02.08.20, 18:06fot.: Papież: handel ludźmi poniża godność osoby/Vatican Media

Papież Franciszek: handel ludźmi poniża godność osoby

Plaga, która rani godność najsłabszych braci i sióstr”. Tak Papież Franciszek określił handel ludźmi w przesłaniu skierowanym do episkopatu Argentyny. Tamtejsi biskupi zorganizowali internetowe seminarium pt. „Razem przeciwko handlowi ludźmi”.

Współczesna epoka – czytamy w orędziu papieskim – naznaczona jest niestety perspektywą utylitarną, czyli spojrzeniem na człowieka według kryteriów użyteczności i zysku. Taka wizja pozbawia jednostkę możliwości realizacji człowieczeństwa zgodnie z niepowtarzalnym i wyjątkowym charakterem każdej osoby ludzkiej”.

Ojciec Święty zachęca wszystkich do zaangażowania się w walkę z handlem ludźmi. „Wspieram wszelkie wysiłki dążące do pomocy ocalałym i budowania dróg prowadzących do wspólnego dobra i do pełnej realizacji życia każdego człowieka” – napisał Franciszek.

W wirtualnym seminarium uczestniczyło ponad 600 osób reprezentujących różne organizacje zwalczające handel ludźmi. Znaleźli się wśród nich: sędziowie, politycy, przedstawiciele organizacji pożytku publicznego i oczywiście ludzie Kościoła. Organizatorzy podkreślili, że czas pandemii sprzyja wykorzystywaniu i handlowi ludźmi, dlatego teraz należy zachować wzmożoną czujność i podnosić świadomość społeczną w tej kwestii.

 

Vaticannews.va/Łukasz Sośniak SJ – Watykan

Komentarze

Natalja Siwiec2020.08.3 10:04
Biblia nie ma nic przeciwko niewolnictwu. Skąd u Franciszka takie rewolucyjne poglądy?
rebeliant2020.08.3 2:34
Ależ dobroduchu namiestniku Pomazańca Bożego !!! Ty zgrom te ladacznice, które sprowokowały bezbronnych grzeszników, aby te ladacznice czym prędzej przebaczyły tym biednym grzesznikom, którzy z tych podłych ladacznic zbłądziwszy postanowili zrobić podludzi do zabaw seksualnych, do bycia towarem medycznym, do bycia szmatą do wycierania podłogi. Nie papo watikano wystosuje bułłę papeską, w której wezwie ofiary do natychmiastowego przebaczenia, bo inaczej ich piekło pochłonie. Niech nawet nie myślą o zemście, gdyż tym grzesznikom trzeba dać drugą szansę... zyski z tego występku można ofiarować Panu Bogu na tacę... znaczy się na dzieło zbawienia. A tak po mojemu: symetryczna pomsta uwalnia od tłamszącej przeszłości i podnosi na siłach. Natomiast fałszywe i wytresowane przebaczenie niszczy w człowieku życie. Bijący powinni być bici, gwałcący gwałceni, prześladowcy prześladowani... i to nie przez dowolną osobę, ale przez wcześniejszą ofiarę. Nawet w Ewangelii mamy dwóch więźniów, z których jeden szczerze żałował i powierzył się Jezusowi, a wobec drugiego nawet Jezus okazał odpowiedź, że poniesie odpowiedzialność za złe czyny. Wszędzie panuje takie bandyckie wmuszanie przebaczenia, nawet w KK - do jednego krzyża chcą przybić ofiarę gwałtu i gwałciciela (a nawet wydaje mi się, że sprawcę nieco wywyższyć). W momencie pisania tego tekstu spostrzegłem, że bierze się to z fałszywego pomieszania przebaczenia, które płynie od Boga z przebaczeniem ludzkim. Idąc za doktryną tresującą wiernych do przebaczania (bezwzględnego, natychmiastowego i pod groźbą...), którą mamy od lat, wychodzi na to, że my sami mamy siebie zbawić. Zauważmy, że takiej postawy od ludzi oczekują "wielcy" tego świata, aby z góry przemyślany porządek dający im raj na ziemi się nie rozsypał. Pomsta na katach jest potrzebna, a pigułka na zapomnienie od "Pana Boga" niech idzie w diabły.
ala2020.08.2 22:24
a kto handlował dziewictwem i kobietami na ożenek za zgodą kościoła jak nie króle i magnaci?
Glaudiusman2020.08.2 22:18
Handel ludźmi kwitnie jak nigdy. Sprzedaje się dzieci pedofilom i innym zboczeńcom, podobnie kobiety. Ludzi kradnie się z ulicy, z domu jak popadnie. A rządy nic nie robią, gorzej nawet, bo tajne służby współpracują z tymi mafiami, a nawet bazy wojskowe robią to bezkarnie, bo są poza wszelką kontrolą. Rodziny królewskie, miliarderzy zboczeni, masoni. Jest to tak potężna mafia, która nie boi się niczego. Jeżeli kogoś ukradną i sprzedadzą, to przepadł jak kamień w wodzie. Bo żadna policja nie da rady tym potężnym plugawym mafiom.
rebeliant2020.08.3 9:50
Dolicz do tego obłudne Konsorcjum Wyrobu Podludzi, którym swoim ofiarom - dla niepoznaki zwanych wiernymi - nastręcza bezwzględne i natychmiastowe przebaczanie zamiast bycia przygotowanym do bezwzględnej samoobrony z użyciem broni palnej włącznie. Lepiej bowiem w strzelaninie polec, a nawet i z całą swoją rodziną niż dać oprawcom się poniżać. Zauważmy przy tym, że Konsorcjum Wyrobu Niewolników czyni tak już od kołyski. Dzieci przy ołtarzach najpierw są mamione jasełkami i kolorami powoli opętywane przez czarowników od dusz, a gdy już jest ich niewolnikiem, to nagle się okazuje, że bycie "dobrym chrześcijaninem" polega na dawaniu siebie gwałcić i... nie protestować czym prędzej !!! przebaczyć natychmiastowo ooo a o zemście pomyśleć to piekło ogniste. Ale bycie bitym lub gwałconym to raj na wyciągnięcie ręki. Tyle pierdo...ą o tym, że cnotą Boga jest konsekwentność... w takim razie Konsorcjum Wyrobu Podludzi (zwane KK) nie jest odzwierciedleniem Boga, gdyż z jednej strony całkowicie bezbronnym dzieciom prezentują głoszoną przez siebie wiarę jako kolorowa laurka, a w rzeczywistości chodzi o "cierpieć rany mamy.... i się nie sprzeciwiać". Ooo ale taka rana w postaci słowa prawdy pod adresem czarnych czarodziejów jest nie do zniesienia. Nie dziwię się, że KWP idzie w awangardzie z władcami tego świata, jedni i drudzy wiedzą, że ich luksusy władzy opierają się na ofierze całopalnej w postaci zbioru podludzi.
JP2020.08.2 21:03
A nie piszecie, co Biblia mówi na temat niewolnictwa?
Wyborca Hołowni2020.08.2 18:48
W Polsce to nie występuje ale wiem o porywaniu i sprzedawaniu niemieckich dzieci. Serio. Porwany Niemiec i szwajcar jest drogi.
Teresa2020.08.2 18:46
Nie wiem czy pamiętacie. Był taki patałach alfons Z KOD-u, który przehandlował kilkadziesiąt polskich kobiet do zagranicznych burdeli. Do gazu tego śmiecia.
rebeliant2020.08.3 9:51
Ale przedtem do klatki z 30- Murzynami... i to publicznie !!!
AntySzwab2020.08.2 18:39
Handlowanie ludźmi jest z winy zachodnich Europejczyków i powinno się ich zniszczyć. Niemców, anglików i holendrów, których 99% należało lub sympatyzowało z SS
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.2 18:11
to może zacznij franek działać zamiast pyerdolić głupoty i"łączyć" się w bólu z ofiarami!
pomatolski kretynie2020.08.2 18:53
POmiocie ubeckiej kurvvy z PiSda jak puzon i kulawego stroza pomatola ...znow sie onanizujesz na frondzie ...
POMATOLSKIE KRETYNY..2020.08.2 18:10
.... I TECZOWE PEDALY TRUDNIA SIE HANDLEM LUDZI