnowała również z oskarżeń premiera Mateusza Morawieckiego o to, że… nie był w stanie przeprowadzić wyborów prezydenckich:

-„Premier, który nie potrafi opanować takiego chaosu i przeprowadzić wyborów powinien podać się do dymisji. A wicepremier Sasin, który niezgodnie z jakimikolwiek zasadami podjął się wydrukowania kart, powinien ponieść odpowiedzialność karną. Żaden urzędnik nie ma prawa wydawać środków, drukować kart, kiedy ustawa nie jest wdrożona w życie. To dewastacja naszego kraju. Każdy z tych polityków musi ponieść odpowiedzialność” – mówiła, stwierdzając, że w Polsce mamy do czynienia z „zamachem stanu”.

Jednak przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Borys Budka, nie jest równie zdeterminowany w kwestii kandydatury Kidawy-Błońskiej, co sama kandydatka. Budka zapowiedział, że zarządzenie nowych wyborów oznacza powtórzenie procedury wyboru kandydata:

-„Z pewnością będziemy w bardzo krótkiej formule, jeżeli już zostaną zarządzone wybory, powtarzać również nasze czynności. To znaczy, skoro nowe wybory, nowa rekomendacja, nowe potwierdzenie kandydatury. Więc te decyzje są przed nami” – stwierdził Borys Budka w rozmowie z portalem Gazeta.pl.

Kiedy dziennikarz zapytał go, jak dalej będzie wyglądała kampania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej stwierdził, że „nie ma kampanii”:

-„Wszystko zaczyna się od nowa, wszystko trzeba zaczynać od początku”.

-„Małgorzata Kidawa-Błońska jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej. Była zatwierdzona w wyborach, które wczoraj się zakończyły. Nie mogła zostać wybrana przez wyborców, ponieważ uniemożliwił to Sasin i spółka. Natomiast w momencie, kiedy zostaną ogłoszone wybory, będziemy zawiązywać nowy komitet wyborczy” – wyjaśniał lider PO.

kak/„Tłit”, Gazeta.pl

Komentarze

Tfu2020.05.11 21:28
A nad czym(kim?) się tu rozczulać? Kogokolwiek POdstawią pod wybory prezydenckie , to przerżną. i to piszę ja..który na Dudę w życiu nie zagłosuje. ale fakty i prawda są faktamii prawdą. Tyle w tym temacie.
Terminator 2020.05.11 20:27
Wystawcie tego listonosza co nazywa sie marszalkiem kopertowym.Wynik bedzie mniej niz zero.
Grizzly2020.05.11 19:30
No jak nie Kidawa to chyba tylko Kopara! Podobna wymowa, prezencja i program tyż: ChDiKK!
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.11 16:54
Mam 32 lata, szukam mężczyzny w każdym wieku, z którym będę mogła spotkać się z tobą na seks. Jestem strasznie napalona ponieważ od roku jestem samotna. Nie oczekuję pomocy finansowej ani zobowiązań tylko luźnej atmosfery i higieny osobistej. Jeśli byłbyś chętny spotkać się na seks i zobaczyć więcej moich fotek odezwij się na mam tam nick Weronika88 Najlepiej dodaj mnie do znajomych na www.exslove.com.pl i napisz kiedy masz czas się spotkać i zabawić :
Urszula2020.05.11 15:45
PZPR - Pisowska Zjednoczona Partia Robotnicza lepiej niech się martwi o siebie. I na was przyjdzie mgła. :D Pokonaliśmy jedną komunę, pokonamy i następną.
Foster2020.05.11 15:19
Nawet tego nie wiecie, że będą popierać Holownię ?. Hołownia w drugiej turze wygra z Dudą.
pisiory na wybory2020.05.11 14:46
Wybory znowu będą tu Kłamstwa kolejny raz Długopis do nich stanie znów By w chu­ja robić nas
anonim2020.05.11 14:14
Długopis jest tylko jeden.
ololo2020.05.11 21:23
Komoruski ?
Głos Rozsądku2020.05.11 14:06
Mają przecież "zacnych" kandydatów; Gosia Świeca-Gersdorf, Andrzej Katastrofa dla Budżetu-Rzepliński. Niestety dla PO, stety dla RP, oni nie mają w swoich szeregach ew. kandydata, który mógłby wygrać z tygryskiem, homosiem, czy gorsza połową Prokopa. Nie rozumieją, czy wystawia kogokolwiek, czy nie, to nie ma w tych wyborach najmniejszego znaczenia. Wybory wygra Duda, PO skończy jak Nowośmieszna, a na jej gruzach jakąś siłę polityczną zbuduje Głowizna. Przy okazji rozpadu PO w Senacie większość zdobędzie ZP. A teraz czekam na festiwal kwiczenia.
sołtys pierdziołek2020.05.11 14:05
jako Poważny człowiek - przed chwilą kijem i hartownicą popędziłem POpltfusów, którzy chcieli namówić mnie na kandydowanie
Karol2020.05.11 15:43
Brawo soltysie !
Już niedługo "Lesiu" Keller-Krawczyk 2020.05.11 13:57
Sprawia mi to wyjątkową przyjemność, grzeszną nawet, jestem świadkiem upadku i desperacji blogowej mendy. This is truly beautiful; I am witness to the destructive power of hate and is consuming that piece of shit ALIVE!
katolicka kretynizacja polski2020.05.11 13:55
czyli po zmianie kidawy na innego kandydata, sasin będzie musiał wszystkie karty wyborcze wyrzucić na śmietnik bo będą nieaktualne!
Tfu2020.05.11 21:35
innymi słowy parę (parenaście?) dużych baniek z kieszeni podatnika pójdzie się paść :D.. ale kto bogatemu zabroni, zwłaszcza że przyzwyczyaił się się szastać kasą na lewo i prawo , ku uciesze gawiedzi zresztą.Ale tak na marginesie zapytam: Jakim prawem i po co poczta dysponuje teraz danymi osobowymi wszystkich polskich obywateli? Dla wyjaśnienia: w dzisiejszych czasach punkt pocztowy Żabka na rogu twojej ulicy to też Poczta Polska :D.
kerr2020.05.11 13:43
No przecie Kidawa jest :)
Glaudiusman2020.05.11 13:42
Babsko sunie w dół bez opamiętania bez dopingu, obrzucana zgniłymi pomidorami i jajami. Lepszego nie mają, bo to nie jest partia rozumowców, tylko ślepo-oddanym swym panom niewolników. Lepiej już na pewno nie będzie, może być tylko śmieszniej. I nawet Koń Roman nic nie pomoże, bo to przecież żałosny obrońca, który teraz bije pokłony wobec tych, którzy kiedyś po nim deptali.
Realista2020.05.11 13:37
Kto by się nie znalazł w drugiej turze i tak wygra z Dudą. Ale Duda miałby większą szansę walcząc z kandydatem KO. Z Hołownią czy Kosiniakiem nie będzie miał szans. Ci dwaj nie mają negatywnego elektoratu. Zwłaszcza Hołownia. A Dudzie rośnie elektorat negatywny. Kompromituje się razem z Pisem.
Głos Rozsądku2020.05.11 13:52
Czytając twoje wypociny trudno oprzeć się ocenie, że taki z ciebie "Realista", jak z Gosi Stan Klęski-Kidawy polityk. Aha, to nie scenariusze polityczne, tylko kwiczenie. Sorry, kwicz dalej.
Realista2020.05.11 14:22
Przypomnę ci to jak Duda będzie się wyprowadzał w tym roku z pałacu. Z każdym miesiącem poparcie dla Dudy spada. I tu nie pomoże ordynarna propaganda tvpis. Pis już ma swoje analizy które pokazują spadek poparcia Dudy. I dlatego za wszelką cenę próbuje zrobić te wybory jak najszybciej. W tej panice pewnie znowu wejdzie na minę. Stawiam, że jeśli Pis będzie próbował zrobić wybory pod koniec czerwca albo na początku lipca to będzie kolejna kompromitacja.
Karol2020.05.11 15:38
Z ciebie realista, jak z koziej doopy organista !
krakus2020.05.11 13:35
Każdy lepszy niż antypolskie parchy z ZP realizujące politykę USraela… oni nienawidzą Polaków, wystarczy poczytać wypowiedzi Dudy, Emilewicz czy Terleckiego.
Głos Rozsądku2020.05.11 14:20
Nie wystarczy czytać, trzeba jeszcze rozumieć i to jest wasz problem, który prowadzi was do paranoi i kwiczenia.
Karol2020.05.11 15:36
Ty sowiecki parchu POLAKIEM nie jestes, wiec sPOKO, siedz na doopie i wpierdzielaj mirabelki !
Nina2020.05.11 13:34
Mierna propaganda... wydano oficjalny komunikat, że nie przeprowadzają zmian w sprawie kandydatury MKB.
Marcel2020.05.11 13:27
Shreka dawać! W sam raz do tego cyrku!
ktoś tam2020.05.11 13:18
Nie wiem czy kot Kaczyńskiego nie miałby większych notowań niż jakikolwiek kandydat totalniaków...
Tfu2020.05.11 21:30
Celne :D.. mam kota..nie głupi to zwierzak
Bogo2020.05.11 13:17
Ja mam POważne obawy aby POpaprańcy nie POpełniali masowo samobójstw.
ktoś tam2020.05.11 13:20
Ale ile korzyści dla środowiska... Ależ by się zmniejszyła emisja gazów...
Fergal2020.05.11 13:13
Wszystko jedno, byle nie kradł i nie demolował kraju jak obecna władza.
Karol2020.05.11 15:31
Oczywiscie mowisz o kradziezy tych 260.000.000.000 zl zpodatku WAT, ktory nie wplynely do kasy panstwowej ?, czy moze o 165.000.000.000 zl z OFE , ktore zajumali Polakom z ich oszczednosci ?, czy moze te miliardy, ktore dostali za wyprzedaz majatku narodowego ?, - o innych setkach afer nawet nie chce mi sie pisac - debilu !!
anonim2020.05.11 13:12
Czy komuchy z ZP wystawią "długopisa"?
Leonardo2020.05.11 13:53
długopis czyli komoruski juz przegrał onegdaj i teraz sie zapluwa z nienawisci
xyz.2020.05.11 13:07
PO-KO i wspólnicy to banda pętaków, targowiczan, oszołomów, hipokrytów, zdrajców i przestępców, POlitykierzy a nie politycy, rynsztokowe gremium wzajemnej adoracji i antypatii.
Adv2020.05.11 13:11
Idealnie opisałeś PiS...
.2020.05.11 13:20
Bo w PISie wszystko jest na opak. Ich nic nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne.
Głos Rozsądku2020.05.11 13:49
Wy za to wiecie, że kochać należy czerwone. @ADV jak dziecko w przedszkolu po usłyszeniu jakichś pretensji, odpowiada na zasadzie "cheba ty". Żenada, ale kwiczenie zacne.
gracz2020.05.11 13:06
Przecież to oczywiste,jeśli chcą wystawić coś na podobieństwo swoje,to jest tylko jeden równy im zdradą i sk...wieniem.TW "Bolek".To wasza prawdziwa twarz.
.2020.05.11 13:19
Waszą jest prokurator Piotrowicz, z "pięknym życiorysem" bronienia pedofila wsadzającego łapy w majtki 6-latki. Wolę już TW Bolka.
gracz2020.05.11 14:16
Twój wybór.Ch.j z tobą.
M.a2020.05.11 13:02
Wystawcie białego konia ale bez jeżdżca, to może wygra.
najlepiej o wiedzy prawniczej2020.05.11 12:59
Plenum KC POplatfy ustaliło, że trzeba rzucić Czarnego Konia
Głos Rozsądku2020.05.11 13:45
Piszesz o Giertychu? Jaki on czarny?
ryszard2020.05.11 12:57
Wiedzą przecież kogo - kogokolwiek, kto się przyda dla późniejszego unieważnienia wyborów.
łapki zacieram Grzesio2020.05.11 12:56
Kidawkę rzucić kundlom nqa Pożarcie. Nowym kandydatem powinien być nasz charyzmatyczny Budka
Leonardo2020.05.11 13:52
Kundle by jej nie ruszyły za stara!A tak na powaznie w wyborach korespondencyjnych trudno jest fałszować wynik stad ten ból du py!!