15.10.20, 16:16Fot. screenshot - YouTube (Onet News), Twitter

Opozycyjni dziennikarze: Zatrzymanie Giertycha ma przykryć pandemię

CBA zatrzymało dziś Romana Giertycha w związku ze sprawą dot. wyprowadzenia niemal 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej. Adwokat broni się przekonując, że zatrzymanie ma charakter polityczny i za jego pomocą rządzący chcą odwrócić uwagę społeczeństwa od sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Argumentację Giertycha powielają już dziennikarze Newsweeka, Onetu, Oko press i TVN.

Prokuratura Regionalna w Poznaniu poinformowała o zatrzymaniu grupy osób podejrzanych o udział w wyprowadzeniu blisko 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej. Wśród zatrzymanych jest m.in. znany adwokat Roman Giertych, biznesmen Ryszard K. oraz byli członkowie zarządu.

Do sprawy odniósł się już sam Roman Giertych, który zapewnia, że sprawa ma charakter polityczny. Jego zdaniem w ten sposób rządzący chcą odwrócić uwagę od pandemii.

- „ Tata prosi o podawanie pełnych danych i przekazanie, że jest to sprawa polityczna, która ma na celu przykrycie katastrofalnej sytuacji epidemicznej spowodowanej przez nieudolność rządu PiS” – napisała na Twitterze córka adwokata.

Argument ten podchwycili już dziennikarze kojarzeni ze środowiskiem zatrzymanego:

- „Jeszcze niech jakiś znany dziennikarz dopisze, że to przykrycie liczby zakażeń i myślę, że możemy uznać mecenasa za niewinnego w pierwszej instancji” – ironizuje dziennikarz „Wprost” Marcin Dobski.

kak/PAP, Twitter

Komentarze

zbych2020.11.6 5:14
Tego juja już dawno powinni zamknąć
Jan Radziszewski2020.10.16 15:37
- 2 Maja, 2020 - 18:25 Maryja: Dzieci Moje Wiele modlitw zanosicie do Mnie i Mojego Syna, lecz niewielu pości i czyni wyrzeczenia. Tak dzisiaj w dniu Mojego Święta proszę was byście bardziej się starały, bo szatan działa ze zdwojoną siłą. Wiele dusz wcale się nie modli i żyje jakby Boga nie było, wiele dusz stało się letnimi i wiele smutek przygniata. Dlatego proszę was w tym ostatnim czasie byście nie ustawały, ani w gorliwości modlitwy, ani w postach i ofiarach. Czas jest krótki, gdy Mój Syn przyjdzie jako Sędzia Sprawiedliwy. I wiele dusz wróci do Mojego Syna lecz wciąż trzeba modlitwy, by każdy grzesznik najbardziej zapragnął Wierne Moje dusze jesteście pod Moją opieką, jesteście pod opieką Królowej Polski, Królowej waszego narodu. Teraz żyjecie w ciągłej niepewności lecz pamiętajcie, że w Bogu jest pewność, że pewność jest w Moim Sercu i Mojego Syna Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego.
Jan Radziszewski2020.10.16 15:35
Jezus 10.05.2020r Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziękuję za wasze modlitwy i miłość, którą Mi okazujecie. Jesteście Moją radością i ukojeniem Serca Mojego. Czas trudu i zmagania jest waszym udziałem i wiedzcie, że waszym udziałem będzie Moja Chwała. . Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec.
Pablo2020.10.16 9:56
Nie bez powodu wraz z ogłoszeniem stref czerwonych w dużych miastach. Może i Giertych nabroił i należy mu się odpowiedzieć za to, ale zdajcie sobie sprawę z tego, że władza tylko gromadzi haki i potem uderza, gdy jest im potrzebne w momencie, gdy spada jej popularność. Nie ma regularnego karania osób znanych, tylko zbieranie haków, a potem spuszczenie psów z łańcucha, gdy jest to potrzebne dla przykrycia innych spraw. Jeszcze ktoś ma złudzenia, że PiS stworzy nową jakość rządzenia?
Adam S2020.10.16 9:12
Tym tzw. opozycyjnym dziennikarzom zaraza rzuciła się na mózg. Szkody bardzo poważne i do normalności nigdy nie wrócą.
Jan Radziszewski2020.10.15 23:20
+ Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen
gay2020.10.15 20:14
A co już nie pamiętają podsłuchów u Sowy? Jak panowie z platformy mówili że Pis za nasze przekręty będzie nas wsadzał ?
Karol2020.10.17 1:29
Ciekawe kiedy przytrzasną ===Niemieckiego Błazna ==
Pola2020.10.15 19:58
Romek jest wprawdzie wielkim facetem, cos chyba dwumetrowym,ale zeby od razu pisac,ze ma "przykryc pandemie",to przesada!!!
Krakus2020.10.15 19:36
Zatrzymanie Giertycha to poważny objaw słabości PiS. Oni po prostu juz popuszczają ze strachu. Druga Białoruś.
Karol2020.10.17 1:32
Krakus ==kiedy po sprzatacie == Śmiecie w Parkach w Krakowie to Okropnie ludzie wywożą do PARKU --czy tam jest taki prymityzw ===
KOSTEK2020.10.15 18:38
Czy niektórzy z tych dziennikarzy, to nie są przypadkiem ci sami, którzy niegdyś zapakowali pana mecenasa Giertycha do wora, a wór wrzucili do jeziora? Minęło kilkanaście lat i teraz wołają ratownika.
Lewak2020.10.15 17:42
jeszcze tylko tych sprzedajnych powyżej i gitara
takijakitakialeniebylejaki2020.10.15 17:29
Tak pięknie się kradło aż przyszedł ten wstrętny PiS. I komu to przeszkadzało?
JM2020.10.15 16:48
Co za durne wytłłumaczenie. Jak widać na złodzieju czapka gore i nawet obrońca traci rozum. Nie ma żadnego uzasadnienia to łapie się żyletki. Nareszcie świat mafii zaczyna być brany za d....y. Oby tak dalej. Czytam też, że ma wrócić sprawa Amber Gold. Może też dojdzie do dobrania się do najważniejszych tuzów!
Dariusz2020.10.15 16:40
Ciekawe czy pandemia o tym wie?
chachacha :)2020.10.15 19:13
dobre! Pozdr.
Dariusz2020.10.15 19:32
Dziękuję i zdrowia życzę oraz uśmiechu.
Pola2020.10.15 20:17
Chyba jeszcze nie,ale sie dowie!Dopiero bedzie wsciekla!!!
AAAtomek2020.10.15 16:40
Jest pandemia, będą igrzyska. Brawo PiS.
yhy..."sprawa polityczna" KON STY TUC JA!!!!!2020.10.15 16:35
Przykryć pandemię? a co tu przykrywać? pandemia jest, ludzie chorują (często na swoje i antykovidowców życzenie) , a nawet umierają!
alusia2020.10.15 19:45
Na całym świecie ludzie chorują to dlaczego pandemia ma odwracać uwagę?Nie rozumiem tego.