28.02.14, 13:57(fot: Vatican)

Oryginalny prezent dla Papieża Franciszka

Papież Franciszek otrzymał swój zabawny portret, przedstawiający go jako Supermana. To kopia słynnego muralu, który pojawił się niedawno na ścianie domu  w pobliżu Watykanu. Mural kazano usunąć, ale jego autor miał okazję spotkać się z papieżem.

Dałem papieżowi specjalną wersję jego wizerunku - powiedział po krótkim spotkaniu z Franciszkiem Mauro Pallotta, autor rysunku, uliczny artysta znany jako Maupal, specjalizujący się w muralach. Nie wyjaśnił, jaka to wersja. Zapewnił natomiast, że jest wyjątkowa.

Praca „Super-Pope” przedstawiająca papieża lecącego w pozie Supermana, którą umieścił na murze domu stojącego przy uliczce Borgo Pio, niedaleko placu Świętego Piotra, obiegła na zdjęciach w prasie i w Internecie cały świat.

Niestetynalepiony na mur portret został szybko usunięty na polecenie specjalnej komórki rzymskiego zakładuoczyszczania miasta, troszczącej się o wygląd Wiecznego Miasta.

Ab/niezalezna.pl


Komentarze

anonim2014.02.28 14:03
czemu maja służyć takie akcje jak ta z "muralem" czy aby nie jest to rozmywanie autorytetu krok po kroczku nast. Papiez będzie musiał mieć nie lada twardy charakter aby odwrócić to całe "poklepywanie i bratanie" Franciszka z plebsem niech Papież będzie Papieżem, następcą św. Piotra, głową Kościoła a nie celebrytą
anonim2014.02.28 15:44
Sympatyczne... Ciekawe, co wystaje z franciszkowej teczki... Szaliczek?
anonim2014.02.28 18:29
Polecam artykuł o supermocach papieże Franciszka http://pochwalony.eu/?p=898