08.07.15, 21:36Meczet na Ochocie

Otwarto kontrowersyjny meczet w Warszawie. Czemu na to pozwoliliśmy?

Budynek został sfinansowany przez Ligę Muzułmańską przy pomocy sponsorów z Zatoki Perskiej. Ośrodek będzie pełnić funkcję siedziby Związku Wyznaniowego Ligi Muzułmańskiej. Jak informuje Onet.pl „w budynku znajdują się: sale do nauki, meczet, sklep z towarami orientalnymi, ma powstać także muzeum, którego motywem przewodnim będzie pielgrzymka do Mekki. Najważniejszą częścią ośrodka jest jednak meczet, w Warszawie drugi po świątyni w Wilanowie”.

Przeciwko budowie od wielu lat protestowali mieszkańcy Ochoty, Stowarzyszenie Europy Przyszłości. I co najbardziej zaskakujące, meczet stanął na miejscu gdzie znajdowała się Reduta Ordona, która dla Polaków jest ważnym miejscem pamięci historycznej.

Choć jak pisze Serwis Nasze Miasto „Ośrodek Kultury Muzułmańskiej jest nową siedzibą Ligi Muzułmańskiej w RP, czyli jednej z dwóch największych, obok Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP, zarejestrowanych w Polsce grup wyznawców islamu. Należą do niej głównie imigranci z Bliskiego Wschodu i Polacy, którzy zdecydowali się na przyjęcie religii Mahometa”. Czyli co? Dobrzy muzułmanie? W kontekście współczesnej wojny z terroryzmem islamskim, jak również z tzw. Śpiochami państwa ISIS takie wydarzenia jak otwarcie meczetu nie powinno mieć miejsca. Po drugie finansowanie meczetu na Ochocie jest nadal niewyjaśnione. W 2012 roku – wtedy miał być oddany do użytku budynek – nastąpiło bankructwo firmy odpowiedzialnej za realizację projektu. Jednak znalazły się pieniądze na dokończenie budowy, które popłynęły z …. Zatoki Perskiej.

Meczet był rok temu ostrzelany z broni pneumatycznej, mieszkańcy Ochoty są zniesmaczeni miejscem meczetu.  Czy czeka nas to co w Londynie, czyli że meczet będzie stanowił kuźnię potencjalnych terrorystów? Takie pytania w dzisiejszym kontekście geopolitycznym jest jak najbardziej zasadne.

 

Philo

Komentarze

anonim2015.07.8 21:46
I za jakieś 5-10 lat będziemy urządzać manify pod hasłem "Wszyscy jesteśmy Karole"
anonim2015.07.8 21:53
ok, tym różnimy się od krajów z fanatyzmem religijnym (jak Arabia Saud.), że nie przeszkadzają nam swiątynie innych wyznań obok naszych swiątyń. Kwestia ostrzelania meczetu jest jakoś dziwnie wpleciona w jednym zdaniu wymieniona obok tego, że mieszkańcom nie podoba się lokalizacja.. Czy ostrzeliwanie swiątyń to nie jest przypadkiem, to co robi ISIS (robili też zamachy w meczetach...)? Też obawiam się terroryzmu, który ostatnio związany jest z islamem (aczkolwiek nie pochodzi z islamu, niestety pojawiał się zawsze i wszędzie). Ideałem byłby świat bez nacjonalizmów i fanatyzmów religijnych, gdzie każdy mógłby pielęgnować swoje tradycje wedle uznania, neistety to raczej niemożliwe..
anonim2015.07.8 22:13
To nie my daliśmy zezwolenie tylko znany Warszawiakom tzw. Iluminat ciemności znana tam jako Prezydent Warszawy która w myśl zaleceń ILLUMINATI realizuje ich demoniczne plany którzy chcą rękami wyznawców potępionego fałszywego proroka Mahometa wyjącego w piekle /wpisz w przeglądarkę Mahomet w piekle - to usłyszysz jego lamenty, narzekania) --- wymordować chrześcijan, szczególnie Katolików. jak bezmyślni Warszawiacy podobnie jak w czasie II wojny światowej którzy zamiast się nawracać - bawili się!!! - stąd kara jaka spotkała ją - zniszczona ogniem, niczym Sodoma i Gomora. Teraz podobnie dokonali złego wyboru - czy diabeł może czynić dobro, miłować NIE dlatego niechybnie zginą jej bezbożni mieszkańcy w karze gorszej niż w czasie II wojny światowej.
anonim2015.07.8 22:22
Ten meczet powinien zostać jak najszybciej zamknięty, a im szybciej tym lepiej. Mamy pozwolić na to żeby grożono nam śmiercią za wyznawanie wiary, albo jedzenie takich czy innych pokarmów? Dobrze ze właśnie teraz mówi sie na zachodzie o zamykaniu meczetów a nie o ich kolejnych budowach.
anonim2015.07.8 22:27
Yak jak pisałem w wielu miejscach Tomaszowi Terlikowskiemu zabrakło "jaj" by pokazać jakim jest "prawdziwym facetem" i zorganizować REALNIE protest przeciwko budowie meczetu...lepiej bajać o krucjatahc przeciwko ISSIS...kto w rzeczach małych ciota i w wielkich nim będzie. Dlaczego nie słyszałem by Terlik coś organizował miał niepowtarzalną szanse pokazać jaki jest "mesko chrześcijański"
anonim2015.07.8 22:48
Spokojnie, pełna inwigilacja i przy najmniejszym "ale" - mówiąc językiem Goethego: "Raus"!!!!!!!
anonim2015.07.8 22:48
Spoko, takie coś da się załatwić...
anonim2015.07.9 0:01
jak przyjdzie czas dostanie kilka strzałów z tulipana i się zamknie a propos nacjonalizmów za które tak nas opluwają, świetny wpis coryllusa: Polska była i jest krajem wartości uniwersalnych, opartych o naukę Kościoła. Ci zaś, którzy piszą o polskich nacjonalistach działających pod przywództwem księży katolickich to imperialni propagandyści, któregoś z wielkich imperiów świata. Inaczej być nie może. Polska była i jest krajem otoczonym przez agresywne nacjonalizmy, które podejmują wobec niej akcje zbrojne lub propagandowe. Te ostatnie charakteryzują się właśnie tym, że Polakom zarzuca się nacjonalizm.
anonim2015.07.9 2:14
Klementyn "ok, tym różnimy się od krajów z fanatyzmem religijnym (jak Arabia Saud.), że nie przeszkadzają nam swiątynie innych wyznań obok naszych swiątyń." No widzisz Kolego, nam jak piszesz, nie przeszkadzają świątynie innych wyznań obok naszych świątyń, tylko w tym szkopół mały, że niestety idzie czas, że "im" zaczną przeszkadzać nasze świątynie… i co wtedy? We Francji już żądają, by oddawano im katolickie kościoły.
anonim2015.07.9 8:37
to HGW dała zgodę na to, nie pytając się mieszkańców, bo jest taka zasada w budowaniu świątyń że miejscowa społeczność jeśli wyrazi zgodę ok, a jeśli nie to nie można budować żadnych obiektów sakralnych, a tu jeszcze w tak historycznym miejscu, szok!!!
anonim2015.07.9 8:54
"Budynek został sfinansowany przez Ligę Muzułmańską przy pomocy sponsorów z Zatoki Perskiej." Nie jest żle, przynajmniej budują za swoje pieniądze, a nie z naszych podatków.
anonim2015.07.9 10:39
Jesteśmy jednak mało poważnym krajem, gdyż na własne życzenie nie stosujemy zasad symetrii. A powinno być tak, że dopóki nie zezwolą na rejestrację u siebie Mniejszości Polskiej, to my nie wyrażamy zgody na funkcjonowanie u nas Mniejszości Niemieckiej. Dopóki Arabia Saudyjska nie pozwoli nie tylko na budowę świątyni katolickiej na swoim terytorium ale nawet na publiczne eksponowanie krzyżyka, to w życiu nie powinniśmy się zgodzić na budowę jakiegokolwiek meczetu. No ale my ponoć jako kraj istniejemy wyłącznie teoretycznie - to czego się spodziewać. jak sami nie będziemy się szanować to jak wymagać, by nas szanowali Niemcy bądź Arabowie. O innych nacjach nie wspomnę
anonim2015.07.9 10:42
I jeszcze takie pytanie: czy z naszych podatków wybudowano jakiś kościół. I pytanie drugie o pytanie: czy ktoś pyta podatników, czy budować np. szkołę ect ??? Dlatego nie rozumiem, dlaczego pytać o budowę kościoła
anonim2015.07.9 11:27
@CaminoCanis - dobrze prawisz, dać Ci wódki. Bo co mnie obchodzi, z czyich środków go sfinansowano? Polska istnieje teoretycznie, więc hasa po niej, kto chce, bo polskojęzyczne "władze" zajmują się już tylko gorączkowym rozkradanie, co tylko się da, bo jesienią okres 8 lat tłustych może się skończyć. I tak rozdziobują nas kruki i wrony.
anonim2015.07.9 11:53
To już nie jest nasz ogródek. Rośnie to, co nam podrzucą, a nie to, co sami wyhodujemy. Owoce też będą nie nasze. Ktoś zamienił nasz ogródek w plantację doświadczalną. Nikt już nie dba o to, co w tym ogródku urośnie - po nas choćby potop. Takie teoretyczne dywagacje kto ma rację życie bardzo szybko zweryfikuje. Tylko może się okazać, że nasz ogródek już nie jest nasz. A plantacja należy do nakazu i miecza. I wtedy dom w ogródku też stanie się nie nasz. Tylko po co nam własny dom? Przecież zawsze można wynająć. Albo szukać nowego.
anonim2015.07.9 15:42
No to ISIS ma swój mocny przyczółek w Warszawie. HGW jest pewnie szczęśliwa że podarowała warszawiakom taki "prezent".
anonim2015.07.9 20:19
Tak jak w Austrii powinien być wprowadzony w Polsce zakaz finansowania z zagranicy. Powstała wylęgarnia terrorystów.