13.03.14, 20:51

Parlament Europejski potępia Ugandę za „homofobię”

Parlament Europejski wezwał Komisję Europejską i państwa członkowskie UE do natychmiastowej akcji w celu politycznego poparcia homoseksualistów w Ugandzie i Nigerii. Zdaniem PE należy też udzielić osobm, których dotyka tamtejsze prawodawstwo pomocy i azylu.

Znana z propozycji niechlubnego raportu Ulrike Lunacek powiedziała: „Te prawa ciężko podważają najbardziej podstawowe ze wszystkich praw: prawo do życia. Wiemy, że egzekwowanie tych praw doprowadziło już do śmierci”.

Przypomnijmy, że prawa uchwalone w obu krajach nie przewidują kary śmierci, ale karę więzienia za niektóre czyny homoseksualne. W przypadku Ugandy dotyczy to np. homoseksualnego seksu z nieletnimi, ale także po prostu podejmowania aktów homoseksualnych.

Prawo potępił wcześniej także afrykański kardynał Peter Turkson, mówiąc, że „homoseksualiści to nie przestępcy”. Stwierdził jednak, że to właśnie dzięki krytycznym podejściu do homoseksualizmu w Afryce problem pedofilii w Kościele jest bardzo rzadki.

Pac/pinknews

Komentarze

anonim2014.03.13 20:55
"Stwierdził jednak, że to właśnie dzięki krytycznym podejściu do homoseksualizmu w Afryce problem pedofilii w Kościele jest bardzo rzadki" Z tego co mi się wydaje to najbardziej zbrodnicza machina molestowania dzieci przez duchownych w Irlandii trwała w najlepsze właśnie w tedy, gdy podejście do homoseksualizmu było tam równie "krytyczne". Ale kogo na frondzie obchodzi jakaś tam prawda..
anonim2014.03.13 22:09
Czy jeżeli jeden pedzio posuwa drugiego w głęboko ukryty w buszu, to również jest karalne? Wiadomo, że jest to zboczenie, ale przecież tego nikt nie widzi... no może oprócz jakichś zwierząt, ale im chyba wszystko jedno?
anonim2014.03.13 22:36
obłuda lewactwa z Unii nie zna granic: zabijają w aborcjach i eutanazjach miliony dzieci a walczą o "prawo do życia" dla zboczeńców!
anonim2014.03.13 23:14
skoro karanie kogoś więzieniem lub śmiercią za stosunki homoseksualne nie jest homofobią(posuniętą do absurdu) to co nią jest. Kiedy ktoś używa określenia faszysta to właśnie chodzi o takich ludzi, którzy popierają tego typu prawodawstwo. Na Frondzie takich kato-faszystów jest bardzo wielu, na czele z redaktorami tego portalu.
anonim2014.03.14 1:27
"Cywilizowane" kraje akurat maja chęc udzielania azylu uchoźcom tym bardziej muzułmanskich peadało gdy same pekaja w szwach od ich nadmiaru. PE rzeczywiście sie nudzi.
anonim2014.03.14 1:30
#marekaugust Zejdź juz z KK .Masz racje KK to sami pederasci i zboczeńcy. Dalej tak czymaj.Jestem za a nawet przeciw.
anonim2014.03.14 6:19
I to jest właśnie szczyt dzisiejszej światowej paranoji - Parlament Europejski będzie narzucał jak ma wyglądać Afryka... Chore.
anonim2014.03.14 10:26
bo w PE pewnie same pedały zasiadają fuj zboczeńcy!!!
anonim2014.03.14 11:57
krzysiekk: No już o tym tu kiedyś pisałem, że to źle, że Zachód wtrąca się w sprawy Afryki, uzależnia ją od swoich pieniędzy i swojego imperializmu. Czy to nam się podoba czy nie, Uganda powinna mieć prawo do samostanowienia, tak jak każdy inny region Afryki. Odnosze wrażenie, że Afrykanie radziliby sobie lepiej bez nas. Pozdrawiam.
anonim2014.03.14 12:31
Faszyzm to narzucanie swoich poglądów i norm wszystkim dookoła. Nie mamy prawa narzucać Ugandyjczykom stylu życia, sami mogą to zrobić. Tu jestem konsekwentny i nie popieram też narzucania im religii, chyba, że sami dobrowolnie wybiorą. Wracając do finansowania ich z pieniędzy Zachodu. To błędne koło polega na tym, że pieniądze z Zachodu umacniają tylko afrykańskie rządy i watażków, nie pomagają za to mieszkańcom. A więc pieniądze z Unii z całą pewnością przyczyniły się do umocnienia władzy obecnego watażki, który poczuł się jak widać mocny i niezależny. Dalej podtrzymuję opinię, że to bardzo śmieszne, kiedy Parlament Europejski podejmuje jakieś uchwały odnośnie Ugandy :)
anonim2014.03.14 13:25
Nie, nie, to Ty jesteś faszystą, wspierasz faszyzm - czyli narzucanie twoich wartości całemu światu. Narzucanie europejskich wartości innym nacjom istotnie jest faszyzmem. Ja sprzeciwiam się faszyzmowi. "Zachód finansował i zachód teraz odetnie źródło dochodów. (...) Skończy się źródełko to może się opamiętają." Tak jak napisałem, tego źródełka nigdy nie powinno być! Powinno się skończyć jak najszybciej i na zawsze. Gdyby nie to źródełko to być może obecnej sytuacji w Ugandzie nie byłoby. "Absolutnie Uganda nie powinna mieć prawa do prześladowania niewinnych ludzi, łamania praw człowieka" Nie wiem skąd bierzesz pomysł, że Uganda musi wyznawać i przyjmować europejskie wartości?