24.09.19, 08:55Screenshot Youtube - Telewizja Dami Radom

Ostatnie pożegnanie o. Huberta Czumy

Wczoraj w Radomiu miały miejsce uroczystości pogrzebowe o. Huberta Czumy. Jezuita ten był niezłomnym wychowawcą młodzieży, a także duszpasterzem ludzi pracy i kapelanem „Solidarności”. Prześladowała go również esbecja.

Uroczystości pogrzebowe miały miejsce w radomskiej katedrze. Przewodniczył im bp Henryk Tomasik. Kazanie wygłosił natomiast o. Grzegorz Dobroczyński. Podkreślał w nim, że o. Hubert zawsze w swoim życiu kierował się tym, aby świecić światłem Chrystusowym, a nie swoim.

Dodawał także:

Miał ten charyzmat skupiania ludzi wokół siebie i nawet tam, gdzie był krótko, to są świadectwa jak ludzie byli związani z tym, o czym świadczył”.

O. Czuma odszedł w wieku 89 lat w ubiegły czwartek. Pochowany został na cmentarzu komunalnym w Radomiu, w grobowcu zakonnym ojców jezuitów.

dam/KAI,Fronda.pl

 

 

Komentarze

Polak Ateista Dumny Gej2019.10.9 21:38
Zbok to zbok, a ja jestem tylko malutki pederasta. Wolno mi i basta.
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.24 9:46
Złe wieści dla tęczowych i psychicznie upośledzonych zboczeńców! Te statystyki to oczywisty fałsz i bzdura. Zmanipulowane do bólu, pokazują rozpaczliwe próby przekonania normalnej większości, że zboczenia to norma. Nie da rady. Zbok to zbok. I tyle. Na pohybel wszelkiej maści tęczowym zboczeńcom i neurastenicznym dewiantom. Na pohybel tęczowym pedederastom/pedofilom.
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.24 10:49
ruski kacapie jakbyś jeszcze nie zauważył już każdy zdemaskował twoje podszywanie się pod użytkowników, wstyd ci wypowiadać się pod własnym nickiem ze względu na tożsamość.... smuteczek :)
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.24 9:07
Złe wieści dla homofobicznie zaburzonych ---> Opublikowane dziś badanie Eurobarometru na temat dyskryminacji pokazuje, że 76 procent Europejczyków zgadza się, że osoby homoseksualne lub biseksualne powinny mieć takie same prawa jak heteroseksualiści - powiedziała w poniedziałek unijna komisarz ds. sprawiedliwości i równości płci Viera Jourova, przedstawiając wyniki unijnego badania, pierwszego od 2019 roku w tej sprawie. Dla Polski ten odsetek to 49 procent. Nad Wisłą akceptacja dla równych praw mniejszości seksualnych postępuje szybko. Wzrosła aż o 12 punktów procentowych w stosunku do 2015 roku. https://www.tvn24.pl/eurobarometr-polacy-bardziej-otwarci-niz-4-lata-temu-w-kwestii-praw-mniejszosci-seksualnych,971736,s.html