21.02.14, 12:48Fot. Wikimedia Commons

Papież przeciwko ideologii gender!

Rodzina to przedmiot rozważań zwołanego przez Papieża konsystorza nadzwyczajnego. Jest ona podstawową komórką społeczeństwa – przypomniał Franciszek, otwierając dziś rano to zebranie plenarne wszystkich kardynałów, poświęcone określonej tematyce. Zaprosił on na nie również 19 biskupów, którzy dopiero pojutrze wejdą w skład Kolegium Kardynalskiego, kiedy zostaną kreowani kardynałami na konsystorzu zwyczajnym.

„W naszej refleksji będziemy stale pamiętać o pięknie rodziny i małżeństwa, wielkości tej ludzkiej rzeczywistości tak prostej, a zarazem bogatej, składającej się z radości i nadziei, trudów i cierpień, podobnie jak całe życie – mówił Papież. – Będziemy się starali zastanowić nad teologią rodziny i duszpasterstwem, jakie mamy prowadzić w obecnych warunkach. Uczyńmy to dogłębnie, nie popadając w «kazuistykę», gdyż powodowałoby to nieuchronnie obniżenie poziomu naszej pracy. Rodzina jest dziś lekceważona, jest krzywdzona, a oczekuje się od nas uznania, jak pięknie, prawdziwie i dobrze tworzyć rodzinę, być dziś rodziną; jak bardzo jest ona niezbędna dla życia świata, dla przyszłości ludzkości. Oczekuje się od nas, byśmy uwydatnili wspaniały plan Boga w odniesieniu do rodziny i dopomogli małżonkom w radosnym wprowadzaniu go w życie we własnej rzeczywistości, wspierając ich w tak licznych trudnościach”.

Dwudniowe obrady konsystorza nadzwyczajnego rozpoczęło wprowadzenie kard. Waltera Kaspera o teologicznych aspektach rodziny. Trwają one przy drzwiach zamkniętych. Tym niemniej watykański rzecznik ujawnił fragment wystąpienia kard. Kaspera. Niemiecki purpurat mówił w nim o pozytywnym wymiarze rodziny w głoszeniu Ewangelii oraz w budowaniu wspólnoty Kościoła także w przyszłości. 

Poruszony temat konsystorza jasno pokazuje, że Papież jest przeciwnikiem ideologii gender. I prosimy liberalnych i lewicowych myślicieli, by sobie to przyswoili!

philo/Radio Watykańskie

Komentarze

anonim2014.02.21 12:54
Jasnych i jednoznacznych wypowiedzi oczekujemy od Papieża Franciszka. W przeciwnym wypadku jest miejsce na manipulację słowami Papieża, przez wrogów rodziny.
anonim2014.02.21 13:22
Nawet jeśli Papież czegoś nie powiedział, to my wiemy, że powiedział (i w drugą stroną). Wiemy, że "gender w praktyce" jest diabelstwem, ale po co, się w tym ciągle utwierdzać i naginać rzeczywistość - jak ktoś, kto szuka wszędzie potwierdzenia, na siłę, bo nie jest pewien swego. Przecież to nas tylko ośmiesza w walce o słuszną sprawę.
anonim2014.02.21 13:40
A powyzszy artykul pokazuje, ze jak sie bardzo chce w cos wierzyc, tak jak autor tego tekstu, to nic nie stanie na przeszkodzie:)) Nawet fakt, ze mityczne gender pojawia sie w tekscie 2 razy i w obu przypadkach sa to interpretacje autora,a nie slowa Papieza. Tresc pomiedzy zdaniem pierwszym i ostatnim nie ma zadnego zwiazku z postawiona na poczatku teza i podsumowaniem "dowodu", czyli ostatnim daniem. Ciekawe, kogo jeszcze Fronda wykorzysta w swojej propagndzie. Pogratulowac kreatywnosci! Ale nad jakoscia roboty agitatorskiej trzeba jeszcze popracowac:)
anonim2014.02.21 13:45
I gdzie jest tam gender ??? Kolejna żałosna manipulacja.
anonim2014.02.21 13:47
@pawel.nn No właśnie, Franciszek jest już rok papieżem i ANI RAZU nie użył słowa papież. Ojej!. I co teraz z tym zrobisz?
anonim2014.02.21 14:31
Mniemanologia - Z drugiej strony mogło być jeszcze gorzej. Redaktor philo mógł dojść na przykład do wniosku, że skoro Franciszek jest przeciw gender a wiadomo, że Fronda bardzo zwalcza gender to tym samym Franciszek w swoich słowach pochwala Frondę i redaktora Terlikowskiego.
anonim2014.02.21 14:56
Papież trochę jest jak chorągiewka na wietrze
anonim2014.02.21 22:57
Redaktor Terlikowski, znowu dał pożywkę "pożytecznym idiotom". Zatem "pożyteczni idioci" się "odżywiają" , Redaktorowi Terlikowskiemu wzrasta klikalność skutkiem czego pan Redaktor "trzepie kasę" na kolejne dzieci. Prawda jakie to proste..?